Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

zeina62
9. sep 2012

@cuculik1 ja som dva kety co som bola predtym bola uplne v pohode, ale som pre istotu lezala, ale teraz to blbo vypalilo ze v den ET ma moja sestra svadbu☹

annamary27
9. sep 2012

@zeina62 no ja som v deň ET vždy radšej ležala a na druhý deň som pomaly začala fungovať,ale niektoré baby šli normálne v den Et do práce a vyšlo im to,je to individuálne.musíš sa rozhodnúť ty a uvidíš asi v ten den ako sa budeš cítiť.

zeina62
9. sep 2012

@annamary27 dakujem za odpoved, ved uvidim ako to bude

jaja102
9. sep 2012

@zeina62 ahoj,tak im skus brnknut do centra,ci sa neda ET o jeden den prelozit...ja som oba razy den po vklade prelezala,aj v centre tak odporucali,ja by som to asi riesila takto....

zeina62
9. sep 2012

@jaja102 no skusim

zeina62
9. sep 2012

@jaja102 zvlastne je ze lekar mi povedal ze mozem ist kludne na svadbu!

karkana
9. sep 2012

@zeina62 no fakt je asi jedno, či ležíš po vklade, či nie,ja som vždy poctivo ležala a vysledok žiadny, iné do práce a otehotneli, to len my sa bojíme,čo je pochopitelné, ale ak sa má zahniezdiť tak sa , aj ked budeš na svadbe, to aj nám hovorili, že máme ísť do práce, nie byť pn

bique
9. sep 2012

@zeina62 ahoj, ja som po ET prvykrat nelezala a podarilo sa dve z dvoch🙂 nedopadli sme vsak v 26tt dobre, ale to uz je o inom...potom 2xKET, lezala som, aby som nic nepokazila a nic sa nechytilo a to nam vkladali po 2 babulky 😒 teraz ET s jednym embryjkom, zasa som nelezala, ja za normalnych okolnosti neobsedim dlho na jednom mieste, ltak jednoducho som si povedala, ze ked to ma vyjst, tak to vyjde a podarilo sa opat 😀 niekde som aj citala, ze je lepsie sa trosku hybat, tym sa aj sliznica prekrvuje ako iba nehybne lezat, ale kazdy je ineho nazoru...mne to vyslo vzdy vtedy, ked som aj varila, aj so psom bola na prechadzke aj na huby este v ten den, ked bol ET....samozrejme netreba to nejako prehanat, ale ja myslim, ze tym, ze pojdes na svatbu, nic nepokazis 😉 samozrejme ak nebudes robit na parkete krkolomne kusky a pit alkhoho 😀 i ked ja som si prve 3 dni dala po veceri deci cerveneho vinka a pred ET tiez🙂 jedna baba bola dokonca po ET na lyzovacke a vyslo jej to, to mi hovorila sestricka v CAR 😀 to je uz podla mna dost prehnane, ale vidis 😀

zeina62
9. sep 2012

@bique dakujem za odpoved ja uz som fakt jelen s toho ako sa snazim nic nepokazit asi mas pravdu ked sa to ma podarit tak sa to podari aj keby ze stojku urobim 🙂

deinad
9. sep 2012

@radina ahoj, v Brne sme boli 24/8, tiez mam naordinovanu 3-mesacnu kuru - DHEA, D3, materska kasicka, melatonin a kyselina listova..takze u mna az v decembri pripadne januari este uvidim, kedy sa na to dam 🙂

sally2401
10. sep 2012

.....tak a je to jasné 7 ET negatívny........

annamary27
10. sep 2012

@sally2401 ako to negatívne?to mi je ľúto.

sally2401
10. sep 2012

@annamary27 test dnes ráno vyšiel úplne čistý, urobím ešte pre istotu o 2 dni ďalší.

annamary27
10. sep 2012

@sally2401 a kolký den si?

sally2401
10. sep 2012

@annamary27 práveže 14 deň od ET po PK takže by to už malo byť isté.

annamary27
10. sep 2012

@sally2401 a na krvi si nebola?aj test môže zavádzať.

sally2401
10. sep 2012

@annamary27 nie na krvi som ešte nebola.

kikuskina
10. sep 2012

ahojte dievcata tak mne zistili toxoplazmozu,moje hodnoty su velmi vysoke vo stvrtok idem k lekarovi nasadi mi lieky pravdepodobne antibiotika.Mate niektora s tymto skusenosti,a ako dlho trva liecba.dakujem

iveenka
10. sep 2012

ahojte babenky ;) my sme dnes absolvovali nas 1 ET...verime ze uspesne...hadam to cakanie zvladneme, uz len pozitivne mysliet. chcem sa opytat, tie hodnoty HCG co uvadzate sa predpokladam z krvi zistuju, to chodievate za svojou gyn? alebo pockat na tehu test na 12den po ET? dakujem ;)

annamary27
10. sep 2012

@iveenka ahoj,u nás v Gyn Five sa chodí na krv na 10ti a 14ti den po Et,tak odtiaľ máme tie hodnoty.držím palce 😵 😵

jaja102
11. sep 2012

@iveenka mozes ist do centra na krv,alebo ak to mas daleko,tak k svojmu gyn.ja som chodila len k svojmu,kedze centrum mam 160km od bydliska 🙂

iveenka
11. sep 2012

@annamary27 @jaja102 dakujem baby, ja to mam do centra tiez daleko tak mozno sa dohodnem so svojou dr ale asi najskor ten domaci test si spravim...kazdopadne musim este pockat 😉

jaja102
11. sep 2012

@iveenka tak drzim palceky,a cakame dobre spravicky. 🙂 🙂 🙂

iveenka
11. sep 2012

baby este sa chcem opytat ci mate skusenosti...vraj je dobre po ET dat si decko cerveneho denne alebo obden...moze to pomoct? vraj pomaha prekrvit maternicu a tak aj lepsie uhniezdit...alebo len povera???

mates777
11. sep 2012

@iveenka ahoj moja, tak som rada, ze som tu nasla niekoho ako som ja 🙂 teda je nas tu strasne vela, ale ja som tak isto druhy den po prvom ET....zatial je to OK, ale cakat 2 tyzdne ma desi uz teraz...tak teda dufam, ze to tu nejako spolocne zvladneme 😎

lenusika
12. sep 2012

@iveenka odpräúčam denne si dať 2 dcl červeného vínka a popíjať grepový džús (červený).

lenusika
12. sep 2012

@iveenka

@mates777

dievčatá nepozorujte as toľko,hlabne sa hýbte, urobte si radosť niečim pekným a podobne a pozitívne myslite...to je základ úspechu , ja som na to prisla po 7,8 vklade

bique
12. sep 2012

@iveenka ja som si davala 3 dni po et 1-2dcl cerveneho a mam rada chilli tak aj to som papala, neviem ci je to povera ale nam sa podarilo...prinajmensom 1-2dc vinka je iba na zdravie a v prvych dnoch neuskodi ani babatku🙂 takze nie je o com🙂

bique
12. sep 2012

@iveenka @mates777 a @lenusika ma pravdu 😉 mne prvy et vysiel s dvoma, o dvojicky som vsak v 26tt predcasnym porodom prisla...po et som varila, chodila na huby, prechadzky so psom...potom 2x KET s dvoma embryjkami, lezala som, aby som nic nepokazila a aj tak z toho nic nebolo...teraz dalsi et s 1 embryjkom, po et som prisla domov po tankodrome (taku mame cestu), navarila obed, isla do lesa na prechadzku so psom, dalsi den na huby, postarala som sa o kvety v zahrade, isla s kamoskou do mesta na logy a na 3 dni na chalupu...vecer, prijemne unavena som si dala po veceri prve 3 dni po et to decko dva cerveneho vinka a spinkala ako babatko 😀 niekomu pomoze iba polihovat, ja som vsak dost aktivny clovek a ked nic nerobim, tak som z toho nervozna....takze si myslim, ze ide hlavne o to, aby sme my boli spokojne a stastne a potom su aj babulky v nasich bruskach a je im tam dobre a chcu tam zostat 🙂 pohyb este aj prekrvuje maternicu...netreba to prehanat, ale treba robit to, co ta bavi a robi stastnou....rychlejsie aj zbehne ten nekonecny cas cakania a nebudes na to neustale mysliet 😉 drzim palceky moc moc 😉 🙂

iveenka
12. sep 2012

@mates777 @lenusika @bique jeeej tak to je super 🙂 tiez som rada...no dnes tusim zacnem s tym vinkom :p) inak som sa docitala aj o ananase (teda hlavne tej stredovej casti) obsahuje vraj nejaky enzym - bromelain, ktory by mal mat podobne ucinky na prekrvenie maternice a pod 🙂 tak som si jeden kupila a kadzdy den kusok spapam...akurat ze ten stred nieje vobec chutny 😀
ja som sa nechala vypisat na PN z prace, lebo ta moja je dost stresujuca a to som nechcela podstupovat, takze sa musim prisposobit vychadzkam...ale inak sa chovam uplne bezne, varim, pomaly sa chystam aj poriadok doma spravit a tak 😉
silno verime, ze testik bude pozitivny a vsetko bude v poriadku 🙂 no a hadam to cakanie nebude az take hrozne...skor som hrozne prezivala tie dni medzi OPU a ET 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre