Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

misenaf
11. nov 2014

@foteniedeticiek nerobila si si aspon doma test?

bambulka2015
11. nov 2014

@foteniedeticiek fuuuuu a aka krv to je? Pekna cervena? ci len spinis? Spinenie vraj nie je az take nezvycajne. Na utz ani ist nemusis, tam aj keby nieco bolo, tak nic nebude este vidiet. Krv si kludne mozes nechat testnut.
Ja som tiez tak nejak ako ty, vklad som mala minulu stredu. Ale u mna nijake priznaky. Ani tie kramove. Len prsia ma trosku bolia. Ale tiez nic moc.
Beries aj nejake lieky? Lebo ak dostanes normalne kramy, tka by sa mali vysadit. Ale to by som ja vsetko prekonzultovala este v centre. Ja beriem vsetko vaginalne, takze by asi nemalo vyznam si tam nieco strkat, keby som mala riadne kramy.
Ale ak mas len spinenie, tak tam je este nadej. Neboj, vsetko bude dobre, treba verit. Ja stale verim a v duchu sa s tym niecim v mojom bruchu rozpravam. Viem, som svihnuta. 😀 😀 😀 Posielam vela pozitivnej energie 😉

misenaf
11. nov 2014

@bambulka2015 ahoj ja som mala vklad v utorok. Tiež nič necitim . Ty ešte stále veríš?

bambulka2015
11. nov 2014

@misenaf a preco by som nemala? 😕

misenaf
11. nov 2014

@bambulka2015 jáj prepáč jasné že treba veriť!!! To len ja neverim kvoli tomu že si myslím že už 7 dpo by sme cítili nejaké zmeny.

bambulka2015
11. nov 2014

@misenaf a ake zmeny chces citit? Kazdy organizmus, kazda zena je ina. Jedna citi vsetko (casto je to aj vsugerovane), jedna neciti nic, ina nieco len take nedefinovatelne.
100% zaruku nebudes mat ani ked budes citit fakt vsetko.
Ja sa len pytam, co vlastne mame akoze citit. Tehotna som este nebola, takze neviem. A aj keby som bola, kazde tehotenstvo moze byt ine. A to je jedno, ci prirodzene ale IVF. Neboli by sme ani prve ani posledne, co nic necitili a predsa boli tehotne. Poznam vela bab, co dlho nic necitili, dokonca prve tyzdne ani nevedeli, ze su tehotne (tie prirodzene). Jasne, uplne stastna nie som (to nie je asi nik), ale som pozitivne naladena, som rada, ze konecne nemam zapchu, ze nemam bolesti, ze konecne, takmer po dvoch tyzdnoch si tento tyzden zasportujem a a a.
Jasne, ze ked sa teraz nepodari, budem smutna, ale ja nic s tym neurobim. Moje telo sa tak rozhodlo, tak to musim akzeptovat. Inak skoncim v blazici. Zial my nic neovplyvnime. Ja stale verim, ze ano. Ze nie, uverim az vtedy, ked to budem mat potvrdene lekarom.

bambulka2015
11. nov 2014

@misenaf Vies com mne doc v den vkladu (ked uz bolo po tom) povedal? Uz som to tu aj niekde na mk pisala.
Zit dalej, tak ako doteraz. Podla toho ako sa clovek fyzicky citi, sportovat, chodit do prace, normalne fungovat, neobmedzovat sa. Samozrejme ziadny alkohol a cigy, ale to je jasne. Klinika robila statistiku a prisli na to, ze tie zeny, co to vsetko brali sice vazne, inak to ani nejde, ale s nadhladom, nestresovali sa, neobmedzovali, netestovali, nepozorovali sa a interpretovali kazde pichnutie, co to moze byt, tie väcsinou otehotneli. Dokonca zeny, co mali (samozrejme nie tu tazku, tam sa vklad aj tak nerobi) OHSS otehotneli takmer vzdy.
Takze na tej psychickej pohode fakt nieco bude. A verit. Clovek nemusi hned verit v boha, to ani ja, ale v neico verim. V seba, v nieco ani neviem v com. Jednoducho verim a basta 😉

skaredekacatko
11. nov 2014

@foteniedeticiek ahoj ja som spimila na 9 den od vkladu zacalo to na vecer a tahalo sa to celu sobotu len na papiery a vlozka nic. Dala medrol fraxik utros a cakala test negativny. V nedelu znova spibenie a krvacanie len na papier ale ku veceru som dala vino a bolo uz som mala krami vsetko vysadila ono fakt som bola z toho uz na prasky.

bambulka2015
11. nov 2014

@skaredekacatko takze predsa sa z toho vyvinul menzes? ☹ A mate este nejake nanuky?

misenaf
11. nov 2014

@bambulka2015 psychika vela spravi ale či to vyjde alebo nie je v rukách vyšších síl a o tom je už rozhodnuté tak či tak. Pri prvom som nič necítila a nevyšlo a teraz mam tiež pocit že takisto, intuícia, darmo žena vie kedy to vyšlo....Ja inak tiež chodím do prace a normalne fungujem ale neda sa mi na to nemyslieť ked je to moja priorita. Ale život ide dalej a verim že x ty vklad vyjde, len sa nevzdávať!

bambulka2015
11. nov 2014

@misenaf to nemusi este nic znamenat, ze mas rovnake pocity ako prvy krat. Pokym nepridu kramy, tak este nie je nic stratene. A intuicia. No neviem, ja ju asi nemam. Ja jednoducho len dufam a verim, ze bude. A vzdy nezabudne povedat: "a basta". A k tomu vsetkemu to budu este dvojky a nech mi hovori kazdy, co chce. Ja som sa tak rozhodla 😀 😀 😀 😀 😀

misenaf
11. nov 2014

@bambulka2015 mala by si ma naučiť tento tvoj prístup a optimizmus. Vieš čo ja som hrooooozne verila celu stimulku aj vklad aj prve dni po ale ked všetky baby písali ako ich bolí tlačí pichá podbruško a mna nič tak som si myslela že to tak má byť a im to vyšlo. A haluz je že tie kočky nakoniec dostali ms alebo maly negat. test takže som sa len zbytočne zmiatla a prestala si veriť! Ved muž ma za to dobre zdrbkal...

dorotka66
11. nov 2014

@misenaf 🙂)))

misenaf
11. nov 2014

@dorotka66 drž sa nech aspon nám to vyjde 🙂

bambulka2015
11. nov 2014

@misenaf no ja neviem, ja som asi taka drzka. Nic ma nevyvedie z rovnovahy. Alebo skor, ano vyvedie, ale nie nadlho. Hned to prejde. Ono je to aj to, ze clovek vela cita. Keby nebol net, tak sa s nikym neporovnavas. ja sa jednoducho neporovnavam. ja som ja a ja mozem reagovat inak. POznam sa a aj moje telo. Alebo, telo som poznala doteraz. Ktovie ako funguje, ked pcham do seba stale lieky. Najskor stimulka, teraz progesteron a este volaco, to moze vsetko, aj to citenie ovplyvnit. Uz som ti pisala, vo vseobecnosti ti ani skuseny gynekolog nepovie a uz vobec nestrci lajster do ruky, aky pocity by si mala mat.
Ja som napr po punkcii skapinala, myslela som, ze fakt umriem od bolesti. Boli sme tri na izbe a len ja som mala problem. Strcili mi dva cipky do ritusi a bolo. Po case preslo. Babenka, co isla po mne, otvorila oci a hned mobil do ruky, potom vyskocila z postele ako by nic nebolo. A ja mrtva 😠

dorotka66
11. nov 2014

@bambulka2015
@misenaf baby to by bola paráda, ak by sa zadarilo 😀 S misenaf máme rovnako vklad 5. Bambulka ty ktorého?

bambulka2015
11. nov 2014

@dorotka66 zeno, ved aj ja 05.11. 😀
S tlakom ti zial neviem poradit, ja som mala tlak vzdy ukazkovy. Ja by som na tvojom mieste zabehla k doc, ci sa nejake lieky neovplyvnuju.
A co beries teraz?

skaredekacatko
11. nov 2014

@bambulka2015 nanukov nemame boli len dve vajcia a len jedno to dotiahlo do blastocisty

bambulka2015
11. nov 2014

@skaredekacatko hm tak to je skoda. keby aspon nanuciky boli ☹

skaredekacatko
11. nov 2014

@bambulka2015 ved to prave cakam u mojej gyndosky nech mi da vymenny listok na endokrinologiu a hematoogiu. Na imuno som uz objednana

dorotka66
11. nov 2014

@bambulka2015 ja už mám v tom hokej 😀

bambulka2015
11. nov 2014

@dorotka66 ja mam radsej gulas. Mnaaaaam 😀 😀 😀 😀 😀 😀

babo78
11. nov 2014

@ingrid0105 Drzim drzim silno🙂

foteniedeticiek
11. nov 2014

@misenaf robila bola slaba druha ciarka uz nekrvacam rano som bola na krv na hcg tak netrpezlivo cakam na vysledky
@bambulka2015 dakujem ti za povzbudive slova 🙂) krv bola cerstva cervena a tiez iba na papieri nic na vlozke, beriem estrofem 3x1 a este vaginalny gel ale nazov si nepamatam cakam na vysledky hcg tak som zvedava co mi povedia

bambulka2015
11. nov 2014

@foteniedeticiek to bude dobre, uvidis. Prave som citala jeden clanok, tak to take minikrvacanie moze byt vraj aj z liekov, co sa beru vaginalne. Predsa to pre prostredie vaginy nie je normalne.
Ja tiez pcham tma dole 3x2 progesteron a este 2x1 nieco ine a mam z toho totalne nervy. Furt mi tam nieco vyteka a od vcera obcas aj zasvrbi. Tak sa rano, vecer sprchujm ako diva, duvam, ze nedostanem nejaku mykozu. Este to by mi chybalo 😠

dorotka66
11. nov 2014

@bambulka2015 ja som mala mykózu pri predposlednom vklade, to som musela vysadiť utrogestan a pichali mi agolutin. no teraz dávam poriadne bacha a často mením intímku, aby som predišla týmto problémom 😉 mimo snahy pri umelom problémy s mykózami nemávam 😉

santeema
11. nov 2014

@bambulka2015 veru ani sa nestresujte tym, co mate citit. ja som necitila absolutne ni. nebolo mi zle, nemala som chute, prsia sa mi nezvacsili poriadne ani ked som kojila🙂 a az ked som citila pohyby, tak som nejaky priznak citila🙂. a aj brusko mi zacalo byt vidno az v 7 mesiaci, je to divne, ale je to tak.

bambulka2015
11. nov 2014

@dorotka66 ani ja mykozy nemavam. Tak sa tiez toho bojim. Intimku menim tiez kazdu chvilu, lebo to aj z toho moze byt. Nepaci sa mi to vobec. Idem hadam skocit do drogosky a este si kupit daky intimcogel na sprchovanie. Ja som ani toto nepouzivala. Raz mi gyncar vravel, ze ked clovek nema problemy, nemal by ani preventivne taketo somarinky. To je ako ked pouzivas sampon proti lupinam a lupiny nemas. Mozes si tym privodit len lupiny. My pouzivame Sebamed sprchovy gel a ten nam uz roky velmi dobre sluzi. Nikdy nik nic nemal. A to my fakt vela cestujeme, spavame po hoteloch, kupeme sa v mori a vselijakych pooloch anikdy nebol problem.

bambulka2015
11. nov 2014

@santeema ahoj. dakujem za fakt super prispevok.
Ja by som povedala, ze to vobec nie je divne. Kazdy clovek je iny, kazdy citi a preziva vsetko inak.
To je presne ako s tou mojou punkciou, ja som umierala, ine nic. Po ET mne zase nic nebolo a ine mali potiaze. Tak si vyber 😕

katka17044
11. nov 2014

ahojte dnes som bola v Nitre po vysledky, tak uz mám liečbu. zatial budem lieky uzívať do 13.1 potom kontrola tak snad to pojde uz dole, následne ivf. Tak vysledok je ze mam protilatky proti spermiam 50,64 a aj proti trofoblastu 39,16 chcela by som sa vas spýtať kto mal podobné výsledky pripadne ako dlho ste užívali tie lieky ja mám medrol (metylprednizolon)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre