Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

kuspitka
10. júl 2012

@afrika
@bella1303 obavam sa velmi toho OHSS nechcem ho dostať.uz som dneska vela robila a potom ma zacali trapat tie krce..
@cora41 budem rzat palce.kolko si das vlozit?

afrika
10. júl 2012

@kuspitka nemôžeš na všetko hneď takto myslieť...to nieje dobré, upokoj sa, teš sa a nestresuj sa. držím palce. a pi pi pi pi veľa vody 😉

kuspitka
10. júl 2012

@afrika len keď už tá voda do mňa nejde nijako...

depa
10. júl 2012

@kuspitka moja čo znamena ta skratka ohss. ja mam ešte mraziačikov o mesiac mam zavolat do ke kde chodim k hermanovi a potom mi znova urobi vklad

nelynka
10. júl 2012

@kuspitka mojko vidim ze sa trapis..
pi vela fatry a papaj vela slanych jedal ako oriesky, tycinky slane..
sol pohlcuje vodu...

cora41
10. júl 2012

@kuspitka mala by si naozaj hooodne pit, davaj si pozor 😉 Ja zajtra idem iba na OPU, takze este nie ET, ale urcite si davam vlozit 2 😀

kuspitka
10. júl 2012

@nelynka skusim,cítim sa ako balon.inak na kila jem melon.caje pijem ,lebo voda mi nechuti..
@cora41 ja ešte neviem,bojím sa dat dve

nelynka
10. júl 2012

@kuspitka skus urcite, aspon na tu fatru sa premohli, naozaj ti pomoze, mne zabrala neskutocne krasne a to som mala 25vajok 😉

tamaris
10. júl 2012

@kuspitka dakujem za gratulaciu 🙂 ja som od stimulacie doma. Pracujem na velmi rizikovom pracovisku a pani dr.mi odporucala byt radsej na PN a nelutujem. Mala som a vlastne stale mam OHSS a s tym popijanim vody a ustavicnym behanim na wc mi to viac vyhovuje . 🙂 Ty si v akom stadiu?

kuspitka
10. júl 2012

@tamaris ja idem na ET v sobotu.spodok ma tak boli,ako keby mi ho niekto trhal..ako si vedela ,že más OHSS.kolko ste dali vlozit?

kuspitka
10. júl 2012

@nelynka len ja uz mám po odbere v sobotu mám transfer.este mozem dostat OHSS?

nelynka
10. júl 2012

@kuspitka to je jedno či si po odbere alebo pred odberom..pi Fatru...
OHSS sa prave ešte može transferom zhoršit, toho som sa bála ja, ale mne sa to práve naopak zlepšilo..

Možeš mať nejakú slabšiu ozvu OHSS nie silný..bolí ta to lebo si citlivá na bolest všeobecne..a bol to zásah na vaječníky..
Hned zajtra kupuj fatru a slané oriešky nech sa podchytí aspon to, čo tam je..

Mňa to pár dní bolelo tak že som nevedela vstat z postele, stále som mala krče také že som si až kľaknút musela od bolesti..
Ale som sa zatla, že nesmiem byt taká padavka, že moje deti na mňa čakajú a hotovo 😀

kuspitka
10. júl 2012

@nelynka aj mna to tak boli,že sa ani postavit neviem a este nie to sedieť.malovala som malej izbu a vtedy to zacalo.dobree poviem nech mi zajtra kupia fatru...

nelynka
10. júl 2012

@kuspitka mojko, šalena 😀
ty máš oddychovat a ešte maluješ izbu 😀 😀 😀

tamaris
10. júl 2012

@kuspitka uz pred stimulaciou som mala vysoke hodnoty AMH cize dr.miovedala, ze mi ohss hrozi a davala mini davocky hormonov. Ohss sa mi tak vyraznejsie zacal prejavovat asi 2 dni pred ET, vtedy som mala o 10 cm viac v pase, ale pila som 4 litre minimalne a mocenie bolo v norme. Dr.ma odhovarala od vkladania dvoch embryi ale nakoniec mi vyhovela, upozornila ma na rizika a sli sme do toho. No a dnes som malickemu videla na sone akciu srdiecka a este stale mam zvacsene vajecniky. Maju takmer 8 cm kazdy. Ale okrem velkeho a nafuknuteho brucha mi nebolo nic. No a take mini krce v podbrusku som mala az taky tyzden po Et. Nech to v sobotu dopadne dobre. 😉

nelynka
10. júl 2012

aj ja som pocula ze nejaky ten OHSS len prospieva uhniezdeniu drobca, co sa aj mne potvrdilo..
pri prvom IVF som nemala ani naznak bolesti a neuchytilo sa..
pri druhom IVF som uz OHSS mala a drobec sa uchytil..aj ked nevydrzal ale bol s nami 🙂

tamaris
10. júl 2012

@kuspitka a nemaj velky strach. Ohss sa da zvladnut aj doma no a keby bolo velmi zle tak ambulantne dochadzanie na infuzky a pripadne aj hospitalizacia. Nie je to nic nezvladnutelne, lekari pomozu takze hlavne KLUD. A mysli pozitivne.

kuspitka
10. júl 2012

@tamaris tak ja som ,ako sud teraz.konecne som mala brucho ok a uz som ,ako bomba..aj tebe dali taku stiplavu injekciu?
@nelynka tak nieco musim robit.pracka sa mi pokazila tak som malovala a zajtra chcem upratovat

kuspitka
10. júl 2012

@nelynka aj pri malej som mala bolesti ,ale mensie pozozrenie bolo na OHSS a to som cakala dve

tamaris
10. júl 2012

@kuspitka myslis nejaku injekciu pri ohss? Mne nedavali nic. Len mi povedali, ze ked nebudem vladat pit alebo budem z vody uz vracat tak aby som radsej dosla na infuzku. No ale nebolo treba.

kuspitka
10. júl 2012

@tamaris pocas cele IVF si nedostala ,ziadnu injekciu?

tamaris
10. júl 2012

@kuspitka okrem hormonov ( gonal, cetrodite a ovitrell- pred OPU a pregnyl po Et ) som nedostala nic ine. Aspon si toho nie som vedoma.

kuspitka
10. júl 2012

@tamaris ja ,ked som isla posledne 2tyždne na sono okrem krvi som do zadku dostala aj nejaku stiplavu injekciu

nelynka
10. júl 2012

@kuspitka a co ma pracka a malovanie? 😀
ved ked nemas pracku Ok tak si ani malovat nemala bo potom nemas kde vyprat tie veci co si uspinila 😀
oddychuj moja..len sa natahujes a potom ze ta vsetko boli...sa necuduj 🙂

cuculik1
11. júl 2012

@kuspitka ta stiplava injekcoia do zadku je na vyrovnanie hladiny hormonov...uz neviem ktoreho, ale pytala som sa na to lekara...ze tymi hormonmi co si pichame sa potlaca prirodzena tvorba hormonov, ale na druhej strane, ak je ta velmi nizka tiez to nie je dobre, a tak tu hladinu musia vyrovnat tou injekciou do zadku, ja som mala dve....

kuspitka
11. júl 2012

@nelynka neda sa ,treba malej izba a teraz,ked nieje doma tak jej ju treba urobit.a prat musím ručne toľko prádla tu mám že hrôza..

nelynka
11. júl 2012

@kuspitka no ved jasne,treba robit kym tam nepobehuje
to chapem..a pracku kupte novu,nebudes teraz predsa
prat v rukach..dneska uz nie su take drahe pracky ako dakedy.
:D

kuspitka
11. júl 2012

@nelynka moja vsetko ide malej do izby a na IVF nemam peniaze na novu pracku.uz nejako budem mesiac.este neviem ci mi schvalia DNP...
upratujem všetzko co sa da.a potom hor sa malovat obrazky malej do izby

makovicka53
11. júl 2012

ahojte ...baby aj ste brali nejake vitmaniny pred OPU, ET?

kuspitka
11. júl 2012

@makovicka53 ja beriem kyselinu listovu a to je všetko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre