Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

mango5
14. máj 2012

@michelitta
A nebud také smutná, bud rada, že LEN toto si musíš vytrpieť. Musíš užnať, že sú ovela bolestivejšie zákroky a stavy ako je toto ;) ..takže hlavu hore a vsugeruj si, že ti je to vlastne príjemné. Fakt to stojí za to bejby 🙂

katla
14. máj 2012

@michelitta juj tak to drzim palce. Ja som len 1x IVF a teraz toto KET. Tak nech zajtra vlozia tie naj naj.

mango5
14. máj 2012

@michelitt
Ja to tiež neprehánam s tou vodou. Tie 4 litre sa snažím a aj mi to stačilo, brucho sa mi ukludnilo. Mala som ho jak balon po odbere( ten bol v pondelok) a dosť pichanie okolo pupku. Vo štvrtok som bola radšej na kontrole lebo mi aj zle od žalúdka začalo byť v stredu. Dr. ma pozrel lebo bolo podozrenie na OHSS, povedal, že mam trošku vody ale aby som pila dosť vody aj ked, že najdôležitejšie je to hned po odbere.
Z tých 25 vajíčok, bolo 20 vhodných na oplodnenie a z tých sme mali 13 embryí.

Sorry za chyby..nejaká som nesústredená dnes. 100 vecí robím naraz 🙂

mango5
14. máj 2012

@gelinka75 Kávu zatial pijem ale len ráno slabučkú s vela pohánkovým nápojom, je to ako suš. sojové mlieko. Tým, že pijem dosť vody sa mi akosi vyrovnáva tlak (mávala som nízky) ..poobede mi ani nechýba káva. Ťažko mi je ti radiť v tomto každý organizmus je iný :-/

gelinka75
14. máj 2012

@mango5 no asi aj ja ostane pri znizenej davke, lebo lepsie si dat trocha kavy ako potom tabletku na bolest hlavy 😖 kupila som caro kavu, ale zjavne mi ten kofein v tom chyba 😅

mango5
14. máj 2012

@gelinka75 hihi tak musíš nejak prekonať tento absťák :D ..možno by ti pomohli čerstvé ovocné šťavy. Ja by som asi to vyskúšala na tvojom mieste. Mne manžel začal robiť džúsy lebo ked som mu povedala, že nech mi kúpi grepový krabicový tak ma hned zrušil, že to mi bude radšej odšťavovať.. haha 🙂 Tak to teraz využívam :D

gelinka75
14. máj 2012

@mango5 no keby sa mojmu tak chcelo robit, uz vidim ako mi odstavuje, ale isto keby mu poviem tak by spravil 😀 zas ani pit vela ovocnych stiav nie je dobre kvoli cukru

karkana
14. máj 2012

tak ja som sa pýtala v iscar na tu vzorku z maternice, volala som dr.Petrovej a zajtra mam volať,, volala som aj do Gynpor v Sliači ,tam mi robili aj hystroskopiu ,ale že tam to nerobia ,kedže sa to týka neplodnosti ,tak škoda, mala by som to blízko 😒

mango5
14. máj 2012

@gelinka75 Jasné, že s rozumom ale myslím,. že by ti to naštartovalo organizmus keby si dáš ráno..ja to tak robím, že ked večer odšťaví tak na ráno si necháme a cca 3deci zriedim s vodou a to vypijem kým idem do roboty. Cítim sa fakt lepšie. Večer vypijem max 2deci aj to zriedený do 0,5l s vodou.
Takže požiadaj drahého a verím, že ti to pomôže ;)

gelinka75
14. máj 2012

@mango5 vyskusam, to si davas cisty grepovy? alebo to zvyknes miesat

bique
14. máj 2012

@michelitta mojko, ja som pred porodom mala vzdy este pred prvym ivf take nenormalne bolesti v prsiach po ovulke, ze som sa ich nemohla dotknut, cele mi horeli a stupnovalo sa to, az prvy den MS sa to potom uvolnilo...to bude asi tou davkou hormonov, co do seba pichame, umelo vyvolaju ovulaciu a vajicok je viac ako je zdrave 😀 takze preto bolesti prs po OPU...niekto nema, ani pred ms, niekto ano....po porode ma uplne prestali boliet, som zvedava teraz pri druhom ivf ako to bude u mna tiez prebiehat...mna inak pri prvom tiez nenormalne boleli prsia 😠

bique
14. máj 2012

@gelinka75 jeeej,, tak super...uz si bola na prvu injekciu? a v ktorom dni cyklu sa zacina pichat? lebo je to moje 2.ivf, ale z prveho uz nepamatam, aky to malo postup.... 😝

mango5
14. máj 2012

napr. včera som mu rozmrazila aj čučoriedky a brusnice. Okrem grepu tam bol určite aj pomaranč a citron. Doniesol za bedničku ovocia tak fakt neviem čo všetko tam "našlahal" :D
Zvyknem pridávať aj zázvor len teraz neviem či je vhodný tak sme nedali. Dnes pridáme aj melon, ananás mu nedám, ten radšej zjem :D a tak bárs čo..aj tak je to vždy dobré ;)

gelinka75
14. máj 2012

@bique ja zacinam na 25DC tak este mam cas 😀 mam dlhy protokol, ty mas aky

bique
14. máj 2012

@gelinka75 a aky je rozdiel medzi dlhym a kratkym? asi dlhy 😀 ja si uz nepamatam, ako som to mala pri prvom, ale teraz to mam mat presne tak isto, lebo som dobre reagovala, mala vela kvalitnych vajok a vsetky oplodnene nam prezili aj PK, takze budem to mat presne tak isto ako prvy krat...kazali mi prist v prvych 3 dnoch MS, pichnu tu prvu injekciu a povedia, kedy mam zacat pichat menopur...len neviem, ci to je dlhy alebo kratky 😕

gelinka75
14. máj 2012

@bique tak mas kratky asi, lebo dlhy zacina s pichanim pred ms 😉 ja mam diphereline, fostimon a menopur

stastenka42
14. máj 2012

@gelinka75 kávičku si kludne daj,tolko kofeínu čo má káva má aj čaj,a pokial nevypiješ desať denne tak je to v pohode 😀

lea101
14. máj 2012

Ahojky . Pre statistiku pisem, ze ivf 2 pk 2 100 bunkove blastocysticky to u mna neprezili. Dnes mi robili predcasny hcg test v car vzhladom na akutne krce co som dostala a " its all over" dakujem za rady a povzbudenia koculky v predosle dni. Ja citim ze potrebujem zmenit car. Nedoverujem im uz od polky tohto cyklu ked mi poplietli stimulacne lieky ale neviem kto je lepsi ako iscare. Ja potrebujem mily osobny a individualny pristup, ja som tzv cintlavka a vsetko si neriem k srdcu a v iscare je to ako na beziacom pase. A mam uz aj silne pochybnosti o nich... Chodi niekto do ferticent? Ich stranka ma oslovila....

cora41
14. máj 2012

Ahojte dievcata🙂, pisem Vam aj ked ma nepoznate, lebo som stastna, ze mam s niekym podobnu temu..
Som po provom IVF a prave dnes mi robili transfer jedneho vajicka, tak len cakam, co ma kedy pichne a zaboli.
Aj ja som mala slusne bolesti po OPU, take dobre krce, ako ked mate zastavene vetry a podprsenku ked som si dala dole, tak som videla vsetko mozne pred ocami... 😉 Mam taku otazocku: byvalo Vam zle uz pocas skorych dni az do odberu HCG alebo vobec? Aby sa clovek aspon na nieco sustredil 🙂
Dakujem a zatial sa drzte vsetky.

melisska
14. máj 2012

@cora41 nesleduj sa, niektore priznaky su od liekov, ktore beries, kazda sme ina, ja som napr. nemala ziadne priznaky ked som bola tehu, takze sa nesleduj, len si to skus uzivat a vysledok sa dostavi🙂)) drzim palceky

cora41
14. máj 2012

@melisska dakujem, no skusim prezit nejako tie 2 tyzdne... 😎 😎 A nevies kedy sa robi prvy test? Ak som dnes bola na ET po PK, tak je to tiez o 2 tyzdne alebo mam tych 5 dni z PK odratat? No som ja ale trdlo 🙂

melisska
14. máj 2012

@cora41 no mozes testovat - staci prvy tak 10-11 den po ET 😉 ale mozes sa nechat prekvapit na krvicku 😎 je to individualne, mne vysla 14 den po ET krv neg. a bola som tehu, takze vselico sa stava🙂 😉

cora41
14. máj 2012

@melisska DAkujem Ti 🙂 , doktor mi kazal prist na krv v piatok, no myslim, ze ten test urobim uz v stredu..A nastastie chodim do prace, aspon mi to rychlo ubehne 😀 No predsa este mam krce v podbrusku a vo vajecnikoch, tak neviem, ci sa mam stazovat, alebo je to ta hormonalna stimulacia...A ty si na tom ako? Ked bol ET pozitivny tak cakas maleho bibuliacika? 😉

bique
14. máj 2012

@melisska coooo? a to ako si potom zistila? si vysadila lieky a nedostala ms, ci?

alibabaa
14. máj 2012

@melisska fuuuu to je sila.. uz som zvedava co odpises na to ze ako si to zistila 😀

melisska
14. máj 2012

@cora41 bohuzial nie... to bolo v roku 2008 9ttMA 😔
@bique ked mi dr. zavolala, ze bohuzial krv je neg. nie ste tehotna, plakala som, ale mala som v robote jeden test tak som ho ocikala 😀 , neboli hned//, tak som ho hodila do kosa, asi po chvili ma napadlo, ze ho v kosi nenecham. lebo by upratovacky zahajili patranie FBI 😀 tak som ho isla vybrat, ze ho zahodim doma...isla som este ku mame si poplakat a domov. Doma som ho vybrala z tasky, ze ho vyhodim a tam krasne // ....a bolo to 😉

michelitta
14. máj 2012

@melisska tiez ma to zaujima a cakas babo? 🙂 a inac baby akoze ked sa stava pripad,ze zena dostane kramy a je tehotna a o tom nevie a zacne si 2.den pichat,to akoze potom cooo,moze si aj ublizit? lebo niekedy na samom ultzv to dlho nie je vidiet..no haluz.. @lea101 to ma mrzi Lea,snad to zvladas v pohode,ale pokial naozaj citis zmenu Car tak treba to urobit..ja by som ti doporucila Gynfiv,co len pocuvam,ja chodim do Ferticentra a sme spokojni,ale vysledok zatial ziadny :D Opytaj sa ma o 2 tyzdne 🙂)) ale co sa tyka dokyho,je tam jeden,je dost v pohode,ziadne zlutovanie,proste narovinu,ale odpovie na vsetko..service,sestricky tak ako ma byt..je tam rodinna atmosfera 🙂

michelitta
14. máj 2012

@cora41 Ahoj,
tak to budeme cakat spolu, ja idem zajtra na vklad..🙂 tych 5 dni PK sa neodratava,proste tak 10dni od vkladu sa testuje,aj ked este neodporucaju 😖 ale potom zas sa to rata spatne od ms v ktorom si tyzdni..
cize zajtra budem uz 2 tyzdne tehotna 😀 😀 hahaha,sa dosmejem 🙂 akurat tu kukam v Lunarnom kalendari,ze zajtra je Medzinarodny Den Rodiny, tak uz by sme mohli zasiať 🙂 😵

michelitta
14. máj 2012

@karkana ahoj a co ti tam maju presne zistit,tie protilatky,ci ako? drzkaj sa!

michelitta
14. máj 2012

@melisska,prepac,som si nevidela tu spravu predtym☹ a to si potom isla znova na krv a zistili Ti ze uz si tehotna ked si bola v 9tt?nehnevaj sa za tie otazky,muselo to by tazke..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre