Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

deinad
9. jan 2012

@jaja101 ahoj, myslim na Teba, drz sa..

klaudia10
9. jan 2012

Caute baby 🙂
ja som po transfere 6den.. citim sa fajn..ale uz tri dni pocitujem sem tam jemne polesti ako keby som mala dostat menzes..je to ok??? dakujem 🙂

brita
9. jan 2012

@klaudia10 Ahoj, neboj sa, to je Ok. 😉 Aj ja som to tak mala, stale som citila cosi divne v brusku, tak slabo akoby na mrchu. Nebojkaj a oddychuj 😉

klaudia10
9. jan 2012

@britka
Fakt??? tak to som rada..je to prvykrat tak dufam, ze to vyjde hned 🙂 ani nic ine si nepripustam.. len ked som sama doma tak rozmyslam nad kade cim 😒 to cakanie je hrozne ..

brita
9. jan 2012

@klaudia10 Vazne sa nemusis bat. Strasne vela kociek ma po ET taketo priznaky. Ja som dokonca na 6. a potom na 9. den po ET slabulinko zaspinila na hnedo a potom uz nic. Boleli ma prsia, krize, chrbat a to brusko ma trochu trapilo cely cas po ET, aj teraz to sem-tam pocitujem. Nemusis sa bat. Ty si mala Pk? Kolko embryjok ti vkladali? Mozem sa spytat, ty mas svoje vajicka?

klaudia10
9. jan 2012

@brita Dakujem si zlata 🙂 a tebe sa to podarilo?? ak smiem vediet??
Neviem co je to PK 😒 . My sme sa s manzelom pokusali o babo 4 roky. Ja som v poriadku ale po muzovom spermograme povedali ze je nutne umele. Ze ich ma zle. Odporucili na aj oplodnenie ICSI. Mne pri odbere vajicok ale zistili ze mam hyperstimulaciu. Mala som 29 vajicok. dali mi infuziu a teraz beriem parloder a pijem vela vody a je mi uz dobre. ICSI nam oplodnili 10vajicok z toho za ujalo 8 a normalne nam polodnili zvysok.To sa zial neoplodnilo ani jedno 😒 A z tych 8 mame iba 3 embrya. Nam vlozili iba jedno embryo kvoli tej hyperstimulacii a to ze mam iba 24 rokov a som OK. Muz ma uz 38rokov 🙂 .. A zvysne 2 embrya zamrazili.. tak dufam ze to bude vsetko ok 🙂

brita
9. jan 2012

@klaudia10 Nam sa teraz podarilo v podstate az na deviaty pokus, ked to zratam vsetko. Na prvom a zatial poslednom sone od ET sme videli dve dutinky, takze dufame, to bude vsetko ok a ze tam budu dvaja bobacikovia.
PK je predlzena kultivacia, t.j. embryjka sa vkladaju az na 5. alebo 6. den od oplodnenia, kedy su v stadiu blastocysty. Tak to je super, ze vam zostali aj nejake embryjka na zamrazenie, bude na surodencekov. 😉 Ty si este mlada, ucrite to vyjde. Ano, ked ma niekto hyperstimulak, vlozia iba jedno embryjko. Budem ti drzat palceky. 😉

klaudia10
9. jan 2012

@brita ttak to ti drzim silno prsty 🙂 nech tam malicky ostanu 9 mesiacov 🙂) A mozem sa spytat v com ste mali problem vy??
Ano mali sme predlzenu kultivaciu. Vkladali mi to az na 5 den tusim. Povedali ze su 100 bunkove alebo take nieco. Ja sa v tom moc nevyznam 😀 No ked si to citam niektore prispevky tak ma chyta depka ze ani nam to nevyjde 😒 .. Ale tak ja uz sa s tym zacinam nejak vzit ze som tehotna 😀

timmka
9. jan 2012

@klaudia10 pri OHSS je velmi vysoka sanca, ze to vyjde, drzim palceky, aj ja som mala ohss, viem co to je 😉

camelco
9. jan 2012

@klaudia10 určite budeš tehulka a super mamina 🙂

klaudia10
9. jan 2012

@timmka aj ty si to mala??? a vyslo ti to na prvykrat ?? ako dlho si musela pit tak vela vody?? mne uz padlo brucho vcera uplne.. tak neviem..

klaudia10
9. jan 2012

@camelco 😀 😀 dakujem !!! si veeelmi zlata 🙂

brita
9. jan 2012

@klaudia10 My mame problem s vajickami, preto mame darovane a manzel tiez nemal ktovieaky spermiogram, tak sa vajicka oplodnovali vsetky cez ICSI. Prosim ta, nemaluj si certa na stenu, preco by to nemalo vyjst? Vobec sa takto negativne nenaladuj, lebo si sama zbytocne sposobis zlu naladu a to teraz nepotrebujes. 😉 Treba tajne dufat a hlavne sa setrit. 🙂 Viem, ako ti je, ja som tym presla velakrat. To cakanie je hrozne, ale inak sa neda. 😉

klaudia10
9. jan 2012

@brita Dakujem 😀 budem sa snazit mysliet len a len pozitivne 😀 ja som sa nechala vypisat lebo pracujem na predajni a som na nohach 11hodin tak som si dopriala oddych 🙂
a tebe a drobcekom drzim palce 😉

timmka
9. jan 2012

@klaudia10 ktory den si od transfera?
ja som mala este pocas stimulky, tesne pred odberom sa mi to zhorsilo, nemohla som sa poriadne nadychnut a brucho napuchnute a bolelo ma ako keby som mala svalovku, nemohla som sa ani zohnut a ani vyrovnat, ked som cikala tak som mala strasne bolesti, ale je to aj moja chyba... ja som zacala pit vodu az niekedy na 5 den od pichania injek. a pila som cca do 8 dna od transferu, ked som mala pozitivny test, tak som sa na to vykaslala, bolesti mi presli hned cca do 3 dni od OPU, dr. ma upozornil lebo nechcel urobit transfer, neodporuca sa lebo ohss sa moze po transfere zhorsit, tym ze embryo vytvara tehotensky hormon, ze sa mi nafukne brusko atd... to asi vies tie rizika
mne to vyslo hned na prvy krat, ale bohuzial som v 6tt potratila, teraz idem hned na KET, tak hadam to uz vyjde
krasny pocet vajok, ja som mala 17, ale oplodnilo sa nam 12 😉

brita
9. jan 2012

@klaudia10 Vyborne, to super, ze si doma na PN. 😉 Urobila si dobre. A dakujem aj ja za povzbudenie. 🙂

timmka
9. jan 2012

@klaudia10 moja dam ruku do ohna, ze ti to vyjde, este som nepocula a to povedal aj dr. ze pri ohss je veeeeelmi vysoka sanca ze to vyjde, precitala som si toho dost o ohss a kazdej jednej to vyslo, ale ci do uplneho konca to neviem.... u mna nie, ale chyba bola inde...

klaudia10
9. jan 2012

@brita 😀 😀 😀

klaudia10
9. jan 2012

@timmka No ja som o tom OHSS nevedela vobec nic. pocas stimulky mi nic nehovorili. Iba na poslednom ultrazvuku mi povedali ze tam mam viac vajicok ale ziadne upozornenia ani nic 😒 Az po odbere ked som sa prebrala mi dali 2 infuzie to mi tiez nepovedali preco mi to dali. Az neskor som si zistila na nete ze to bolo pre to. A v ten den mi dr. povedal ze mam OHSS a ze som mala 29 vajicok . Ze super. A ze musim vela pit a dal mi na to parloder. Ale o ziadnich rizikach ani slovo. DO tranferu som mala velke brucho aj ma bolelo ako keby som bola nafuknuta. A bolelo ma aj pri moceni. A tiez som sa nevedela poriadne vystriet. a pri transfere mi povedali ze iba jedno embryo kvoli tomu. A Vodu pijem ako mi kazali a brucho je uz ok 🙂 tak sa tesim ze som nemala ziadne vaznejsie komplikacie. lebo som si o tom precitala kade co 😒 teraz som 6 den po transfere 🙂

klaudia10
9. jan 2012

@timmka len keby si mala pravdu 🙂 🙂

timmka
9. jan 2012

@klaudia10 ako je to divne, dr. to musel vidiet aj pocas stimulky, mna na to hned upozornil a chcel mi stopnut stimulku, ale stratila by som sancu prveho ivf, preto mi predpisal jedne injekcie a dva dni pred opu som musela pichnut 5 injekcie naraz, platila som si tie injekcie sama, aby zastavili rast dalsich vajicok, divne to je, ze si bola v takom az stadiu, ze si dostala aj infuziu a urobili ti aj vklad, pri takom sa to neodporuca, tak ako som pisala, ze je na 80-90% ze to vyjde a mozu nastat horsie komplikacie, ale u mna nic nenastalo, mala som mierny ohss, ty si tym tiez presla a uz ziadne komplikacie nebudes mat, mala si aj PK?

timmka
9. jan 2012

@klaudia10 mam, nevzdavaj to a ver ze to vyslo a uvidis ze to vyjde 😉 😉 😉

camelco
9. jan 2012

@klaudia10 je zvláštne že ťa doky na to neupozornil, ale určite bude všetko v poriadku, veeeeľmi ti držím palčeky 😉

klaudia10
9. jan 2012

@timmka Mne iba pred odberom dali recept aby som si isla kupit nejaku injekciu na zastavenie vyvijania vajicok. to bola posledna injekcia co som si dala. Ale nejako sa o OHSS nevyjadrovali... tak som rada ze som to zvladla takto ze nic vazne sa mi nestalo. .. tak ked tak pises tak som aj rada z som tu hyperstimulaciu mala 🙂 ze pri tom je vyssia sanca 🙂 ano mala som aj PK tusim 5 dni. myslis ze je to lepsie???

klaudia10
9. jan 2012

@timmka no ja myslim myslim..aj sa s nim rozpravame nech nas neopusta a uhniezduje sa tam 🙂

klaudia10
9. jan 2012

@camelco ano aj mne je to divne..neviem co si ty lekari uz myslia..asi ze ked na to niekto ide ze o vsetko vie ako oni co to studovali 😒
dakujem 🙂

iaia
9. jan 2012

ahojte, ja tiež chodim do centra na stimuláciu, na piatok idem na odber vajičok. Chcela by som sa spýtať či neviete prečo v deň vkladu sa odporúčaný pohlavný styk?, ďakujem pekne, 🙂

loriana
9. jan 2012

@brita dievčatá, ja som mala svoje prvé IVF/ET 23.11. - na 4. deň po vklade som začala silno krvácať a krvácanie trvalo nonstop až 6 dní! Dnes som v 9.tt, takže všetko je možné, ja som teda zažila zázrak, jednak tým, že nám to vyšlo na 1.krát a jednak, že som silno krvácala a predsa som ostala tehotná! Želám, nech to vyjde!

loriana
9. jan 2012

@klaudia10 dievčatá, ja som mala svoje prvé IVF/ET 23.11. - na 4. deň po vklade som začala silno krvácať a krvácanie trvalo nonstop až 6 dní! Dnes som v 9.tt, takže všetko je možné, ja som teda zažila zázrak, jednak tým, že nám to vyšlo na 1.krát a jednak, že som silno krvácala a predsa som ostala tehotná! Želám, nech to vyjde!

zumike1
9. jan 2012

Ahojte baby 🙂 bola som tu cca pred tyzdnom, davala som sa dokopy po neuspenej IVF, a dneska mi Dr. oznamila, ze mi spravi LOOP-ku, nieco mi budu vypalovat z krcka, ci co, ani to cele nechapem, a plus cistenie maternice cize kyret. Prosim ked mate o tychto veciach nieco, napiste mi, Ako to prebieha... atd. nemam ziadne info, a v piatok idem. Hovorila, ze ked sa mi zahoji krcok, mozme znova zacat s IVF, pevne verim ze uspesne....🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre