Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bique
19. aug 2012

@annamary27 ahoj...dnes som sa zasa po 2 dnoch odvazila a o 1,5kg menej 😀 ha, tak uz neviem, aj tebe to tak skace hore dole vidim, ovplyvnuje to asi voda v organizme a co den predtym papame...kolise mi to kazdy druhy den...takze som pribrala asi 0,5kg 😀 dobre dobre, na priberanie mame este casu dost 😀

bique
19. aug 2012

@kuspitka ahoj...dnes som sa zasa po 2 dnoch odvazila a o 1,5kg menej 😀 ha, tak uz neviem, aj tebe to tak skace hore dole vidim, ovplyvnuje to asi voda v organizme a co den predtym papame...kolise mi to kazdy druhy den...takze som pribrala asi 0,5kg 😀 dobre dobre, na priberanie mame este casu dost 😀

bique
19. aug 2012

@lubanka ahoj moja...vidim, ze mas pochybnosti, aj ja by som mala☹ ked pojdes na ket, tak sa popytaj, preco nerobili PK, doki nech je nervozny aky chce, mas na otazky pravo, ja ho stale otravujem a kuka na mna, ci som kompletna, ale je mi to jedno a on odpovie a som kludnejsia 😉 co ine mu uz ostava, muz sa smeje, ze taku pacientku asi este jednu nema, co sa ho furt daco vypytujem...musis svojim bambulkam verit, ze budu silne a pekne sa chytia 😉 az potom, ked budes vediet vysledok, ries dalej, lebo mozno uz vobec nebudes musiet nic riesit 😉 dovtedy sa nestresuj a mysli pozitivne 😉 ja nemozem na nich povedat nic zle, to naco sme tam isli, sme dosiahli....drzim vam palceky, bude dobre 😉

cuculik1
19. aug 2012

@lubanka a v ktorom car to maju take praktiky?

lubanka
19. aug 2012

@bique veď ja som bola s nimi doteraz tiež spokojná a tú lekárovú nevrlosť... no čo už... to aj mne sa stalo, hneď na začiatku... začala som sa ho na všetko vypytovať a on sfunetý, pomračený, vyvalil oči a takým štýlom mi odpovedal, že mi bolo jasné, že si myslí, čo od neho vlastne chcem a ako sa opovažujem niečo vôbec pýtať, veď mu mám iba slebo dôverovať... tak preto som skonštatovala, že jeho sa radšej nič pýtať nebudem, iba ak sestričky, tá je hrozne zlatučká. Ale teraz ma fakticky naštartovali s tým, že mi nedali PK, stále mi to leží v hlave a žalúdku 😠 a viem, že by som mala veriť mojim bobáčikom, ale absolútne to tak necítim 😒 už sa v podstate pomaly začínam psychicky nachystávať na ďalšie IVF ☹ Ale asi už porozmýšľam, či repete bude znova tam, keď mi nedá rozumnú odpoveď, prečo kultivácia bola iba 48 hod. A ty ako sa máš? Spokojná, šťastná, zdravá aj malinké? 😉

lubanka
19. aug 2012

@cuculik1 v SPLNe... a môžem sa opýtať, kam chodíš ty, keď máš tak pekne všetko popísané a vysvetlené ...

cuculik1
19. aug 2012

@lubanka iscare martin.....ale aj tak neviem podla toho co mi napisali k blastocystam tie skratky, co to znamena... ale ani som sa na to nepytala, lebo som sa uspokojila s tym, ze su jednotkove.... no a teraz opat len cakat

lubanka
19. aug 2012

@cuculik1 o tom centre som počula od kámošky, jej sestra má vďaka nim 3 detičky. A aj jeden lekár v KE mi povedal, že keď CAR, tak buď Martin alebo Brno, ale to je pre mňa ďaleko... a okrem toho podľa mňa je to aj tak o šťastí... keď to má byť, tak bude. Mne 1IVF vkladali 2 embryjká, obe sa chytili, ale v 26tt predčasný pôrod a chlapci do týždňa zomreli. Potom som bola 3x na KET a už nič... takže je to asi šťastie. Tebe držím palčeky, nech sa čoskoro dozvieš pozitívny výsledok 😉 a vlastne všetky čakateľky, nech sa ho dozvedia čo najskôr, nech sme už všetky konečne šťastné!!!!!

cuculik1
19. aug 2012

@lubanka to mi je luto, ani si nedokazem predstavit ake to je prist a baby v takom stadiu tehu.... my sme prisli o baby dva krat, vzdy hned na zaciatku...bojujeme dalej

lubanka
19. aug 2012

@cuculik1 toto bolo už 4x bohužiaľ 😒 mala som už jedno mimomaternicové tehotenstvo, 2x MA v 2 a 3 mesiaci a naposledy toto... niekedy je mi hrozne ťažko, najmä keď si uvedomím, že už sme mohli ma 5detičiek, ale potom ma znova niečo nakopne a ja vzdorujem a bojujem, ako viem... čo iné nám už ostáva že? Ja si stále opakujem dookola: " kto nič neriskuje, nič nemá" a preto donekonečna dobiedzam do šťastia, aby sa už konečne priklonilo aj na našu stranu 😉 🙂

kuspitka
19. aug 2012

@lubanka v Martine som boíla v Iscere a je tam naozaj dobre..

lubanka
19. aug 2012

@kuspitka hmm, ale pre mňa je to do Martina cez 200km a do Košíc to mám 70km a spočiatku by mi to nevadilo, veď čo pocestujeme, ale neviem si predstaviť toľko cestovať po vklade a už vôbec nie ak by sa potvrdilo tehu, tak tie kontroly... mala by som strach, či sa niečo po ceste neudeje 😒 hold bývam trocha od ruky 😖

kuspitka
19. aug 2012

@lubanka ja byvam od MT 150km

bique
19. aug 2012

@lubanka aj tak tebe a babatkam drzim vsetky palce 😉 mozno vtedy, ked to najmenej cakas, tak sa podari...ja som tiez bola skepticka, ked sa rozhodol, ze vlozi iba jedno, sam hovoril, ze pri dvoch je sice vacsia sanca, ale ze dve neda...tiez som odtial odchadzala s roznymi pochybnostami a kaslala uz na to, ako to dopadne, sanzila som sa mu doverovat, lebo nic ine uz neostavalo....a aha 🙂 niekedy su embryjka aj po rozmrazeni malo kvalitne a aj tak zabojuju 😉 je tu plno bab,ktore su takto tehule 😉 ja sa mam dobre aj babtko, teda dufam, podbrusko sem tam pobolieva, trosku sa uz zvacsuje, stale spim, neskutocne aj cez den, hovorila som dokimu, vraj je to vyborne teraz tolko spat, obcas mi je zle a na odpadnutie, ale nevraciam...a som nesmierne stastna 🙂 z uprimneho srdiecka to stastie zelam aj tebe a vsetkym babulkam, ktore sa snazia a nevzdavaju....oplati sa bojovat 😉

cuculik1
19. aug 2012

@lubanka ale ved po potvrdeni tehu uz mozes chodit za svojim obvodnym gynekologom a nie do centra. My to trosku blizsie do ke, ale zvolili sme mt. Na ziadne dalsie ivf sa este nepripravuj pekne cakaj na vysledok.

lubanka
19. aug 2012

@bique ďakujem za krásnu správu 😉 pomohla, povzbudila 😵 😉

lubanka
19. aug 2012

@cuculik1 rozkaz šéfe 😉 😵 len aby skutočne naozaj tak nebolo, že tu teraz stresujem, lamentujem a odrazu bum... a potom mi všetky "vyčistíte žalúdok", že som vám tu pol nedele skazila svojimi blbými náladami a aha... 😀 ďakujem vám všetkým, veľmi mi to naozaj pomohlo a naštartovalo. 😉

jaja102
19. aug 2012

@lubanka presne ako pise cuculik,ja som bola v CAR len na vklade,potom uz ani raz,chodim len k svojmu gynekologovi,aj po 14 dnoch na hcg a sono a vlastne vzdy.ty uz do caru potom vobec nemusis,da sa s nimi dohodnut,ak to mas dalej.dokonca aj lieky ja riesim s CARom postou,ja zavolam,co dochadza a do dvoch dni mi poslu postou recept.neboj sa a hlavne mysli pozitivne.daj im sancu,ved su tvoji 😉

lubanka
19. aug 2012

@kuspitka a to si ako zvládala takú diaľku po prenose??? no teda klobúk dole, ja by som asi v aute celý čas panikárila a keby, že sa potvrdí tehu, tak do toho centra už ani nepáchnem pre istotu, myslím pre tú diaľku. 😉

lubanka
19. aug 2012

@jaja102 ďakujem 😉 jasné, že šancu dám a hlavne teraz, keď ma tu takto napovzbudzovali 😵 dúfam, že bude už konečne šťastný koniec a keby nie... tak zvážim, váš Martin 😉

bettypo
19. aug 2012

@lubanka mas zbytocne obavy z cestovania po ET. Ja som po prenose cestovala 6 h autom (so spustenym sedadlom a niekolkymi prestavkami na prechadzku) a prave vtedy sa to podarilo 😉

haannka
19. aug 2012

@lubanka no ja som z Michaloviec a chodila som tiez do MT odkial som si priniesla svojho synceka...a kedze to bolo dost financne narocne 4.ivf sme sli uz do KE a sice sa podarilo ale aj sa rychlo skoncilo :'(
velmi drzim palce, zasluzis si to strasne...:-*

kuspitka
19. aug 2012

@lubanka už som si nejako nato všetko zvykla aj na tú cestu stále.mala som ciel a ten som chcela dosiahnuť a podarilo sa..

jajus18
19. aug 2012

@lubanka tej dialky sa nemusis bat,inak by sme vsetky museli bývat iba v tych mestach kde su centra 😉

makovicka53
19. aug 2012

baby neviete priznaky OHSS? pripadne ak to nejaka z vas mala co ste citili..dakujem za kazdu reakciu

little_miracle
19. aug 2012

@makovicka53 príznaky OHSS sú silné pichanie na vaječníkoch, pocit nafúknutia, viditeľné zväčšenie bruška, výrazný nárast hmotnosti (u mňa bolo 1 kg denne, celkovo 8 kg), časté nutkanie na močenie - ale moč takmer žiadny, ťažkosti pri dýchaní........nemusíš mať všetky, ale ja som mala ☹ .Neskôr sa mi začali zhoršovať pečeňové testy, nasadili mi Parlodel z ktorého ma manžel v noci našiel odpadnutú pri WC. A vraj som mala len "ľahkú formu" - liečila som sa ambulantne, infúzie každý druhý deň......vo vyšších štádiách je potrebná hospitalizácia. Každopádne to nepodceňuj, ten stav sa môže zhoršovať z hodiny na hodinu. Hlavne dodržuj pitný režim aspoň 5-6 litrov!!! A volaj svojej Dr.

lubanka
20. aug 2012

@jajus18 ja už celkovo reagujem dosť citlivo na všetko, resp. zo všetkého mám už obavy, darmo mi každý vraví, už to konečne bude dobré... ono sa tomu veľmi ťažko verí po tom, čo sa mi neustále niečo pritrafilo... ☹ niekedy si myslím, že ja už som si svoju hlavu nastavila tak, že sa znova niečo udeje... môj gyndoš povedal, že kým ja neuvolním psychiku, tak tehu nebudem (reagoval na neúspešné 3xKET a terazjšie 2IVF), ale ono sa to ľahko povie, UVOĽNI PSYCHIKU, rozum to vie a aj chce, ale srdce... 😠 to je ako s tým, že NEMYSLI NA TO, že chceš bábo, keď ho chceš tak veľmi, že máš pocit, že ťa tá túžba zadusí a všetci naokolo sú tehotní a majú deti a ja mám tak akurát psa... teda dvoch... 😖

ria191
20. aug 2012

@lubanka ani nevieš koľko kočiek ti rozumie 😉 . Mne napr. môj gyndoš povedal, že nikdy nebudem mať deti s mojou diagnózou a ja mám teraz problém sa tohto výroku zbaviť. Aj sa snažím, ale podvedome ma to máta. Ja sa snažím mu dokázať, že sa mýli, ale niektorí doktori by si mali uvedomiť, že si majú dávať pozor na to, čo povedia a zbytočne nás nedeptať 🙂 . Neboj sa, veď my si tú potvorku psychiku dáme pod kontrolu, veď sme ženy a nie padavky, no nie? 🙂 🙂 🙂

jajus18
20. aug 2012

@lubanka Ahoj.ja presne viem o com hovoriš a nie len ja, ale každa jedna ktora sem chodi.Každa sme si ničim prešli,jednej sa to podarilo hned a niektorým sa nedarí do dnes,bohužial my tomu naozaj možeme pomoct len tou psychikou všetko ostatne je už v rukach niekoho ineho.....Ano,aj mne to ludia hovorili nemysli na to potom sa to podari,nuž lahko sa hovori takym co nikdy taketo problémy nemali,takže ani nevedia co prežívame.Mne napriklad pomohlo,ze som si to tak velmi nepripuštala ,ale v kutiku duše som stale verila,ze predsa raz sa to musi podarit.Takže moja,nestracaj nadej a stale ver v to,ze raz sa aj ty dočkas 😉

kuspitka
20. aug 2012

Ahojte,ako sa máte?ja unavená hrozne od rána zas zaváram na dnes končím.potom sa pôjdeme na kúpalisko kúpať..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre