Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

anuska30
27. feb 2014

ja by som rada vedela,ze ked sa ide na KET uz sa injekcie nepichaju alebo ako to funguje??? Dakujem

smoulinka13
27. feb 2014

@anuska30 myslis v heliose? no tak vsetkych odhovaraju od dvoch, ale pri ket si uz dame 2...povedali ze su tam rizika - predcasny porod atd.

smoulinka13
27. feb 2014

@anuska30 injekcie uz nie, uz len dake lieky sa beru 🙂

zuzzi08
27. feb 2014

@anuska30 nie, injekcie sa už nepichajú. Záleží kam chodíte, ja som chodila do Heliosu Martin a tam som brala iba utorgestan a to zo začiatkom 4 dni pred vkladom až do krvičky a potom do 12tt 🙂. Neviem, či sa dá ešte utrogestan zohnať, ale predpisujú miesto neho crinone a ten je nehorázne drahý. 😠

moncibubu
27. feb 2014

ahojte babenky ako sa dnes mate, no ja rovnako, ja zajtra skusim testnut prvy krat, ale strasne sa bojim, ☹ ide zajtra niekdo testovat- pridajte sa.

maxilienka
27. feb 2014

@moncibubu ahoj. Ja sa mam dnes fajn - som dnes 5 den po ET po PK...takze u mna je este skoro na testiky -aj ked ma to laka...som nasla jednu fotku tu na MK s testikami a baba testovala uz od 4 dna po ET a mala duchov...asi je to fakt indi-vindi. A ty budes zajtra ktory den po ET?

moncibubu
27. feb 2014

@maxilienka ja zajtra budem len 9 den, ale som si povedala, ze skusim testnut, no pre teba je to este priskoro testovat, ale drzkam palce

anuska30
27. feb 2014

@zuzzi08 dakujem.Ja tiez do Heliosu.Kolko embriji si si dala vlozit? Stale sa rozhodujem

anuska30
27. feb 2014

@smoulinka13 ved prave toho by som sa asi bala keby boli dve,aj ked by som ich prijala,ale mam 37 a bala by som sa rizika ci by som to donosila a atd... Asi dam len jedno,ked sa bude mat ujat,tak sa asi ujme aj to jedno.Akou metodou ste boli? Ja som doteraz chodila p.doktorke Staroveckej,ale chceem ist aj za panom dr.Krajkovicom sa pozhovarat

basha070
27. feb 2014

@vanushka ja som tiez z utrogestanu nebola unavena, ale mala som nocne potenie. A ze riadne!

anuska30
27. feb 2014

Dievcata,ked ste si pichali injekcie chodili ste do prace,alebo ste boli na PN? Lekarka vravela,ze by bolo najlepsie byt na pN aspon ten druhy tyzden ,lebo vraj boli z tych injekcii brucho.Mate skusenosti s tym? Dakujem moc

basha070
27. feb 2014

@smoulinka13 100 % je este sanca

moncibubu
27. feb 2014

@anuska30 ahojkaj no ja mam taku skusenost, ze som si davala 2x po 2 embryjka, ale to nam nevyslo,a potom sme skusili vlozit 1 a sa podarilo, ale zalezi to od teba, ake mas aj ty pocity

basha070
27. feb 2014

@matulka2314 kraaasna ciarocka 🙂 gratulujem !!!! Je krasne vidiet !Mati toto uz je bezbochyby. Aj ja este testujem obden, ci silnie.

anuska30
27. feb 2014

@moncibubu ja by som bola za dve,ale ako som pisala,svagrina a ostatne zname co si davali po jednom a otehotneli a to svagrina si davala 4x po 2 a piaty krat jedno a uz ma coskoro termin a to 40-ka a prve 🙂 Asi dam jedno a dufam,ze vyjde 🙂

waitiekatie
27. feb 2014

@anuska30 ja som nebola doma.. pichala som si 3, jedine, co bol taky ,mini problem.. najst miesto na bruchu, kde este dierka nie je 😀

moncibubu
27. feb 2014

@anuska30 ono zalezi aj od toho aku mas pracu,ci fyzicky narocnu, alebo len taku v kancelarii, ja som bola domka od zaciatku,lebo som robila aj na zmeny.

anuska30
27. feb 2014

@waitiekatie takze bolesti neboli ziadne ?

basha070
27. feb 2014

@anuska30 zalezi od toho kolko mas vajicok. Ja som mala 5, chodila som normalne do prace. A PN som cerpala od vkladu.

waitiekatie
27. feb 2014

@anuska30 nie, z pichania urcite nie (aj ked som mala kde tu modrinku) a co sa tyka brucha, bolo to ako PMS.. ale nic strasne... skor po punkcii som si mohla dat viac volna, ale zvladla som (bola som den po punckii doma)... to bolo ako dooost silny PMS, skoro ako po laparke... ale kazda to ma inak... uvidis prvy tyzden a ak ti bude zle, kludne sa daj vypisat.. mne bolo celkom dobre, hovorim, celkom ako pred menzesom...

anuska30
27. feb 2014

@basha070 asi by som to aj ja tak urobila,ale je predcasne o tom pisat,cakam na mrchu a ide sa nato .Sialene mam strach z injekcii.Bude mi ich pichat manzel,ale ked bude v praci budem musiet sama :(

matulka2314
27. feb 2014

@basha070 ale aj tak sa bojim aby to aj nadalej silnelo

matulka2314
27. feb 2014

@anuska30 nemas sa coho bat je to v pohode tie injekcie a ja som nemala ani bolesti len nafuknute brucho a tiez som bola na pn od punkcie az po krv

basha070
27. feb 2014

@anuska30 tak di najdi kamosky alevo tak, alebo zatnes zuby a vydrzis to pre to babatko. 😉
ja som sa tiez velmi bala, ale neboli to.

basha070
27. feb 2014

@matulka2314 este je otazne, ci sa chytilo 1 alebo 2...
Uz si sa objednala na utz? Kedy to treba? A volala si primarovi?

zu_zi
27. feb 2014

@maxilienka my mame synceka po prvom ivf, vkladali nam patdnovu blastocystu, myslim, ze vsetky po PK su uz blastocysty, dovtedy su morulky. Ale neviem, ci bola vcasna alebo vyhatchovana alebo aka 🙂

zu_zi
27. feb 2014

@anuska30 ahoj, v prvom rade, vobec sa neboj injekcii, vsetky sme sa bali a vobec to nie je take zle, ako si clovek predstavuje, v pohode to zvladnes, mne dokonca pichal manzel a on mal z injekcii predtym hroznu fobiu 😀 . A co sa tyka poctu embryjok, Sanatorium Helios to tu ma velmi pekne vysvetlene: http://www.sanatoriumhelios.sk/embryotransfer

matulka2314
27. feb 2014

@basha070 hej volala som mu pisala som ti to do spravy precitaj si to tam 🙂 myslim ze keby boli dve tak hcg je vyssie nie ? no a na utz treba ist o dva tyzdne tak staci sa dva dni pred tym objednat teda aspon ja to tak spravim a ty tedy ides ten buduci tyzden na tu krv este ?

zu_zi
27. feb 2014

@livi28 aj utros aj crinon su progesterony, len sa inak volaju, inak aplikuju a hlavne maju roznu cenu, ale ak nie si unavena po crinone, nebudes ani po utrosi, neboj sa ;)

zu_zi
27. feb 2014

@anuska30 podla toho, do akeho centra chodis, v heliose sa berie iba progesteron od ovulky, niekde davaju aj nieco na sliznicu (asi estrimax) a pocula som uz aj o prednisone, ale to asi ked je alergia na spermie alebo nieco podobne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre