Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bobricek1979
19. júl 2016

@aluska1404 mne 37ročnej to ani nespomenul pre istotu

jana954
19. júl 2016

@espritka29 ahoj ako sa drzite? ja mam sem tam bolesti v podbrusku ale inak nic. Testovat sa nechystam.....

torpilla123
19. júl 2016

@aluska1404 @bobricek1979 baby,mne tieznpo prvych dvoch pokusoch to nikto nehovoril.imuno mi robili pred 3im pokusom,vysledky boli ok,stalo sa vsak to iste.mala som 34. Pred 4ym pokusom sme boli uz aj na genetiku,a komplexny spermiogram,vysledky z genetiky ok u oboch,avsak spermiogram dost zly.no,vraj s picsi to malo byt ok. No,aj na 4ty krat sa stalo to iste.navyse pri poslednych 2 pokusoch bolo aj ohss a pobyt v nemocnici.co vam poviem.takze teraz neviem uz ako dalej.co sa dalo vysetrit,vysetrilo sa.

espritka29
19. júl 2016

@jana954 Ahoj. Dnes mi je lepsie, neprehana ma, no poistila som to kuskom horkej cokolady a bananom. Spinenie take velmi jemne este mam, len som dost unavena, coskoro asi zalahnem. Skusila som test po tych priznakoch, je na nom jemnucka ciarka, chcela som ju odfotit, no nie je to ono, ako na teste. Dufam a verim, ze je to na dobrej ceste ako u mna, tak aj u teba a u dalsich zienok, ktore maju po ET alebo KET. Pekny vecer prajem.

bobricek1979
19. júl 2016

@torpilla123 máš aj hysteroskopiu maternice a hematologiu?Štítnu máš ok?

torpilla123
19. júl 2016

@bobricek1979 stitna ok,bola som aj tento rok,aj pred 4mi rokmi,hematologia ok,a na hysteroskopiu som nemusela.ja som ok,u nas pri kultivacii embryjka prve tri dni sa dobre vyvijaju,ale potom na 4ty den kedy nastupuje do ulohy spermia tak sa zastavuju vo vyvoji.co preziju kultivaciu,posledne iba 1,tak koncia neskor.proste je to potvrdene vo viacerych centrach a vraj treba uz iba skusat.no momentalne sa na to uz necitim.takze si davame pauzu.obaja sme sa mesiace/roky dopovali liekmi a nepomohlo.takze asi tak.

bobricek1979
19. júl 2016

@torpilla123 tak potom este imuno

bobricek1979
19. júl 2016

@torpilla123 može si aj spermia vytvarat protilatky na embrijka

torpilla123
19. júl 2016

@bobricek1979 imuno mi robili v reprofite v brne pred 3im pokusom a vsetko bolo ok.takze preto som pisala ze uz nevieme co dalej.nam uz posledne v centre povedali ze sme uz vysetrili co sa dalo a ze uz len skusat mozeme.je to take zvlastne a nerozumiem tomu ako je to mozne.ale korfologia spermii je iba 0,2% a fragmentacia k tomu 20% takze asi tak.su slabe,malo ale vobec nepoyblive ale hlavne takmer vsetky deformovane.no,uz sme zacali rozmyslat inym smerom,smerom k adopcii.

torpilla123
19. júl 2016

@bobricek1979 nie korfologia ale morfologia.je neskoro a pisem na telefone.uz je cas ist asi oddychovat 🙂

bobricek1979
19. júl 2016

@torpilla123 ach jaj je to ťažké čo?skúste odýchnuť hádam sa ešte niečo dá spraviť inak ajja rozmýšľam nad adopciou aj bez toho či by som malavlastné aneb nie ,ale možno by som skúsila aj darované,neviem☹ako dúfam a pevne verím,že budeme mať svoje aj ty aj jaaj všetky ženušky tu!

torpilla123
19. júl 2016

@bobricek1979 no my sme preberali temu darcovskych spermii este pred 4ym pokusom,ale manzel sa liecil folandrolom,karnitinom a vitaminmy selen zinok a E,dlhsie mesiace,a mali sme ist s PICSI tentokrat,pred tym bolo iba ICSI tak sme si povedali ze to skusime.a dopadlo to este horsie ako predosle pokusy.takze uz neviem.tazke to je,uz aj vek je vyssi (37,34) aj 4 neuspechy,aj ten spermiogram ale hlavne posledne 2 pokusy OHSS a strase krce.preto uz zvazujeme ine riesenia.aj ja ti drzim palce,aj vsetkym babam snazilkam.mnohe sa tu snazime kvoli velkej tuzbe,a bohuzial je nas este vela co sa nam nedari.tak snad raz budeme aj my maminky!tak ci onak ;)

bobricek1979
19. júl 2016

@torpilla123 strašne nám to prajem a hlavne tebe po tých pokusoch si zaslúžiš,ako prvá a hneď verím ,že príroda robí zázraky a aj nám sa udejú nádej zomiera posledná berme vek len ako vek

jana954
20. júl 2016

@espritka29 držím palce aby to vyšlo 🙂

torpilla123
20. júl 2016

Dakujem @bobricek1979 . Myslim si ze si to zasluzime vsetky.ak nam to raz vyjde urcite tie deti budu najmilovanejsie na svete lebo boli dlho ocakavane a velmi vymodlene ;)

zabka75
20. júl 2016

Baby mam menopur75 IU 7 davok exp. 08/2017 poslem aj postou

bobricek1979
20. júl 2016

@torpilla123 tak presne🙂

bella2016
20. júl 2016

Ahojte, som tu nova a pripajam sa do diskusie, ja som po ET 2 dni takze mam pred sebou este 12 dni cakania na kontrolu. Vsetkym drzim palce 🙂

1veverica
20. júl 2016

@bella2016 ja ti drzim prsteky, nech to je pozitivne, ako sa citis, po zakroku?

aluska1404
20. júl 2016

Babulky tak ja uz som objednana az na 22.9 na tu imunologiu ale nevadi pockame si medzi tym idem riesit tu genetiku

loriana
20. júl 2016

@14nunu10
@torpilla123 no sakra, tak toto je pre mňa fakt novinka baby, díky za info! Ja už teda jedno úspešné IVF z pred piatich rokov za sebou mám a teda prejdené jedno celé tehu a od tej doby som o tomto nevedela, ja som bola v tom, že buď začneš krvácať a vtedy je pravdepodobné, že to nevyšlo a keď nezačneš krvácať, tak je to ok... No takže ja som teraz 5-ty deň po KET /prvý deň nepočítam/ a stále žiadne špinenie, nič... A som sa z toho doteraz tešila hehe..., až ste ma vyviedli z omylu 🙂 no problém je, že pocity ako v tehotenstve mám riadne, tlaky v bruchu, bolesť krížov riadna, dýchavičnosť a pod... no ale to predsa môže všetko spôsobovať psychika-podvedomie, ktoré nedokážem ovplyvniť. No čo už, takže pekne poslušne čakáme do utorka, kedy si máme robiť testík. A uvidíme 🙂)) držím nám tu všetkým palce!

bella2016
20. júl 2016

@1veverica dakujem ti krasne za povzbudive slova, ja sa citim uplne v pohode nemam ziadne problemy, u mna ide o 1. IVF a to iba soft, povodne sme chceli absolvovat IUI ale nakoniec nam v ten den co sme mali ist na IUI povedali, ze neodporucaju a ze lepsiu alt. vidia v odbere vajicok, mala som dve zrele po lahkej stimulke len clostibetom, obe sa oplodnili, ale na 4. den boli pomalsie, tak mi aj v nedelu volali ze nech nechodim na ET a nakoniec v pondelok rano mi volali ze jedno sa rozbehlo tak mi v pondelok robili ET. uvidíme pevne verim ze vsetko bude ok 🙂

torpilla123
20. júl 2016

@loriana ahoj loriana.ale zase to ze nemas spinenie ani menzes neznamena ze je to zle!akobsi pisala,vela robi psychika.prve dva tyzdne je asi nejlepsie to neriesit ci to vyslo alebo nie,lebo kazda z nas reaguje inak.iba sme ti napisali skusenosti,ale najdolezitejsia je prve 2 tyzdne trpezlivost.inak,s tou dychavicnostou len opatrne.u mna signalizovala ohss,aj ked ja som mala aj ine priznaky,ale najviac 24hodinove bolesti 3 dni v kuse.drzim palce.

loriana
20. júl 2016

@torpilla123 čo je OHSS?? zase som v ďalšej veci asi mimo, ale nenastáva v prípade stimulky? lebo tú som ja tentokrát neabsolvovala... idem kuknúť info o tom na nete, ale vďačná som za akékoľvek vaše skúsenosti dííky!

bella2016
20. júl 2016

@torpilla123 ahojky mozem sa ta opytat, spominala si ze si bola v reprofit brno, ako sa ti to tam pozdavalo?, zvazujeme ze by sme sli tam, resp. do reprogenesis, lebo v brne su tusim dve centra CAR, alebo sa mylim, prosim ak mate nejake skusenosti s Brnom podelte sa prosim. dakujem vsetkym a drzzim palce

loriana
20. júl 2016

@torpilla123 počuj torpilla, si ma úplne vystrašila, pretože čítam na nete, že OHSS sa môže prudko zhoršiť počas 48 hodín a je veľmi nebezpečné a ja som dnes sama s dieťaťom doma aj v noci, lebo muž išiel na služobku! Myslíš, že teda môžu byť tie príznaky, čo som opísala začínajúce ohss?? lebo to volám hneď nejakého lekára, však to nemôžem riskovať! ale neviem sa nikde dočítať, či to náhodou nevzniká iba pri odbere vajíčok atď..., lebo jediné, čo som ja teraz absolvovala, že som si minulú sobotu pichla do brucha pregnyl a následne išla na KET!!! t.z., že odber vajíčok ani iné pichačky do brucha som nemala! vieš mi povedať, či to vzniká aj v takomto prípade??

torpilla123
20. júl 2016

@loriana ahoj,musis sa najprv upokojit.ak si po ket,ohss nebudes mst.je to hyperstimulacia,ktora nastane po stimulacii.mne dali prislos vela davok a dlhsiu dobu a ja som zle reagovala.ale naozaj som mala velmi silne bolesti 3 dni v kuse 24 hodin denne,a k tomu tie dalsie priznaky.takze sa prosim ukludni.ja som Ta nechcela vystrasit.vsetko bude v poriadku,spinenie je v pohode,ked nespinis,aj to.aj bolest krizov je uplne normalna.urcite budes v poriadku.drzim palce!este aj mierne menstruacne bolesti su ok.musis dat na svoj pocit hlavne!ak sa ri nieco nebude zdat,konzultuj s lekarom.ale hlavne skus zostat v klude.drzim naozaj palce.a prepac ak som ta vystrasila,nebolo to cielom.

blackrose
20. júl 2016

Ahojte baby, tak ja dnes 1 dc, zacinam s estrofemom pred KET. Mate skusenost s tymto hormonom? Lebo teda letacik je ine citanie a po precitani sa mi to ani nechcelo prehltnut!

torpilla123
20. júl 2016

@bella2016 ahoj bella.skusim v skratke k reprofitu.skusali sme stimulaciu aj tam.ja si myslim ze ma kazdy subjektivny pocit a nechcem nikoho ovplyvnovat.robia to iste ako ostatne centra,mam odskusane tri,a vsade je metoda ta ista.avsak,co sa mi nepacilo,ze ma neupozornili na nejake vysetrenia,ani na genetiku,ani na hematologicke,a zase robili icsi,a ja som o picsi vtedy este nevedela.proste,ak si sama nezistis vsetky moznosti co existuju a nepripravis si relevantne otazky,mnohe nespomenu.a tak sme sli na uplny zbytocny pokus zase s icdi co je u nas yplne zbytocne,leho ani terajsie picsi nebolo dost dobre kedze mame naozaj zly spermiogram.a uz ani nespominam,ze aj po och stimulacii som mala ohss a potratila som v 6tt.ale ja naozaj nikoho nechcem ovplyvnovat,lebo vela zavisi od situacie,od chorob a blokov kvoli ktorym otehotnenie neide.inak su aj tam dobry odbornici a je to na urovni.len,nas problem je komplexnejsi.urcite by som minimalne na konzultaciu isla a podla toho sa rozhodla.

loriana
20. júl 2016

@torpilla123 torpilla, neboj, už som pokojná, medzitým som si už prečítala, že to nastáva výlučne po stimulke. Ja som dostala šok, keď som si na nete začala čítať príznaky, ktoré som vlastne všetky mala okrem fyzicky zväčšeného brucha! no a keď som to čítala, tak som ešte nevedela naisto, že to iba pri stimulke... takže ok. dnes sa cítim dokonca výborne, mohla by som ísť tancovať 🙂)) ovšem nemám moc čas čítať predošlé príspevky, ale ak ti to nevadí a môžem sa opýtať, aký je tvoj príbeh? snaha o prvé bábo? v akom štádiu - si po nejakom ivf, et, ket, alebo nejaká prestávka? ja mám takmer 4 ročné zdravučké úžasné dieťa z pred 5 rokov po úspešnom jedinom IVF. Teraz by sme chceli súrodenca z KET. uvidíme teda výsledok. Musím hlavne napísať, že ja som zažila pri tom IVF tiež jednu zvláštnosť - začala som na nejaký 3-4 deň od vkladu silno krvácať - intenzívne a 5 dní nonstop ako bežný menzes! napriek tomu všetko vyšlo! dodnes neviem, čo to malo znamenať, pretože bežné uhniezďovanie by malo byť jemné ružové krvácanie a nie tie Niagary, ktoré som ja vtedy zažila 🙂 toto je také povzbudenie pre ostatné snažiace sa žienky!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre