Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

nechsazadari
7. jún 2010

Aj my to tajíme okrem lekárov, úplne pred všetkými. Nie kvôli tomu, že by to snáď bola hanba, ale aby sme neboli pod tlakom, či to vyšlo. A nepotrebujem ani ľútosť, ak sa to nepodarí. Ale občas by som to tiež rada povedala, lebo tajiť a vyhovárať sa, prípadne bojovať s ultrazvedavými kolegyňami, ktoré sa ma po 100 x spýtajú- Tak čo Ti to teda je?.... jednoducho je to únavné.Ale keď sme vydržali doteraz, tak tých niekoľko dní ešte vydržíme. Ja teraz pôjdem robiť poriadky s fotkami v PC. Konečne mám na to čas. 😎

zuzanabb
7. jún 2010

yby posli mi cez IP tvoju adresu mailovu, lebo takto sa to asi neda, ja neviem, ja som blba do tohto konika 😀

u nas to vedelo vela ludi, lebo v praci som to musela povedat, lebo som chodila 3x do tyzdna do MT a kedze som z BB, tak to bolo na pol dna zakazdym. Mama bola obcas so mnou ma odviest, takze to aj susedy vedeli 😅 a moje kamosky samozrejme, lebo su zlate a vedeli, ze sa snazime dlho a podporovali nas. A hned ako to niekto dalsi vedel, ze co podstupujeme mi zacal rozpravat o dalsich pripadoch IVF v jeho okoli, ze som mala pocit, ze snad kazdy 3 clovek ma problem s pocatim.

nechsazadari aj ja sa chystam na triedenie fotiek, na to som sa najviac tesila, ze to budem KONECNE robit a doteraz som este nemala cas a to som na PN. Tento konik je hrozny, tolko casu zaberie 😉

nechsazadari
7. jún 2010

fotky mám roztriedené, zajtra budem napaľovať. Teraz idem robiť poriadky v kabelkách. (no čo si už vymyslím fyzicky aj psychicky nenáročné...) A až sa otočí slniečko na náš balkón na chvíľočku tam pôjdem s knižkou. 😎

annamary27
7. jún 2010

ja som už aj žehlila pár vecí,posediačky 😀 😀 na stoličke a celkom mi to šlo. 😎 😎 😎

felicita2
8. jún 2010

tak vcera som bola na ET - vlozili mi jedno emryko a 18.6. mam ist na krv
mala som ICSI, predlzenu kultivaciu a dali sme aj lepidlo - nech to drzi 😀

nechsazadari
8. jún 2010

Tak @ felicita2 a teraz je rad aj na Tebe aby Ťa poriadne doma obskakovali 😉 Nožičky nahore, fľašu vody po ruke plus rôzne rozptylovače a vegetiť a pospinkávať. Veľa šťastia, nech dva týždne rýchlo ubehnú až k vytúženému výsledku! Ja by som mala mať 18.6. už aj druhú krvičku, tak sa necháme prekvapkať. 😀

annamary27
8. jún 2010

@felicita2,tak pekne oddychuj a tfuj tfuj,nech sa darí embryjku 😀 😀 😀

ybyta
8. jún 2010

ake lep porad aja si ho kupim asuper drži aj cement 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 držsa niiič nerob nech sa rozmaznavať!hladkaj bruško arozpravaj embrijku 😵

felicita2
8. jún 2010

dakujem , dakujem

takze fakt ziadne domace prace po ET neodporucate? mam kopu zehlenia...., ale babo mi je prvorade, takze radsej nic a nohy hore?

felicita2
8. jún 2010

@nechsazadari u mna obskakovanie nehrozi, manzel je po operacii kolena - chodi o barlach a caka ho este jedna operacia... a chudak chodi aj do roboty , tak ked mi pride domov tak ma veru dost ....

nechsazadari
8. jún 2010

To je mrzuté, že má manžel takéto starosti. Na žehlenie sa prvé dni určite vykašli. Asi by bolo blbé povedať si- no nevyšlo nám to, ale zato mám požehlené 😉 A kedy už budeš mať takúto zámienku na pár dní na úplný veget? Len čo sa to potvrdí začneme o 106 (o sto šesť) rozmýšľať, čo všetko treba a potom sa už 18 rokov nezastavíme, xi,xi a ťuk, ťuk, ťuk aby to tak bolo! 🙂

annamary27
8. jún 2010

@felicita2,ja som v den ET a 2dni potom bola v posteli,vela som spala/vtedy boli tie upršané dni,vela som pila a potom na tretí den som ja dačo porobila,dala som prať,vyvešala som,utrela som prach,ale chytili ma bolesti v podbrušku,tak som od obeda vtedy ležala znova.Od 4.dna je to už o.k,,žehlila som posediačky,trhala som nejakú burinku,ale všetko s mierou. 😀 😀 😀 Bola by som rada keby to prvý šup vyšlo,preto sa šetrím 😒 🙂

felicita2
8. jún 2010

@annamary27 no ved aj ja by som bola rada, ved tie hormony tiez nie je sranda do seba ladovat ... a to nehovorim o tom najvacsom dovote- stasticku po ktorom vsetky tak tuzime .

tak nech nam to odteraz vychadza vsetkym bez vynimky ! 😉

annamary27
8. jún 2010

@felicita2,ani sranda to neni to pichanie a ani lacná záležitosť,radšej by som už mínala na výbavičku a iné veci okolo detí 😀 😀 😀 😀

felicita2
8. jún 2010

@annamary27 veru, veru to aj ja 😀

martina000
9. jún 2010

ahojte, som 9 den po ET, 1.IVF, vcera som robila test a negat. zajtra idem na krv na HCG, myslite si, ze moze byt este pozit vysledok? ziadne priznaky tehot. nemam, som z toho smutna. 5-6 den po ET som citila uplne priznaky tehot, bolo mi navracanie, tocila sa mi hlava, myslela som, ze som v tom 🙂 ten vcerajsi test ma dost sklamal. je tu niekto taky, co sa citil tak ako ja?
prosim napiste, ci mam este iskricku nadeje.

annamary27
9. jún 2010

@martina000,podla mna iskrička nádeje tu určite je,možno sa do teba zavrta embryjko až na desiaty alebo neskorší den,preto máme aj z centra info,že až 2negativne testy z krvi/10ty a 14ty/ určia zlý koniec. 😉

annamary27
9. jún 2010

@martina000,a kde si podstupila IVF?

cicuska
9. jún 2010

martina000 to vobec nic neznamena ked si si robila ten test je to nieco ine ako z krvi, to HCG moze byt este dost nizke a tak niektore kupovane testy na to ani nezareaguju.Nevesaj hlavu zajtra mozes byt milo prekvapena 😉

martina000
9. jún 2010

@annamary27 ahoj, ano bola som na OPU v gynfive v piatok 28.5. aj ty si bola vtedy? to je super, ze si sa ozvala, ako ty?

martina000
9. jún 2010

@annamary27 uz si ta pamatam, si lezala oproti mne na izbe, na tej malej posteli? ze? ako si na tom?

annamary27
9. jún 2010

martina000,anio som to ja,bola si mi povedomá z fotky a podla veku,ty si to tam vtedy spomínala.Mám sa celkom fajn,som doma na PN po krvné testy,ja som z tých 19oocytov mala zrelých 9 a po ICSI sa oplodnilo 7.Mala som predlženu kultiváciu,vložili mi 2blastocysty,ale mrazáčikovia neostali žiadny.

annamary27
9. jún 2010

@martina000,určite daj zajtra vedieť ako si dopadla,bol tam s tebou na ET ešte niekto s tých kočiek čo sme boli spolu na OPU?

martina000
9. jún 2010

nie, bola som sama, ja som bola na ET v pondelok 31.5., predlzenu kultivaciu som nemala, vlozili mi dve 8bunkove a jedno 5 bunkove embrijka. a ty si pozitivna? mas uz nejake dietatko?

annamary27
9. jún 2010

@martina000,ako myslíš pozitívna?akože či mám pozitívny test?.Ja ešte nemám bábo,myslela som si stále,že mám čas,mám čas a bábo nikde,tak sme išli do centra a po takom zlom spermiograme sme sa ani nemohli čudovať,že bocian nechodil roky.

martina000
9. jún 2010

@annamary27 ano, myslela som test, ci uz vies, ci si tehotna, ked si bola na odbere krvi. si? ja uz mam 13 rocneho chalana, ale s predchadzajucim manzelom. moj terajsi partner je v poriadku, ale ja som mala minuly rok operaciu, diagnoza endometrioza a cystsy na vajecniku, takze problem je vo mne. zajtra rano som v gyn five, idem sa na to vyspat 🙂 ozvem sa, pa

ybyta
9. jún 2010

ahoj no Martinka000 ked neni predlžena kultivacia to je zatial uplne v poriadku ked test ešte bol negativny to ešte je malo dni bez pred.kult. 😉

annamary27
9. jún 2010

@martina000,mna čaká prvá krvička až pondelok 14.6.,takže sa ešte načakám kým budem vedieť výsledok. 😉
držím zajtra pästičky 😵

annamary27
10. jún 2010

@martina000,dúfam,že o pár hodín sem zavesíš príjemnú a pozitívnu správičku. 😀 😀 😀

martina000
10. jún 2010

ahojte, mam smutnu spravu dnes, HCG po odbere z krvi negat, proste nic, len velka 0. citim, ze uz dostanem MS. mam prist este o 4 dni na dalsi odber, ale pripravujem sa na neuspech 1.IVF. som sa s tym zmierila, nevzdame sa, mozno to pojde aj bez toho, alebo ideme setrit na druhy pokus, aj tak tomu nerozumiem, preco embrijkam u mna nebolo dobre ☹ annamary, tebe drzim palce na pondelok, nech sa tesis z pozit spravicky, dufam, ze bude 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre