Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

cora41
31. júl 2012

@radina tak to jasne, ze mozes 🙂, myslim, ze by si mala robit to, na co sa citis a na co mas chut, lebo ti to iba vylepsi psychiku 🙂

cora41
31. júl 2012

@deinad a ktory si den od vkladu? a mala si PK?

deinad
31. júl 2012

@cora41 PK som nemala, lebo bolo len jedno vajko, ktore sa oplodnilo, tak som PK nechcela riskovat.
a dnes je 14.den.

deinad
31. júl 2012

@cora41 no tak ja mam menej nez je dolna hranica pri 3-dnovej kultivacii (111)...ale aj tak dakujem za link, ved uvidime, ako to vsetko este dopadne, samozrejme, ze si to zelam najviac na svete, ale nechcem si davat velke nadeje..aby sklamanie nebolo prilis.

radina
31. júl 2012

@deinad ja som citala, ze nie je dobre stale len lezat, lebo vraj by sa mala maternica prekrvovat.

radina
31. júl 2012

@deinad ja mam tiez nizsi tlak. ja si myslim, ze mi to dali preto, lebo mavam silnu MS, az taku, ze mi idu kusy...ved si to vies predstavit. 😖
Mna tie boleli vajka uz aj vcera aj dnes, tak ze mi to vyraza do krizov, bohvie co to je 😖

deinad
31. júl 2012

@radina vies ja mam toto uz 7.vklad, tak preto som zvolila tuto cestu...neviem, ci dobru ci nie...ja som uz aj po transfere isla na treti den do prace, dalsi raz som zase bola PN a sice som nelezala, len sa setrila, vidis...takze ono je to tazko, ze co je OK, co by sa malo a co nie....po dvoch MA a tolkych vysetreniach a zakrokoch, ze som nevedela, co so sebou, takze tak... 😉

radina
31. júl 2012

@deinad To vyzera nadejne 🙂 drzim palceky !!!!

radina
31. júl 2012

@deinad Ono fakt clovek nikdy nevie, co ma robit, asi sa treba riadit vlastnym telom a moc sa nad tym nezamyslat. ja som si vcera vyberala dost tazky melon z chladnicky, a az potom som si to uvedomila, ze hooops, to by sa nemalo 🙂

deinad
31. júl 2012

@radina dakujem moja, ale vies, nejdem sa dopredu tesit.

deinad
31. júl 2012

@radina od poslednej MS by to sedelo a hadam aj stacilo, ale vies, sama doktorka mi povedala, ze je to malicko, strasne rada by som sa tesila, ale moja sliznica je velmi nizka, takze to tomu nezodpoveda, aj ked je to asi len 4tt, cize to este nemoze byt nic vidno, ale aspon ta sliznica by mala byt vyssie, ved uvidim o tyzden 🙂 Ty sa snaz hlavne mysliet pozitivne a uzi si tie dva tyzdne co najlepsie

radina
31. júl 2012

@deinad no mne sa to hcg nezda az take nizke, co chodim do inej temy, tak tam maju kocky aj nizsie po 14 dnoch testovania.

radina
31. júl 2012

Kocky, neskusate si niektora merat po ET bazalnu teplotu? otazne, ci ju nebudu skreslovat hormony co berieme.

deinad
31. júl 2012

@radina a prosim Ta, aka je to ta ina tema? kuknem aj ja. hormony by nemali skreslovat, ja som nemerala, len podla toho som zistovala, co a ako - aky je krcok, ako sa meni, a teplotu len hmatom a odhadom 😀 rano byva vzdy vyssia a k veceru klesa 🙂

lubanka
31. júl 2012

@karkana my sme nad tým už tiež uvažovali... vlastne sme sa boli čo to popýtať, vzali žiadosť... ale zaskočilo nás, keď povedali, že hrozne veľa žiadostí o adopciu majú, že budeme čakať cca 4roky (!) a že my v NAŠOM VEKU (!!!) asi ťažko dostaneme malé bábo... Som myslela, že tam odpadnem! Ja mám 34 a mm 39rokov. Tak neviem, to som sa mala hneď po sobáši rozhodnúť či čo? Ale že vraj v každom kraji (či regióne) je to iné. Môžem sa opýtať koľko rokov máš ty a mm? Len tak informačne, keď nás tak úžasne odstavili... mala som pocit, že tá pani nás chce absolútne demotivovať a pritom stále omieľajú hore-dole, že koľko detičiek majú po DD. Lenže pani má smolu, ja sa len tak ľahko nedám, tie roky snaženia a tých neúspechov ma tak zocelili, že taká skeptická ženská ma tak maximálne môže na pár hodín dojať, ale nie odradiť. 😉 Ešte mám 11mrazáčikov, tak si samozrejme po nich pôjdem a ak nič tak... 😉

radina
31. júl 2012

@deinad akurat je tam zopar kociek, co su po ET
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/1-ivf-prid...

kikuskina
31. júl 2012

@deinad

ahoj tak v pondelok ides opat na UZ aj krvicku idem aj ja uvidis obom nam to dopadne na vybornu,hlavne sa teraz nevzdavaj 😉 uvidis vsetko bude v poriadku

deinad
31. júl 2012

@kikuskina ano musim ist, vtedy uz hcg musi byt o dost vyssie a snad sa daco ukaze na UZ, aj ked teraz to odhadujem na 4tt a ani v 5 nemusi byt nic vidiet, nevzdavam to je jasne, len strach je teda, tak si drzme paste navzajom, inak to nevidim, len ze nam to konecne je dopriate 🙂

karkana
31. júl 2012

@lubanka to aj nám hovorili že 4roky čakať, ale to neni vždy pravda,približne rok a pol sa čaká, aj nám to tak vychádza,ja mám tiež 38 a čakáme,a máš právo aj na malé, aké si dáš požiadavky ,na také čakáš,aj my na novorodeniatko,ved,keby človek vedel, čo ho čaká,ale to nikto nevie,,, mne je najhoršie ,ked na to myslím, čo všetko som podstúpila za tie roky, snažím sa ani nemyslieť nato radšej,ja som aj skôr chcela ale mm nechcel, musela som čakať, kým sa s tým stotožní, a dočkala som sa 🙂 baby, ked som to už ja prežila ,to všetko, a som v pohode tak nesmútte ,to prejd a skúste aj túto možnosť, a zrazu bude život krajšíííí 😉

lubanka
31. júl 2012

@karkana držím palčeky, nech to ide rýchlo a nech vám čo najskôr zavolajú, aby ste si prišli po to vaše malinké, voňavučké a hlavne zdravučké bábo. Mala som bývalú kolegyňu... každý deň sme sa stretávali v práci a nikdy sa ani slovkom nezmienila, že zvažujú adopciu... raz nabehla do práce, celá rozjarená, že nastupuje na materskú... my sme vyvalili oči, reku jej zrejme preskočilo 😕 a ona nato, volali nám.... majú pre nás 2 týždňového chlapčeka, ešte je nepokrstený a nemá meno... teraz ju vídam aj s ním... má 9 rokov, je z neho úžasný chlapec a vidieť, že svojich rodičov zbožňuje a oni jeho 😉

foryou25
31. júl 2012

Kocky tak mi ano brrali krv v nmocke na hc a dnes na 14 den od Et hodnota 390, na 12 den bola 230,6
To asi nie su velmi dobre cisla vsak tusim tesne nad dolnou hranicou :((

cora41
31. júl 2012

@foryou25 : ba prave si viac ako priemer!! ved je to skvele cislo🙂 kazdych 48 az 72h by malo stupnut HCG aspon o 60% a TEbe stuplo viac ako 60% takze zatial potichucky je to velmi pozitivne🙂 A ako sa citis? Uz je ten OHSS trosku lepsi? Co hovoria lekari?

melisska
31. júl 2012

@foryou25 to mas super hodnoty, nebojkaj🙂 a ako sa mas ? uz dufam, ze lepsie

foryou25
31. júl 2012

@cora41 ani nie ,pozri poriadne tabulku co si tu dala link, 14den a 5 dnov kultivacia, tam je dolna hranica 324, takze aom kusok z nou

foryou25
31. júl 2012

Mam sa lepsie , vajcniky o par mm sa zmensili, trosilinka vody v bruchu menej, ale som slaba a boli ma stale brucho ako na mrchu aj ta rana po punkcii brucha
denne mi davaju asi 5infuzii, a pichaju fragmin, a tiez antibiotika , lebo mam mocy kateter
ale pre mimi vydrzim hcico

afrika
31. júl 2012

@foryou25 ahoj, tiež som mala OHSS a vaječník mám zväčšený doteraz. oni sa zmenšujú pomaly, toho sa neboj. najviac mal cca 15cm. držím palce 😉

kikuskina
31. júl 2012

mne mala prist dnes mrcha ale neukazala sa tak pozitivko,ale uz tri dni ma neboli brusko predtym ma bolelo ako na mrchu co myslite baby je to nejake pozitivko ci ani nie mohla by som byt tehu.

cora41
31. júl 2012

@foryou25 mojko, zaklad je, ze Ti to stuplo o viac ako 60%, to je dolezite, ta dynamickost...ak ti bude takto stupat, raz dva to dozenies, len nech mas toto za sebou!! drzim prsty 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre