Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

foryou25
13. sep 2012

@jaja102 no ked ta rozmyslam, tak ja som minuly tyzden skoncila na pohotovosti s krvacanim mozno aj kvoli vinu? ale to som sa napila glg domaceho co sme stacali, tak si mi dala chrobaka do hlavy teraz 😒
no tak v tehu potom radsej ani glg

jaja102
13. sep 2012

@foryou25 no po potvrdeni tehu urcite nie,ved je to alkohol,a alkohol je pre mimi toxicky!citame to uplne vsade.najväcsia pliaga pre dieťatko je alkohol a cigarety.a hlavne prve tri mesiace,ked sa tvoria vsetky organy.netrap sa nad tym,z toho to vobec nemusi byt,len ja osobne po transfere som uz vino nepila.aj koli alkoholu,aj koli tomu,ze je to spustac.ale tak kazdy inak......

bique
14. sep 2012

@jaja102 ano spusta, lebo rozsiruje cievy a prekrvuje 😉 ked ale menzes nema prist, nepride, to prekrvenie iba pomoze...ale je to zasa vec nazoru 😉 mne to neuskodilo, ci pomohlo, to je otazka 😀 ale v takom malom mnozstve je velmi zdrave, takze tych prvych par dni po ET iste nie je na skodu 😉

annamary27
14. sep 2012

@bique ahoj,si aj v nejakej tehu téme?ja som nič lepšie nenašla a ťahá ma to vždy do týchto z asistovanej reprodukcie 😉

lisetta
14. sep 2012

ahojte kocky je tu niekto kto caka po transfere 😉

deinad
14. sep 2012

@kikuskina ahoj, toxoplazmozu som mala aj ja a to pred par rokmi, antibiotika zaberu hned, ale z krvi ti bude stale ukazovat protilatky, teda mne az doteraz po 10 rokoch stale ukazuje krv protilatky. Doktorka mi povedala, ze to je dobre, aspon ju uz nemozem dostat a ani v tehu...

deinad
14. sep 2012

@sally2401 @ivka3901 ahojte kočky, nevzdavat, to je to spravne 🙂, ja sa tiez chystam na 8 vklad, ale az koncom decembra, prip. az v januari po naordinovanej kure po konzultacii v Brne, tiez skusim prvy soft a uvidi sa..drzim palce, a ivka snad sa manzel podvoli...aj ked je to tazke a sklamania su castokrat nad nase sily..som rada, ze som sa vzdy dokazala pozbierat, tak prajem aj vam vela sily 🙂

deinad
14. sep 2012

@radina tak drzim moc palce na KET, nech to vyjde...a vitaminolog 🙂 pekne, to som este nepocula, ze si musis zapisovat, ale asi vie preco..ja som konecne nasadila aj Dheu, cakala som na to 2 tyzdne od objednania..ale snad to cakanie a uzivanie vsetkych tych pripravkov bude stat za to... 😉

radina
14. sep 2012

@deinad diky 🙂 to som ja nazvala , ze vitaminolog, hihi , je to ordinacia pre zdravu vyzivu .... najskor vraj chcu vidiet , co jem, ze velakrat je to o jedle, myslim ,ze ma za tento tyzden moc nepochvalia, mala som PMS, same sladke som cpala, a zajtra to zaklincujem burcakom na vinobrani 😀 .... aspon mi nasadia nejaku dietku, lebo som jak pampuch.
Pytala som sa na dhea, ze to su obycajne omega 3 vit., nepytala som sa ale na tu chemicku, som zvedava, ci ti zaberie. 😉 Ucinok toho melantoninu vraj nebol preukazany, tak neviem, ale ze to D3 si mozem nasadit mega davky. Ale naskor si ho idem dat zmerat.
Inak, aj my chceme skusit treti pokus ivf v Reprofite a vzdy nam potom ostane jeden pokus plateny tu v SR.

deinad
14. sep 2012

@radina tak vraj sa da preplatit aj v CR, ze najprv si to zaplatis ty a potom das ziadost na poistovnu o preplatenie, ale podrobnosti netusim, skus popozerat v teme o Reprofite. No DHEA je hormon vylucovany nadoblickami, takze nemoze ist o Omega 3 podla mna, v Brne to odporucaju brat, ci to pomoze uvidim o 3 mesiace.
Melatonín je hormón vylučovaný epifýzou v mozgu. Dáva podnet k produkcii iných hormónov, ktoré napr. regulujú trávenie, menštruáciu a rad ďalších telesných procesov, takze verim, ze mi pomoze, lebo je dolezite mat dobry a neprerusovany spanok, vela som o tom citala, podla mna to skor este nie je u nas take zname. D3 beriem len 1 tabletu denne tak isto aj vceliu matersku kasicku 🙂 a pozitivne mysliet je zaklad. Stravu mam pestru ale pri menzese mam tiez chut na sladke, vsetko treba s mierou proste 😀

iveenka
14. sep 2012

@lisetta ahoj. my sme 4 den po ET. vkladali nam jedno embyjko po 5dnovej PK. verime ze to vyjde ;) uz len cakat na testik ;)

bique
14. sep 2012

@annamary27 nie, nie som ani ja 😀 nechodim tu velmi casto iba tak sem tam kuk a ked viem a mozem, tak nieco poradim tym, co to este maju pred sebou 😉

chmurkaxy
14. sep 2012

@bique moja biqueeeeee, ty čakáš bábätko?? Jeeej, super, moc sa teším :-*

bique
14. sep 2012

@iveenka musis verit, ze sa podari 😉 nam vyslo tiez s jednym embryjkom po 6dnovej PK 🙂 tak drzim silno silno palce 😉

bique
14. sep 2012

@chmurkaxy jeeeeeej, a ty tieeeeeeeeez 😀 tak my sme ake super, ze tehulkujeme ze spolu 😀 takze predsa sa podarilo 😀 😀 😀 😀 😀 no, dufam, ze dobre vidim, ze ti tam svieti 12tt...tak ja sa ako velmi tesim s vami🙂

chmurkaxy
14. sep 2012

@bique noooo, pozerám, že si ma o kúsok predbehla 🙂)) ako sa cítiš?) ja letím v pondelok z Ameriky domov, moc sa na ten let neteším, ale snáď to zvládneme a v stredu ultrazvuk. To je aké strašne super, ale moc moc ti to prajem 🙂)) aj už bolo vidieť, čo máte v brušku či je moc skoro ešte?

foryou25
14. sep 2012

@chmurkaxy ahoj ty mas skoro ten isty termin ako ja, ja mam 5.4.2012 ale ja cakam dvojicky, takze ja urcite predbehnem aj @bique 🙂

bique
14. sep 2012

@chmurkaxy ja uz teraz dobre, doteraz som stale spala aj cez den, aj na nohach som dokazala zaspat, ale posledne dni sa mi uz konecne vratila energia...negrckala som, takze nejake 3kilka mam od zaciatku, co je celkom fajn....ultrazvuk uz mame za sebou, na pohlavie bolo este velmi skoro, boli sme 11+4, na ultrazvuku vsetko ok, krv na kombinovany test budem mat vysledky v pondelok al. utorok, tak verim, ze tiez budu ok 😉 a ty ako? ....no, ja som tiez aprilova, tak to budes mat super dieta, sikovne, inteligentne 😀 no, viem o com hovorim 😀 😀 😀

chmurkaxy
14. sep 2012

@foryou25 Nooo, len nech drobcekovia pekne rastu, nikam sa nemusia ponáhľať... Nech im nie je zima 🙂 a aké je to s dvojickami? Už ti je viac vidno bruško? 🙂

bique
14. sep 2012

@foryou25 no tak ty sa moja velmi neponahlaj, nech len pekne do terminu si u teba byvaju, hej? 😉 😀

bique
14. sep 2012

@chmurkaxy a cesty sa neboj, babenko je v brusku pekne chranene a este je malicke, let mu neublizi...hlavne davaj na seba pozor, nezabudni na pitny rezim 😉 a kde ste boli na ivf? v amerike, ci si letela domov? a mne uz vidno brusko, ale neviem, ci to skor nie je tukova pneumatika, ze zimny dezen🙂))

foryou25
14. sep 2012

@chmurkaxy noo brusko mam velke uz dlhsie lebo som mala hyperstimulak po IVF, takze ostalo mi stale take nafuknute, a citim ze sa zvacsuje, lebo nohavice uz pomayl nezapnem 🙂
ty ides teraz v stredu na ten skrinning? ja idem 26.9. tak len trpnem ci su drobci ok, lebo su mensi o tyzden, ale tak hadam su to bojovnickovia po maminke 😀

foryou25
14. sep 2012

@bique rozkaz moja 🙂

bique
14. sep 2012

@foryou25 no ved preto 😀

chmurkaxy
14. sep 2012

@bique už sa teším na take sikuliatko 🙂) mne síce povedali, že kvôli otocenej maternici asi porodim o take 2 týždne skôr, ale ktovie, kde je pravda... My sme boli v 8.tyzdni na pohotovosti, lebo som mala strašne kŕče a to vraj bolo z dehydratacie, lebo som grckala a ešte stále grckam prvú ligu.. Už aspoň nie 6x denne, ale 2-3je ešte taká norma 🙂)) tak nám videli srdiečko, všetko OK, len teraz stresujem, ako taký dlhý let a ci je všetko v poriadku, keď som malého už mesiac nevidela... Keď ma človek veľa voľného času, číta blbosti a hororove príbehy.. Tak sa bojím, či sa vyvíja, či stále bije srdiečko a tak. Proste trubka🙂) ty už chodíš normálne do poradne s knižkou? 🙂

bique
14. sep 2012

@chmurkaxy ano, mne uz dali knizku, ... a pocity som mala tie iste ako ty, lebo od 9tt az po ten 11+4 som tiez o babenku nic nevedela, iba to, ze sa mi chce strasne spat a boli ma zaludok po vsetkom co zjem, od hladu este viac, ale inak nic...tak tiez som sa modlila, nech je len vsetko ok...ja som preventivne necitala nic, aby som nebola zbytocne v strese, lebo sa uz velmi dobre poznam 😖 ja som nastastie negrckala, ale tazko mi bolo od zaludka a to kvalitne, ale tiez to uz nejak preslo....a neboj, bude vsetko dobre, len popijaj vodu po troske, ale v malych intervaloch...viem, ze sa mi to lahko hovori, ked mne tak zle nebyva 😝

foryou25
14. sep 2012

@chmurkaxy jooj o tom rozmyslani o somarinach by som ti ja vedela napisat romany 🙂 ja sa este veeeelmi kontrolujem a strach mam zo vsetkeho nenormalny..ale aby som nemyslela na hluposti, dnes som zacala hackovat deku pre krpca cislo 1, som si povedala, ze radsej takto ako mysliet na zle

chmurkaxy
14. sep 2012

@bique vieš, čo je sranda? Že nám sa nakoniec podarilo prirodzene... Riešila som tu žiadosť na druhé ivf, vyzeralo to, že sa to zase kvôli manželovmu cestovaniu posunie až na jar 2013 a do toho sme riešili adopciu. a endokrinologicka sa rozhodla dať mi lieky napriek tomu, že krv som mala ok, no aj tak sa jej niečo nepozdávalo. Začala som merať bazalku a sup🙂 prvý mesiac brania liekov to vyslo 🙂 keby som vedela, trvala by som na liekoch skôr a ivf sme si mohli odpustit🙂)

chmurkaxy
14. sep 2012

@foryou25 tak ale zase od dvojičiek nemôžu chcieť, aby boli ako slonici.. Veď ako by sa tam pomestili ? 🙂 ja verím, že sme si všetky snáď už svoj diel smoly vyčerpali a všetko bude ok.. Aj máš nejaké príznaky?

bique
14. sep 2012

@chmurkaxy jeeeej, tak to je super, ze vam to takto pekne vyslo 😀 niekedy staci tak malo, len keby clovek vedel co 😒 u nas ina moznost nie je ☹ ale som vdacna, ze sa to takto podarilo a verim, ze tentokrat sa vsetky co sme tvrdo bojovali dockame krasneho vysledku a maleho uzlicka v naruci 😀 a aj vsetky ostatne, ktore este stale tento tazky boj zvadzaju...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre