Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

cora41
25. máj 2012

@michelitta Ahoj moja🙂 Velmi sa mi paci ako to beries - alebo aspon ako sa nam snazis vsetkym zdvihnut naladu Tvojimi super vetami 😎 Vyludila si mi usmev na tvari - aj ked ma mrzi, ze ti to nevyslo....ale to strngnutie beriem aj ja🙂 Ja som to uz chcela vcera ale moja polovicka ma zahriakla, ze este nevidel vysledky z krvi, tak mi nic nenaleje 🙂 Sukromnik 😝 bola som dnes rano na krv, je tam straaasne zlata sestricka, vraj ze mocove testy su v tomto stadiu nanic, iba krvicka ukaze 🙂 Taka bola pozitivna, cloveka to potesi, aj ked vie, ze to asi nevyslo...
Takze cakam do 14.00 a potom dam vediet..Uz som si vyratala, kedy by som mala mat dalsi vklad KET, tak este jeden cyklus vydrzim a ked nevyjde, uz sa TESIIIM, ako si uzijem leto a celu rodinu aj s 2 mackami 🙂 Drz sa moja a daj vediet co sa deje..Ja vcera bolest ako na kramy, dnes je fuc a kramy nikde 😢 Cele zle..

krisbar
25. máj 2012

@cora41
@michelitta a ostatne kocky.
tak ja som dnes sla na krv, test som si nerobila. nejako som nezvladala si ho ist kupit a priznam sa ze by to boli vyhodenych 5-8 eur, ci kolko to stoji (ani neviem, kedze som si to nikdy nekupovala 😝, pri poslednych IVF som mala nejake testovacie/zadarmo). takze cakam kedy mi zavolaju a koncim s utrogestanom, lebo to ako mam napuchnute cele telo je hrozne. pribrala som zase a nechcem ani vidiet, ked sa zacnem obliekat do letnych veci a tie sunky zacnu trcat 🙄 ach jo. tak uz sa neviem dockat kedy zase nasadim moju rannu rychlu chodzu a tie 3-4 kila su dole za chvilu.
vikend vyzera byt velmi teply tak sa tesim a mame tu v pondelok statny sviatok, tak to bude 3dnova pohodicka 😉
tak pocujeme sa poobede uz aj s vysledkami a pobulime si spolu 😢

apple7
25. máj 2012

ahojte vsetkym cakatelkam na vysledok prajem len dobre spravicky. ja som bola dnes na utz 11 DC, od pondelka zacinam s utrosom a vo stvrtok idem na vklad. zabudla som sa opytat ci mam este prist na utz ale asi nie ked mi uz povedala kedy bude vklad, vsak? o kolkej robia vklad v gynfve neviete? ja idem na KET, dakujem

ria191
25. máj 2012

@mango5 ahoj od včera mám padnutý internet až teraz mi ho nakopli. Tak ja som začala krvácať včera večer ☹ ☹ ☹ . Nuž čo život ide ďalej nejako sa musíme pozviechať a bojovať ďalej všetky 🙂 🙂 🙂

ria191
25. máj 2012

@michelitta to som nevedela, že sa na Slovensku robí softík. Počula som o Ferticentre už veľa pozitívneho aj ohľadne cien. Sa mi páči tvoj prístup aj keď to je strašne ťažké, ale musíme bojovať ďalej a veriť, že sa nám to podarí 🙂 🙂 🙂 .

cora41
25. máj 2012

@krisbar neboj nic, ak nam to nevyjde - tak spon mozme chudnut a budeme sa sami sebe zasa trochu viacej pacit 🙂 Aspon nieco pozitivne 😀 Kedy mas volat o vysledky?

krisbar
25. máj 2012

@cora41 mne budu volat asi niekedy po obede. tu to funguje tak, ze laboratorium im nafaxuje vysledok a potom ta IVF sestricka mi zavola. minule to bolo niekedy po obede.

cora41
25. máj 2012

@krisbar tak u nas si musim volat o druhej poobede, takze este 3.5h..aj tak necakam nic pozitivne..Ja som clovek, ktory moc nemal vela zazrakov v zivote...nevadi

mango5
25. máj 2012

@michelitta Správna reč! Človek to musí brať s nadhladom a ako píšeš je to pokus 🙂 ..samozrejme, že ten prvý pokus je najcitlivejší. Aj ja som si myslela, že som nad vecou celý čas ale ked som začala špiniť tak mi bolo do revu. Našťastie som sa vschopila a idem dalej. Čakajú nás dalšie pokusy takže musíme byť plné životaschopnej sily a nie zmorené nešťastím. Takže hlava hore a s úsmevom do dalších dní. 🙂 🙂 🙂 ..všetkým babam, samozrejme prajem vela šťastia a pohody, užite si víkendík 😉

mango5
25. máj 2012

@ria191 Mojenko hlavu hore. Ja krvácam už druhý deň ale dr. mi povedal aby som ešte počkala do pondelku. To pojdem ešte raz na krv. Potom mi povie čo dalej. Ale asi mu budem ešte dnes volať lebo sa mi od včera dosť točí hlava a celkovo sa cítim nejak oslabene 😒 ..asi to bude aj tým krvácaním

ria191
25. máj 2012

@mango5 a ja som už vysadila lieky to som spravila asi hlúposť či?

brita
25. máj 2012

@ria191 A moc krvacas? Inak lieky by sa nemali vysadzovat, kym to nemas potvrdene z krve, lebo nahoda je blbec a poznam dost vela zien, co zacali krvacat a boli tehotne. Tak na to pozor.

mango5
25. máj 2012

@ria191 no, mala si sa najprv poradiť so svojím dr. Ja som tiež chcela hned vysadiť ale najprv som sa s ním poradila a povedal aby som brala dalej aj napriek tomu, že prvý krvý test bol negatívny.

mango5
25. máj 2012

@brita Presne toto aj mne povedal doktor. Aj ked poznamenal, že za svoju kariéru mal len dva také prípady ale mal takže to netreba podcenovať.

ria191
25. máj 2012

@brita práveže test z krvi vyšiel negatívny tak preto som to vysadila.

krisbar
25. máj 2012

@ria191 ale ked si este len par dni po ET tak mozno to nie je este ukazatelne. ja bysom vysadila az na zaklade dohody s lekarom. (aj ked osobne si myslim ze zeny otehotneju a preziju bez Utrogestanu normalne, cize ak je to bojovnik tak by mal vydrzat to ze nema umelo dopovane hormony).

mango5
25. máj 2012

@ria191 aj ja som mala negatívny ale bolo to na 11sty deň, preto ešte čakáme na ten pondelok, to bude 16sty.. Ty si mala test na 14sty den?

ria191
25. máj 2012

@mango5 nie my dve sme totálne narovnako teraz som 13. deň a test mi robil na 11. deň, ale môj gynekológ lebo som začala špiniť, tak som si behla k svojmu a v pondelok som mala ísť originál do centra na krvný test, ale ten som zrušila lebo sa nepotrepem takú diaľku a pôjdem do súkromného laboratória a dám si to spraviť tam a dneska som si ešte teda dala utrogestan a duphaston pre istotu (kopírujem teba 🙂 ) ja ešte moc nekrvácam ešte sa mi to nerozbehlo, ale je to silnejšie špinenie. Ja som zvedavá na tie naše pondelkové výsledky. Tie 3 dni ešte nejako vydržíme no nie ?

ria191
25. máj 2012

@mango5 vieš toto je moje 2. IVF a presne sa opakuje neúspech spred roka. Ale nepočítala som, že to budem mať total rovnaké. Na 8. deň začalo špinenie potom sa mi to na 4 dni zastavilo a na 5. deň sa to začalo rozbiehať. Tak preto som taká skeptická. Je to skrátka ťažké sa stým vyrovnať.

mango5
25. máj 2012

@ria191 jasné, to chápem ale nevzdávala by som to na tvojom mieste. Myslím, že ked budeš skeptická moc ti to nepomôže. Aj ja som mala také chvilky a povzniesla som sa nad tým. Podla mna to je zbytočné privolávať si takto nepríjemné myšlienky. Ako som už písala, nie je mi to jedno, samozrejme, že ma to velmi mrzí ale som nad vecou. Vieš, napr. moja krstná mama 9 rokov čakala, kopec operácii aj pokusov IVF prekonala, 3x potratila a nakoniec otehotnela prirodzenou cestou ked už mali vypísanú žiadosť na adopciu. Teraz má jej dcéra už 18. Naozaj tieto boje nie sú lahké a nie zriedka sú dlhodobé takže po jedno roku by som fakt nezúfala.
Dobre si spravila, že si si znovu nasadila lieky. Nič tým nepokazíš. Ten duphaston mám 2x za deň. Dr. mi povedal, že mi to neublíži tak tie tri dni to už doberieme, ne? 😉
Síce neviem odkial si ale ja už tu jednu cestu obetujem do Blavy aj ked nehovorím, že tu v Nr nie sú dobré labaky ale radšej idem tam a budem mať 100% istotu a hned aj preberem s dr. další postup.

ria191
25. máj 2012

@mango5 máš pravdu ja keď to nejde podľa mojich predstáv, tak to rýchlo vzdávam. Našťastie to u mňa trvá iba chvíľku a nakoniec sa vždy pozviecham. Aj vďaka kočkám tu na koníkovi. Do Martina nejdem preto, lebo tam sa len zoberie krv na hcg a ak by som chcela prebrať ďalší postup, tak sa musím objednať o mesiac na konzultáciu. A hcg mi spravia aj tu tak asi preto. Vieš ty máš super doktora, ktorý ťa povzbudí ja mám prílišného realistu a vždy ma nakazí, keď mi povie, že u mňa to bude iba zázrak ak zostanem tehotná. Ale nevzdávam sa vďaka tebe. Ďakujem

cora41
25. máj 2012

@krisbar Ahoj moja, este nemas nic? Ja som volala pred druhou a povedal mi doktor, ze este nic nema, ze nech skusim okolo 14.30...Poviem vam, slusne nervy, aj ked uz clovek necaka, predsa len ta malinkata nadej umiera posledna

mango5
25. máj 2012

@cora41 juuj..kurnik to musí byť na nervy 🙂 ..vydrž to už tých 20min 😉 ..držím palce! 🙂 🙂 🙂

cora41
25. máj 2012

@mango5 vsak uz robim v robote aj take veci, ktore som si odkladala na buduci tyzden, ako vytrvalostnu skusku, ze ked ich urobim, mozno bude dobre.. salena ja bula 😀

mango5
25. máj 2012

@cora41 hahah..dobre robíš! ..už len8 minut 😀 😀 😀

cora41
25. máj 2012

Takze baby, nad slnko jasnejsie, nevyslo to ☹ Nevadi, ideme do boja, aspon vysadim tieto hormony na chvilu, pockam na mrchu a zacinam KETko hned. doktor nepovedal nic, len ze ideme dalej...Drzte sa vsetky ostatne, ktore cakate na vysledok 🙂

mango5
25. máj 2012

@cora41 Mojenko, to mi je velmi lúto ale ako si napísala "ideme dalej" 🙂 Ja chcem presne ako aj ty hned další cyklus začať ale uvidím čo mi odporučí dr. v pondelok, dám na jeho rady 😉
Zatial sa drž, dobre si oddýchni a dúfam, že čoskoro si budeme písať pocity z druhého KET 😉

cora41
25. máj 2012

@mango5 jasne🙂 Ty si aj teraz mala KET alebo ET? Lebo ja som som bola teraz na prvom ET a ostali nam 7 mrazacikovia...Tak sa aj trosku bojim, ako sa to vlastne bude rozmrazovat..to rozmrazia vsetkych 7? Alebo iba 2-3? a ked rozmrazia vsetky 3 a ani jeden sa nechyti, tak si stratila dalsi mesiac? Nevies ako to je? Ahoj 🙂

brita
25. máj 2012

@ria191 Aha, tak potom naozaj nie je dovod brat lieky dalej. 😒 Drzim palce na dalsi pokus 😉

brita
25. máj 2012

@cora41 To je mi luto, ale urcite netreba vesat hlavu,ale tesit sa na KET-ko. 😉 Ono to malokomu vyjde hned, vacsinou je to dlhy boj, nam to vyslo az na deviaty pokus. 😖 Proste netreba to vzdavat a urcite sa nepoddavat smutku. Ja verim, ze kazda sa raz docka a urcite aj ty. Drzim palce. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre