Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

sycyla
18. jan 2012

@brita ahoj...len pred mesiacom sa nam to nepodarilo, takze sa z toho trosku musim dostat, planujeme to na leto....dufam, ze to vyjde....tentokrat si chcem dat vlozit dve...aj ked...neviem..ôvraj je vacsia sanca na otehotnenie, ale vraj aj vacsia pravdepodobnmost na nedonosenie....v centre mi povedali, ze sa mam rozhodnut...inka tu v uk sa odporuca ist na dalsi pokus o tri mesiace...uvidime ako sa budem citit

sycyla
18. jan 2012

@silvinnka tak to je super .. 🙂 som rada ze si stastna a ze sa ti to konecne podarilo....skoda, ze vam to nezistili skor, menej by si sa trapila...drzim prsteky 🙂

sycyla
18. jan 2012

@gombicka cau gombicka , aj ty si v UK? ano ja som tu, dali sme si ziadost na sukŕomne, ale nakoniec nam schvalili NHS....teraz mas narok na jedno NHS...zadara...my sme mali ICSI, co je okolo 5500 libier....knepodarilos a nam to,....mame 4 zmrazene.....za vlozenie zmrazenych uz musis platit...NHS to uz neplati je to 1200 libier plus nejake konzultacie...spolu okolo 1600....
kde si mala ty transfer??? v UK ci na sk? ja som po transfere skoro vobec nelezala....asi aj to bola chyba, ale tu sa to neodporuca....prajem ti aby ti to vyslo 🙂

sijust
19. jan 2012

@84matulik ja som jednu vcera kupila,taku tenku,vo vnutri ma len take slabe vatovanie...baby mi poradili,ze je to dobre,ked drobceka pride niekto pozriet,aby si ho neprekladali z ruk do ruk,ale mali ho v tej zavinovacke...a ak bude taky mrchavy jun ako byva...tak sa mu mozno aj zide...vies co,bola v akcii za 5€- v Tescu vypredaj,tak som ju zobrala,ved jest nepyta...nepokazi sa 😉 take krasne veci tam mali vo vypredaji,ale ked este nevieme,co to bude, nechcem kupovat...a v bielom a neutralnych farbach skoro nic...tak som len take disney bodynka kupila,tym som neodolala 😉 ...uz mi viacere maminky radili,ze nemam kupovat najmensie cislo v nicom,takom som zobrala 3až6mes....jednej mojej kamaratke tu z MK sa vcera narodil chlapcek po IUI a mal 4880g a 55cm...riadny cvaldik... 🙂

84matulik
19. jan 2012

@sijust jéj super, to by som aj ja kupila, pošli foto....sakra...sa to oplatí a v akej farbe???? No ja mám zase kamošky čo sa im narodili detičky a tie najmenšie čísla nemali, lebo ich každý odhováral a bolo im všetko veľké....Takže pár takých by si mala mať, podľa mňa....ja teda určite pri dvojkách.....Určite je zavinovačka super....skús to odfotiť a poslať, ďakujem krásne...

sijust
19. jan 2012

@gombicka ahoj,ja som po transfere lezela na stole este pol hodinu,zakryta...som sa drobcekovi prihovarala,hladkala brusko a tak...bolo to pekne...ked som ho na obrazovke videla,ako vyletel do maternice az mi slzicky tiekli...ja mam na cele ivfko len pekne spomienky,podarilo sa nam hned prve ET...a sme za to velmi vdacni,ked viem,cim si mnohe pary musia prejst... ☹ no a potom som sa trosku setrila cele dva tyzdne...a dokonca som bola ta vyninka,ze som zrejme citila uhniezdenie...aspon dr.mi povedela podla hcg na 14den, ze by to mohlo tak byt,bolo to na druhy den po vklade,nad ranom som sa zobudila na dost silne pichnutie v maternici...a od toho momentu brusko pobolievalo ako pred ms...ale tieto pocity som ja mavala kazdy mesiac pred ms,tak som len cakala-tie dva tyzdne su najtazsie z celeho cyklu 😒 prajem ti,aby ti to vyslo...aby si sa mohla tesit a uzivat si tehotenstvo...drzim palce 🙂

ursula5
19. jan 2012

@silvinnka na vklade som bola 24.11.2011, nechodila som prvé týždne vôbe na PC a neprispievala som trošku som to tajila kým nebude všetko OK 😀

ursula5
19. jan 2012

@annamary27
@michelitta veru trošku som sa hrala na partizána, nechcela som to zakriknúť kým som si nebola istá, že sme v poriadku, zo začiatku som aj špinila bola som aj v nemocnici tak som nevykladala nič zbytočne 😀 sa Vám ospravedlňujem, ale nechodila som ani k PC 😉
Dali sme vložiť len jedného drobčeka a momentálne končím 11t. 😀

gombicka
19. jan 2012

@sijust to si potom asi mala dlhu kultivaciu, ze? Ked si to uhniedzenie citila na druhy den. Ja som mala iba kratku, tak u mna sa uhniedzovanie stane az na stvrty den.ak. Tak strasne si prajem, aby som to pocitila aj ja...vlasne citit to nemusim, len nech to vyjde....pises, ze si sa 2 tyzdne potom setrila, ale to neznamena, ze si ostala iba lezat v posteli, ci ano?

gombicka
19. jan 2012

@sycyla ahoj, Ja som tiez v UK.. Som teraz po transfere a som . Na tri dni = vikend. Mam super nadriadeneho, ze mi to dal ako off sick. takze si to nemusim ani z dovolenky brat. Ja som tiez cez NHS, ale ja mam schavelene 3x IVF = 3 IUI. To, ze ides cez NHS este neznamena, ze ono ti to aj pati. Plati to tvoj council a je len na nom a jeho budgete, kolko pokusov bude hradit. Ja som lucky, ze mam 3 pokusy, co je dnes rarita, no na druhej strane velmi dlho cakam. Kolegyna mala len 2 pokusy, no v priebehu pol roka ich absolvovala obe.

gombicka
19. jan 2012

@sycyla sorry, malo byt 3x IVF + 3x IUI

miskab
19. jan 2012

@sycyla ahoj mi sme otehotneli na prvy krat po IVF , vdaka panu bohu sa nam to podarilo nase vytuzene miminko , neboj podari sa aj Vam , a vsetkym babenkam drzim palceky nech ste tehu nech sa to cim skor podari. aj ked sa to lahko hovori viem ake to je tuzit po miminku a ke to je tazke na psychyku, ale co by sme neurobili koli miminku 😉

silvinnka
19. jan 2012

@ursula5 supeeeeeeeeeeer,gratulujem,ja som si stihla v nemocnici uz polezat 2x,spinenie a krvacanie 😉

tanulka1
19. jan 2012

ahojte babuľky,chcela som len napisat,že uz s anam narodila bambulka Adelka.Tiez sme absolvovali KET a na druhy krát sa nam to podarilo. cele tehu bolo fajn mali sme trosku problemy spinili sme krvácali a museli sme absolvovat aj amniocentezu. tak ako som spominala v minulych prispevkov,že prve diete (14) dcerka bola tiez umelym oplodnením a teraz aj druhe dietatko tiez,ze sa netreba vzdávat ze priroda to zariaditak ja som toho živý priklad. Cchem Vám všetkým popriat vela trpezlivosti a viery,všetko dopadne tak ako má,len treba verit.Ja som verila do posledneho dna kym sa mala nenarodila. Sice sme mali pôrod tiez komplikovany museli ist sekciou,le napokon vsetko dobre dopadlo,musim este povedať,ze Ket nám robili v GYN FIV v Bratislave,cely cas som bola pod dohladom p.MUDr. Drábeka aj celý pôrod a musim skonštatovat že lepsieho gynekologa som nikdy nemala. Bol velmi prijemny ohladuplny bola som velmi velmi spokojná.Rodili sme v ružinove aj s personálom som bola velmi spokojná.Takze mile cakatelky a snažilky,hore hlavu vsetko bude fajn,ja uz sa tešim ak sa rozhodneme ist na dalsie KET,pretoze mame este vela embrii tak sa snad rozhodneme este pre jedno a dufam to bude chlapcek 🙂 Prajem Vám všetkým všetko dobre a vela uspechov v uchyteni babätiek.

deinad
19. jan 2012

@kiera missed abort - teda zamlknuty potrat..

deinad
19. jan 2012

@sycyla ahojky, ono ludska ci skor zenska vydzr nepozna hranic 😀 tak nejak som to na sebe uz aj vytrenovala..samozrejme kazdej prajem, aby sa to podarilo najlepsie na prvy pokus 🙂. Ja sa tiez tesim aj sa bojim, teraz mam obdobie, ked na to nemyslim, teda je to prirodzene, budem Ti drzat paste, aby sa to podarilo.
Ja cakam na mrchu, mala by dorazit buduci vikend, tak ma snad nesklame a pride na cas 😵 a KET bude potom koncom februara. Ty sa kedy chystas?

ursula5
19. jan 2012

@silvinnka ja mám už kľud nešpiním a už ani nekrvácam všetko sa upravilo bolo ten slabučké, tak teraz dúfam, že sa to už nevráti a pôjde všetko hladko, držte sa nech pekne rastiete 😀

katka1177
19. jan 2012

@deinad mne tiez vychadza ket na koniec februara, tak nam drzim ...🙂

jajka1980
19. jan 2012

Ahojte..aj ja idem na IVF...o týždeň mám volať do SPLN-u, kvôli odpovede z poisťovni...Tak držím silno palce všetkým čakatelkám, tehulkám a aj tým, ktoré pôjdu na Ket, IVF,IUI....
Snád sa nám to konečne podarí 😉

alibabaa
19. jan 2012

@jajka1980 tak ti budem drzat palceky 🙂

jajka1980
19. jan 2012

@alibabaa Dakujem z celého srdiečka..fakt si to vážim a tie palčeky budem potrebovať 😀

evagy
20. jan 2012

ahojte, chcela by som sa opýtať mali ste niektorá PiGD a aký je na to váš názor?

yasminne
20. jan 2012

Ahojte mam len otazocku ci niekomu nahodou neostal nazvys Menopur. pls IP

silvinnka
20. jan 2012

@evagy ahoj,ja som mala a mne to pomohlo 🙂)

michelitta
20. jan 2012

ahojte kočky!!!sú tu vôbec nejaké cakatelky po ET alebo KET? a mám nejaké otazocky a naviac mám pocit že som tu v tom sama☹ alebo nechystá sa v najbližšej dobe niektoooo???držím palce vsetkymmm!!
@ursula5 Kati to je súper,že pekné napredujes,ty si mala KET,však,akú si mala výšku sliznice prosím,ja idem dnes 10 deň na zmeranie,tak som zvedavá🙂

brita
20. jan 2012

@michelitta Ahojky, ake mas otazocky?Napis. 😉 Daj vediet, aka bola vyska sliznice. Drzim palce. 😉

evagy
20. jan 2012

@silvinnka ahoj, nemohla si otehotnieť alebo si máte nejaké gen. choroby v rodine. ja mám svalovú dystrofiu a chcela by som zistiť dopredu či dieťa nebude postihnuté. aká je možnosť že dokážu to zistiť a či je to spolahlivé, lebo sú na to rôzne názory ale ja už neviem komu mám veriť . tak by som bola rada ak by si mi viac o tom napísala dakujem

silvinnka
20. jan 2012

@evagy ja som otehotnela vzdy prirodzene,zial za kazdym som potratila (3x) potom som sla na ivf,tam som mala za kazdym po 7 vajok,z toho sa oplodnilo vzdy jedno a aj to sa na treti,stvrty den prestalo vyvijat....nevedeli preco,nakoniec,pri druhom ivf sme dali dve oplodnene embryjka na pigd,tam nam vysli dve geneticke choroby,tazky downow syndrom a este jedna choroba,kde sa nevyvijaju koncatiny....vteda mi aj genetik s embryolog. vysvetlili,ze mam geneticky zle chore vajka,tym,ze by bolo babo chore,nevie sa udrzat a dojde k potratu....tretie ivf. som muselariesit cez darcovske vajka 🙂) u nas v rodine ani z muzovej strany nie su ziadne genet. ochorenia,nicccccccc....tak som tomu nechapala,mi vraveli,ze zial stane sa ,ze aj zena ktora nema na to predispoziciu sa stymto,,postihnutim,, moze narodit ....teraz som stastna a spokojna,vysledky genet. aj sono vyslo na 1* ,takze babatka co su v brusku su silne a zdrave 😉

sijust
20. jan 2012

@gombicka ano,mne vkladali po PK...a neboj,urcite sa aj tebe uchyti,nemusis to citit,hlavne,ze sa tak stane 😉 moc drzim palce a myslim,ze nemusis lezat v posteli,len sa setri a velmi sa nenamahaj... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre