Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

kvetinka98
7. júl 2010

ahojte babenky aj ja som po ET 4 den už som nedočkavá ..ako to všetko dopadne ......ja to veľmi preživam je to moje prví IVF už som raz bola tehu po inseminácii a dopadlo to veľmi zle v 32 týždni som porodila mala som predčasné odtrhnutie placenty anjeliček to však neprežil....... ☹ je tomu cca 1 rok

kvetinka98
7. júl 2010

ahoj mony80 ja som sa narodila 21.februára bude to ryka maličká a si mi písala že ti ukázalo na 7 den aj ja som bola v nedelu tak som rozmýšlala že teraz v nedelu by som si spravkala testík ale bojím sa že budem sklamaná.....

bublina_dd
7. júl 2010

ahoj kvetinka98 sme na tom podobne ja som 5 dni po KET a to čakanie je teda dosť stresujúce... Je to môj prvý
transfer, lebo po IVF som transfer nemala z dôvodu zdravotných ťažkostí. Tiež uvažujem nad tým, či testovať alebo
nie a ak áno, tak kedy... Obdivuhodné je to ako si to všetko zvládla, potom čo sa Ti stalo...

nemko
7. júl 2010

baby aj nieco citite v brusku?pichanie alebo nieco podobne?nech viem co ma caka, ja som mala vcera ET

bublina_dd
7. júl 2010

nemko, v deň KET a deň po som trošičku špinila a mala som bolesti brucha, ale že vraj je to normálne. Potom
ďalšie dni také popichávanie a dnes včer zase bolesti. Tak neviem, čo bude nasledovať...

baculiatko40
8. júl 2010

Ahoj zienky, po transfere, ci uz ET alebo KET, mozete citit vsetko mozne a aj nic. Kazda zena to ma individualne. Ja som zatial mala 4 transfery (2xET, 2xKET) a citila som bolesti v podbrusku ako ked mate dostat menses, tiez spinenie, boleli ma prsia, casto som chodila na WC, bola unavena... Niekedy som necitila vobec nic. Urcite netestujte skor ako na 12. den po tranfere (vynimajuc den transferu), vysledky testu mozu byt skreslene a len sa budete zbytocne stresovat. Viem, ake je to pokusenie. Ja som isla naspat do prace (nemam fyzicky narocnu pracu), neostala som doma, potrebovala som byt zamestnana a nemysliet na to. Definitivne vam tehotenstvo potvrdi krvny test.

@kvetinka98 je mi velmi luto, co si prezila...
Ja som prave ukoncila sestonedelie po vynutenom potrate ☹ Chrobacik sa uchytil po druhom ET, ale v 8.tyzdni to vzdal ☹ V pondelok idem na prvu kontrolu, ak bude vsetko OK, hned sa pustime do dalsieho IVF/ICSI. Uz sa neviem dockat, az si zacnem pichat hormony a cely ten kolotoc okolo toho 🙂 🙂 🙂 No, uz si aj myslite, ze mi z toho ... Ale uz som sa takto naprogramovala...
Vsetkym cakatelkam silno drzim palce!

Pekny den!

bublina_dd
8. júl 2010

baculiatko40 - Máš už toho veľmi veľa za sebou... Je mi strašne ľúto čo sa Ti teraz posledne stalo, vyzeralo to už veľmi nádejne "8 týždeň". Musíš byť veľmi silná aby si toto všetko, resp. všetky doterajšie "neúspechy" zvládla. Ak sa smiem opýtať koľko sa už snažíte v centre, testovala si vždy pred krvou alebo si sa vždy nechala prekvapiť až v centre... Veľmi Ti prajem aby si sa stala maminkou!

sarac
8. júl 2010

Ahojte. Ja som 6 deň po transfere. Bola som prvýkrát na umelom. Teraz mám veľký strach, či ti vyjde.......Mala som bolesti v utorok, akoby som mala dostať....Teraz sa cítim fajn. Kontrolu mám 19.7. robia mi teh.test. 🙂

kvetinka98
8. júl 2010

ahoj sarac a kam chodíš aj ja mám kontrolu 19....

renka77
8. júl 2010

ahojky som 9 den po transfere a zda sa ze nebude z toho nic ☹ v utorok som zacala krvacat nasadili mi duphaston,ale krvacanie pokracuje ☹ ☹ na kontrolu idem az 13,ale uz teraz citim ze z toho nic nebude,mame este zmrazene 2 embryjka,neviete ako dlho sa caka na dalsi transfer po tom neuspesnom? 😢

nemko
8. júl 2010

renka asi dalsi cyklus by si uz mohla ist, zalezi to aj od centra, ale myslim, ze tam nie je treba dlhu prestavku ako medzi dvomi IVFkami
no baby ja som mala transfer v utorok mam taky vnutorny pocit, ze zase z toho nic nebude a mna moj vnutorny hlas este nesklamal 😒

sarac
8. júl 2010

ahoj. Kvetinka98, ja chodím do Martina......

sarac
8. júl 2010

Ahoj Renka77, mne bolo povedané, že aj keby to nevyjde na prvýkrát, tak hneď po menštruácii, mi môžu vložiť zamrazené embryo..... 🙂

bublina_dd
8. júl 2010

renka ja som sa informovala ohľadom prestávky "medzi" a stačí aby prešiel jeden cyklus a môže sa ísť na ďalšie KET, ktoré už nie je také náročné na prípravu.
nemko a z čoho usudzuješ, že by to nemalo vyjsť...
Ja som 6 dni po KET a od včera večera ma sprevádzajú také divné bolesti brucha... tak som sa trošička aj zľakla, že či nepríde menzes, no veď uvidíme...

nemko
8. júl 2010

bublina ja neviem ☹ ja som uz asi tak nastavena, radsej na neg spravu nech to sklamanie menej boli ☹ no prve neuspesne bolo strasne, par dni pred Vianocami - uz nikdy viac.Teraz, ak by to nevyslo to snad bude o nieco lepsie.Ale kurnik, vlozili mi dve tak nemozem mat az taku smolu aby sa ani jedno neuchytilo!!!!! 😒

bublina_dd
8. júl 2010

nemko ja sa tiež nejako moc neteším, aby som potom nebola sklamaná. Mne tiež vkladali dve embrijka, možno už boli viac ako osembunkové, pretože po OPU som dostala zápal vaječníkov a vajíčkovodov, tak na tretí deň išli do mrazu a ja do nemocnice na antibiotika. Deň pred KET ich rozmrazovali, teda rozmrazili 3 ale jedno neprežilo a v deň KET mi embriologička povedala, že sa tie dve ďalej pekne delia, tak neviem. Ja mám ísť na krv 16.07.

nemko
8. júl 2010

bublina ja som mala jedno 8bunkove a jedno 6 bunkove (dufam, ze aspon jedno tam je), tiez som mala povodne 3, ale to tretie sa prestalo delit tak dufam, ze aspon jedneho tehotenstva sa dockam 😉

bublina_dd
8. júl 2010

nemko to dúfam aj ja, že aspoň jedno bude silné a bude bojovať, aj keď sa im stále prihováram v množnom čísle. Veľmi Ti držím pršteky, nech si o 9 mesiacov mamina s inými starosťami...

nemko
8. júl 2010

bublina aj ja Ti drzim prsty (aj na nohach) a dufam, ze o par dni sa stretneme v celkom inej teme s celkom inymi starostami a hlavne ovela prijemnejsimi 😉

baculiatko40
8. júl 2010

@bublina_dd ahoj! Dakujem pekne za palce 🙂 Veru vyzeralo to nadejne, o to to bolo sokujucejsie, ked mi pri kontrolnom ultrazvuku zistili, ze babatku prestalo bit srdiecko. Pritom som pri prvych dvoch krvnych testoch mala velmi vysoke HCG 643 a o tyzden neskor 7821, na to dva UTZ krasne bilo srdiecko. No a dva tyzdne nato uz bolo po vsetkom, rozhodla som sa pre umele prerusenie, pretoze keby som cakala na prirodzeny potrat, tak by som sa asi zblaznila cakanim...hormony robia svoje! Snazime sa od novembra minuleho roka, kedy som mala prve IVF/ICSI, 1.ET nevysiel, dva mesiace na to som isla hned na KET, po mesiaci na dalsi KET a po dalsom mesiaci na druhy IVF/ICSI a ET sa podarilo... som si vedoma, ze vacsinou, ked to nevyjde tak je to chromozomalne poskodenie embrya, v tom pripade je lepsie, ked sa neuchyti, pretoze nikto si nezela mat postihnute babatko. Dufam, ze teraz pri kontrole mi povie Dr, ze to bolo tiez len chromozomalneho charakteru. Testovala som len pri poslednom pokuse aj to az na 12.den po ET a vtedy som prvykrat v zivote mala pozitivny tehotensky test (uzasny pocit!) a dva dni na to sa mi potvrdil z krvi... Uz som si toho preskakala dost, takze ked sa znova nepodari, budem sice smutna, ale pojdem dalej znova a znova. Viem o vela zenach, co sa len tak nevzdali a podarilo sa. Takze aj ja verim, ze sa nam to podari... znova! 😉
prajem vsetkym cakatelkam vela stastia a trpezlivosti 🙂 🙂 🙂

zuzana_18
8. júl 2010

@baculiatko40 máš toho fakt veľa za sebou.To je fakt hrozné počuť bábetinku byť srdiečko a odrazu nič.Nevieš čím to mohlo byť spôsobené?Nepovedali Ti to?Teraz to už musí vísť!!Po tom všetkom čo si si vytrpela prišiel na rad
krásny a šťastný koniec-o 9 mesiacov.Strašne moc držím všetky prsty.

renka77
8. júl 2010

to som rada ze sa necaka nejeko dlho,ja som s tymto ani vo sne nepocitala,ja som bola na celom tomto kolotoci vlastne kvoli muzovi,nenasli mu ziadne spermie ☹ ,ale ak to nevyslo nevadi 😉 este su tam tie dva embryjka 🙂

nemko
8. júl 2010

baculiatko mas moj obdiv- si velmi silna osobnost 😉 drzim Ti palce

bublina_dd
8. júl 2010

baculiatko40 - No jasné, že nikto nechce mať doma postihnuté babatinko... Všetko Ti tak nasledovalo po sebe... nechceš si troška oddýchnúť od tých všetkých hormonov... Neviem či si to tu už náhodou nepísala, ale nedalo by sa ti po oddychu aj prirodzenou cestou... A máte teraz nejakých mrazáčikov po 2 IVF...
Ja som sa rozhodla, že predsa len testovať nebudem a počkám až na krv v centre, síce je to ešte dlhé čakanie až do 16.07., ale dáko to prežijem. Nechala som sa vypísať na PN a to ja nie som zvyknutá, preto som trocha nervózna a to by som, ale nemala čo už. Prajem ešte krásny den...

renka77
8. júl 2010

sarac ja tiez chodim do MT do heliosu,mozno sa tam raz stretneme 🙂 🙂

sarac
8. júl 2010

Renka77 tak to je super. A ako sa cítiš? Ja som mala v utorok obrovské bolesti, no teraz je to fajn....

renka77
9. júl 2010

ahojky sarac uz je to v pohode,2 dni som preplakala,ale som sa s tym zmierila 🙂 ,uz nemam aspon bolesti len stale krvacam,tesim sa na dalsi transfer 😉

sarac
9. júl 2010

Ahoj Renka77, tak to mi strašne ľúto.....Mňa od rána pobolieva zase bruško. V pondelok by som mala dostať menštruáciu, tak uvidím......Ja som bola prvákrát na umelom, takže ani neviem, čo bude ďalej, ak to nevyjde. ☹ Už mi nič nezostáva, iba čakať. A tebe čo povedali doktori?

sarac
9. júl 2010

Ahoj kvetinka98, ako sa cítiš? Máš nejaké bolesti?

renka77
9. júl 2010

@sarac ja som tiez prvy krat na umelom,ked pobolieva brusko tak je to vraj v poriadku,to ti pracuje maternica,len to moje krvacanie uz nie je ok,od doktorov neviem nic,do MT som len volala a nasadil mi ten duphaston a utrogestan cez usta a povedal ze dufa ze to prestane a nic tak nema vyznam mu vyvolavat uz pockam do utorka,bola som akurat pri svojom gynekologovi a tiez nic nepovedal ani nespravil sono,ze nema vyznam aj tak nic neuvidi je to este kratka doba a ked krvacam tak uz vobec nie ☹ , tak len cakat a cakat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre