Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

katka17044
11. jún 2014

@wanda1986 beries aj teraz kys. listovu? lebo ja ju uz dlho uzivam ale po vklade som prestala neviem ci mozem

katka17044
11. jún 2014

@radina ano preventivne nebolo mi nic zistene, len aby sa uz vsetkemu vyvarovalo

ingrid0105
11. jún 2014

@radina ok aj tak dakujem za rady

katka17044
11. jún 2014

@radina aj ti robí nejaké komplikácie?Alebo da sa v pohode užívať?

radina
11. jún 2014

@katka17044 ja som z neho zatial OK , len ked si dam vecer vinko tak mi riadne busi srdce do noci , ale to nemusi s tym suvisiet. Ja ho mam potom brat az do 3mes tehu. 😖

wanda1986
11. jún 2014

@katka17044 hej, mozes, pytala som sa po ET.

katka17044
11. jún 2014

@radina aj ja tak

katka17044
11. jún 2014

@wanda1986 super dakujem

ingrid0105
11. jún 2014

mam taky pocit ze viac sa dozvieme o tom co brat a nebrat a o vsakovakych vysetreniach na tomto fore ako od lekarov. vsak cim dlhsie sa nedari tym dlhsie tam chodime a platime. aj ja viem vdaka MK vela a na 1 konzultacii mi nic co by som nevedela nepovedali

radina
11. jún 2014

@katka17044 To ti nakazali v car brat preventivne prednison do 3 mes. tehu, hoci nemas ziaden problem? Tak ale ta polka je podla mna ok. Hoci ak mi toto ivf nevyjde, tak by som ho uz mala asi vysadit. vraj by sa nemal brat viac ako pol rok.

ingrid0105
11. jún 2014

@radina ja som niekde citala ze ten anopyrin je vlastne na lepsie prekrvenie sliznice ci maternice, moze byt?

radina
11. jún 2014

@ingrid0105 mne to pride tak, ze poistovne to tlacia dolu, aby tie vys. nerobili kazdej zene. A CAR ma z toho viac penazi, ked k nim ides viac x na pokus. 😠

katka17044
11. jún 2014

@radina áno kvôli tomu ze som dva krat potratila ale prvé bolo velmi krátke a druhe 5tt že ked telo vypudí embryo lebo ho tam nechce ze to sa neda zistit tak mi to dali, lebo proti spermiam to som mala v poriadku.

radina
11. jún 2014

@ingrid0105 To vobec netusim , mne sa zda, ze sa berie preto, aby nevznikali zrazeniny. No a ak mas mutaciu ,tak aby sa embryo dokazalo napojit na tvoju maternicu, lebo pri tej mutacii sa to akoby neda, a babo nie je vyzivovane cez tie cievky. No vysvetlila som to tak neodborne , tak tak nejako mi to dr vysvetloval.

katka17044
11. jún 2014

@ingrid0105 aj ja som si vdaka tomuto foru presne urcila diagnozu a pytala sa na druhu laparku a presne tam bolo co som vravela...

radina
11. jún 2014

@katka17044 da sa to zistit, len oni to nerobia. existuju aj testy, kde si vysetria , ci nemas "alergiu" na embryo, trofoblast, vajecniky, zlte teliesko. A potom dalsie vysetrenia , kde ti vysetria NK bunky, co su tzv natural killers, ktore inak zabijaju nadorove bunky, ale ked su nad normu, tak utocia na embryo. Norma je to 12% . ja mam 17 😖 ale su zeny, co maju ovela vyssie hodnoty. a tie co viem tak mali potraty za sebou. ☹

katka17044
11. jún 2014

@radina uha a kde sa to da vysetrit ak mi toto nevyjde tak by som si to dala porobiť ja som bola len na hematologii a tam mi robili tie kompletne vysetrenia tie som mala vsetky ok

radina
11. jún 2014

@katka17044 povodne to robila jedna lekarka v Medirexe v BA, ale ona je na materskej, vraj to po nej robi uz aj nejaky lekar v nitre. Ale mozno aj stale ta lekarka z medirexu ,lebo viem, ze to robila aj na dialku. Najdem ti tu temu, kde to baby rozoberaju. 😉

katka17044
11. jún 2014

@radina dakujem pekneee

ingrid0105
11. jún 2014

inac aj fakt ze kazdej robia vklad v DC 16-18 je podla mna diskutabilny, sice zmeraju sliznicu, ale kazda mame inu dlzku cyklu a u niekoho sliznica 8 mm je zazrak ze ju ma a ja som uz pri OPU mala 12,5 mm a mala som PK, a vyssia sa neodporuca. ak to teraz nevyjde tak sa na to spytam, v niektorom centre nad 12mm ani nerobia transfer

radina
11. jún 2014

@katka17044
https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/reprodukcna-imunologia/
Na tie mutacie sa spytaj tvojej hemato, su to dedicne trombolifilne mutacie - stavim sa, ze toto ti nerobili 😒
Mne dalsie imuno testy robil Dr Madar v Prahe v Podoli. Su tu tiez o tom diskusie. 😉
Hlavne teraz klud , toto neries, nie ze sa tym vystresujes 😉

katka17044
11. jún 2014

@radina si zlatá tak idem si to pozrieť este raz dakujem ,)

ingrid0105
11. jún 2014

@katka17044 uz toho vieme pomaly tolko ze mat jednu sikovnu lekarku medzi sebou otvorime si centrum spolu 😀

katka17044
11. jún 2014

@ingrid0105 presneeeeeee

radina
12. jún 2014

Ahojte dievcence, tak dnes som rano skusala zacat bez kavicky, no bohuzial... tak ma motalo z nizkeho tlaku, cele telo ma bolelo, tak som si musela jednu spravit. ja to bez toho nedam asi 😝

dukokatka
12. jún 2014

@radina to je len zvyk,telo je navyknute na rannu kavu.Ja pijem kavu teraz uz len okolo obeda,ale niekedy som pila aj rano.Ked som nevypila 2 kavy na den ta na druhy den mi az zle bolo,co mi chybala kava.Telo je navyknute a pyta si to,

zuzina1881
12. jún 2014

@radina moj lekar v CAR odporuca neobmedzovat sa... ak si dam 2kavicky denne, vobec to nevadi, tak sa netrap a kaveju si kludne dopraj 😉

dukokatka
12. jún 2014

@dukokatka kavicka urcite neskodi,moze sa pit,

dukokatka
12. jún 2014

@zuzina1881 presne tak,vsetko sa moze papat na co na clovek chut,
Ja teraz namam na nic chut len
som stale smedna,vela vody a cistej z vodovodu,

angel74
12. jún 2014

@radina ahoj,tak ja som 10 dni po ET a 7 dní mi kázali nič nerobit, až včera som sa dala do menšieho upratovania 🙂 vysávat som sa bála ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre