Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

alison758
12. aug 2015

@isabella22 vsak toro je to krasne cislo a urcite sa jej u teba paci.ked tak zavolaj do heliosu na ro cislo kde sa nahlasuju vysledky a oni ti povedia ;)

fazulienka
12. aug 2015

@isabella22
vobec sa nestresuj, to si bola u obvodneho, ci v CAR? Ak u obvodneho tak toboz nestresuj, mam pocit ze vela z nich nevie ako to funguje. Podla mna mas super cislo na 10.deņ a nechapem, preco uz zajtra kontrolny odber, mala by si ist az za 2 dni. Ja som prvom KET mala hodnotu len 11 a ked som pisala do CAR Mudr. Texlovi, odpisal mi, ze vyska hcg nie je az taka dolezita ale aby sa zdvojnasobovalo. Mysli na to, ze bublinke sa u teba paci a uz sa zabyvala 😉 Niekde bola aj tabulka s hodnotami hcg, len ju neviem najst. Drzim palce 🙂

isabella22
12. aug 2015

@fazulienka ano ja mam tu tabulku....a horna hranica pri dvojickach bola 450 a ja mam 280...ano u obvodného...ona ma berie ako ,,prirodzene´´ tehu pricom on asi nevie ako to u KET chodi...zavolam do heliosu a spytam sa radsej ich....no bola som ved vcera na krv cize stvrtok....no dufma ze ma neposle na kyret 😢

isabella22
12. aug 2015

@alison758 ved to ja im napisem radsej lebo len ma poriadne vystresovali 😒

fazulienka
12. aug 2015

@isabella22
pocuj, to je najhorsie co,mozes robit, ze sa stresujes. Mne obvodacka povedala, ze nemam aktualnu cytologiu, vraj ako mi mohli robit vklad a tehotnej mi povedala, ze mozem mat rakovinu a nemusim mat ziadne problemy (predtym som mala cyt.2!). A vies co? So mnou to nic nespravilo, ziaden stres, len som jej povedala, ze viem, ze som OK.A ked mi potom odobrala vzorku, vysledky som mala v poriadku. Takze fakt si radsej zavolaj do CAR tamsu kompetentnejsi zodpovedat Ti ci je to ok, alebo nie. Hlavne sa nenechaj rozhodit blbymi recami, to Ti neprospieva.

isabella22
12. aug 2015

@fazulienka dakujem za podporu lebo fakt ma to rozhodilo....clovek sa aj tesi ze jezis a ake fajn cislo a to som cakala len okolo 100!!podla mna gyndosi nasi nemaju skusenosti s vkladanim embryja a tak....

katka17044
12. aug 2015

@isabella22 ahoooj tak teda neviem co to je za gyn. nechcem nic hovorit ale ty absolutne neries co ti povedal uuuplne ti dal zlu informáciu... boooze nie som doktor ale nejake roky týmto prechádzam a mať na 10 den po ket 280hcg je FANTASTICKE!!! ved tolko nemavaju baby ani po et na 10 den normal priemer je okolo 100 ci po et ci po ket a je to uuuuuuplne krasne cislo a vsetko je v poriadku ty mas taku hodnotu ze ak dobre ratam na 14den po ket kedy sa u nas robi prvy odber krvi budes mat 1120 hcg. VED to je uplna pecka skor by som povedala ze dvojicky ale viem ze ti vkladali len jedno... Ja poznam co mali na 14 den po ket 70hcg a uz su v 4 mesiaci a vsetko je v pohode. Ty mas nadherne cislo nerozumiem co ti to povedal nemam slov akoby sa pomylil a bral to ze mas 28 :D aj to by este stalaaae bolo ok na 10 den po ket :D lebo na 14 den by to bolo cca 112 ved to je vsetko v poriadku stale. Takze ty sa tes a raduj mas to uplne super. Uz ked je hcg nad 50 berie sa ako prosperujuce tehu. Tak sa uz ani nezamyslaj nad tym a teda klobuk dole nad tym ciselkom vaaaau gratulujeeeeeeeeeeeeem

isabella22
12. aug 2015

@katka17044 ach jaj ja si skorej myslim ze on to berie ako klasicke tehu a nie po KET kedy sa to podla mna berie trosku inak...zajtra by mal byt sice kontrolny odber tak sa bojim co mi povie... 😒 fakt to nechapem ved prave ze citam co maju baby okolo 110 a ze je to ok......a uz som sa tesila ze aku mam fajin ciarku 😒 a este sa bojim ze ma posle na kyret!!ty ides na krvicku??

tlucka
12. aug 2015

@isabella22 Áno, bola som tehu, hcg krásne stúpalo, potvrdené sdriečko, ale začala som silno krvácať a mimi to vzdalo. Takže držím úprimne palce, nech je všetko v pohode. Hlavne sa nestresuj, aj keď sa mi to ľahko hovorí. Viem, o čom píšem. Ja som nemohla tomu veriť, že som tehotná, denne som si robila aj dva testy, aby som videla, či čiarka silnie, alebo nie, stále testy porovnávala, sledovala príznaky.... Ak sa mi ešte podarí niekedy byť tehotná, tak už nechcem toto zažiť. .Žiadne testy, počkám na krv, sono a hlavne vypadnem niekam na dovolenku, aby som zmenila klímu a nemala čas kontrolovať sa stále.
Robila si si aj dnes test? Ak silnie čiarka, tak hcg rastie, Neboj.

isabella22
12. aug 2015

@tlucka toto inak robim aj ja a viem ze blbost...testov nakupenych za skatulu a denne aj 2...stale porovnavam sledujem ci aspon o trolinku to smavlo.... 😒 viem ze to nie je dobre ale clovek sa boji...uvidíme ci s abude chciet embryjku zabojovat....len aby z toho nebolo mimomaternicove tehu

katka17044
12. aug 2015

@isabella22 aj pri normalnom hodnota 280hcg by uz bola super neboj sa ani to neries ved vie kolko si od vkladu nie?

katka17044
12. aug 2015

@isabella22 a rano si si robila testik bol urcite silnejsi ze? takze este ti to aj krasne stupa parada... Mna caka zajtra odber a poviem ti ak by som mala trojciferné číslo napr. aj 100 som stastna blcha ja sa potesim aj 70 🙂 len nech to nemam okolo 30 ako casto mavam. Dokonca oni to beru tak ze este aj pri takej nizkej hodnote sa to moze rozbehnut ze mali aj take pripady len teda ja uz take nechcem ale naozaj ty bud uuuplne v klude

isabella22
12. aug 2015

@katka17044 ano vcera som mu povedala ze 10 den+ teda 5 dnova blastocysta....pritom aj mam solídneho gyndosa ale dnes ma teda nepotesil...vraj to bude asi neprospievajuce tehu.......nemam ani cht ist zajta na krv a to som sa tesila ze to dnes oslavim

isabella22
12. aug 2015

@katka17044 budem ti drzat palce...keby viem idem do heliosu na krv...a nebudem sa stresovat....

fazulienka
12. aug 2015

@isabella22
obycajni gyndosi fakt nemaju sajn. Ved aj ja som priklad. Moja obvodcka mi stale datum porodu a tyzden tehotenstva pocita podla poslednej menzes. Darmo jej dam papier z CAR, kde ma vsetko napisane, ide si svoju pesnicku. To iste ked som bola na rizikovej ambulancii u ineho dr., tiez datum PM. Oni nechapu suvislost, ze ked sa vklada embryjko je to ine, a ked pri normalnom otehotneni musi spermia aj vajicko este cestovat a delit sa. Tie nase su hotove, rozdelene a priamo v maternici umiestnene a teda tych 5 dni je rozdiel oproti terminu podla MS (pri predlzenej kultivacii). Tento zasadny rozdiel si neuvedomuju. Fakt ciselko hcg mas dobre. Ber to tak, ze uz si tehu a nepripustaj si nic negativne, musis byt vnutorne presvedcena, ze je to OK a uvidis, bude to fajn 😉

isabella22
12. aug 2015

@fazulienka ved aj moj to rata podla poslednej menstruacie....to sa teda ako ma pocitat? toto neviem....on si zobrla ten niaky svoj kalendar a pozeral...a este ratal aj 28 dnovy cyklus pritom ste len vcera som mala mat mrchu cize mam 31 dnovy....dolezite ale je ci to zajtra stupne....ako tehu si zatial neuvedomujem len chcem aby ma trosku upokojili...ty si mavala ake hcg?

isabella22
12. aug 2015

@fazulienka a este aj vklad mi robili na 22.den cyklu....

alison758
12. aug 2015

@fazulienka ja sice este tehu niesom ale mala som uzasneho doktora gyndosa...ten vsetko chapel aj cely proces ivf...aj ma vzdy ukludnoval ze ma pacienky ktorym vysiel az xty vklad a ze nemam vesat hlavu, poslal ma na vsetky vysetrenia co som si zmyslela a co by aj podla neho mali vyznam.teraz som sa prestahovala a dost daleko tak si musim najst ineho doktora a presne toho sa obavam ze take uz ako som mala nenajdem

alison758
12. aug 2015

@isabella22 volaj do toho heliosu a uvidis ze ti zlepsia naladu

fazulienka
12. aug 2015

@isabella22
ja som po prvom IVF kde nam zostalo krasnych 9 blastocyst nemala cerstvy ET kvoli moznosti rozvinutia OHSS. Aj tak je zazrak, ze vobec tolko embryjok mame, ja mam PCO a partner nemal v ejakulate ziadne spermie - azoospermia. Takze sme vobec nevedeli, ci vobec budeme mat spolocne babo. Podstupil aj on operaciu a naslo sa ich dost, ale 3 roky sa odhodlaval, mal panicky strach z narkozy, nakoniec sa na to dal a teraz uz veru nelutuje 🙂 Takze ja som mala len 2x KET. Prvy raz som mala hcg len 11 a na kontrolnom odbere negativnu. 2. KET je uspesny, teraz som v 20 tt, hodnotu som mala na 14 den tusim 1161.

katka17044
12. aug 2015

@isabella22 inak kontrolny robievaju v centre obden nie nasledujuci den a aby videli ze sa to pekne násobí. Inak centrum kde si bola na vklade mas daleko? Naj chodit tam na krv.

isabella22
12. aug 2015

@alison758 budem bude len mam este v robote pracu

isabella22
12. aug 2015

@fazulienka tak to mas kraaasnu hodnotu oproti mne....ja mam tiez pco a 8 embryjok sme mali..teraz 2.KET konecne nieoc sa deje a zrazu toto....vcera aj doktor povedla ze mam nizku sliznicu len 6 mm

katka17044
12. aug 2015

@ivka3901 aha takze imunitu mate v poriadku tak drzim palce musi sa podarit... inak ta adopcia to ako dlho trva kym daju dieta? Neviem si to predstavit ale asi to je nadlho ze?

katka17044
12. aug 2015

@martuska00 ja zajtra uz konecneeeeee nech viem na com som

isabella22
12. aug 2015

@katka17044 to mam dost daleko 150 km...no nejdem na druhy den ved vcera a zajtra na krv....to by som isla uz dnes na krv....slaktrafi ma toto cakanie....no bohuzial nic ine robit nemozem

katka17044
12. aug 2015

@isabella22 ty mavas menzes tiez v ten isty den? Ja to mam ako hodinky tiez 30- 31 dnovy ja by som mala dnes dostat. Tak tebe uz den meska? Pocuj vobec nad tym uz ani nerozmyslaj zavolaj do centra kde si bola a uvidis ze ti budu gratulovat

katka17044
12. aug 2015

@isabella22 ale ty budes mat na 14 den taku istu hodnotu ako fazulienka ked ti to pojde ako ma... vychadza ti to na 1120hcg zajtra ked pojdes na ten kontrolny tak by si mala mat cca 560 a mozno aj viac budes mat...

isabella22
12. aug 2015

@katka17044 no uplne sa ani v robote nemozem sustredit... 😒 ano take medzi 30-32 cyklus ako kedy....ani tebe uz nepride tak lahko....

katka17044
12. aug 2015

@isabella22 hej hej uz som si to uvedomila ze vysledky si mala na druhy den 🙂 jasne ides ok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre