Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

cora41
28. jún 2012

melisska ahoj moja, ako si na tom? nic nove?

foryou25
28. jún 2012

@cora41 ahoj mozem sa opytat preco az 4 ampulky fostimony? jaho od zajtra picham ale len 2 ampulky. a inak do akeho centra chodis?

alex81
28. jún 2012

@cora41 Ja som na tom takto: cakam na mrsku, 2 den zacinam stimulovat, kratky protokol. A v polovici jula hor sa na 2 IVFko, ale najprv mi musi prasknut hnusna cysta, kt sa mi vytvorila ako na just mesiac pred stimulkou. :( ... Ale bojujeme, nevzdavame sa. A verim, ze su na svete aj horsie veci. 😵 😵 😵 ... Drzime si palceky tfuj tfuj tfuj. Nech sa tesime z pozitivnych spraviciek ... ;)

cora41
28. jún 2012

@foryou25 neviem preco, ale je to 300ml denne a pri prvom IVF som mala tiez 300ml denne, ale puregonu.. vravel doktor, ze to necha na tom, co to bolo predtym. Ja chodim do KE do gyncare. a ty? este pichas okrem toho aj nieco ine? si na zaciatku cyklu?

javi37
28. jún 2012

@cora41 Ahoj cori, ber to tak, že aj KET je len 20 % úspešnosť a koľko keťáčiek je tehuliek 😉...akurát dnes som čítala v jednej štúdii, že decapeptyl sa berie aj pre zvýšenie uhniezdenia embrya v maternici...a tiež som čítala, že pri KET-e sa osvedčil asistovaný hatching a šancu uhniezdenia zvyšuje aj aspirin 100 g, boli tam aj percentá o koľko, heparín dokonca niečo vyše o 40 %.

melisska
28. jún 2012

@cora41 moja nie som tehu 😔 vies som velmi nestastna, mne asi nieje sudene byt matkou ☹ 😢

foryou25
28. jún 2012

@cora41 mne na 3DC cyklu pichli dipherline a od zajtra 20DC zacinam zacinam pichat ten fostimon, inak nic 😉

cora41
28. jún 2012

@melisska mooooja, tak to mi je velmi luto☹...kolky krat si bola? a co povedal lekar? prognozy? co mate robit aby sa to podarilo? myslim na teba, hore hlavu,zazraky sa deju a netreba to vzdavat..Pozri na mna, staru skatulu a som medzi vami...dobry priklad, nie? 😀

cora41
28. jún 2012

@foryou25 hmmm, tak to vyzera trochu inak ako tu v tomto centre, ale mozno vysledky pozitivne budu rovnake🙂

cora41
28. jún 2012

@javi37 no prosim... ja som mala aj asistovany hatching, aj PK aj vsetko co sa dalo...no nevadi, nemala som dekaceptyl, takze mozno teraz to vystreli

melisska
28. jún 2012

@cora41 no neviem ci ja nie som starsia skatula ako ty 😀 mam za sebou 4x mimomaternicove tehu, 4xIVF.jeden missed abort 9tt, 5x KET....

ivka3901
28. jún 2012

@melisska vidím,že aj ty máš toho dosť za sebou ☹ no já stále krvácam a dneska sa pridružili aj bolesti tak mám pocit,že z toho nič nebude,ale zas sa utišujem,že nekrvácam veľa 😒

jaja101
28. jún 2012

od transferu až na 27 den.to bolo pozde.ale preto,že to bol len gestačný vačok,prazdny...aj sa to ukoncilo v 10 týždni kyretážou ako zamĺknutý potrat.

jaja101
28. jún 2012

@leontinka27 sorry som ti odpisala o spravu vyššie...

cora41
28. jún 2012

@melisska tak ak si niekto zasluzi mat babo, tak urcite patris medzi nich...Si statocna zienka a aj ked sa zda, ze je to uz nemozne, predsa si len myslim, ze to zvladnes, nevzdavaj to...to nikdy netreba, treba bojovat dokonca a ruze pridu...VER 🙂

ivka3901
28. jún 2012

@jaja101 ahoj tebe dali duphaston,ked si začala špiniť?lebo mne nikto v centre nenavrhol?

bella1303
29. jún 2012

Dobre ranko, mozte mi poradit? Je neaky roziel medzi palick. a plast. mamatestom? Predvcerom som robila test(6den po ket) plast. test a bol duch. Dnes som robila tie palickove a neni su o moc silnejsie, spravila som 2.

mabumi
29. jún 2012

@jaja101 tak to je vyborna sprava, gratulujem 😉
@cora41 aj ja mam sancu 20%, no a co? teraz som bola na piatom vklade - 5x20=100% 😉 😉 😉
takze cakam, ze to vyjde 😀

cora41
29. jún 2012

@mabumi tak tato tvoja matematika mi zdvihla naladu na piatok 🙂 Mas absolutnu pravdu a nech to vsetci beru, raz to hadam vyjde 🙂 Az na to, ze ked si to platis sam, tak 5x3300 EUR = 16500 EUR = pol miliona slovenskych korun - a to uz rozmyslam, koho ozbijam, lebo na takuto sumu by som musela byt prezident 😀 😀 😀

mabumi
29. jún 2012

@cora41 ale to neznamena 5x IVF. ja som mala len 2 IVF a 5 vkladov. tebe bude tiez stacit to druhe IVF 😉 😉 😉

jaja101
29. jún 2012

@ivka3901 vieš, ja som zdravotník,som v týchto veciach doma.opýtala som sa Dr v centre,či mám začať brať duphaston,že som začala špinit,a on že nič sa tým nedá pokaziť,len mi to môže pomôcť...mňa to veľmi mrzí,že to musím povedať,ale aspoň moj Dr z centra má veľa vecí na háku,a keby že si veci neurobím sama,tak aj tento KET je už dávno ukončený krvácaním.....ale to je na dlhé rozpravanie...duphaston je hormón,ktorý sa okrem iného dáva aj pri hroziacich potratoch a je fakt účinný.ale to záleží na každom osobitne a aj na centre,čo odporučia,čo nie.

jaja101
29. jún 2012

@bella1303 ahoj,za jeden deň veľký rozdiel na testoch nebude.mala si počkať do pondelka,to by už určite bol. 🙂 držím palčeky.pa

cora41
29. jún 2012

@mabumi tak to uvidime,,, ja som mala teda uz dva vklady a teraz bude treti - ak vsetko dobre vyjde, lebo prvy raz som stimulovala pregnylom a mala som 9 folikulov a 8 sa oplodnilo - takze super, no teraz mi dal fostimon a necitala som o nom dobre veci na konikovi a vela zien nevytvorilo dost folikov..takze som trochu zmatena a dufam, ze to bude ok 😒

jajka1980
29. jún 2012

@mabumi Držím palce..a verím, že teraz to vyjde na 100%.
Tfuj-tfuj... 😉

mabumi
29. jún 2012

@jajka1980 dakujem 😵 😵 😵 . a ten duphaston si si nasadila az pri spineni, takze nema zmysel ho nasadit hned?
@cora41 nemôzes takto mysliet. mysli pozitivne 😉 😉 😉 . ja som z 1. IVF mala tiez 2 vklady a z druheho mam teraz 3. vklad a este mam 2 mrazacikov. sice bez PK, ale aj tak

bella1303
29. jún 2012

@jaja101 ja som stresovala;) je vidiet dost rozdiel, ale myslela som ze bude silnejsia;) dakujem

jajka1980
29. jún 2012

@mabumi Ahoj..asi si si ma splietla s babenkou jaja101 ...ona berie duphaston..kedže špini..
Ale neva...aj tak ti držím strašne palce a to všetkým babám z MK.. 🙂
Začali tu samé negatíva, tak sa to hádam rozbehne pozitívnymi správičkami..

javi37
29. jún 2012

@cora41 Cori, tak už došla aj mne, ale budem Hermanovi volať až pri druhom cykle. Fostimon je fajn, ja som ho tiež mala, takže v kombinácii s decapeptylom to bude uňo ňuňo 😉. Inak, nevieš, ako to je, či stačí, keď mu zavolám v deň dostania menzesu, či ako? Už si nepamätám KET z prvého cyklu, aká bola príprava 🙂 .

mabumi
29. jún 2012

@jajka1980 mas pravdu splietla som si jajku s jajou 😀
@jaja101 teba som sa chcela spytat o tom duphastone, co som nasmerovala na jajku 😅 . ze ci to treba nasadit az pri spineni, alebo pre istotu aj skôr. dakujem

cora41
29. jún 2012

@javi37 tesim sa, ze Ti uz prisla..🙂 Presne tak, zavolaj mu mozno dva dni pred tym, aby vedel, ze budes na rade a potom tam pride v prvy den mrchy..budes brat duphastom a estrimax 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre