Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

melisska
15. máj 2012

@michelitta nevadi uz je to za mnou... nie ja som si urobila teh. test este v ten den ked vysla krv neg. a boli tam //, tak som isla potom po dlhych piatich dnoch (lebo bol sviatok , sobota, nedela.. na krv a uz bolo HCG🙂

kraskanz1
15. máj 2012

Baby mali ste tu niektora odber nezrelych oocytov a nasledne uspesne tehu?

cora41
15. máj 2012

@melisska @melisska tak to ma tesi, ze budeme dve!!! 😀 Jupi!! Mne dnes prvy den po ET zacina byt lepsie, prestavam mat krce, len brucho mam nafuknute ako HROM, aj nohavice pod stolom mam rozopnute🙂 a moj manzelik sa ma stale pyta: ako moja? nic nove? No co mu poviem, ked nic nevidim?? 😎 😀

Ako inac vklad? Prezila si? Kolko si vkladala? daj rychlo vsetky spravicky a drzim VEEEELMI vsetko na rukach aj nohach 😵

apple7
15. máj 2012

ahojte, moze mi prosim niekto poradit ? idem na ket a dostala som kramy , neviem kedy mam zacat brat lieky? staci vecer o 22 , potom rano o 6 a poobede o 14? mam ich brat 3x denne a neviem ako zacat. dakujem za radu

brita
15. máj 2012

@apple7 Ahoj hned si daj estrofem a dalsi vecer a potom rano a tak dalej.

apple7
15. máj 2012

@brita a nie je dolezite o kolkej? ked si ho dam teraz , tak to budem mat tazke v noci

timmka
15. máj 2012

@apple7 estrogen treba brat 3x1 denne, nepise o kolkej, ja ho beriem o 9.00 o 14.00 a 21.00

bique
15. máj 2012

@michelitta ahoj...tak ako? dali ste vlozit 1 alebo 2? drzim palce, nech sa pekne zakuska-ju a drzia dalsich 38 tyzdnov 😉 😀

apple7
15. máj 2012

@timmka naozaj to je jedno? tak kedy si ho mam dat?

apple7
15. máj 2012

@timmka tiez ides na ket?

alibabaa
15. máj 2012

@apple7 ja sa chystam tiez s touto mrchou ... niekedy okolo 25 by mala prist.. 🙂

alibabaa
15. máj 2012

@apple7 tiez mam v pokynoch 3x2 a nie je tam cas. ale aj utros mas brat pravidelne. tak si myslim, ze rano na obed a vecer. ten vcerajsok, by som sa tvarila ze som iba zabudla na obed vziat a normalne by som ho vzala a vecer pred spanim by som si dala. rano by som nabehla uz na pravidelny system. podla mna je to jedno. ja som utros tiez vkladala rano ked som vstala , okolo obeda a vecer ked som isla spat..

apple7
15. máj 2012

@alibabaa dakujem, tak si dam o 21, tiez mam brat 3x2 , len som z toho ostala prekvapena, mrchu som mala dostat az 21, tak som bola v strese, ja som myslela ze ich mam brat s 8 hodinovym rozostupom, ale super ze nemusim kvoli tomu rano vstavat o 6

melisska
15. máj 2012

@cora41 si zlata, ale este ma to vsetko len caka 😀 😀 😀 ale dakujem 😉

michelitta
15. máj 2012

@bique Ahoj Gabik,tak uz to mame za sebou,dali sme si vlozit 2 babulky,embryiologicka nam povedala,ze z tych styroch nam prezili PK vsetky 4,ze to je zazrak a pri vkladani hovoril doktor ze su to krasne blastocysty a ze uz sa vyzliekaju z obalu a ze sme zachytili to najlepsie stadium pre Et..tak,to ma tak potesilo,lebo predtym to tak nekomentoval,asi predtym videl ze neboli ok..teraz to aj drahy videl na monitore..tak dufam,ze sa zahniezdia do kelu🙂 ja som to nevidela moc,lebo som nemala brile,ale tvarila som sa ze rozumiem😀 mam zakazane vsetky sporty,takze som doma a kvasim..budem citat a nemysliet na to🙂o 2 tyzdne test!😲 @cora41 drzim Ti silno palce!!! ja mam stale tlaky v bruchu a bolia ma prsia,takze u mna aka kolvek zmena suvisi len s Opu a hormonnmi..nebudem sa zbytocne nadejat,ale som stale vysmiata🙂a neviem Cori,ci si to pisala mne to pre Melissu,alebo aj ona bola na transfere🙂

hencidlo
15. máj 2012

@michelitta tak vam prajem, aby ste cim skor na teste nasli // a babulky sa dobre zahryzkali, silno drzim palceky a prajem vsetko dobreeeeeeeee 😉

cora41
15. máj 2012

@michelitta pre obe a pre vsetky, kto isiel na ET, nech nam to VSEEETKYM VYJDE!!

katla
15. máj 2012

@apple7 ahoj. Ja som 11 deň po ket. Mne bolo povedané, že estrofem a neskor utrogestan mam brat 3x2 každým 8 hodín. Tak beriem tak. Držím palce.

mango5
16. máj 2012

@katla @apple7
Ja sa tiež snažím každých 8 hodín aj ked mi dr. povedal, že to neni dôležité. Myslím, že je to v pohode. Dávam si o 7,00-15,00 a 23,00..to idem akurát spať 🙂
Držím palce baby ;)

bique
16. máj 2012

@michelitta juuuj, tak super super, tesim sa s Vami, urcite sa to tentokrat podari 😀 😀 😀 my budeme mat podla vsetkeho kratky protokol, ze pichame od 2-3 DC...takze uz len dostat ms a ide sa na vec 😀 vy ste mali dlhy protokol, ci kratky? dlhy je, ze prva injekcia 17DC, caka sa nam MS a az potom sa zacina pichat...inak, je velmi na dobrej ceste, ze prezili vsetky 4, boli supko kvalitne, my ked sme mali 16 oplodnenych, tak tiez vsetky prezili aj PK no a potom sa nam dvojky po ET aj chytili 😀 ale to uz vies 😉 tak sa len setri, nejak to bez pohybu vydrzis, musis si zvykat, lebo este 38tt mas minimalne pred sebou 😀 😀 😀 😀

apple7
16. máj 2012

@mango5 aj ja ti drzim palce, kedy ides na vklad?

moncibubu
16. máj 2012

@michelitta no tak uz mas babuliatka v brusku, 🙂 tak ti silno drkam palce, aby ti to vyslo a o dva tyzdne krasne // ciarky na teste, 😀 pekne sa maj a hlavne oddychuj a si domka,alebo chodis do prace.Ja som doma a obcas sa aj nudim, ale vzdy si nieco najdem papa pekny dnik 😀

mango5
16. máj 2012

@apple7 V sobotu som bola 🙂 ..jedno embryjko mi dali lebo som mala riziko OHSS. Ty kedy ideš?

katla
16. máj 2012

Dievcata, minule som sa spojila s jednou pani doktorou (ex lekarka z Iscare) lebo som mala zaujem s nou poriesit ake vysetrenia by boli vhodne aby som zistila ci je vsetko ok, kym sa pustim do dalsieho KET/IVF.
Tak mi odporucila toto:
- Karyotyp (genetika)
- Spermiogram + morfologia
- DNA fragmentacia (genetickej zložky spermií)
- Fish vysetrenie chromozomov v spermiach
- FSH receptor
- Protilatky
- trombofilne mutacie

Mozno to bude niektore z Vas zaujimat. Nie v kazdom centre robia vsetky vysetrenia, ale ak by ste mali zaujem mozem Vam potom dat kontakt na tu pani doktoroku (cez IP). Len ked som si zratala vsetky vysetrenia u nej, tak to zial vychadza na 500€ a to je cena bez genetiky lebo tu robia aj v statnej nemocnici cez poistovnu. No brutal palka.
Ale ak sa nam nepodaria KET, tak to asi absolvujeme pred dalsim IVF.

moncibubu
16. máj 2012

@katla to je nejak privela,ja som absolvovala vacsinu vysetreni z toho, ale neplatila som urcite taku palku,To je fakt prehnana suma 😝

katla
16. máj 2012

@moncibubu Hej a kde Ti to robili? Mne sa to tiez zda vela a preto som sa do toho este nepustila.

smoulincek
16. máj 2012

Ahojte, nevedeli by ste mi poradit? 10 den po ET prisla MS, slabsia ako obvikle a zvlastna - stale taka jasno červena krv, 11 den bol na teste "duch" a 12 detn som bola na sono - sliznica je tam stalee, neklesla - vraj moze ist o krvacanie z ienj casti a uvidime podla krvi. POobede mi volali vysledky z krvi a negativne. Podotykam BT stale neklesla. Mam vysadit utrogestan a objednať sa na ďalsie IVF /nemam zaujem/. Nemôže to predsa len byt tehotenstvo? Alebo kedy odite ta sliznica?

moncibubu
16. máj 2012

@smoulincek Ahojkaj takto mi je luto,ale to si bola nejak skoro na krvny test, mi chodime az na 14 den a doktor ti kazal vysadit lieky ,alebo mas ist este na kontrolu.

smoulincek
16. máj 2012

@moncibubu no ja som bola, lebo ked som dostala MS, chcem ist cim skor do praca. Beztak vyzeram ako flakac, lebo mesiac trcim doma a nikto netusi preco... A to budem rada ak ma nevyhodia. Zajtra nemozem a v piatok mam statnice, tak som sla 12 den. Kazali mi vysadit lieky ale na kontrolu uy chodit nemam. Z ich hladiska, mam dat dalsich 2000e za IVF ved im sa zaraba dobre... Ale to nic, mam z toho len depresivnu naladu. Stale ale premyslam nad tou zvlastnou MS a sliznicou..

michelitta
16. máj 2012

@moncibubu ahojky ja som doma,tiez sa nudim,dneska som varila asi 3 hodiny,4 druhy jedal,no nenud sa 🙂 predtym som bola nakupit,tak som nejak straassne unavena..ako sa citis Moni,kedy ides na krvicku?strasne gratulujem,dufam,ze kolaje silneju 🙂) @bique si zlata,dikes,uz aby si dostala tvoju poslednu ms 🙂 my mame stale kratky a tusim ze vo FC ani dlhy nerobia,no budem musiet si zvyknut na to nic nerobenie..mam 55 kilov tak ked dam aj 20 pocas tehotenstva vobec mi to nevadiii,len ma budu mrle zrat 🙂))) alebo budem grcat a o sport mam postarane 😀 @katla ahojcek,este si netestovala? co sa tyka tych vysetreni,presne je dobre ich mat,ale za lacnejsie ich robia v Brne v Heliose,posielaju to do Australie a nie su za to take palky jak v SR centrach,,a ty co to uz riesis,vsak si tehotna 🙂) drzim palce! 🙂) a aj @mango5 tiez proste vsetkym expectantkam 🙂)) ja zatial nic necitim,len sparglu :DDD

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre