Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

michelitta
30. jan 2012

@timmka,tak Tí poviem Timi,že sa máš,že si začala spinit ten 3 deň..to je dobrý sign🙂 keď sa začne spiniť od toho 3 do 7 tak je to fakt znamenie nidacie..lebo ja som začala spinit naposledy 9 deň a to už som vedela že embryjka neprežijú tak dlho,aby sa tak neskoro uhniezdili☹ veď aj samotná PK musí byť max do 5 dni a potom už potrebuje embryjko posilu..
no a samozrejme dalsi deň krámy,ani test som si nemusela robiť..to bolo evidentne..utrogestan mi to len oddialoval..takže buď rada moja..ja na rozdiel od Teba nič..nespinim,nebolia má prsia,nepicha má nikde..takže hluchota,slepota,prazdno-nist..takže sa vôbec nemusím tešiť,len si naplánovať čo ďalšie 3 mesiace v práci či v živote..asi si prenajmem nové priestory,zmena ja život..
takže buď šťastná,aspoň nejaké príznaky máš zlato..

ursula5
30. jan 2012

@bique moja veľa báb si dáva vložiť len jedno, takže si myslím, že je to väčšinou aj o šťastí a o sile toho embryjka 🙂 Moji chalani majú už 15 a celkom sa tešia, hlavne chcú sestričku lebo každý ma toho svojho brata už plné zuby, ale hlavne aby to bolo zdravé to bude najdôležitejšie 🙂 držím Ti moc palce

ursula5
30. jan 2012

@jajka1980 ahoj, zatiaľ všetko v poriadku, už mi nebýva ťažko od žalúdka a negrgám aj z čistej vody, len sa mi vyhodila horúčka na ústach a už vypadám úplne strašidelne, brada celá vyhádzaná a huba spuchnutá, ale už začíname 4 mesiac tak hádam bude všetko ok zajtra ideme na NT skrening 🙂

loriana
30. jan 2012

@michelitta ahoj, nie, necítila som nič špeci... Zle mi bolo celý 2.mesiac - t.j. celý december, časté nevoľnosti, ale málokedy som vracala... Daj vedieť, ako si dopadla, držím palce moc 🙂))

loriana
30. jan 2012

@ursula5 Už som môjmu gnk napísala mail, či by som to náhodou nemala absolvovať, lebo pred týždňom som bola na odbere krvi na genetiku, z ktorej som sa tiež v tom maily pýtala na výsledky, ty si ich mala ako rýchlo a koľko pred týmto ultrazvukom?

loriana
30. jan 2012

@ursula5 ...a daj vedieť, ako si dnes dopadla, držím palce !!! 🙂))

jajka1980
30. jan 2012

@ursula5 Tak to je fajn...prajem z celého srdiečka pekné tehulkovanie bez problémov a komplikácií.. 😉

lienka_1
30. jan 2012

@timmka Ahoj! Ja som pred chvilockou volala dokimu. Ani ma nepotesil ani nezarmutil. Ze to nie je ani zle ani dobre, ze jednoducho niektore zeny po transfere spinia. Mam brat lieky dalej ako normalne. Dnes rano to trosku zoslablo, ale uvidim, co bude v priebehu dna. No a aby nebolo malo, mam ukazkovu migrenu! 😖 (Si ju zlahcujem tym, ze to hormony sa zblaznili po uhniezdeni 😀 😀 😀 )

alibabaa
30. jan 2012

@bique ja som po 1 IVF ET nevydarenom, z toho nam ostali 3 snehuliaciky.. tak sa chystam niekedy v aprili ich zobrat z tej treskucej zimy do tepleho mamickinho narucia 😉 😉

nelinka777
30. jan 2012

@michelitta ahaaaaaaaaaaa 😀 no a ja som mierila uplne inym smerom .... aaale šport ako šport 😅

ikuska
30. jan 2012

Ahojte, zacali ste zaciatkom roka s IVF a chodite do Heliosa. Ja cakam na mrsku a zacinam pichat puregon ... uz sa tesim ... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nelinka777
30. jan 2012

@michelitta a kde vlastne su tie salamunove ostrovy ???

ursula5
30. jan 2012

@loriana na ten skrening idem až zajtra tak napíšem ako sme dopadli, krv k tomuto vyšetreniu mi brali v 11t u svojho gynekológa, ale povedala, že kvôli nim volať nemám, že to rozoberieme na ďalšej poradni takže až 14.2. sa dozviem výsledok, zajtra by som mala dostať papiere zo skeningu 🙂
@lienka_1 neboj špinenie nič neznamená, mňa strašne bolievala hlava po zahniezdení, takže hore hlavu a pozitívne myslenie! 🙂
@jajka1980 ďakujem moc, snažíme sa a hladkáme 🙂

jajka1980
30. jan 2012

@ursula5 Tak to som naozaj rada...a len pekne hladkajte...ved je čo hladkať... 😉 😵

jajka1980
30. jan 2012

@ursula5 a ešte chcem dodať, že toho 14.februára bude dobrý výsledok..neboj..ved bude Valentína... 😀

ursula5
30. jan 2012

@jajka1980 vidíš to ma nenapadlo, ale ja s iným ani nepočítam všetko bude OK, keď drobček vydržal mrazenie toto je malina 🙂

gombicka
30. jan 2012

@lienka_1 neboj, budu dvojcatka 🙂 uvidis....ja som si volala na kliniku dnes rano, tak mam vysadit progesteron a ze sa mi v priebehu paru tyzdnov ozvu, ze co a ako s druhym pokusom. No ze minimalne 2-3 mesiace musi telo oddychnut. No odhadujem to na dobrych 6 mesiacov.

A neboooooj, snehuliackova to zvladnu....!!!

chmurkaxy
30. jan 2012

to bolo aj mne smiesne, hlavne, ked si na to vyhradia na mestskom urade hodinu a pol na "socialne zistovanie" 🙂 ale uvidite, stoji to za to urcite.. toto je vzdy problem mensich miest, my sme obaja s manzelom z Topolcian, iba sme pristahovani do BA, ale mame tam trvale bydlisko, tak prave patrime tam. ale verim, ze keby si to vybavujeme v TO, tiez to dlho trva :(( tak daj vediet, ako pokracujete s papierovackami, ak budem mat aj ja nieco nove, napisem, nech mas cerstve info, mozno vam to v niecom pomoze...

chmurkaxy
30. jan 2012

@jaja101 to bolo aj mne smiesne, hlavne, ked si na to vyhradia na mestskom urade hodinu a pol na "socialne zistovanie" ale uvidite, stoji to za to urcite.. toto je vzdy problem mensich miest, my sme obaja s manzelom z Topolcian, iba sme pristahovani do BA, ale mame tam trvale bydlisko, tak prave patrime tam. ale verim, ze keby si to vybavujeme v TO, tiez to dlho trva :(( tak daj vediet, ako pokracujete s papierovackami, ak budem mat aj ja nieco nove, napisem, nech mas cerstve info, mozno vam to v niecom pomoze...

chmurkaxy
30. jan 2012

@84matulik manzel je pracovne uz od jula minuleho roka na Filipinach a kedze robi nocne, nie je to sranda cakat ho celu noc hore v hoteli, cez dnes spat opat na tej hotelovej izbe, az si obcas robim srandu, ze aj vazni maju viac socialneho vyzitia a volnosti.. takze teraz po Vianociach sa mi to rozhodol vynahradit v duchu hesla Ked sme uz v Azii, pocestujme, co sa da, lebo sa sem uz nemusime dostat. Sme tu totiz iba do konca februara, potom idem ja na SVK kvoli KET a on do USA. ak nam vyjde KET, tak uz za nim nepojdem, ak nevyjde, tak zvazim financie 🙂 chodime do Gyn Fivu od septembra 2010, k Dr. Drabekovi. Je ku mne mily, slusny, vsetko mi vzdy vysvetli, takze som mu na Vianoce zaniesla aj taky drobny vianocny darcek 🙂 Ja viem, ono to cestovanie na pohode asi moc nepridava, ale my sme taki naivni truhlici, ze aj ked sa tvarime, ze ved to je posun z cestovania, aj tak vzdy v duchu dufame, ze to sa hlasi mala chmurka 🙂 a ja si kazdy mesiac uz vyse 2,5 roka kazdy mesiac robim test, jasne, ze negativny, potom dalsi o 3 dni, jasne, ze negativny a potom v zavislosti na okolnostiach niekedy este jeden :D nechce sa mi verit, ze nic 🙂 keby si radsej niekde setrime, mozno sme uz mohli mat dalsie auto 🙂)))) a ako sa mate po vikende?

chmurkaxy
30. jan 2012

aj my z BA, ja som bola pristahovana do Ruzinova, manzel do Petrzalky, no a nakoniec to Petrzalka vyhrala 🙂 aj ked som spociatku frflala, uz som si zvykla, lebo byvame fakt blizko do centra v jednej novostavbe, takze je to ok, len raz za cas musime riesit ako vsetci pukajuce steny 🙂))) a vy ste v ktorej casti?

lienka_1
30. jan 2012

@gombicka Dufam, ze ti nasi otizilci bojuju! A co sa toho dalsieho IVF tyka, radsej si poriadne oddychni a zregeneruj. Ja s odstupom casu by som uz tak skoro do 2. IVF nesla. Takych 6 mesiacov je uplny idealny casovy odstup.
Drz sa, moja!

84matulik
30. jan 2012

@chmurkaxy no tak aspoň uvidíte kus sveta a potom ostanete na SR a budete mať mimi🙂)))
My po víkende?? dnes som bola na gynde, lebo mi brucho tvrdlo ale je to vraj normálne, tak si mám davať magnesium....takže v pohode....ale človek sa hned bojí, vieš si predstaviť🙂))) No to áno, aj ja som bola taká predtým že som si furt robila testy...ale ked mi zistili vlastne čo mi je tak to prestalo, ale keby som tam neišla tak ich robím do teraz v rovnakom tempe ako ty...hih...je to hrozné....

chmurkaxy
30. jan 2012

@84matulik ach, dufam, ze uz to je v poriadku.. viem si predstavit, ze riesis kazdu malickost, maloktora buduca mamicka je taka, ze to berie s nadhladom, asi je to normalne 🙂 my aj v podstate vieme, kde je problem, lebo manzel ma nizku hladinu testosteronu, takze obligatne "2x tyzdenne aspon rok a potom je problem" u nas ani velmi nebolo, lebo sa tesim, ked ma vobec naladu raz za 3 tyzdne 🙂) ale zase, aby som bola spravodliva, kedze mu to kolise, tak obcas sme na tom aj lepsie 🙂 preto je dost tazke sa trafit, no a ked mi to este cestovanie takto rozhadzuje, to nase dieta asi nazveme Velka Nahoda 🙂) uz aj vymyslate mena? akurat nahadzujem nejake fotky na facebook, zo 700 nafotenych je dost zlozity vyber cca 100, nech sa to da pozerat. toto na tych vyletoch nemam rada, uz ked sa vratime a ja zabijem cely vecer triedenim. ale zase, albumy si uz potom pozeram rada :D

sisajojo
30. jan 2012

dievcata ahojte,mozno mi vy budete vediet poradit ..na kolky den po et by ste mali normalne dostat menzes? chcem to vediet preto,lebo po vklade pri pk ,by mi vychadzal menzes uz na 5 den po et..nieje to niako skoro?bude sa mat embryo kedy zahniezdit?nevypudi ho ta mrcha hnusna?ja mam kratky cyklus kazdych 26 dni.tak chcem vediet vase skusenosti dakujem 🙂

jajka1980
30. jan 2012

@ursula5 ..Tak to máš pravdu... 😉 Už len pekne oddychovať, papať, hladiť a rozprávať sa s bábom a všetko pôjde hladko. 😉

silvinnka
30. jan 2012

@sisajojo ja som mala vklad s (PK) na 25 den cyklu a menzes som mavala prene kazdych 28 dni ...pokial si mala PK,miminka sa rychlo źahniezdia a mrcha nepride 😉

sisajojo
30. jan 2012

@silvinnka tak to si ma potesila,ja som este vklad nemala,ale ak vsetko pojde podla planu ,tak to tak bude vychadzat ako som napisala,ja som sa bala ,ze ked bude et 5 dni pred menzesom sa uz telo bude pripravovat na menzes a uz to bude v haji.. 😖

nelinka777
30. jan 2012

BABYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY
zajtra mi držte prst skrz krk .....

jajka1980
30. jan 2012

@nelinka777 Držím palce..všetkych 10 + 10 palce mojej polovičky..Snád pomôžu.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre