Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

siinda
4. dec 2012

@dadaba ahoj a vieš približne ceny pre samoplatcov? lebo aj ja som 🙂 dakujem

dadaba
4. dec 2012

@siinda ahoooj...o je tazko takto povedat....na zaciatku som zaplatila 1100€ a 300€ lieky...po odbere vajicok za oplodnenie a kultivaciu a vsetko 950€...to je co si pamatam...zalezi kolko budes mat vajicok a ostatne ukony....

siinda
4. dec 2012

@dadaba ja som jtk ratala eštesokolo 3000eur,,tak dufam že sa nam podarí KET ,,inak začínam šporit..eštesa nam to dieta ani neuhniezdilo a čo nás stojí..čo to bude po školu??

jassminx
4. dec 2012

@dadaba ja som bola 1x v Iscare a teraz 2x v gynfive ale veeeelmi intenzivne rozmyslam, ze pojdem do Brna. Nechce sa mi davat dalsich 3.000 € a nemat ani len najmensiu istotu, ze sa to podari.

dadaba
4. dec 2012

@jassminx ja si aj tak myslim, ze to nie je centrom...mne sa aj v gf podarilo otehotniet len som potratila...niekde problem je len ako ho zistit.....
@siinda keby to ketko vyslo by bolo super!!!!!! nic nam neostava len verit.... 😉

jassminx
4. dec 2012

@dadaba no ved toto, ze nikto ti nic nepovie a ked sa aj opytam, tak sa len pousmeju a to je vsetko. Ja som teraz asi len strasne nahnevana a velmi sklamana, len uz nevladzem. Ani na tie lieky nereagujem moc dobre. Aj teraz, po okamzitom vysadeni estrofemu a utrogestanu, co som z kazdeho brala 3x2 mi telo zareagovalo katastrofalne. Az potom som sa od znameho dozvedela, ze hormony sa nesmu vysadit narazovo, lebo to moze velmi ublizit. Tak potom len nechapem, preco to tak v centre kazu. Ale nebudem sem vnasat negativnu energiu a vam dievcence prajem uspesny januar 🙂 kazdej sa to urcite raz podari 😀

zara555
4. dec 2012

Ahoj, zostal Vám nejaký zostatok najlepšie Puregonu, al. Gonalu? S tým že ste ho otvorili maximálne pred 1-2 týždňami? Potrebujem ho súrne na posledný deň na dopichnutie! Ďakujem!

ria191
5. dec 2012

@jassminx choď do Reprofitu určite neoľutuješ a nevyvalíš toľko €. Tam to vychádza do tých 1500€. A prístup je famózny to sa so Slovenskom nedá porovnať. 😀

siinda
5. dec 2012

@dadaba inak som si zistovala centra a GF patrí fakt medzi najprogresívnejsie,,a že sú tam sestry odute,,no kašlem na to,,ved potom som aj ja k nim taka..

jankak1234
5. dec 2012

@siinda najskôr to musí vyjsť a potom budete možno riešiť aj školu...

jankak1234
5. dec 2012

@zara555 majú ho v lekárni..

bique
5. dec 2012

@lubanka aleeee noooo....nemozes byt taka pesimisticka...a mna brucho ako na mrchu bolelo tiez a 6ty den spinenie, tak som si dala asi 4dcl cerveneho vina, ze nech to uz porazi, ked to zasa nevyslo a nech sa ta hnusna mrcha uz pusti...ale spinenie za par hodin prestalo a o 2 dni som si urobila test a jedine ja som na nom videla ducha 😀 o dalsie 2 dni ho uz videl aj manzel 😀 a nemala si PK, takze vobec nestresuj 😉 mne ukazalo s jednym po 6 dnovej PK az na 10 ty den slabu ciarku 😕 a myslienky robia vela, takze nemysli na najhorsie 😉 testik uz nerobis?

jassminx
5. dec 2012

@ria191 no ved nad tymto centrom som rozmyslala. Len este prehovorit draheho 😝 ty tam chodis?

ria191
5. dec 2012

@jassminx áno, ale keď som sa pred dvomi rokmi rozhodovala medzi Heliosom a Reprofitom tak tiež som dala na drahého a spravila som veľkú chybu. Na Slovensku sme o mrazáčikoch mohli iba snívať a v Reprofite máme dokonca dvoch čo je pri našich diagnózach veľký úspech aj keď teraz nám tam ET nevyšiel, ale to je už zase o niečom inom to je už medzi nebom a zemou. To neovplyvní žiadne centrum. Rozhodne Reprofit ani neváhaj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Budeš veľmi spokojná, ako veľa iných sloveniek

lubanka
5. dec 2012

@bique ďakujem za podporu... dnes ma hrozne bolia kríže, vystreľuje mi to až do nohy a to ja tak zvyknem mať pred mrchou ... mám pocit, že ma roztrhne na polovicu ☹ test som skúsila dnes ráno (8deň) ale nič... je biely... myslela som, že keby náhodou, tak by mm mal krásny mikulášsky darček... no tak len dúfať, že bude mať vianočný 😵 😵

bique
5. dec 2012

@lubanka no samoska, ze bude 😉 myslim na vas 😉

lubanka
5. dec 2012

@bique nápodobne 😉 😵 a ďakujem

jassminx
5. dec 2012

@ria191 prepac ze sa teraz tak hlupo opytam, ale v com je podla teba najvacsi rozdiel. Teda nemyslim cenu toho vsetkeho. To je jasne, ze na Slovensku nevedia co si pytat. Lebo ako si ty sama povedala, tak to, ci sa to podari, alebo nie, je medzi nebom a zemou. Len mne sa to neuchytilo este ani raz.

ria191
6. dec 2012

@jassminx ja som tiež kedysi nedala na Helios dopustiť, ale teraz keď som absolvovala jeden pokus v Reprofite tak rozdiel vidím teraz už aj ja. Aj ja som si kedysi myslela, že v čom môžu byť iný. Majú veľmi dobrých embryológov a nie je tam taký veľký odpad ako tu na Slovensku. Napr. v Heliose boli babenky, ktoré mali aj 14 oocytov a k transféru sa ledva dostali a nič im nezostalo na mrazenie a to sa tam dialo často. Ja viem, že záleží od diagnóz tých ľudí a od veľa iných faktorov, ale ja som začala už pochybovať. A v Heliose to bolo už ako na bežiacom páse. Všetko rýchlo, rýchlo človek nemal čas sa niečo opýtať. A v Reprofite taká pohoda. Nestojíš v dlhokánskom rade na krv ako na rožky, doktor sa netvári, že sa niekam ponáhľa a je to tam o pohode a o veľkej úprimnosti. Nikto ti nič nenahovára. Povedia ti otvorene na čom si a ty sa len rozhodneš čo tebe vyhovuje. Ani mne sa ešte ani raz neuchitilo. Je to strašne deprimujúce a demotivujúce, ale nevzdávam to ešte 😀 ani ty to nevzdaj 😀 .

rienok
6. dec 2012

@jassminx
@ria191 ahojte dievčence koľko transferov ste mali? Nehádžte flintu do žita...nás už zaraďovali do kategórie "nevieme prečo to nejde a tým pádom vám nevieme pomôcť) a aha o niekoľko týždňov máme doma princeznu 😉

ria191
6. dec 2012

@rienok ale ja to nevzdávam aj hlavne vďaka tebe a iným kočkám, ktoré to len tak nevzdali ako ty. Ja mám za sebou len 3 ET aj Šlelcl mi napísal, že to je len začátek 😀 . Wow zachvíľku budete mať princezničku doma. Prajem ti veľa šťastia 😀

jassminx
6. dec 2012

@ria191 @rienok ja sa urcite nechcem vzdat, len moj pertner to uz nevidi ruzovo. A mna strasne hneva, ze mu neviem dat dieta, po ktorom tak strasne tuzi. Keby nam urobili aspon nejake vysetrenia a hladali by pricinu. Ale nam naozaj nerobili absolutne nic. A to je pre mna nepochopitelne. A pritom to moze byt uplna banalita, akou je napr.zrazanlivost krvi. Preto teraz radsej idem ku svojej gyn. a u nej si necham porobit to co potrebuje. U nej viem, ze si da tu namahu a bude patrat, preco sa nam to nedari. A ak sa nahodou nic nenajde, tak aspon ja budem mat srdce na mieste, lebo budem vediet ze som pre to spravila vsetko, co bolo v mojich silach a nebudem si musiet v buducnosti nic vycitat, ze este som mohla urobit tamto, alebo ono. A my tych pokusov naozaj nemozeme mat do nekonecna. Lebo ako som spominala, som samoplatca. Uz teraz nas to stalo 6.000 € . Ja viem ze pre niekoho to nie je vela penazi, ale v podstate ide o to, ze vo mne to budi dojem, ze su to vyhodene peniaze von oknom. A to vsteko iba kvoli tomu, lebo nevidim zo strany doktorov ziadnu snahu. Len proste tahaju z nestastia druheho peniaze a o viac sa nezaujimaju.

ria191
6. dec 2012

@jassminx vo veľa veciach máš pravdu. Skoro všetky musím zobrať iniciatívu do svojich rúk. Na Slovensku je to skrátka tak. Ja som si tiež po 1. neúspešnom IVF dala spraviť veľa vyšetrení a nikto mi ich neponúkol. Skrátka čo si nevydupeš tak to nebudeš mať. Je to smutné, ale je to tak. A preto je dobré toto fórum, lebo ti tu môže veľa kočiek poradiť. Daj si spraviť tie vyšetrenia určite budeš spokojnejšia 😀

jassminx
6. dec 2012

@ria191 a vam sa preco nedari, ak sa smiem opytat? Na nieco pri vysetreniach prisli? Ja viem ze sa len pytam, ale chcem vediet co najviac. A kde ti robili vysetrenia? priamo v centre?

ria191
6. dec 2012

@jassminx len sa pýtaj to je veľmi dôležité. Kto sa nepýta ten sa nič nedozvie. Tak my sme iný prípad ☹ . Ja mám endometriózu, nízke AMH (nízka ovariálna rezerva) aj pri vysokých dávkach FSH mám málo oocytov, a myóm, ktorý mi vrastá do výstelky maternice to je môj najväčší problém a nedá sa odstrániť a samozrejme, aby toho nebolo málo tak mm má katastrofálny spermiogram. Ale aj tak máme ako také šance aj napriek tomu všetkému 😀 😀 😀 😀 😀 a aj zázraky sa dejú aspoň dúfam. A vyšetreia? Tak imunológiu takú základnú mi robili v centre, na genetiku ťa tiež pošlú z centra a hematológiu mi poradila Rienok to som išla z vlastnej iniciatívy a je super hematologička v BA Monika Drakulová Synlab super MUDr. a zameriava sa zrovna na kočky, ktoré podstupujú IVF. Takže tak

jassminx
6. dec 2012

@ria191 no tak to ma mrzi, ze to mate takto stazene. Ale uzasne je, ze aj napriek tomu bojujete. A tvoj manzel je tiez v pohode? Ani on to nevzdava? Lebo ten moj, by sa na to uz najradsej vykaslal.

ria191
6. dec 2012

@jassminx ten je totálny pohoďák všetko vždy riadim a organizujem ja. On si iba niekedy postaví hlavu. Ale mala som veľké problémy ho prehovoriť na IVF. To mi trvalo aj 5 rokov. To bola moja najväčšia chyba. Že som čakala kým ho prehovorím. Potom som si postavila hlavu a skrátka musel 😀 . Viem, že to môže niekto odcudzovať, ale inak to nešlo 😀

darka2001
6. dec 2012

Ahojte babenky,jedna otázočka- ako to funguje v Brne-Reprofit,som z Košíc a momentálne chodíme do Martina a musim povedať,že zatial som spokojna je to naš 3 IVF a 2 centrum.A dochádzanie do Martina z Ke je na celý den tak si to ani neviem predstaviť chodiť do Brna,ako ste to riešili vy?

jassminx
6. dec 2012

@ria191 viem o com hovoris. Ja kym som toho mojho vobec dokopala na spermiogram, tak som skoro osedivela 😀 To je darmo, muzske ego nepusti. Nam asi teraz prisiel ten cas, ze si postavil hlavu. Do teraz to bolo este take v pohode. Po poslednom neuspechu bol velmi sklamany. Tak asi preto teraz povedal ze este raz a dost 🙄 . A fakt to v tom Brne vychadza 1.500 € ?

ria191
6. dec 2012

@jassminx fakt, ale si väčšinou zháňame stimulačné lieky (FSH hormóny) tu cez koníka, ale nie je to nemožné a dajú sa zohnať za dobré ceny. To keby si videla môjho, keď musí odovzdať materiál totálna depka a koľko si on musí vytrpieť. Tak sa vždy len pousmejem, že chúďatko moje 😀 sú ako malé deti 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre