Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

michelitta
7. okt 2011

@pici uha,takze dalsie utrpenie,dakujem za odpoved pici 🙂 .a ak sa mozem spytat,vies aj ako to zavadzali,no uz sa zase trasiem,jednu vec som dnes prezila,ale este ma caka vklad.. 😔 😔 aj som si myslela ze to cele vobec nie je jednoduche ako to tu baby s usmevom spominaju..vcelicky,vajkulka,vkladik,mrazaciky a pritom je to jedna strastiplna cesta ktoru si musime pretrpet,bohaca 😒 😒

pici
7. okt 2011

@michelitta ale je... trosku to bez viac s nadhladom... horsie ako OPU to nie je... neviem ci si mala IUI ale je to to iste, prides, vylezes na kozu, strcia do teba klieste tie americke tzv.kacku a cez krcok daju do maternice embryjka... ukazu na monitore dve bodecky male , ides si na 2o minut lahnut a ides domov , v sprievode

annamary27
8. okt 2011

@pici ahoj a ty si na tom teraz ako?trochu som stratila prehlad,chystáte sa nej.zákrok?

pici
8. okt 2011

@annamary27 ano draha.. v utorok mame ket :D

annamary27
8. okt 2011

@pici jéééé,tak držím palce a ako to prebieha,ja som ešte na Ket nebola.

pici
8. okt 2011

@annamary27 ket je taky isty ako et :D prides oblbnuta diazepamom a uvolnena spasmosanom, vylezes na kozu daju amerikanise klieste kateter s prdulkami a pustia.. ukazu na monitore dve male bodecky a ides o 20 min domov po oddychu na lozku. o dva tyzden krv

annamary27
8. okt 2011

@pici to viem,len čo sa berie a ako dlho predtým vkladom,kedy sa začína,hned prvý den cyklu?

pici
8. okt 2011

@annamary27 estrofem na sliznicu... a ja mam odvcera uz aj utrogestan...

annamary27
8. okt 2011

@pici viem ešte,že na krv sa chodí po 14tich dnoch a pred vkladom si bola kolkokrát na kontrole či je sliznica o.k?kolko si dáš vložiť?a ešte ti nejaké mrazáčiky ostali?

patricia00
8. okt 2011

@pici chcela by som sa ta opytat? Po ET musis ist domov v sprievode? To si az taka oblbnuta? Nemozem ist domov sama - manzel nemoze ist so mnou ?

pici
8. okt 2011

@annamary27 zlatko len raz , pisala som ti v inej temicke :D este mi ostalo 6 kuskov dam si vlozit dve

pici
8. okt 2011

@patricia00 mozes ale nesmies soferovat... po OPU je len v sprievode... lebo si po narkoze

katka1177
8. okt 2011

@pici tak drzim na utorok palce, mne tiez ostalo 6 a dve vlozili vo stvrtok... tak nech sa pekne rozmrazia 🙂

pici
8. okt 2011

@katka1177 vdaka

monikad
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katy2
8. okt 2011

@monikad urcite by som sa sexu vyhybala.... hlavne na zaciatku... a potom by som bola opatrna aj cely prvy trimester.... 😉

ursula5
8. okt 2011

@jajka1980 ja mám 35 😉

ursula5
8. okt 2011

@lara16 držím palce nech je všetko ok 🙂

katka1177
8. okt 2011

......ten cas ide taaaaaak pomaly!

adlerka
9. okt 2011

@monikad Ahoj. Ja som absolvovala prvé KET a potom som celý den labzovala po Blave. Na druhý den sme isli na vinobranie do Pezinka. Tiež žiadny oddych 😝 . Dr. povedal, že bez pohlavného stiku celé 2 týždne, ale inak možem fungovat ako bežné dni. Takže styk nebol , ale všetko okolo toho ano 😉 Orgazmus sa dá dosiahnut aj bez pohlavného stiku, ved to poznáte 😉 A my sme sa tomu vobec nevyhýbali 🙂 A po dvoch týždnoch som mala pozitívny test z krvičky, takže možno aj to dopomohlo. Embrijko sa asi lepšie usadilo 🙂 . Teraz som zatial vobec neni na PN. Moj lekár povedal, že ked sa cítim dobre a chcem chodit do práce, nevidí dovod,prečo nie. Takže ja vobec nelenoším, lebo mi to nerobí dobre na psychiku. Babeny, držím vam velmi pršteky ,aby sa vám splnil ten velký sen, po ktorom som aj ja velmi tužila. A všetko, čo som absolvovala na IVF ma vobec nebolelo po fizickej stránke. No psychyka bola v prd...Takže držte sa a velmi na vás myslím a bojujte... 😠

adlerka
9. okt 2011

@michelitta Ahoj, no moja skusenost je taká, že je to total bezbolestné, ved je to ako bezné gynekologické vyšetrenie, tak sa nemáte čoho bát. Fyzická bolest tu nie je žiadna, oproti tej psychickej. Takže hor sa bojovat... 😉

adlerka
9. okt 2011

@ursula5 Ahoj moja. Stále som na teba myslela, lebo som s tebou strávila to príšerné čakanie na výsledok. Ked som sa dočítala, že ti to nevyšlo ,velmi ma to mrzelo ☹ .Tak som vam želala, aby ste zažili ten užasný pocit ako ja. držala som ti všetky pršteky. pozitívne si naladovala všetky babeny a o to viac mi je to luto. Želám ti pevné nervy do dalších bojov, a nájdi si aj ty nejaké holky,čo ta budu pozitívne nabíjat energiou 😀 😀 , aby si to zvládla. Verím, že raz to musí všetko prasknut a dopadnut dobre 😉 . Ved žiadne utrpenie netrvá večne. 🙂

ursula5
9. okt 2011

@adlerka ďakujem pekne si to napísala a som Ti vďačná, nech ťa to nemrzí taký je život proste bojovať treba a raz sa to ozaj vyplatí. Všetko má svoj čas. Ty sa pekne stáž a užívaj si tehotenstvo je to krásny pocit 😉
Ja by som si to veľmi želala užívať si to, lebo moje prvé tehotenstvo som si moc nevychutnala a teraz keď už 5 rokov cítim, že je správny čas na najkrajšie dní tak to trošku nevychádza ale bojovať neprestávam😀

jajka1980
9. okt 2011

@ursula5 ...ved to je iba necelích 5 rokov rozdiel....ale treba dúfať, že sa to podarí konečne...ja verím,.... 😉 😉 😉 😉

jajka1980
9. okt 2011

@ursula5 ..ahoj ...chcem sa opýtať, ty máš ešte mrazáčikou ? Ja nie...mne vybrali 3 vajíčka a z toho sa len 2 oplodnili...ale budem dalej bojovať, len si dám chvílku pauzu...Už som vysadila lieky a dostala mrchu...príšerné bolesti som mala včera...dokonca som aj zvracala....ale o také 2 mesiace to podstúpim znova...Držím palce v dalšom boji...nech sa ti to konečne podarí.. 😉 🙂 🙂

ursula5
9. okt 2011

@jajka1980 moja aj 5 je dosť pri takýto veciach 🙂 aj keď duchom som mladá 🙂 tak 25
no ja pôjdem v novembri na KET mám 2 zamrazené a potom sa uvidí, chcem to absolvovať hneď až mám túto prvú kapitolu kompletne za sebou a mohla som riešiť ďalej ak sa nám nepodarí 🙂
ja už mám tiež menzes trochu cítim brucho a aj kríže ale dá sa to vydržať, dnes som sa konečne vrhla do varenia a pečenia konečne som mohla niečo robiť a nielen ležať, včera som bola na jarmoku tak som už v plnom nasadení zajtra do práce 🙂
máš to ťažké, že Ti neostalo nič zamrazené a musíš ísť od znova čo Ti povedali prečo to nevyšlo, ideš na kontrolu po menzese???

jajka1980
9. okt 2011

@ursula5 ...tak mám to dosť ťažké...ja mám tie problémy s mrchou od 15-tich rokou...po operácií slepého čreva...ked proste príde mrcha ,som totálne odstavená...zvraciam, silne krče...proste u mna je to masaker..kvôli tým problémom neviem zohnať robotku ale niečo sa mi rysuje ...v pondelok volam o miesto v čokoladovni...tak uvidím...a neviem prečo to nevyšlo...proste po odbere krvy som volala o 13- tej hodine a povedali mi, že ma zarmútia, lebo vraj nič z toho a HCG mám slabučke len 3,7 , že mám vynechať už lieky a mala by sa dostaviť mrcha...ta sa dostavila a narobila riadne bolesti a to ostatné...a nehovorili nič o kontrole, len to, že další kolotoč vraj môžem prejsť tak o 3 mesiace, že to nieje dobre hned teraz....takže zasa o 3 mesiace a všetko od znova...ale polovička ma drží...pozitívne...

ursula5
9. okt 2011

@jajka1980 držím palce aby si našla robotu 🙂 je to strašné koľko ľudí ma problémy asi to bude tou dobou aká je rýchla a nezdravá.... no nič nám iné neostáva iba bojovať ja sa objednám koncom októbra na konzultáciu KET a tam sa opýtam prečo to nevyšlo v čom mohol byť problém, teraz si ale dám vložiť obe ak sa dobre rozmrazia 🙂

jajka1980
9. okt 2011

@ursula5 ...dakujem ti....a držím palce aby sa to podarilo.... 😉

majda27
9. okt 2011

@jajka1980 nebud smutna. Dalšie sa určite podarí ja som po ET mala hcg 8 ale to som už mala mrchu. Cize to odchádzalo. Ale bojujeme dalej. Nevzdávame sa. 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre