Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bique
25. aug 2012

Ahojte..ja mam zasa problem,ze som sa vyhadzala malymi svrbivymi vyrazkami na dekolte a rukach a krku..nie je to nic hrozne ale svrbi to ako slak a este v tom teple...:( na duphastone je to napisane ako vedlaji ucinok a na nee som citala,ze v tehu sa nieco take v prvom trimestry moze vyskytovat,ze je to reakcia na vysoku hladinu progesteronu a po 12tt by to malo samo vymyznut...mate niekto podobnu skusenost?ku dokinu este nechcem utekat, aj na duphiku je napisane,ze oznamte to lekarovi ak povazujete niektory vedlajsi ucinok za zavazny...no,podla mna to zavazne nie je,aj tak ho este nemozem vysadit...na nete som sa este docitala,ze tie vyrazky neohrozuju plod ani matku,iba jt to dost beprijemne...co vy na to?

bique
25. aug 2012

Na poradnu idem 3.9., mam dovtedy vydrzat? Inak sa cirim fajn...

bettypo
25. aug 2012

@bique a nie sú to potničky, alergia na slnko? Podľa mňa si to daj skontrolovať obvoďákovi, nech si kľudná a vieš že to iste nie je nejaká detská choroba ktorá môže byť škodlivá

cuculik1
25. aug 2012

@bique moja kamaratka mala nieco podobone ale ju to po par dnoch zacalo aj svrbiet a zistili, ze to ma nieco s pecenou a tehu, ale dali do do poriadku. uz ma peknu dcerku. Ja inac dnes opat bez //. uz si nerobim nadeje.

foryou25
25. aug 2012

@bique moja ja mam svrbenie tela od zaciatku, zacalo to v nemocke, a teraz doma to iste, pecenove testy som mala ok, a ani kozna v nemocke mi nezistila z coho to svrbenie, a inak mna to svrbi hlavne v noci, to sa idem zblaznit, skrabem sa do krvi

bique
25. aug 2012

@cuculik1 ahoj...aj tak ti stale drzim palce 😉 do krvicky este daleko a cas na zavery 😉 mne teraz brali vsetky odbery, tie prve, co sa zapisuju aj do tehu knizky, volala som si o vysledky predvcerom a vsetko bolo ok, takze pecen to asi nebude...no, pockam par dni, voala som aj do nemocky svojmu gynekologovi, ale je po nocnej, tak mu cinknem v pondelok a popytam sa, co s tym, ci vobec s tym treba nieco robit

bique
25. aug 2012

@foryou25 a mas aj nejake pupienky? lebo mne sa urobili take cervene a ako keby s vodickou, viac sa mi ich nerobi, svrbia iba stale tie iste...raz menej, raz viac, niekedy ma to nesvrbi vobec...a nemam to nikde iba na dekolte, z vnutornej strany ruk ako su ohyby laktov a po stranach krku trosku...dufam, ze to prejde dokelu, som v strese, ze co to ma byt...cim viac sa tym zaoberam, tym horsie, asi si to prestanem vsimat a hotovo 😝

bique
25. aug 2012

@bettypo potnicky vyzeraju inak, na slnko nechodim, zdrziavam sa iba v tieni alebo vo vnutri 😒 s detmi som v kontakte nebola uz par mesiacov 😕 nemame v okoli ani rodine take male deti a kiahne a osypky som ako dieta uz prekonala...volam svojmu doktorovi, uvidim, co on na to

foryou25
25. aug 2012

@bique aj vyrazky, presne ako popisujes, na dekolte a nohach, ale nie je ich vela len malicko

annamary27
25. aug 2012

@jaja102 moj gyn mi dal globule vyrobené v lekárni a zatial som brala utroš zhora.probiotiká môžeš aj v tehu.

bique
25. aug 2012

tak som volala gyndosovi do nemocky, kazal na dnesny den a zajtra duphaston vysadit, brat iba utrogestan...duphaston beriem 2x rano a 2x na obed, vecer utros tiez 2x vaginalne....a ze uvidime, ci sa polepsi...no neviem, teraz sa bojim, ze ked nezoberiem duphaston, ze sa nieco stane, ale hovoril, ze ten utrogestan co beriem aj tak dostatocne doplna progesteron, ze sa nemusim bat...no tak uz som celkom z toho cvok, asi mi sibne 😝

bique
25. aug 2012

skuste mi baby napisat, ake lieky a ako beriete po IVF...bojim, ze ked naraz duphik vysadim, nieco sa stane ☹

bique
25. aug 2012

no viete co? nevysadzujem nic, nejak to vydrzim, kym sa to nebude zhorsovat, kaslem na to @foryou25 beries aj ty duphaston? rozhodla som sa, ze ho nevysadim, kym sa to nebude zhorsovat, vydrzim...

timona
25. aug 2012

chcem sa opytat...mam ist na KET, na kontrole som bola 12DC, vtedy bolo endometrium 8 mm, ale Dr. povedal ze KET spravi az na 22DC a dovtedy mi nasadil este prednison, ANP a utros...bojim sa ze na ten 22DC bude endometrium uz velmi vysoke a ked KETdopadne negativne, tak bude MS strasne silna a budem muset na kyret...nechapem preco mi KET nespravia skorej, ked endometrium je uz dostatocne vysoke...

cuculik1
25. aug 2012

@timona ja som mala 15 dc sliznicu 9 mm, to povedali ze je malo, tak mi nechali dva krat denne estrofan a ket som mala na 19 dc, sliznica mala 16 mm, a medzi 12 dc a 22 dc nemas ziadnu kontrolu? trvaj na to ked ta to spravi pokojnejsou.

jajus18
25. aug 2012

@bique ahoj.tak ja som brala po vklade len utrogestan2-2-2,ale uz aj s tym koncim lebo uz som na konci 12tt.podla mna dr.vie co robi,len aby sa ti to este nezhorsilo ked ho nevysadis...drzim palce 😉

makovicka53
25. aug 2012

@bique ahoj citam ze mas problem...podla mna nevysadzuj tie lieky...a v pondelok nabehni k doktorovi...da ti nejaku nahradu...

bique
25. aug 2012

@makovicka53 neviem, ci je to problem z tych liekov, je to jeden z vedlajsich ucinkov...som tiez toho nazoru, ze zrazu ich uplne vysadit by bol asi problem...uz sa mi svrbenie zmiernilo, nove vyrazky sa nevyhadzuju, tak beriem dalej a uvidim...mam tusenie, ze je to od slnka, hoci sa zdrziavam v tieni nasho altanku cely den, mame tam take rolety, ale tie nejake tie luce prepustaju...tak dnes som uz cely den vo vnutri a je to lepsie ...asi som sa splasila 😝 zajtra vecer mam volat dokimu, ci je to lepsie, tak ma asi pekne zdrbe, ze som ho neposluchla...ale sam sa tomu cudoval a chcel iba vyskusat....

foryou25
25. aug 2012

@bique aj utros aj duphaston, ja budem zatial brat, povedala som si ze take vydrzim, aj ked to svrbi ako fras 😎
ja by som nevysadzala, v centre nam kazali brat to dlhodobo asi vedia lepsia ako nasi obvodni gyndaci

makovicka53
25. aug 2012

@bique normalne mu povedz ze si otestovala a zistila si ze je to zrejme zo slnka...aj doktori su omylní 😉 dzim palce nech to zmizne co najskor...ja som dnes akurat 3 den po a mam nejake bolesti popod brucho od vcera take silnejsie aj krize citim boze tie stavy su hrozne

bettypo
25. aug 2012

@bique a čo keby si to išla ukázať v pondelok na kožné? Predsa len sú väčší odborníci ako nejaký gyndo na telefóne. Ja by som nevysadzovala, teda ak môžeš vydržať. Možno Ti tam poradia niečo neškodné na zmiernenie svrbenia

bique
25. aug 2012

@makovicka53 tak to su dobre stavy 😀 ja som sice krize necitila, ale podbrusko furt ako na menzes...drzim silno silno palce, aby sme tehulkovali spolu 😀 babatka hladkaj a mysli na to, ako im je u teba dobre 😉

bique
25. aug 2012

@bettypo uz je to o kusok lepsie ako rano, ...na obed som normalne zobrala dalsiu davku...na koznom by povedali, ze je to alergia, to viem na 100%...ale na co? na lieky, na jedlo, na slnko?...da sa to vydrzat...v centre maju dovolenku, takze tam nehrozi ist...a foryou25 to ma skoro od zaciatku tak ako ja teraz a robili jej aj testy aj kozna na nu kukla, lebo lezala v nemocke a nic nezistili...a beire presne tie iste lieky aj davky, sme z rovnakeho centra..takze asi problem zacinajuceho tehu a 1. trimestra...zmena hormonov, zmena v celom organizme, nieco kozu rozdrazdilo...nove vyrazky sa mi nerobia, takze je to asi na dobrej ceste...verim tomu, ze uz zajtra to bude zas lepsie...toto, ze to teplo teraz tomu tiez velmi nepomaha, lebo sa potime ako somare v kufri 😝 aj bez vyraziek to da pokozke zabrat 😝

makovicka53
25. aug 2012

@bique dakujem a ano vsak to mam za DU 🙂 ..hlavne sa drzkaj a nech to vymyizne ..ak ti bude zle tak chod za svojim dr. v pondelok..mozno je to aj kombinacia duphastonu a utrosu ked mate taku davku...vsetko je mozne...a na doktora z cAR nemas cislo?skus zavola jemu 😉

cuculik1
25. aug 2012

je to definitivne, krv negativna 😢

bique
25. aug 2012

@makovicka53 v CAR maju momentalne do septembra dovolenku...nebude to az take zle si myslim...pri prvom tehu som mala tu istu davku aj kombinaciu liekov a vobec nic take mi nebolo...ale celkovo to bolo ine...nebolo mi zle, teraz mi je zo vsetkeho aj ked nezvraciam, hcg som mala teraz s jednym ako predtym s dvojickami 😀 celkovo sa citim inak...ked to porovnavam.....no co, tehu je uz take, prekvapko 😀

bique
25. aug 2012

@cuculik1 dnes si ktory den? uz si bola v centre na odber, ci niekde inde? moja, je mi to velmi luto, viem ake je to sklamanie, zazila som to viackrat sama ☹ teraz sa len otriast, nabrat zasa novych sil a pustit sa znova do boja 😠 stoji za to bojovat...

cuculik1
25. aug 2012

@bique som 8 den po, bola som teraz u svojho lekara, hlavne preto,aby som sa uz nemusela prepchavat hormonmi zbytocne. lekar mi povedal ze na 8 den po pk by hcg v krvi uz davno bolo, tak dnes vecer si uz nedavam utros....som otrasena ale viac sa bojim buducnosti, kde je chyba mi nikto nevie povedat.

bettypo
25. aug 2012

@bique keď som si spätne vybavila 1. trimester, tak som si spomenula, že aj ja som mala vyrážky ale na chrbte. Svrbelo to a postupne zmizlo. Tak čo zostáva, už len tá sprcha. A ja odporúčam aj obyčajný detský púder

bique
25. aug 2012

@bettypo ano ano, davam si na to puder 😉 takze predsa len to nebude nic zle 😀 joooj, normalne som kludnejsia.... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre