Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

1veverica
26. aug 2016

@19lilly to je len na stitnu zlazu, to vraj ani babu neskodi, hlavne nech tebe pomoze 🙂

sintuska06
26. aug 2016

@sonulienka13 to ta skoro vybavili 🙂

baby24
26. aug 2016

@sintuska06 fuuha a do akého centra chodíš mne doktor povedal že v októbri začíname s ďalším kolom tiež sa mi nechce tomu veriť.... ☹

nony6
26. aug 2016

Dnes som bola na odber krvi a hcg mám 438. Je to dobrá hodnota na 11. deň po Ket?

sintuska06
26. aug 2016

@baby24 do gyn-fiv

dancura
26. aug 2016

@baby24 my sme si dali kopec vysetreni spravit este pred ivf, predtym ako sme sli do CARu...nechapem, preco to v centrach robia az po 2 neuspechoch. Jedna kocka dokonca 6xpotratila v CARe kym ich poslali na repro imunologiu a tam jej zistili, ze vytvara protilatky proti trofoblastu- zacala brat lieky a teraz niekedy by mala rodit- pocate prirodzene 🙂
Cize aspon stitnu zlazu, hematologiu, repro imunologiu a genetiku..toto vsetko si mozete dat spravit. Mimo CARu sa da tiez- len je potrebny vymenny listok. A netrva to tak strasne dlho- najviac sme cakali na imunologiu do Nitry- asi 2 mesiace

1veverica
26. aug 2016

@nony6 hodnota je ok, uz sa len pekne tes 🙂

sonulienka13
26. aug 2016

@sintuska06 aj reprodukčnú imunologiu som mala behom dvoch týždňov.aj s objednaním a výsledkami 😉

smoulinka13
26. aug 2016

cawte baby, som 7.den po KET a test biely..viem viem ze je este sanca..ale uz mam 8 vkladov za sebou a na tento den uz mi vzdy ukazalo vysledok...uz nam to raz vyslo a mame chlapca a vtedy mi ukazal duch na 5.den po vklade.ake mate skusenosti prosim?

nony6
26. aug 2016

@1veverica tak sa teším, ale stále sa bojím, aby sa niečo nestalo.

nony6
26. aug 2016

@smoulinka13 ahoj, mne sa ukázal na 6. deň veeelmi slabý duch, ale podľa mňa je to individualne. Skús ešte počkať a sprav si test o 2 dni. A ako sa cítiš?

sasanka33
26. aug 2016

@smoulinka13 mne pred 4 rokmi pri prvej dcerke ukazalo ducha az na 10 den po KET, a to sme si vlozili 2 embrijka a len jedno sa uchytilo. Teraz po KET vlozene jedno embrijko mi neukazalo nic ns 6 den, na 7 den som zacala spinit a teraz na 10 den aj po zvysenej davke utrosa uz mam krv, ale zatial bez kuskov sliznice, takze zrejme z toho nic nebude, ale pokracujem v brani utrosa az do 12 dna a potom sa este testnem. Pred rokom po KET som ani na 15 den nespinila a nic z toho nebolo, ale to som brala estrimax.

smoulinka13
26. aug 2016

@nony6 hmm hej este vyskusam testnut.citim sa ako pred kramami :(

smoulinka13
26. aug 2016

@sasanka33 no veru je to vzdy ine.pred rokom ked to nevyslo tak ste mali pauzu az doteraz? Moj ma 16 mes..vysiel na 6.vklad.v juni sme mali ket a teraz druhy.vsade pisu ze uhniezdenie 1-3 dni a hcg stupa kazdy druhy den..tak na 7.den by to uz malo byt vidiet....

baby24
26. aug 2016

@dancura na imunologiu nas neposlali je to potrebné to mám si to dať spraviť ak áno urobí mi to aj môj gyndos??

sasanka33
27. aug 2016

@baby24 imunologiu Vam musi urobit imunolog, vyborna je dr. Dzurilova v Nitre, ale aj v BA je nieco take

dancura
27. aug 2016

@baby24 hej, ako pise sasanka33, vraj je dobra Dzurillova v Nitre- my sme boli tam. Staci vymenny listok - potrebujete 2- aj pre teba a pre partnera. Ak by ste tam isli, tak sa objednajte co najskor a az potom rieste vymenne listky...tam sa totizto celkom dlho caka na objednanie.
http://www.dzurilla.com/reprodukčná-imunológia....

baby24
27. aug 2016

@dancura a vymenny listok mi da aj moj gynekolog?? Co je to vlastne na imunologia ake vysetrenia sa robia ... V gyn five to nerobia?? Aj sa plati nieco?? A hematologia je potrebna tiez co to vlastne o co ide tam ???

dancura
27. aug 2016

@baby24 hej,aj gynekolog alebo obvodny lekar. Mne dal obvodak a manzelovi urolog.Vysetruju sa tam rozne veci, no hlavne ci zena nevytvara protilatky voci spermiam, voci trofoblastu...akoze voci embryjku, ci muz nevytvara protilatky voci spermiam atd. Hematologia je separatne u ineho lekara...tam uz ide len zena.Vela veci sa tam zistuje..napr ja som mala vysledky na niekolko stran. Hlavne zistuju celiakiu, mutacie tusim tiez a aj rozne krvne problemy, ktore mozu sposobovat potrat. Hovorim to asi jak dilino🙂 pisem jak to chapem ja.

sasanka33
27. aug 2016

@dancura ale mne sa zdá, že niečo z hematológie je v rámci aj tých prvých testov u imunologičky, pretože, keď sme tam išli, tak nám vravela, aby manžel zistil v nemocnici u nás, kde pôsobí ako lekár, že či by mi tam neurobili na hematológii nejaké testy, aby sme nemuseli dlho čakať na výsledky u nich a vo fakultnej nemocnici v bb povedali na hematológii, že oni ani také nerobia na tie položky, čo chcela imunologička, pretože nemajú fakultné nemocnice také vybavenia na také špecifické hematologcké testy

sasanka33
28. aug 2016

@smoulinka13 my sme mali v roku 2012 prve IVF, vklad 2 em. nic, o dva mediace KET 2 em. dcera z toho 🙂 . Ked mala dcera rok, tak sme absolvovali 2 IVF, vklad 1 em. nic, o dva mesiace KET 1 em. nic. Rok sme si dali pauzu a potom dalsi KET 1 em. nic. Po tomto nam lekar adporucil reprodukcnu imunologiu, rok som sa pripravovala na dalsie IVF. V april som mala dobre vysledky na protilatky a aj stitnu zlazu, tak sme skusili IUI, ale nic, tak v juli som absolvovala 3. IVF, bolo uspesne, co sa tyka mnozstva oplodnenyc vajicok, mali sme 6. Hned vklad 1 em. nic, tak hned dalsi cyklus, teda teraz august vklad 1 em. KET, ale zrejme nic z toho nebude, teraz som 12den po vklade, test negativny, zacala som spinit na 7 den, po 4 dnoch aj krv, jeden den slabe krvacanie bez kuskov sliznice, este si urobim test na 15 den. Uz sme sa dohodli s imunologickou, xe na 6 tyzdnov vysadim medrol, potom mi ho nastavi na ine davky, ptetoze zrejme telo si uz nan zvyklo a nema uz ucinnok, ved 4 roky na preskacku beriem kortikoidy. Akonahle budem mat dobre vysledky, tak ideme na dalsi KET mame este 1-1-2 vajicka. Budecto cca o 2-3 mesiace, pojdeme hned za sebou, pretoze sa dam naPN, pretoze mam stresujucu robotu a moj gynekolg mi pivedal, ze mam byt doma a da miPN. Teraz po poskednom vklade som na druhy den dostala strasnu migrenu a vetim yomu, ze to mu uskodilo, pretoze ked som zvracala, tak strasny tlak som v bruchu citila.

smoulinka13
28. aug 2016

@sasanka33 fuha..teda dost ste uz preskakali
Aj zistili nieco konkretne preco sa nedari? Ja tiez rozmyslam kde je problem...vsade sme boli okrem repr.imunologii.myslis ze je to o stasti a treba skusat? Mame este 5 mrazacikov ale nechcem o ne len tak prist...

sasanka33
28. aug 2016

@smoulinka13 hned nam zistili, ze tvorim protilatky proti spermiam, tak pri prvom IVF som brala pocas stimulacie prednison, ten mi naordinoval gynekolog v centre a vtedy to stacilo. Pocas tehotenstva mi zistili znizenu funkciu stitnej zlazy, ze to mam dedicne a tehotenstvo mi to zhorsilo. Pred dalsim IVF som tiez brala prednison a vlastne pred kazdym vkladom a potom mi imunologicka povedala, ze mi ho zle naordinovali, ze napr. vecer sa kirtikoidy neberu a ich ucinok nastava az po urcitom case uzivania a mne ho vzdy dali tesne pred vkladom. Potom pri imunologicke mi vysli vysoke protilatky na spermie a zle hodnoty stitnej zlazy, co ma vraj vplyv na sliznicu, ze nie je pruzna a vajicko sa nechce uhniezdit. Tiez som mala strasne nalo vitaminu D. Najsor som teda zacala riesut stitnu lazu a ked som mala optimalne hodnoty, tak mi nasadila imunologicka medrol, ten som brala cca 6 tyzdnov, potom som isla na kontrolne odberi a ked boli dobre vysledky aj stitnej a protilatok, tak mi znizila davku medrolu, toru beriem doteraz. Kedze sa nezadarilo, tak teda imunologicka povedala, ze treba nove nastavenie na medrol. Ked som ho zacala brat, tak som hrozne pribrala a mala som hroznu plet a teraz sa uz dostavam do normalu, takze zrejme uz prestal ucinkovat. Imunologicka aj tak povedala, ze v pripafe tehotenstva na kontrolu a v pripade neuspechu o 4 mesiace, takze ono to tak aj zodpoveda, ze od aprila su uz 4 mesiace. Ja som bola teraz aj 2 mesiace doma, sby som bola v klude. Potom tiez bufem na PN. Ja verim, ze ono to nakoniec vyjde 🙂

sasanka33
28. aug 2016

@smoulinka13 inak aj moj gynekolog povedal, ze ked budem nat dobre vtsledky, tak treba ist po sebe, co sa tyka vkladov, ved aj ken pri prirodzenom oplodneni je len 25 % sanca otehotniet.

smoulinka13
28. aug 2016

@sasanka33 ja viem..lenked ti uz vlozia hotove embryo tak uz by to malo byt viac menej iste..ale nie je :( neviem ci mame ist o mesiac znova alebo pockat...

Mne vysli vysledky dobre, aj na hematologii, endokrilonogii, genetike. len na imunologii sme neboli,boli sme objednani len vtedy to akurat vyslo tak som to zrusila 🙂 teraz rozmyslam co spravit kedze zase 2 pokusy neuspesne.co myslis

smoulinka13
28. aug 2016

@sasanka33 teraz som si pichala aj fraxiparine, ale len preventivne.na hematologii som mala vsetko ok.

sasanka33
28. aug 2016

@smoulinka13 fraxik si sj ja stale picham, urcite by som isla na tu imonologiu a az potom na vklad.

smoulinka13
28. aug 2016

@sasanka33 hmm to mi musia dat odporcenie v car ze? uz si nepamatam..

sasanka33
28. aug 2016

@smoulinka13 staci Tvoj obvodny gynekolog, ale odber stoji cca 250 eur, ale naozaj Ti moze imunologicka pomoct.

smoulinka13
28. aug 2016

@sasanka33 fiha..dost, no pojdem sa poradit...diky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre