Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

silvinnka
4. feb 2012

@jajka1980 ano dvojicky ,riskli sme teraz dve embryjka a obe sa zahniezdili ...

jajka1980
4. feb 2012

@silvinnka Prepáč, teraz som si prečítala tvoj posledný príspevok..No chcem sa ťa opýtať, či je možné poprosiť Dr. o predlženú kultivačku, alebo to musí on rozhodnúť, potom či sa niečo dopláca za PK...
Ešte sa až tak v tom nejak nevyznám, kedže som nemala PK
😖

jajka1980
4. feb 2012

@silvinnka Gratulujem.. 😉 😀 Nádhera..Takže dvojitá radosť.. 😵

silvinnka
4. feb 2012

@bique mozem sa opytat ,,nepotratila,, si v 5tom mesiaci,ja ked som bola na druhom vklade,bola somnou na izbe jedna strasne zlata kocka ktora porodila v 5tom mesiaci dvojky a dopadlo to zle....do akeho caru chodis?

silvinnka
4. feb 2012

@jajka1980 jasne,ty sa rozhodujes a povies dr.,ze chces PK ,niekedy pokial je vela vajok tak nezvyknu samy navrhnut PK,ale vacsinou sa na to opytaju....doplaca sa 150 eur 😒

bique
4. feb 2012

do splnu - v KE..nie, ja som bola na konci 6teho, hranicny tyzden medzi potratom a porodom..kedze nasi profesionalni lekari nemaju o IVF takmer ziadne info, tak ma rodili ako potrat, ale ja som predcasne porodila, narodili sa zivi, vyvinuti 740 a 960 g krasni chlapci, len velmi skoro...a keby neoperovali s potratom, lebo my zle vyratali predpokladany termin porodu, lebo my sme uz boli o tyzden starsi a odrodili ma cisarskym, nie nechali ma vymordovat sa 8 hodin spontanne, ze potracam, tak mali by prezili...zili 3 dni ale potom nasledkom spontanneho porodu im zacali zlyhavat organy, lebo ich mali komplet popucene....na neonatologii nam povedali, ze spontanny porod bola najvacsia chyba...no co uz narobis? chceli sme to dat aj na dohlad, ale aj znami lekari z inych odborov neodporucali, ze tym aj tak nic nedosiaheme, lebo uz vtedy, ked som prisla s odtokom vody hadzali vinu jeden na druheho..jednoducho rizikove tehotenstvo s dvojickami..a to som este tyzden pred porodom lezala v nemocnici uz s nohami hore a prisnym rezimom..ale podla nich som stale iba potracala 😢

jajka1980
4. feb 2012

@silvinnka Tak ja som mala pri prvom IVF len 3 vajka..a z toho len 2 sa oplodnili..takže tie mi následne vložili..no bez úspechu. Teraz čakáme na odpoved z poisťovne a ideme na druhý pokus...Lenže všetko od znova..Tak snád sa konečne zadarí.. 😉

jajka1980
4. feb 2012

@bique Ako nehnevaj sa, ale ja by som to dala na Dohľad ...ved chybu si nespravila ty,..ono je to tak..ked sa niečo stane, chybu zvalia jeden na druhého, len aby neprišli o licencie...je ☹ mi to ľúto...

jajka1980
4. feb 2012

@bique A ako si spokojná so SPLN-om? Ja tam chodím tiež..Dr.Hredzák.

bique
4. feb 2012

@jajka1980 ja som spokojna, ved hned prvy krat nam to vyslo 🙂 ze sme to nedotiahli do uspesneho konca, to nie je ich vina...vies, ja som bola v takom rozpolozeni a psychicky vycerpana, ze som sa na to vysr..2 mesiace po porode som este musela ist na reviziu, lebo ma este aj zle vycistili a uz to somnou bolo vseljako...no a predtym deticky pochovat a vsetko kolo toho ☹ vybavuj naraz rodny aj umrtny list, to je ina kava ☹ a mame znameho lekara, ten povedal len tolko, ze zbytocne nam budu jatrit aj tak dost hlboke rany a ze tym nic nedosiahneme, lebo to ine podvody sa v nasom zdravotnictve robia, len aby si kryli chrbat...takze tak 😢 ja len dufam, ze nam to teraz vyjde,..mame stale este 7 snehuliakov v rezerve, ale teraz museli tiez 7 rozmrazit, lebo sa im nejak nechcelo - mali sme spolu 14 -z toho bolo jedno slabe a jedno velmi kvalitne...to kvalitne sme dali....dve neriskujeme uz..aj tam kde mi robili reviziu,neodporucaju 2...veeelmi vysoko rizikove je to u nas a so vsetkou pravdepodobnostou by to nebolo do terminu s dvojkami

jajka1980
4. feb 2012

@bique Chápem, no je mi strašne ľúto tých detičiek a viem si predstaviť, ako si bola a aj si na tom...je to zhozné...Ja som tiež spokojná so SPLN-om, hoci nám to zatiaľ nevyšlo..aj sestrička je tam veľmi zlatá..ako fakt som nad mieru spokojná. Viem, že sa to nemusí hned podariť, no aj tak sa nevzdávame. 😉 .

bique
4. feb 2012

@jajka1980 vsak tak...nam to na prvy krat vyslo a teraz asi nie, lebo nie som velmi optimista, ked po predlzenej kultivacii nemam ani ducha na teste...vsak este nic nie je stratene...a hej, sestricka je tam strasne zlata, ona je taky anjel 😀 a ty sa kedy chystas na dalsie? jaj,cakas na poistovnu...tak my mame este 7, hadam budu ok po rozmrazeni, aspon este na jeden pokus...ono zalezi aj od priciny...u nas su iba chybne vajcovody, nenapajaju sa mi na maternicu...to mi zistili az po laparke, lebo inak cyklus ukazkovy...aj vajok sme mali vela, aj oplodnilo sa vela, maternica ok...len teraz neviem ako po tom porode a naslednom kyrete...ale vraj je vystelka ok, bola som este pred KET na kontroly, tak ze som pripravena na otehotnenie...tak uvidime 😉 pripustame aj dalsi cyklus IVF, lebo strasne chceme mimi...no ale uz keby to nebolo potrebneeeeee

jajka1980
4. feb 2012

@bique Tak my máme nezistenú príčinu neplodnosti...Takže asi tak. Bola som aj ja na laparke, no vraj všetko v poriadku..takže bojujeme .Len by nás už potešilo, keby došla odpoved z poisťovne. Už sú to 4.týždne, čo sme zaslali žiadosť...Pertner má vraj skoro ukážkový spermiogram . Sestrička je presne taká ako píšeš,..taký anjelik, ktorý je vždy usmiaty a vie podporiť a zdvihnúť náledu, aj ked musí povedať negatívnu správičku..Je veľmi fajn..Aj lekár je v podstate fajn, len keby sa častejšie usmial..lebo dosť často je vážny.. 😀
Ale ako som už písala, veľmi som spokojná so SPLN-om..aj ordinácia, čakáreň a izba sú krásne.. 😉

bique
4. feb 2012

@jajka1980 a aku mas poistovnu? teraz su vraj trosku problemy so schvalovanim...tak to tiez je psycho...cely zivot im tam platis a nakoniec este musis vyckavat, aby sa im uracilo

jajka1980
4. feb 2012

@bique Tak ja mám všeobecnú. Vo štvrtok som volala do SPLN-u, no sestrička povedala, že žiaľ ešte nedošlo schválenie, dokonca sa smiala, či si tam delia prémie, že meškajú..Došli im akurát odpovede, ktoré boli zasielané ešte v novembry...takže dosť meškajú..No pri prvom IVF mi došla odpoved behom 2 týždňoch.. 😠

bique
4. feb 2012

@jajka1980 ja nechapem co tam robia...vseobecna vraj nerobi problemy, ale dovera uz nejake ziadosti aj neschvalila...svine to su ☹ ...tak drzim palce, nech to mas cim skor 😀

jajka1980
4. feb 2012

@bique Presne tak..svine sú to...ako keby od nich človek žiadal, aby im všetko vyplatila poisťovňa..Je to voči nám nefér...Robíme už aj nemožné, len aby sme sa dočkali toho sna mať vlastné dieťatko...

jajka1980
4. feb 2012

@bique A ak mám byť úprimná, už 2 dni sa mi sníva, že mám vlastné dieťa ,dokonca ,že som svojmu synčekovi ušila krásnu bundičku 😀 ...Ach...aké sú niekedy krásne sny,..škoda, že to nieje realita...

jajka1980
4. feb 2012

@bique No už mi z toho všetkého riadne hrabe... 😀 😀 😀 😀

bique
4. feb 2012

@jajka1980 hehe, ale cosi...snivat je krasne 😀 mne sa nesniva nic ☹ teda sniva, len si nepamatam 😉 mna teraz mm zdrbal ked prisiel z roboty, ze som uz uplne mimo, ze nech to neriesim, ze som uz psychicky vysinuta, ze co povedala sestricka? tak nech nestresujem, lebo ze fazulka sa v brusku ma dobre a krv ma byt az vo stvrtok 😖 zlaty 😲

jajka1980
4. feb 2012

@bique Tak ako tvoj mm má pravdu...finálny výsledok budeš mať z krvičky..čo tam po testoch..aj tak nie sú spoľahlivé na 100%.. 😉

bique
4. feb 2012

@jajka1980 teraz mi jedna kocka pisala, ze v car v prahe testuju na 15ty den moc, ze skor neodporucaju...no a potom krv...tak asi na tom nieco fakt bude 😉

jajka1980
4. feb 2012

@bique Tak asi áno...Všade je to rôzne...Preto si myslím, že hoci si mala zatial negatívny test, ešte nič nieje stratené...Možno je ešte veľmi nízke HCG, preto ho ešte neukazuje test...Takže hlavu hore a mysli len pozitívne 😉

shailina
5. feb 2012

@michelitta no ja viem ja idem v utorok na krv a tak vám dam hned vediet či to vyšlo ale sa mi zdá že nie lebo ma už 6 den bolí brucho ako keby som mala dostať menštruáciu tak uvidíím 😀 ale budem tebe držať nech ti to vyjde

jajka1980
5. feb 2012

@shailina Ahoj..tak veľa babeniek z MK tu písalo, že mali bolesti bruška ako pred mrchou a dnes čakajú bábo..ešte nieje nič stratené..mysli pozitívne..šanca tu ešte je...úplny verdikt budeš vedieť až z krvičky..Tak držím palce..aby to bolo pozitívne.. 😉

camelco
5. feb 2012

@jajka1980 držím palce aby bolo 2.ivf úspešné, moje 1.ivf dopadlo presne ako tvoje ☹ ....... teraz už stimulujem na 2.ivf ............ takže idem do toho úplne pozitívne, že to musí určite výjsť 😉

jajka1980
5. feb 2012

@camelco Veľmi pekne dakujem..ja ti samozrejme tiež držím palce..Snád bude 2 kolo už konečne pozitívne..no my ešte čakáme na odpoved z poisťovne..no potom..hop do boja..a tak isto myslíme len a len pozitívne..
Tak držím všetkých 20.. 😉 Snád pomôžu..

jajka1980
5. feb 2012

@camelco Inak..smiem sa ťa opýtať..pri prvom IVF si ležala, alebo si robila všetko ako pred vkladom?
Teraz sa budeš šetriť?

zumike1
6. feb 2012

@jajka1980 Drz sa vsetko bude ok, aj ja cakam na poistovnu, na doveru, ziadost sme dali pred 4 tyzdnami. U nas to tak velmi nesuri lebo mi robili LOOP-ku, a dr povadala ze cca 4 tyzdne kym sa to zahoji, teraz je 4 tyzden. Dufam ze uz nic do toho nepride... a bude vsetko v poriadku aj u Teba aj u nas. 🙂

jajka1980
6. feb 2012

@zumike1 Ahoj..Dakujem a držím aj tebe palce..Ani ja sa nejak neponáhľam..no potešila by som sa, keby už došla odpoved.. 😀 😀 😀 A tento týždeň čakám dokonca mrchu..takže teraz asi nič z toho nebude..No zajtra skúsim zavolať do SPLN-u, kvôli odpovedi, a ak dôjde, hned idem tam, aby mi zastavili mršku..to by bolo super 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre