Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

apple7
28. máj 2012

@annu ktory si teraz tt? radsej to ber, ja som po ET brala este dva mesiace pre istotu

brita
28. máj 2012

@annu Na utrogestan fakt pozor, urcite ho nevysadzuj skor nez po 12. tyzdni a to potom postupne znizenim davok.Poznam dve kocky, ktorym v Kosiciach v jednom CAR kazal doktor vysadit utros uz v 8. tyzdni a obe potratili. Nepochopitelne, ale fakt sa to stalo 😠 😠 😠 Je to absurdne a nezodpovedne od toho doktora. Ja mam za sebou, ako som vyssie pisala, myslim si ze dost vela skusenosti s IVF, IUI, ET, KET a podobne a viem, ze utrogestan sa NESMIE vysadit pred 12. tyzdnom. Je to prirodny progesteron, tohto lieku sa netreba v ziadnom pripade bat.

miska32
28. máj 2012

@cora41 mesiac nestratis,rozmrazuju hned v tom cykle, az kym nebude embryjko,kt.sa dobre vyvija.mne proste povedali den,kedy budem mat transfer a povedLI MI ze ten bynebol len v pripade keby sa ani jedno zo zamrazenycg nepodarilo dobre rozmrazit. 😒

kuspitka
28. máj 2012

Ahojte,ja by som sa chcela len opýtať koľko dní od ms trvá celé IVF.ďakujem

annu
28. máj 2012

@brita dakujem za upozornenie, urcite neurobim nic neuvazene.

annu
28. máj 2012

@apple7 som v 9tt. uz jedno uspesne KET mame za sebou, maly ma takmer 20 mesiacov. Dufam, ze aj teraz to vyjde. Uz som ale pozabudala ako som brala lieky. Bolo ich tolko, ze nemam prehlad 🙂

annu
28. máj 2012

@brita moj lekar mi doporucil do 12 tt. no z centra mi povedali, ze mozem postupne vysadit spolu s estrofemom v 9.tt. kedze svojmu lekarovi doverujem viac, beriem dalej...urcite nic nepokazim a aj mne sa to zda priskoro...

bettypo
28. máj 2012

@brita ja som začala utrogestan vysadzovať skôr ako v 12 tt. Po 12 tt som už nemala brať vôbec. Aj mne to bolo divné. A zdá sa mi, že sme mali rovnakého lekára.
To s tými Košicami je divné, lebo tam sa už o Teba nestarajú po odbere krvi, lieky predpisuje gynekológ. V jednom sa utrogestan berie len po ET a len do vybratia balenia ako doplnok k duphastonu. To budú asi nejaké novinky, bola som v oboch

sony44
28. máj 2012

@kuspitka - ahoj- dlhý protokol začína užívaním tabletiek Provera na 16 dc ( 10 dní ), na 23.dc pridávaš injekcie diphereline/decapeptyl, potom by si mala na 30 - 32dc dostať menzes. Keď ho dostaneš voláš do car a na 2-3dc ideš na sono cez bruško (plný močový mechúr) a na krv a poobede si voláš kolko jednotiek stimulačných hormónov budeš pichať ( menopur, gonal, puregon a pod.) a stále pokračuješ v pichaní dipherelinu ( až po deň pichnutia pregnylu cca 21 - 23 dní ). Ked si už v tejto stimulačnej fáze, tak chodíš každý druhý deň na sono a krv a upravuje/neupravuje sa Ti dávka hormónov. Ked folikuly narastú na požadovanú veľkosť, pichneš si pregnyl a za 36 hod. máš odber vajok ( narkóza cca 10 min, potom ležíš 2 hod. na izbe a potom ideš domkov). Medzitým odovzdá mužíček spermošky....no a potom už len čakáš, či sa niečo oplodní, ak áno, tak čakáš, či sa vyvíja a ak je všetko v poriadku, tak ideš na transfer a potom zas čakáš či to vyšlo.... toto je asi tak v kocke - je to náročné na psychiku, peniažky a u niekoho to ani po fyzickej stránke nie je bohviečo - ja som bola celkom v pohode. Ked to zhrniem po opu je to 1,5 mesiaca ( lebo 1. mesiac je len prípravná fáza a až druhý mesiac prebieha stimulácia ( pri krátkom protokole je to len tá stimulačná fáza)...snád som ťa neodradila, ale ved ty máš prvú slečnu tiež z ivf, takže vieš presne čo ťa čaká.....

sony44
28. máj 2012

@kuspitka - a držíííím palce, nech sa štatistiky vylepšujúúúúúúúú 😉

kuspitka
28. máj 2012

@sony44 este mi vieš napisat prosím kolko je to dni od provery po odber vajicok...

annamary27
28. máj 2012

@sony44 ahoj....ako sa máš? 😵

annamary27
28. máj 2012

@kuspitka ahoj,môj dlhý protokol začínal 24dc injekciou diphereline,na 3dc som šla na prvú konrolu,potom mi pridali puregon a menopur injekcie...napichala som si asi 15-17dní kým bol odber vajíčok.

sony44
28. máj 2012

@kuspitka - 16 dc začneš papať proveru, ak by si dostala menzes na 30dc , t. j. 14 dní + nejakých 14 dní po odber - to je len cca 😉

kuspitka
28. máj 2012

@sony44 dakujem pekne

sony44
28. máj 2012

@annamary27 ahojky...no mám sa striedavo - oblačno 😝 , šetríme na 5. ivf a medzitým skúšame iui... a čakáme, žesa už aj my raz dočkáme.... a VY máte niečo rozbehnuté??? toho liečiteľa ešte navštevujete??

sony44
28. máj 2012

@kuspitka - vôbec nie je za čo, ty tiež chodíš do iscaru v MT, však? a kedy by ste chceli ísť na ivf?

sony44
28. máj 2012

@sony44 ja som chodila aj na biorezonanciu, ale už som to vzdala, ideme cestou medicíny a nie čakania, že to vyjde aj prirodzene...ideme pokúšať osud všetkými možnými spôsobmi, až to nakoniec tam ten hore alebo ktokoľvek vzdá a jedno bábatko nám dopraje 😉 😉 😉

kuspitka
28. máj 2012

@sony44 hej chodim.,idem na pohovor v stredu som 9dc a uvidim co povedia.ak by som mala na priechodnej strane folikul chcela by some ste IUI

sony44
28. máj 2012

@kuspitka - chodíš k doktorke, či k doktorovi?tak budem držať palce nech je to tá správna strana a motyčka vystrelí 😉

annamary27
28. máj 2012

@sony44 navštevujeme homeopata v Nitre,ale ideme v stredu na konzultáciu do centra,máme totiž od januára schválené tretie IVF,tak ked sa podarí asi sa hned aj nastavím naň,ak mi ostane ten istý protokol ako po minulé pokusy ...minulý týžden som toho mala v robote veľa ,tak som zavolala a dohodla si termín,že sa do toho dám a potom budem riešiť všetko okolo mna...furt len niekomu ustupujem,teraz bude mať ten dovolenku,teraz bude toto...potom zasa tamto...idem do toho a basta...... 😀 😀 😀

kuspitka
28. máj 2012

@sony44 obom chodim mne je to jedno,som rada ,že su ústretoví..

kuspitka
28. máj 2012

@annamary27 kde chodis do centra

annamary27
28. máj 2012

@kuspitka ja chodím do BA do Gin Fivu

kuspitka
28. máj 2012

@annamary27 inak ku komu chodi do Nitry ,akos a vola?

annamary27
28. máj 2012

@kuspitka šmidriak

kuspitka
28. máj 2012

@annamary27 nepoznám,ale mam kamosku ktorej pomohol liecitel

sony44
28. máj 2012

@annamary27 - správna reč.... 😉

sony44
28. máj 2012

@kuspitka ja skor uprednostňujem doktorku - aj sa ku nej objednávam, ale proti doktorovi nemám nič....

kuspitka
28. máj 2012

@sony44 v stredu nerobí...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre