Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

lenka1311
30. máj 2012

@krisbar Ja som mala presne toto isté. V piatok pozitívny test, ale slabo pozitívny, v pondelok na ďalší, ktorý sa zvýšil HCG a stále ma takto naťahovali až dva týždne, až nakoniec z toho bol kyret a na druhý deň po výške HCG 1990 odobratie jedného vajcovodu. Ale zato som otehotnela hneď za mesiac úplne spontálnou cestou, čo mi neverili ani v CAR. A to sme sa snažili 5 rokov od prvej dcéry.

krisbar
30. máj 2012

@hencidlo a co to znamena biochemicke tehotenstvo? ze som bola par dni tehotna a telo to embryo neudrzalo? mam si to tak vysvetlovat?
my sme mali ET a nemame zmrazene, takze opat IVF, ale asi az o par mesiacov, teraz sa mi nechce. ja sa neponahlam 😉

bique
30. máj 2012

@krisbar ahoj, biochemicke tehu znamena, ze ak sa vajicko deli, tak z niektorych buniek vznikne zarodok plodoveho obalu, z niektorych zarodok placenty a z niektorych zaklad buduceho embrya...ked sa bunky, z ktorych vznika neskor embryo prestanu delit, v maternici sice je bublinka a ako keby zacina tehotenstvo, ale dutinka je prazdna,,,cize hcg sa produkuje, lebo zarodok je napojeny uz na maternicu, ale bunky embrya sa v nom nenachadzaju, resp odumreli...dufam, ze som to vysvetlila spravne...drzim palce do dalsieho boja 😉

krisbar
30. máj 2012

@bique dakujem ze vysvetlenie. to mi dost pomohlo pochopit to

kuspitka
30. máj 2012

ahojte.ISCI ste mali všetky...

cora41
30. máj 2012

@bique ahoj moja, tak to budeme skoro na rovnako🙂 Ja mam dnes 3 den mrsku, takze uz pomaly konci a buduci piatok idem do centra ako to vyzera pred mojim KETkom...bude to 12 den, tak hadam bude vsetko ok. Neboj nic, cas uleti ako voda hlavne vtedy, ak sa sustredime aj na nieco ine...Jasne overene, tazsie vykonavane... 🙂

sofia17
30. máj 2012

Babenky viete poradit či je vacsia sanca na tehu pri ET po predlzenej kultivacii na 5 den, alebo normalne na 3 den?
V sobotu mam ist na ET (ak nam nejake embryjko zostane - robia predlzenu kultivaciu ale mali sme len 4).
Mozem nejako pomoct uhniezdeniu embryjka (napr. lezat.....)?
Vdaka za rady.

jomini
30. máj 2012

@sofia17 Ahoj, u nas v centre neodporucaju predlzenu kultivaciu, ked je menej ako 5 embr., ..my sme mali pat a PK prezili vsetky, jedno bolo slabsie. No Pk zvysuje sancu 🙂 ja som ,,lezala,, len 3 dni, teraz budem podctivo lenosit aj cely tyzden a do prace nepojdem az do vysledku.

sofia17
30. máj 2012

@jomini
Dakujem, kedze u nas bol naprv predpoklad ze bude len 1 vajicko prinajlepsom 2 , bolo trochu prekvapenie aj pre Dr. ze boli az 4 a ze sa vsetky oplodnili. Povodne bolo dohodnute ist na ET na 3 den, no po oplodneni mi volali ze budu kultivovat predlzene, lebo vraj je to lepsie. Tak dufam ze nam nieco zostane.

jomini
30. máj 2012

@sofia17 urcite ostane a bude krasne babatko..mozno aj dve 🙂

chmurkaxy
30. máj 2012

@bique mojko, no vidis, ako ti to ubehlo 🙂 tesim sa s tebou a drzim paste moc moc!

sofia17
30. máj 2012

@jomini
babenky co beriete od lekara na udrzanie tehu po ET, mne zatial dali 3x2 utrogestan a v den ET mi pichnu Pregnyl.
Velmi ma to zaujima, lebo niektore baby toho beru ovela viac, tak neviem ze cim to je.

veselavrba
30. máj 2012

Ahojte ja som po Et a mam to uz za sebou.Dnes som uz v 12tyzdni,tak drzim vsetkym palce,nech vam to vyjde a tesite sa ako ja🙂

jomini
30. máj 2012

@sofia17 ja som mala utrogestan a estrofen, lebo v den ET bola sliznica iba 9mm, a pregnyl sa naco dava? ja som ho dostala len pred punkciou na dozretie vajickok.

annamary27
30. máj 2012

@krisbar ahoj,mne sa to stalo dvakrát,biochemické tehu,teraz ideme na tretie ivf a bolo mi povedané,že sa to nemuselo uchytiť aj z dôvodu,že tam bolo niečo geneticky zle v embryjku,tak preto si napr.teraz dáme embryoskop,aby nám vyselektoval len dobré embryjká alebo to môže byť niečo medzi nebom a zemou čo neovplyvníme ani všetkými vyšetreniami sveta.

annamary27
30. máj 2012

@kuspitka ahoj,my sme mali,lebo máme zlý spermiogram.

sofia17
30. máj 2012

@jomini
neviem nikto mi to nevysvetlil

kuspitka
30. máj 2012

@annamary27 aha a kedy ideš do centra,ako si na tom?

kuspitka
30. máj 2012

@sofia17 a čo chceš vedieť?

annamary27
30. máj 2012

@sofia17 ahoj,dnes pri vybavoví tretieho ivf sme sa na ovplyvnenie uhniezdenia pýtali doktorky,povedala,že netreba vyslovene ležať,ved aj ženy ktoré otehotneju spontánne robia všetko možné,lebo ani nevedia zo začiatku,že su v tom,ale jasné,že netreba vyhladávať extremnu záťaž,nejaké natriasanie a podobne.Ja som raz aj ležala pár dní a bola som doma,raz som chodila do práce, ale som sa šetrila a nevyšlo to ani raz,.Niekot ide na druhý den po ET do práce a funguje normálne a vyjde mu to,iný je na PN a nevyjde,takže ťažko povedať čo pomáha,ale držím ti palce,aby ti to vyšlo. 😵 😵 😵

annamary27
30. máj 2012

@sofia17 ahoj,u nás v centre sa berie len utrogestan 3*2.

annamary27
30. máj 2012

@kuspitka ahoj,dnes sme boli,od 25dc/13.6./začínam dipherelinom a potom fostimon,koncom júna odber 😀 😀 😀 ,dáme embryjká aj do embryoskopu,nech skúsia niečo nové 😵

kuspitka
30. máj 2012

@annamary27 a kde chodis do centra?

annamary27
30. máj 2012

@kuspitka gyn fiv,blava

kuspitka
30. máj 2012

@annamary27 ja do martina a čo je to embryoskop?

annamary27
30. máj 2012

@kuspitka to je prístroj v ktorom budu maž´ť embryjká fajné prostredia na vývoj a každých 20min ich fotia,aby videli,či sa dobre vyvíjajú,lebo keby nie tak môžu byť vadné.to maju zatial len v tomto centre a pred našimi dvoma pokusmi to tam nemali a kedže vždy som mala biochemické tehu,tak skusime teraz toto.

kuspitka
30. máj 2012

@annamary27 aha tak už chápem...
ja neviem či chcem ISCI

annamary27
30. máj 2012

@kuspitka my inú možnosť nemáme,inka sa vajko neoplodní,ale ked máte dobrý spermiogram,tak robili baby aj pol na pol,polovica napichnutím ,polovica normálne.

gooobi
30. máj 2012

@kuspitka neviem ci tam je moc co vyberat...ak mate velmi zly spermiogram ina cesta nevedie
mne sa aj po ICSI z 11 vajok oplodnili len 4...ak by nevbolo ICSI, typujem ze nasi plavci by nezvladli ani jedno..☹

mortiiss
30. máj 2012

Ahojte, kočky.Votriem sa do debaty. Odporucam ten embryoskop. Ak to vyrazne nezlikviduje financie, tak sa to podla mna oplati vyskusat. Povzbudim Vas snad trosku mojou skusennostou. My sme sa o babo pokusali prirodzene 6 rokov, a ani naznak tehotenstva. Nikdy. Mame tiez zly spg, oligo a astheno. No a nase 1.IVF - bolo 13 vajicok, z toho 9 zrelych, vsetkych 9 islo na ISCI, oplodnilo sa 6, a vyvoj pod dohladom v embryoscope zvladli 4. Vlozili mi jedno - vraj sa vyvijalo podla tabuliek, tak sme to riskli ... no a HCG na 10 den po ET - bolo 220 😵 . Sme na zaciatku, dufam, ze to malicke nevzda a vydrzi az do zdarneho konca, ale myslim, ze to , ze sa uchytilo, a zatial sa drzi, je vysledkom dobrej prace embryologov a snad aj toho moderneho noveho zazraku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre