Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

hencidlo
6. nov 2012

@leontinka27 ano aj nie, ja som si dala 4 zamrazit, stalo to 200€ a za kazdy dalsi rok je 100€ a za vklad sa plati vraj 300€

leontinka27
6. nov 2012

@hencidlo to bolo tu na sk? za vklad az 300..fiha

hencidlo
6. nov 2012

@leontinka27 ano moje vo FC ved ak tam pojdes, tak sa ich opytaj, mne to len povedala zienka, co tam bola na vklad. A aj s tymi cenami ma zaviedli a ked mi dali do ruk fakturu, tak ma skoro trafil slakod nervov!!! Si sa pytala, kolko ta to bude stat ( IVF )?

stastenka42
6. nov 2012

možem potvrdíť niektoré veci naozaj robia v našich centrách,dokonca sa istý čas povrávalo že v GF kradnú vajíčka,to zn. že ak si mala napr. na utz 15 vajok,po odbere povedali že neboli zrelé,neoplodnili sa,odumreli a bla,bla zostali ti napr. 4,ty si bola šťastná a ostatné ponúkali na darcovstvo 😠 Ja tiež chodím do Brna a všetko vrátane mrazenia je v cene. platíš iba pri KET 200€ za vklad. hold u nas plati hlavne-biznis je biznis 😖

nelly3
6. nov 2012

@stastenka42
opravujem ta, teda ak chodis do reprofitu do Brna, za zmrazenie sa plati 250€ na rok 😉

stastenka42
6. nov 2012

@nelly3 no neviem ci ty platis vsetko zvlášť,ale ja s dr.vzdy konzultujem cenu a v tej cene mame vsetko vratane odberov,krvi,spermiogramuICSI,vkladu,mrazenia akehokolvek množstva embryi na jeden rok,zabudla som na utz.Lieky si kupujem u nas . A este jedno teraz som mala 4 ivf a zakazdym ina cena 🙂 S nimi mozes jednat o zlavach,vyskusaj

jaja102
6. nov 2012

@hencidlo mne sa to zda tiez malo na SR,co pise
@leontinka27 . podla mna jej este nepovedali plnu sumu....pochopim,že v čechách to berú inak,ale pochybujem,že na slovensku sa zaplatí,len za lieky... ☹

jaja102
6. nov 2012

@stastenka42 tak to je super,tak ak dalsie,tak do Brna 🙂

poppy28
7. nov 2012

@leontinka27 ano pocla som ze tam sa plati iba za lieky teda ak to vyjde hned na prvy krat aj kamoska tam chodila a uz bude rodit hned na prvy krat sa im chytilo.

poppy28
7. nov 2012

@jaja102 aj mne kamoka tvrdila ze v BA platila len za lieky nic ine hned prve IVF sa im ujalo a uz bude rodit tiez som nechapala preco myslela som ze je to poistovnou ale vraj ma vseobecnu ako ja takze nechapem v com je tam rozdiel

leontinka27
7. nov 2012

Ano v mojom centre sa platí iba za lieky teda ked ešte prepláca poisťovňa. aj mne sa to podarilo na prvý krát len to zle skončilo. ja uz som stimulovala idem už na vklad a zatiaľ som nič neplatila okrem liekov. kamoška tiež prestúpila do môjho centra kôli financiám.akurát že to mrazenie a ostatné je drahšie. ale ako samoplatca na Sk to je drahšie ako v Brne.a ako som hovorila odbornosť a prístup na neporovnanie.

ria191
7. nov 2012

@poppy28 pravdepodobne bude rozdiel v tom, že Ferticent je štátne centrum a ostatné sú súkromné teda môj názor

poppy28
7. nov 2012

@ria191 moze byt len skoda ze pre nas je to zase daleko

poppy28
7. nov 2012

baby ja som dnes 7 den po ET a zacala som spinit ☹ je to normalne mali ste to aj vy?

ria191
7. nov 2012

@poppy28 pre veľa báb je to znak tehotenstva a pre mnohé koniec nádejám. Je to 50 na 50. Dúfam, že budeš patriť do tej šťastnejšej polovice. Ja som to mala už 2 krát, ale ja bohužiaľ patrím do tej horšej skupiny. Držím ti palce nech je to dobré znamenie 🙂 🙂 🙂

stastenka42
7. nov 2012

@ria191 ferticent nieje ziadne statne centrum,take neexistuje. Je to rakuska spolocnost ,sidlo maju v rakusku a tato u nas je jedna z pobociek. Vsetky centra maju zmluvy s poistovnami,inak by nezarobili a kedze zakladne vykony su hradené,zvysne ukony su preto drahsie.

ria191
7. nov 2012

@stastenka42 tak prečo vo všetkých centrách na Slovensku sa berie PK a ICSI ako nadštandard a vo Ferti nie lebo tam sa fakt za to neplatí. To by aj mňa fakt zaujímalo

poppy28
7. nov 2012

@ria191 hm trochu sa bojim ale volala som do centra a vraj je to este kratko ze sa to pri uhniezdovai moze stat vraj ak sa to zhorsi mam zavolat tak dufam ze nie, je to len taky vytok hnedasty dufam ze prejde 😒

jaja102
7. nov 2012

@poppy28 ja do tej lepsej...po spineni som ostala tehotna 😉

henika40
7. nov 2012

@ria191 vo ferti je PK ako standard, ak je indikacia (napr. menej kvalitne spermie) sa neplati ani za ICSI, ale zato za zmrazenie sa plati 200 (skladovanie do roka a potom za skladovanie 100 / za kazdy dalsi rok) a KET sa plati az 300, co je v ostatnych centrach omnoho menej... a mne sa zda, ze aj IVI je vo ferti drahsie ako v ostatnych centrach.... proste nieco je lacnejsie a potom to na inych ukonoch dozenu....

stastenka42
7. nov 2012

@ria191 každé centrum má svoje ponuky a každá pacientka má právo výberu,je len na nas čo si vyberieme.AK si klikneš na nete stránku Ferticentu máš tam názov v nemčine aj v skovenčine a maš tam aj napísané PRIVATE KLINIK čo znamená súkromná klinika 🙂 Ani v supermarketoch nemáš rovnaké ceny na rovnaký tovar.....aj toto je moja len biznis,nechutný ale je.....preto sa to nedá porovnávať napr. s českými centrami,absolvovala som 11 IFV aj na SK aj v ĆR,môžem niektoré veci posúdiť...

stastenka42
7. nov 2012

@poppy28 moja nemusí byt žiadne zlé znamenie,skôr naopak,papaj lieky,klud na lôžku a uvidíš všetko bude ok.Je to presne v čase uhniezdovania,tak neboj.Pokial to nieje jasnočervená krv,tak bud v klude 🙂 za dva dni bude ok 🙂

timmka
7. nov 2012

@poppy28 ja som na 7 den zaspinila do hneda a aj trochu na druhy den a potom uz nic a cakam dvojky 😉 len klud a oddychuj, ked budes spinit dlhsie, tak je to zle 😒

lenocka004
7. nov 2012

@poppy28 Moje, drzim ti moc palce nech je to dobre znamenie a ostanes tehu 🙂 Ja som mala dnes zas taku nervozitu v podbrusku akokeby sa mi blizila mrcha 😠 Ale neboj zvladneme to, bude dobre 🙂

bique
7. nov 2012

@poppy28 pridavam sa k jaja102...6ty den po ET spinenie, o 3 dni na to pozitivny test 😉 drzim palce 😉

tromboska
8. nov 2012

@timmka dala si si jedno alebo dve vajicka pri vklade?

poppy28
8. nov 2012

@stastenka42
@timmka
@lenocka004
@bique baby dakujem trosku ste ma ukludnili mam strach ale to mame asi kazda tak dufam ze to bude ok a strati sa to drzim palceky aj vam nech nam to vyjde 😉

timmka
8. nov 2012

@tromboska u nsa v car vkladju zmrazene po dve

adulik30
8. nov 2012

@stastenka42 ahoj inak smiem sa spytat kolko ta stoji cele IVF vratane liekov ako samoplatcu? A kolko krat pocas stimulacie ides do Brna.

loriana
8. nov 2012

@poppy28 poppy, ja mám skoro 3 mesačné bábo a na 6.deň som začala silno krvácať, trvalo to týždeň nonstop, nikdy sa nevzdávajte nádeje!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre