Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

alabu
25. dec 2010

@sisulkal ano mozes 😉 som na to ako ty, bola som na IVF prvy krat, mrazacikov nemame, a tiez cakam do pondelka na krv...pravdupovediac mam pocit ze to nevyslo a viac menej som sa stym uz mierila...ale ty sa netrap...nic tym nevyriesis, ak sa drobci chytili, vydrzia...a inak ak si zacala spinit a potom to prestalo, je dost mozne ze sa drobci uhniezdovali...tak silno drzim palce 😀

alabu
25. dec 2010

@ericka007 jasne..tak to ta tu uz bude cakat moja odpoved 😉

sisulkal
25. dec 2010

@alabu dekuji 🙂 ty chodis kam?my chdime az do Martina je to od nas pekna dalka,ale dala jsem na doporuceni.jsem tam spokojena akorad mne zaskocilo ze mam dojit na kreva sono jen kdyz bude test pozit.ja myslela ze mne skontroluji i kdyby byl negat.

sisulkal
25. dec 2010

@alabu to je mne ale lito jak to pises ☹ podle ceho tak usuzujes?musime doufat ze krv jeste hodne moze zmenit.

alabu
25. dec 2010

@sisulkal no ja chodim do BA do GinFive....mne to tam vyhovuje, vela som tu citala ze je to tam ako na beziacom pase a pod...popravde pri tom mnozstve bab co ma problem sa vobec nedivim a myslim si ze vedia co robia...ze sa to nepodari predsa nie je ich chyba...ved kolkym parom pomohli...mne GF odporucil moj gynekolog, preto som tam isla, a mam to aj relativne blizko prace.
v GF je to tak ze mas prist na krv 10 aj 14 den do ET....bezohladu na to ci zacnes krvacat alebo ti test ukaze negat. vysledok. clovek nesmie prestat uzivat Utrogestan kym mu nepovedia...ty by si kedy mala ist na krv?
a ko daleko mas z domu Martin?

ja som pocula dobre referencie o Brne ale zase chodit tam na kontroly...to by bolo prilis narocne...hlavne na cas 😒

a z coho tak usudzujem? test je negat, a kocka co sme boli spolu v jeden den uz ma dve ciarocky a tiez preto ze citim ze uz mi mrchu zdrzuje len utros....ak bude pozitivna sprava, budem stastna ale skor by som to povazovala za zazrak🙂 na druhej strane ak to bude zla sprava uz som s tym zmierena...ja som si poplakala ked som voalala ze nam neostali ziadne mrazaciky.....

sisulkal
25. dec 2010

@alabu no my jsezdime 200km od nas do Martina cesta nam trva tak cca 2 a pul hod.taky jsem chtela chodit do Brna ale bala jsem se to financne neutahnem a tak jsem se rozhodla pro Martin kdyz to hradi poistovna,no ale uz jsem se dozvedela ze i pro slovenske pacientky je to mozne chodit do Brna ze to tu ma poist.proplacet.muj gynekolog by byl ochotny mne delat sono a krv ale nebyl by problem jezdit aj do brna tak do hidky trva cesta od nas.no mne rekl doktor v Martine ze si mam udelat test 26.27.12.a pokud by byl negat tak ho zopakovat za 2 dny a volat 28.12.jak dopadl.tak si ho udelam zitra a uvidim kdyz tak by jsem volala uz v pondeli at mne reknou co a jak nebo by jsem chtela vedet uz na cem jsem.

sisulkal
25. dec 2010

@alabu strasne by jsem ti prala aby se stal zazrak.taky jsem si poplakala tak vim o cem pises.ja jsem to cely cas tak nejak dobre snasela ale ted uz 2 den jsem jaksi ko jen by jsem plakala a plakala 😒

alabu
25. dec 2010

@sisulkal poplac si bude ti lepsie...ja som to tiez znasala dobre..aj pichanie injekcii aj vsetko..az na narkozu, po tej mi bolo strasne zle 😒 a potom ma zacalo boliet brucho a aj ja som mala take tri dni ze sa mi chcelo plakat....trosku v tom su podla mna aj hormony a aj to ze clovek veri ze jemu sa to proste podari na prvy krat..ale dnes je uz dobre...a dufam ze do pondelka mi to vydrzi 😀

sisulkal
25. dec 2010

@alabu 😀 zlata jsi.no nechci moc plakat pred manzelem...nechci ho trapit staci kdyz mne musi zase pichat injekce do bricha fraxipalin uz jsem cela obolavena.ale pro mimi vydrzim 🙂

alabu
25. dec 2010

@sisulkal picha ti fraxiparin? mas problemy so zrazanlivostou? a neskusala si pichat sama? mna moj mm ukludnuje ze skusime znova, ze sa nemam vzdavat, ze som dobre znasala injekcie ze to zvladneme....este pred par dnami som si to nemyslela...teraz som v klude a viem ze druhe kolo bude lepsie 😀

sisulkal
25. dec 2010

@alabu prave ze nemam zadny problem tak nevim proc mne to dal?sama by jsem to nezvladla.vsechno mne daval manzel.no jeste ze jich mame 🙂 je mne velkou oporou.no mne rekli ze kdyby to nevyslo tak za 3 mesice mozeme znovu podstoupit cele znovu.no ale ted si to opravdu neumim predstavit 😢

alabu
25. dec 2010

@sisulkal tak ja som citala v instrukciach z centra ze za 4-6mesiacov....tak uvidim...dame asi nejaku dovolenku v maji a potom sa do toho pustime 🙂 a co si si pichala ty? a ako dlho?

sisulkal
25. dec 2010

@alabu pokud by nam to nevyslo tak aj my by jsme zacali az tak po pul roku driv ne.no ja jsem zacala s tabletami provera pak jsem pridala injekce diphereline a pokracovala jsem s menopurem to ale nestacilo tak mne pak pridavali jeste jedny ale na ty si nemozu spomenut jak se jmenovali ale to uz jsem nemela menopur jen dipherelin a koncila jsem pregnylem..zacala jsem 7.11.a 7.12.jsem sla na odber vajicek.

arianat
25. dec 2010

ahojte, som po prenose 13. deň a na budúci týždeň idem na krv. Je to moje 3. ivf, takže už naozaj veeeeeľmi dúfame...
Akurát ráno so začala trošku špiniť, no poobede to prestalo. Dúfam, že to nie je zlé znamenie. Zatial som si test nerobila, lebo nemam na to nervy, radšej si počkám na výsledok z krvi. Všetkým vám držím palce.

annamary27
25. dec 2010

@sisulkal ked len špiníš tak to je v pohode,može to byť uhniezdovacie špinenie a kludne užívaj utroš dalej odspodu,ak by si začala aj krvácať tak zapíjaj.

annamary27
25. dec 2010

@alabu ahoj,prečo máš pocit ,že to nevyšlo?nemôžeš sa k tomu stavať tak pesimisticky,vycítia to potom aj bambulky v brušku,treba veriť 😉

sisulkal
25. dec 2010

@annamary27 ok dekuji 🙂

sisulkal
26. dec 2010

@alabu ahoj tak 12 den test negativny spineni pokracuje,tak to embrijka vzdali ☹ je mne to moc lito.

annamary27
26. dec 2010

@arianat držím pästičky,aby to dobre dopadlo 😵 😵 😵 😵
@sisulkal držím silno pästičky,aby ťa krv pozitívne prekvapila,nehádž flintu do žita. 😖

arianat
26. dec 2010

@annamary27 ďakujem za povzbudenie , prajem veľa síl, trpezlivosti a pevné nervy do ďalšieho boja o bábätko.

arianat
26. dec 2010

@sisulkal nevzdávaj to, možno máš teh. test s nízkou citlivosťou. Pokiaľ nemáš výsledok z krvi nič nie je stratené. Ja radšej vôbec netestujem, aby som sa nestresovala, vydržím do utorka a všetko sa dozviem. A ja som včera začala trošku špiniť, dnes ráno zase trošku, ale snažím sa byť pokojná.

sisulkal
26. dec 2010

@arianat dekuji za podporu ale uz zacinam pomalicky krvacet ☹ tak uz by to byl poradny zazrak.

alabu
26. dec 2010

@annamary27 ahoj annamary...si zlata ale ja som velky optimista, ale zaroven realista...sama vies ze clovek citi ci to vyslo alebo nie...mne moju mrchu uz drzi len utros, brucho ma boli a test je biely ako sneh..aspon nieco je ako sneh ked uz snehu niet 😀 😀 😀
kazdopadne statistika uspechu je dobra a minimalne ericka to ma dufam iste...a ja si to niekedy koncom maja zopakujem....dovtedy si poziadam o geneticke testy, absolvujeme s mm dovolenku a budeme pokusat stastie 😀 a samozrejme budem vas tu "spehovat"ako pokracujete 😎

alabu
26. dec 2010

@sisulkal to ma mrzi☹ takze krv neabsolvujes? ja idem zajtra, aj ked vysledok je jasny,ale aspon budem mat 100% istotu....

alabu
26. dec 2010

@sisulkal ja som bola na diphereline, puregone, menopure a pregnyl...ale myslim si ze mi to nezaberalo ako malo...pichala som si od 16.11 a na OPU som bola 13.12...tak si myslim ze druhe kolo dostanem nieco ine, alebo vyssie davky..lebo mne sa folikul urobilo dost akurat ze nerastli ako mali.... 😒 ved uvidime...

sisulkal
26. dec 2010

@alabu nevim jestli pujdu na krv uvidim co mne zitra reknu kdyz budu volat.aj ja jsem mela takovy problem ze mne nerostli tak jak mne tak mne doktor proto pridaval dalsi injekce.tak si budem drzet palce priste ato uz nam urcite vyjde 😉

sisulkal
26. dec 2010

@alabu mozu se te jeste zeptat kolik ti je let?

annamary27
26. dec 2010

@alabu ja som mala pri prvom pokuse tiež tie inj.čo píšeš a z 19tich vajok bolo 10nezrelých,pri druhom pokuse mi ich nechali len znížili dávky puregonu a mala som z 15tich 14zrelých.
s tým cítim-či necítim či to vyšlo asi nemám tie správne skusenosti,lebo som myslela,že to vyšlo a predsa to skončili inak.

martini
27. dec 2010

Ja zajtra tiež pre istotu skočím na krv, dnes som si ešte urobila test a tiež beloba samá beloba 🙂

@annamary27 Ty nemáš mrazáčikov? Nejako sa mi zdá, že áno. A kedy sa chystáš do ďalšieho kola?

alabu
27. dec 2010

@annamary27 tak najprv...VSETKO NAJLEPSIE K NARODENINAM🙂)))))))))))))

no mne tiez niekolkokrat upravovali puregon...prave ked som chodila na prehliadky tak tych vajok bolo co som zhruba naratala co doktor diktoval sestricke nieco cez 16...ale nakoniec po OPU mi povedali ze 8...mne sa hlavne nezda ze nevydrzalo ani jedno....preto by som chcela poprosit lekarku o dalsie testy, kym pojdeme do dalsieho kola...dalsi pol rok vydrzim, len chcem mat aspon nejaku istotu, aj ked to asi nikdy nie je, ze to bude uspesnejsie...hlavne by som bola rada keby aspon mrazaciky ostali..nie tak ako teraz... 😉

ty sa kedy chystas na svojich zmrznutych drobcov? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre