Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

wanda1986
4. okt 2014

@ingrid0105 to snád nemyslis vazne. do kelu,bohvie čo nam vkladaju, ale jak to overit?? ☹ ja rozmyslam,ze este tie posledne nech mi vlozia,potom si dam pauzu od toho zas a ked sa zas a znova raz odhodlam,tak zmenim CAR. alebo to rovno necham na prirodu a nech mi je sudene čokolvek, pojdem tomu naproti 🙂
ingrid, strasne moc ti drzim palce aj vam vsetkym čo sa nevzdavate. dole klobuk pred vsetkymi! a Ingrid, potom pojdeme na tu slubovanu kavu 🙂

stastenka42
4. okt 2014

@haimi ahoj trosku ta poopravim expandovana blastocysta je maximum co sa moze mrazit. ..vyssie sa uz neda a minimalne sa mrazi prvojadro ale to vacsinou nemrazia, skorej cakaju na morulu. ..
@ingrid0105 presne pre toto som aj ja odisla z GF, uplny odrbavaci a presla som do reprofitu. ..a neboj, aj z menej kvalitnej blastocysticky mozes byt tehu, pretoze ona po rozmrazeni pokracuje vo vyvine, tak jej daj sancu 🙂 aj my mame doma mrazacika 🙂

haimi
4. okt 2014

@stastenka42 mne v brne mrazili HB, co je vyssi stupen ako expandovana. Neviem preco by sa nemali mrazit. V reprofite vzdy cakaju na 6 den a pokial sa embryo vyvija ako ma, tak na 6 den ma byt expandovana alebo hatchujuca blastocysta a to aj mrazia

stastenka42
4. okt 2014

@haimi aj mne mrazili hatchujuce,ale mali by sa len expandované...pretože HB už maju prasknutý obal,čiže vyliezaju a ked ich rozmrazuju je tam vyššie riziko ako u XB,pretože tie možu pokračovat dalej vo vývine ale HB už nie...mne to bolo tak vysvetlené...ale tam to tak robia,aj my sme mali takto mrazene a už piaty den,lebo všetky boli HB ;-http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/z...

haimi
4. okt 2014

@stastenka42 tak uz len dufam, ze vedia co robia 😉

stastenka42
4. okt 2014

@haimi určite ano,my mame z takej HB mrazenej doma blšku 😀 je tam vyššia pravdepodobnosť že sa skorej uhniezdi..ja som mala už na 6 den pozitívny testik,čiže hned sa uchytila 😉

ingrid0105
5. okt 2014

@wanda1986 ahoj vsak to som uplne rozcarovana z GF, oni sice povedia blastocysta ale zabudnu dodat ci bola pomalsia, ci ma fragmentacien ktore nema mat a take drobnosti, kt. pichaju pri srdci ked ti ich vravia ale aspon vies realne sance a TY mas moznost povedat ano chcem ju vlozit aj napriek tomu alebo nie.
Tu kavu dame urcite nezavudla som 😉 😉

ingrid0105
5. okt 2014

@stastenka42 dakujem za povzbudenie 🙂 strasne som sa sklamala z GF, uz pri KETe ma chytali pochybnosti preto som zbalili svestky a zmenila CAR ale ze robia az taketo klamstva 😠 no nic uz nezmenim, len ma serie ze keby realne povedali pred mrazenim podla nich blastocyst ze nie su ok, tak ich neprevazam nerobim si iluzie a neprichadzam o peniazky co uz som mohla investovat do dalsieho IVF. Je mi jasne ze v mojom veku uz moze byt z 8 oplodnenych len jedna kvalitna vsak X zien prave z tej jednej otehotnelo ale oni kaslu na nase city a pocity a ide len o to aby si tam chodila ako na klavir a platila 😖
citala som spatne tvoj pribeh a ze ti vysiel 13ty vklad tusim, no to uz neviem ci dobojujem az tak daleko, ale klobuk dole to je na medailu 😀

stastenka42
5. okt 2014

@ingrid0105 to som si aj ja povedala pri kazdom ze posledny krat, ale nakoniec sa to podarilo, neboj aj na vas vsetky tam caka niekde miminecko ako cakalo na nas az kym prisiel ten spravny cas. ..To o GF je zname ze tam robia fuserinu a ide im len o prachy, ale tak ako ja, ty, a ostatne baby sme im verili a to je najsmutnejsie. ..drzim palce a aj ked je embryjko 2 kvality, neznamena ze je zle. ..ver mu, hladkaj brusko a mozno. ...

ingrid0105
5. okt 2014

@stastenka42 hladkam, povzbudzujem, vsak uz ked sa tolko nacestovalo tak som mu musela dat sancu 🙂 bude co ma byt stale je nadej ak nie teraz tak inokedy a to ma zenie dopredu 🙂

ingrid0105
5. okt 2014

a niekomu 😉 dakujem za srdiecko 🙂 🙂 🙂

wanda1986
5. okt 2014

@ingrid0105 mne pri poslednom ket povedal embryolog ze nie su 100% ale to vraj neznamena ze sa neuchyti.ja uz neviem co si mysliet:-/

ingrid0105
5. okt 2014

@wanda1986 ja viem moja ze nieco malo niekedy aj povedia, ale ak z 5 sa ani jedno neujme a z toho su mozno podla nich 3 blastocysty tak fakt neviem 😔 oni urcite vedia ake su sance v percentach to by amli hovorit aj nam a mali by sme to lahsie a rozhodli by sme sa mi ci chceme byt pokuskymi kralikmi

babo78
6. okt 2014

@ingrid0105 Ahoj, ano zajtra mam KET. Ked citam co ti tam urobili som zhrozena:(

babo78
6. okt 2014

@lenka54321happy Dakujem krasne🙂

blcha76
6. okt 2014

@ingrid0105 Držím palce nech sa ti fazuľka usadí pekne krásne v brušku 🙂 ... Kedy máš kontrolu?

babo78
6. okt 2014

@ingrid0105 Ako to je s utrogestanom, zajtra pred vkladom, mam si ho vlozit ci nie? Uz si nepamätam....

alcinkap
6. okt 2014

@babo78
ja som si nedávala (nemala som síce utrogestan, ale crinone - ale to je to isté) ... dala som si ho až po vklade doma (tak mi kázal lekár) ....

babo78
6. okt 2014

@alcinkap Aha, dakujem. Skusim sa este opytat ked mi budu dnes volat.

alcinkap
6. okt 2014

@babo78
ale bola tam so mnou jedna kočka a tá si ho dala pred tým a nebol problém 🙂 ale radšej zavolaj, istota je istota ... moc držím palce 🙂

ingrid0105
6. okt 2014

@babo78 rano ho zapit a vecer uz vlozit 🙂 ides na ET?

ingrid0105
6. okt 2014

@blcha76 dakujem, o 12 dni testovat a na krv ku svojmu gyndosovi. ale vnutorne sa uz chystam na dlsie IVF

ingrid0105
6. okt 2014

@babo78 nevklada sa rano preto lebo on sa tak rozpusti, aby to mali ciste. a co ti dnes budu este volat?

ingrid0105
6. okt 2014

@babo78 a ty chodis kam moja?

babo78
6. okt 2014

@ingrid0105 Sa mi zdalo ze od spodu uz rano nemozem. Idem na KET. Budu mi volat kedy mam prist rano.

babo78
6. okt 2014

@ingrid0105 Chodim do GF.

blcha76
6. okt 2014

@ingrid0105 Najlepšie by bolo keby ti vyšiel už tento KET, ale keď "náhodou" nie, tak tento rok budeš tehuľka tak či tak 😉 🙂 🙂 🙂 ...

radina
6. okt 2014

@ingrid0105 ahoj, na GF som citala same negativa uz pred dvomi rokmi 😠 aj to ze klamali zenam o stave vajok, i take ze vajka nemali a im povedali, ze maju, proste kade co.
urcite uz len CZ. mne na antolskej posledne mrazili 8 bunkove a rovno mi povedali, ze zvysok nie je vhodny na mrazenie, ze sa nevyvijaju dobre. aj v RF mi detailne povedali stav vajok.

ingrid0105
6. okt 2014

@babo78 tak velmi drzim palceky a hlavne sa spytaj embryologicky ake embryjka ti idu vkladat akej su kvality, lebo predpokladam ze ti rozmrazia 2, a je uz na tebe ci si ich das aj vlozit. tvoje prve KET? a nie kazdy musi mat taku zlu skusenost, hlavne nech sa ti zadari moja 🙂

ingrid0105
6. okt 2014

@blcha76 to si pis ze budem 😀 neberiem to ako tragediu, ani nezavrhujem GF ako centrum lebo aj tebe pomohli k babatku, ale skor si mzslim, ze ti pomohol embryoscop 😀 ale PK u nich asi nefunguje tak celkom ako v CZ a zmrazia aj to co nema sancu 😒 ale ja som si ich vybrala takze s vekzm ponaucenim idem dalej 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre