Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

katka17044
4. máj 2015

Na druhej strane som naozaj velmi rada.. ze moje telo sa s tym vzdy tak vysporiada ze teda to nejde este hore az tak ze by to casom odislo, lebo taka hodnota nema sancu na uspech ist do konca a musela by som ist na cistenie... aspon to si hovorim ze mam v nestasti v tomto ako take stastie... len teda dufam mi to o 14 potvrdia... Baby drzte sa tie co mate krasne hodnoty veeeeeeeelmi vam drzim palce uzivajte si to veeeelmi musi to byt neopisatelny pocit... neviem si to predstavit... veeelmi vam to prajem kazda si to moc moc moc zasluzime... A verim ze sa mi to podari o nejaký ten mesiac dva a pridam sa k vam...

lucusik33
4. máj 2015

@katka17044 to má mrzí moja ☹. Ja som natom žiaľ podobne. A robili Vám DNA fragmentaciu spermií? Ja som po 3 biochemickych a 1MA. Pri tom poslednom som šla v prirodzenom cykle a následne brala preventívne prednison, fraxik a utros. Zabralo len žiaľ plod bol geneticky poskodeny . Drz sa

martuska00
4. máj 2015

baby nezostal niekomu PREGNYL

nanoushka
4. máj 2015

ahojte som tu celkom nova na MK a som po 10.den po ET. Mam 38r, nizke amh, za sebou 8 ivf z toho posledne dve soft ivf, tiez mam problem s nizkou sliznicou. Tento cyklus bol zatial nas najlepsi 2 zrele vajicka a z nich dve kvalitne embrya 8 a 10bunkove ( vlozili obe) Tento cyklus mi nasadili Extrimax co vyrazne pomohlo k rastu sliznice, ktora bola v den opu 8mm u mna najvacsi uspech. Proste vsetko idealne, len moje pocity ma zozieraju nikdy som si nerobila doma test a dufam, ze aj tento raz vydrzim az do hcg testu z krvi. Preco tu pisem je lebo sa nemam s kym podelit o moje pocity. Manzel mi je velkou oporou, ale viete my zeny si rozumieme cim prechadzame vsetky tie hormony a zmeny.... Kamaratky maju uz pocetne rodinky, a ja nemam sil za kazdym oznamovat ze opat podstupujeme dalsie ivf...
Chcem sa vas spytat, ci ste niektora zazila orgazmus v spanku po ET pretoze ja som sa s tym nestretla az do tohoto cyklu. Takmer kazdu noc sa zobudim na to, ze mojim telom brebiehaju krce ako pri orgazme, neviem to ovladat. S manzelom sme si dali od sexu pokoj aj ked mam nan prekvapivo stale chut, ale odporucili to i v CAR tak a teraz ma zozieraju vycitky, ze ci som to cele nepohnojila aj ked vazne nevedomky. Trapim sa kvoli tomu, nemam ziadne priznaky, co je mozno dobre lebo, pominule,razy som mala vzdy naliate a bolestive prsia no vzdy prisla ms...teraz sa len minimalne zvacsili no nebolia....
Ach ja to cakanie nenavidim....je to nase posledne ivf a preto som nervoznejsia ako inokedy pred tym.
Nikdy som na fora nechodila, ale tento raz mi to nedalo a mala som potrebu tu napisat. Cesta za babatkom je neuveritelne tazka a ja zacinam stracat nadej.
Kazdej z vas, ktora je na tejto ceste prajem uspesne vitazstvo!

fazulienka
4. máj 2015

@katka17044
Katuska, veeeelmi by som si priala, aby si po 14 hod. napisala, ze pokracujes v tehulkovani a hcg stupa. Uz by bolo na case, aby sa to podarilo aj Tebe 😉

katka17044
4. máj 2015

@lucusik33 tak to ma tiez velmi mrzi neviem ci nam to robili ale ked sa to robi na repr. imunologii tak to sme boli manzel ma akurat znizenu vitalitu a mierne narusena integrita akrozomalneho proteinu ale aj ked sme nedali icsi tak sa oplodnilo tak nie je to az take zle.
Mam este 3 embryjka blastocysty ale aj tak sa bojim... je to tazke uz naozaj neviem co sa to vo mne deje :(

katka17044
4. máj 2015

@fazulienka si velmi zlata dakujem ale skor uz vobec nedufam :( stale sa mi to opakuje chvilku radost a potom koniec

lucusik33
4. máj 2015

@katka17044 a v care nato co vravia? Ze sa uchyti a skonci? My sme podstupili ivf kvoli velmi zlemu spg a icsovali nam vajicka a pokial nie je embryo genet. Vysetrene tak moze byt geneticky zle.

candour
4. máj 2015

@nanoushka Ahoj, ja som to mala pri oboch IVF, v noci a velmi silne org. samovolne, a bohuzial sa odvtedy velmi obavam ist na dalsi vklad lebo do 2-3 dni po tom som dostala men. a ivf boli oba neuspesne, nevravim ze to bolo kvoli tomu, ale je fakt, ze som mala potom strasne stahy a rozbehol sa mi men...bola som ale dost prestimulovana..tak teraz ked pojdem na ket po pol roku od posl, stimulky snad sa to uz nestane..ako citala som ze niektori dr., tvrdia ze to je dobre pre ivf ale ja osobne po mojich skusenostiach tomu neverim a ani by som to uz nechcela zazit aj ked neviem ako sa tomu da zabranit..a styk to uz vobec by som neriskovala..moj nazor

fazulienka
4. máj 2015

@lucusik33
myslis, ze tvoje tehu skoncili kvoli zlemu spermiogramu? Nestras! No moj ma azoospermiu a spermie sa ziskali metodou TESE, kde sa chvalabohu naslo dost vraj kvalitnych spermii, robila sa aj histologia, kde zaver bol, ze spermie dozrievaju, tak snad to bude ok /len sa nedokazu dostat von/.

katka17044
4. máj 2015

@lucusik33 embryjka sme este nedali vysetrit... asi ak by som isla na dalsie ivf tak by sme to uz dali... v cetnre mi na to co sa deje uz nevedia povedat bohuzial nic :(

katka17044
4. máj 2015

Tak uz je krvicka negativna trvalo to chvilku ale tak asi aj lepsie takto na zaciatku niekedy som sa trapila par tyzdnov ze mi hcg este pekne zo 3 krat stuplo...

nanoushka
4. máj 2015

@candour dakujem Ti za odpoved. No moc si ma nepotesila, uff tak bude ako ma byt. Neovplyvnim to zrejme jedine zeby som nespavala a to sa neda... Co sa tyka sexu, tak to necheme ani my nic riskovat 😉
Hovorila si o tom s lekarom ked si sla do druheho ivf?

mischka1312
4. máj 2015

@katka17044 to mi je velmi luto Kati, ale velmi drzim palce aby to vyslo s Ket-om! myslela som na teba, takze hop sa hor sa do dalsieho boja! 😉

candour
4. máj 2015

@nanoushka ano hned potom som sa ho na to pytala, jasne ze odpovedal skor vyhybavo, ze nemalo by to ovplyvnit ale moja intuicia mi hovori ine, skoda je ze sa to neda nejak ovplyvnit kedze to doslova same bolo..ed vies..ale neboj, kazde telo je ine..moze to byt uplne v poho u teba, drzim palce velmi 🙂

lucusik33
4. máj 2015

@fazulienka dnu do spermie nijaky embryolog nevidi. Na pohlad vyberie tie naj vyzerajuce, dozrete ale ci su aj geneticky ok tie spermose ti nepovedia. To nase MA v 12 tt co bolo geneticky poskodene. Malo PK a po 5 dnoch kultivacie bola z neho exp. blastocysta 1 kvality a pritom geneticky nebolo ok. Pytala som sa dr. priamo v Care ci mi vedia dajako zarucit ze tie 3 mrazaciky kt. su tiez exp. blastocysty budu genet. v poriadku a jej odpoved bola ze nie. Ze pokial nie su embrya genet. vysetrene ze zial do nich nevidia. A ked som ich v care konfrontovala ci po ICSI je vyssia pravdepodobnost genetickej vady tak z oci do oci mi povedali ze ano. Upozornil ma nato dr. grochal ked mi prave on diagnostikoval MA v 12tt.

lucusik33
4. máj 2015

@katka17044 ja ak nevyjde mt tie 3mrazene tak chcem ist do brna reprofitu na soft stimulku z picsi alebo pgd embrya.

bambula27
4. máj 2015

ahojte, tak .... my dnes 12 den po ET mame hcg 2,2 😢 😢 😢 Chce to cas, ale...nevzdame sa.

nanoushka
4. máj 2015

@candour jasne, tak diky dam vediet 😉 a este otazocka brala si tiez nejake tie estrogeny? ja tie stavy pripisujem Estrimaxu, ktory beriem tri krat denne, kedze pri predchadzajucich ivf som to nebrala a ani nemala nocne org 😉 lenze lekar povedal, ze to musim vybrat inak by som zacala krvacat.
Kedy sa chystas na dalsie kolo?

katka17044
4. máj 2015

@bambula27 mrzi ma to :(

katka17044
4. máj 2015

@mischka1312 ano idem dalej tak uz viem ze to je teda negativne tak mozem ist dalej

candour
4. máj 2015

@nanoushka bolo to po et oba razy mala som crinone to je jak utros,do vkladu klas.stimulka,gonal,oVitrelle,orgalutran.estrimax budem az teraz pred ket Mat s crinonom.ja to skor som prisudzovala horm.zo stimulky,.

candour
4. máj 2015

@candour cize vtedy som estrim.nemala len crinone

nanoushka
4. máj 2015

@candour crinone som mala minule takze poznam teraz mi dali zase utrogestan... no ja som mala soft ivf cize minimalna stimulka, len ten Estrimax bol novinka, tak preto si myslim ze je to z neho. pri minulych ivf som brala najvyssie mozne davky hormonov a nic take sa so mnou nedialo 😊

fazulienka
4. máj 2015

@lucusik33
hmmm, potom je to fakt loteria a vyhrane bude, az keda narodi zdrave babo. Ale urcite medzi tymi naj bojvnickami budu aj neposkodene embryjka 🙂

anina303
4. máj 2015

@fazulienka no aj ja som citala prispevok lucusik a tiež som z hrozena ale nebudem sa s tým zaoberať bude všetko OK 🙂

fazulienka
4. máj 2015

@anina303
verim tomu, ze to nebude nas pripad 🙂

ivka3901
4. máj 2015

@bambula27 to mi je lúto prajem veľa síl do dalšieho boja 🙂

lucusik33
4. máj 2015

@anina303 @fazulienka baby jasne ze treba verit v dobry vysledok, my tiez bojujeme pevne verim ze do stastneho konca. Ja som len napisala to co vam nik v Care nepovie. Pamatam si nas ked sme zacinali a nevedeli do coho ideme a hodnotim teraz s odstupom casu. Sme bohatsi o rok a pol skusenosti a lahsi o 3500eur 🙂.

fazulienka
4. máj 2015

@lucusik33
uz rok a pol??? tak to dost dlhooo. Aj nas to doposial stalo 3000 €. Ale viem, ze to vyjde, a raz si povieme, ze to boli najlepsie investovane peniaze. Nuz niekomu sa zadari, pritom si aj uzije a castokrat o mimco ani nestoji, a potom sme tu my, co si to musime zapatit a este aj odtrpiet. Ale my to tu baby vsetky daaame 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre