Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

timona
28. sep 2011

chodim do Iscar-u v Ba, ja viem ze asi tu posobim kontraproduktivne, ale nemozem si pomoct, zmaha ma zlost a beznadej zaroven a niekde sa potrebujem vyventilovat...inak ako tak rozmyslam asi som v zivote nezazila horsie obdobie, ako obdobie vrámci plodenia detí, co by posprávnosti malo byt asi jedným z najkrajším. Pre mna je to od zaciatku jedna velká katastrofa a vidm ze sa tak skoro neskonci..

liam
28. sep 2011

drzte sa babenky a hlavne nestresujte ,,, vsetko bude ok len treba verit.. ja som to uz skusala 5 krat,no bohuzial nevyslo..teraz som 6krat ,8 den po ET a verim,ze vsetko dobre dopadne a ked nie tak idem dalej..viem ,ze raz to pride a budem maminou...nadej umiera posledna 🙂

deni73
28. sep 2011

@timona Ahoj, 8. deň ešte je veľmi skoro na testovanie, mne test ukázal // až na 11. deň. Ale v tom máš pravdu, že pred vkladom by mali zmerať sliznicu. Ale počkaj si pekne na výsledok krvi. Ako som tu písala, aj ja som bola zúfalá, lebo nemala som príznaky, a predsa sa podarilo... 🙂

jajka1980
28. sep 2011

@ursula5 Presne tak . Ty si ma tak naštartovala, že som si začala veriť, že bude všetko OK. Hoci ma potporuje aj môj priatel, s ktorým som 6 rokov v jednej domacnosti spoločnej...A je to ako píšeš, že všetko má svoj čas.....a netreba robiť predvčasné závery... 😅

jajka1980
28. sep 2011

@deni73 a v ktorom si ? či už máš bábätko ? Tak ti gratulujem...

deni73
28. sep 2011

@jajka1980 Nieeee, mne to bolo potvrdené z krvi iba minulý týždeň. 🙂

pici
28. sep 2011

@jajka1980 ja som este pred ket, ten ma caka 10 teho cca

jajka1980
28. sep 2011

@deni73 ahaaa...tak ti blahoželáááám....takéto správy ma fakt vedia potešiť....proste...šUPOVKA....

jajka1980
28. sep 2011

Jáj...tak nech ti vyjde....držím palce.. 😉

jajka1980
28. sep 2011

@deni73 a to bolo prvy krát ? 🙂

ursula5
28. sep 2011

@pici ty budeš mať zhruba 10teho vklad a ja výsledky 🙂 hádam to bude šťastný dátum

pici
28. sep 2011

@ursula5 urcite ze ano : D pre obe :D

pici
28. sep 2011

@timona zlatko... takto ti poviem... nie je vobec pravda, ze et je uspesnejsi ako ket.. mam kamosku co ma obe deti prave z ket, kedze et jej nevyslo... dalej ako priklad uvediem, ja som mala aj et aj ket, sliznicu ukazkovu, embrya krasne... videla som na utz na monitore ako tam boli...a neostali u mna... na koho to zvalit? si plna hnevu... odporucam terapiu... alebo minimalne dlhe prechadzky, pripadne vyhucanie sa v lese... kacanie stromov alebo nieco fyzicky narocne co ti vybije tuto zlu energiu.. s tymto pristupom daleko nezajdes, aj ked skutocne chapem co prezivas... musis sa ale postavit k tomu celkom opacne...

timona
28. sep 2011

@pici ja viem ze sa tu kazdý snaží byt co najpozitívnejsi, ale treba zase spomenut aj opacnu stranku...napr. ze v CAR-och si vypytaju kopec penazi-pekne si na nas zarobia, aj ked neviem preco nakolko my sme si neplodnost nevybrali...liečbu akejkolôvek inej choroby poistovne preplacaju, este aj feťakom, co si za svoj stav mozu sami liečenia..IVF positovna sice preplati ale iba úplny bazál, mrazenie a pod neprepláca...to mi pripada, ako keby si niekto zlomil nohu a poistovna mu preplati sadru ale nie rentgen...
a ked sa IVF nepodari, nikto nezistuje pricinu a tak ma napada, ze ked pojdem na IVF nabuduce co bude iné na postupe, ked ani nevedia preco to pri minulom IVF nevyslo...zase si vypytaju peniaze a ked sa to pat nepodari len pokrcia plecami a pojdem 3x..4x.., 28x na IVF?

pici
28. sep 2011

@timona ivf je predsa takisto hradene... to mas nejake ine informacie... takisto za lieky platis cast.. cize cast je hradena... ano car zaraba na nasom nestasti... ale to predsa aj odevny priemysel zaraba na tom, ze chceme pekne veci na sebe.. to je zbytocna polemika...car su sukromne a u sukromnika vzdy platis... aj u pekara platis pekarovi do vrecka... ked sa ivf nepodari, samozrejme ze sa patra po pricine... nie po prvom et, ale po prvom cykle... mas fakt popletene info, alebo si len nedostatocne informovana, alebo len dopredu negativisticky naladena... a odmietava... co bude ine na tvojom postupe? to ja neviem , nie som lekar. na mojom bude napriklad embryoscop, ktory si zaplatim... alebo si mozem dat PIGD, co si mozem zaplatit, imunologia, hematologia, genetika... ... ist na IVF 28 x je uz z mojho pohladu skutocne ist proti prirode... hovorim za seba... v jednom cykle mi vyslo na 4 vkklady, cize za 3 hradene cykly by to bolo 12 alebo viac vkladov... a za predpokladu ze vsetky vysetrenia by boli v poriadku, asi by som sa s tym musela zmierit... ze nie kazdemu je dane byt matkou...
preco na nas zarobia? pretoze su sro a musia vyrobit zisk... aj kamenari, hrobari zarobia... a preco, ked nemozem za to , ze zomriem? uplne zbytocne sa tymto zaoberas...

jajka1980
28. sep 2011

@timona ahoj timona, trocha sa zamysli....možno všetky tak nerozmýšľame, kolko sme do toho investovali. Ak by som mohla, dám aj modré z neba, len aby som mala vlastné dieťa...Nechcem ťa nijak uraziť ani kritizovať, ale nemáš tak úplnú pravdu. Niečo na pravde je a niečo nie....ale ked raz niečo chceme, treba bojovať nech to stoji čo to stoji...to je asi môj názor ,ale beriem aj tvoj...ved každý ma nárok na svoj názor a ten môj je taký...Možno so mnou nebude každá súhlasiť.....

timona
28. sep 2011

28x bolo myslené samozrejme obrazne..poistovna preplati len uplny bazal IVF, nie ISCI, nie mrazenie, nie rozmrazovanie atď. a tu nastupuje CAR, ktorý si vypýta neuveriteľne vysoké polatky a to ani ja ani manzel nezarabame nejako málo a v mojom pripade s uplne nulovým vysledkom. Brala by som to ze si musia zarobit tak ako kazdý, ale potom nech si zarabaju a vyberajú poplatky aj iní lekári, ktrorí liečia pacientov s inými diagnózami, lebo nechápem preco by sme s nasou diagnozou mali byt diskriminované pri doplácaní oproti iným diagnózam...

pici
28. sep 2011

@timona zlatko ale tu buchas na nespravne dvere... ja ani ty s tym nic neurobime... ICSI , mrazenie su nadstandardne sluzby... samozrejme ze potrebne su... kolko mas za sebou ivf ze si taka sklamana?

timona
28. sep 2011

viem ze tu to nevyriesime...toto bolo moje prve IVF, ale dufala som ze aj posledne...

holly74
28. sep 2011

@timona Na koníku je mnoho kočiek, kt. majú za sebou niekoľkokrát ET, a KET, výsledky vyšetrení majú všetky ok, jak ony, tak ich partneri a neotehotneli...postup v centre je viac menej stále ten istý, len snád lieky môžu dať pri stimulácii iné,ale vždy s tým istým účinkom a zámerom - vyprodukovať vajíčka, oplodniť ich a vložiť do maternice...to či z nich bude bábo, lekári už nijakým spôsobom nevedia ovplyvniť, to je na už prírode... A CAR by som vôbec nekritizovala za to, že na tom zarábajú, to nie sú lacné záležitosti narábať s takým citlivým a miniatúrnym materiálom, takže si nemyslím že majú len zisk ale majú aj náklady, takže tie platby nemôžeš brať ako ich "zárobok na nás", a verím tomu, že by sami boli všetkými desiatim za to, aby poisťovňa preplácala všetko..ale to by nám všetkým asi musel štát pekne zdvihnúť odvody...

pici
28. sep 2011

@timona cize prvy vklad?

lulu27
28. sep 2011

Ahojte babulky, prišla som vás povzbudiť. Nám sa podarilo otehotnieť až na 7mi vklad, mali sme ET aj KET a až tento 7mi pokus bol úspešný a bol to KET a pritom čerstvé embrijká boli všetky po PK a jednotkovej kvality. Za necelé 2 mesiace máme termín pôrodu a viem že to stálo za to! Držkajte sa a nenechajte sa odradiť neúspechom. Ahojte 😉

pici
28. sep 2011

@lulu27 taketo spravicky sa mi ovela viac pacia : D

jajka1980
28. sep 2011

@lulu27 gratulujem.... 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 tak to dvihne náladu .... 😀

gwenni
28. sep 2011

@sanday hádam sa už 9 mesiacov naplní 🙂 🙂

bobi3
28. sep 2011

ahojte holky, tak sa odvážne pripájam, ja som dnes 12 deň po ET. Mrška zatiaľ nedošla, no už ju pomaly začínam cítiť 😒 Na krv idem v piatok a bojím, bojím 😔 Testík som si robila v pondelok a bol negatívny, preto už aj prestávam veriť. Jedno IVF nám už nevyšlo a tak by som nerada opäť zažívala to sklamanie 😒 Všetkým vám veľmi držím palčeky!!!

ma77
28. sep 2011

@timona Ahoj ja viem že si sklamana aj ja sa chystam na prve IVF tiež asi budem ked to nedajbože nevyjde rozmyšlat tak ako ty ale zober si to z druhej stranky že nikdy pri ničom nemaš 100% istotu a raz mi jeden dr. povedal že v CAR nerobia zazraky tam len pomahaju ženam otehotniet a vela žien ide na prve IVF s tym že sa to podari určite aj ja dufam ale nie je to tak bohužial ☹ ☹ ☹

jajka1980
28. sep 2011

@bobi3 ahoj...aj ja ti držím všetky palce.....a mrcha? Tá nech si ide kade-ľahšie....Daj vedieť, ako si dopadla .... 😉

adlerka
29. sep 2011

@bobi3 Ahoj, tak ti si den po mne,Ja som bola práve na krv, a výsledky mám zajtra do obeda. Už ani nemám silu na stres a jedovanie a ani na plač, tolko som toho vyplakala. A to som bola teraz na prvom KET. Test som si robila na 7 den a negatívny, tak teraz to beriem tak, ze sa pomaly pripravujem na další KET a to aj posledný z tohto prvého IVF. Tak ti držím pršteky a nech nám to vyjde uz teraz nejakým zázrakom. 😝 😉

adlerka
29. sep 2011

No holky už tu prosím nepíšte,že KET nie je tak uspešné ☹ , ved ja na ET nikdy nebudem moct ist, lebo mám hyperstimulák po kazdom IVF- tak mi povedal lekár, tak som musela čakat 3 mesiace ,kým odoznie, aby som mohla ist na KET. Vždy hladám príspevky, kde niekto spomenie ,že sa mu to podarilo po KET a su tu nejaké. No proste, je to asi na prírode a nie na nejakých štatistikách. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre