Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

vvia
1. máj 2012

@monika1202
@brita suhlasim ja som mala 15 vajicok prezili len 2 co mam v brusku. so mnou lezala baba co mala 4 a prezili jej tiez 2

miska32
1. máj 2012

@brita no si ma prekvapila, lebo chodím do heliosu v MT a viem, že tam maju rovnaké postup& ako v heliose v Brne. no tak to som zvedavá, čo mi povedia na UZ za 14 dní,či je to v poriadku aj bez akýchkoľvek liekov 😠

deni73
1. máj 2012

@monika1202 Ja som mala pri 3. ivf tri vajíčka, mala som vložené 2, a budúci týždeň idem rodiť... 🙂

monika1202
1. máj 2012

baby ďakujem Vám za milé a povzbudivé slová 🙂 🙂 🙂 dúfam, že to všetky dotiahneme do šťastného konca.

brita
1. máj 2012

@miska32 Ja som chodila tiez do Heliosu v Martine a Krajkovic tam daval vzdy pred KET estrofem. Ale mozno ze ak on ma u teba zistene, ze ti krasne rastie sliznica aj bez liekov, mozno netreba. 😉 Radsej sa ho na to spytaj, za to nic nedas. 😉

zuzu00
1. máj 2012

@miska32 Ono je to možné, lebo ja som nemala nič na mrazenie, ostali mi dve, ktoré aj vložili. Držím ti palce.

jajka1980
2. máj 2012

@deni73 Krásna správička..tak sa držte.. 🙂

monika1202
2. máj 2012

takže som po OPU. Mali sme 9 vajíčok, neviem koľko sa ich oplodní ale budú robiť ICSI kvôli manželovým spermijám. Zajtra mi budú volať, ako sa to vyvíja a v sobotu by mal byť ET. Ale dosť ma začalo pobolievať brucho, mám ho také akoby zduté ani zasmiať sa nemôžem čo ma to pichá. Môže to byť hyperstimulačný syndróm?

daska1977
2. máj 2012

takže krvička negatívna... mrazáčiky nie sú... 2. IVF neúspešne...

fibi21
2. máj 2012

@monika1202 vela vela vodicky treba pit ...este to nemusi byt hyperstimulacny syndrom ...vela vela vody ...drzim palce 😉

monika1202
2. máj 2012

@fibi21 ďakujem za odpoveď 😉

fibi21
2. máj 2012

@monika1202 za malicko mam to uz dva krat za sebou a tiez ma bolelo brucho a druhy krat velmi velmi ...a naozaj to nebol hyperstimulak 🙂

chmurkaxy
2. máj 2012

baby, neviete, keby teraz zrusim/nevyuzijem ziadost o IVF a potom ziadam o dalsie schvalenie, musim ist zase na laparku?

alzbetapipi
3. máj 2012

:( som 8.deň po ET, začala som špiniť a test negatívny :,,,( tak veľmi tomu chcem veriť :(((

smoulincek
3. máj 2012

Ahojte, potrebovala by som asi povzbudit. Bola som na opu - 15 vajicok, podarilo sa icsi oplodnti dve, z toho jedno dnes sfagmentvalo a to druhe chcem zajtra vlozit. Pohadala som sa s embryologickou, ktora mi vsemozne nutila PK, vraj bez nej to nerobia. Je nejaka sanca, ze ked mi vlozia bez pk, TAK Z NEHO MOZE BYT BABETKO?

vvia
3. máj 2012

@smoulincek ja som mala 15, prezili 3 tak embryologicka navrhla bez PK, hoci ja som PK chcela, vraj v maternici je im najlepsie. z toho mi do dna vkladu prezili len 2 a tie mi vlozili do bruska bez PK.pravdepodobne sa jedno ujalo 🙂 drzim prsty

smoulincek
3. máj 2012

@vvia dakujem a nech ti to dobre dopadne 😉

karkana
3. máj 2012

@chmurkaxy určite už nemusíš ísť na laparku,
@smoulincek áno môže,neboj,ked som ja dávnejšie chodila vkladali len také,bez PK a mali veľa tehotných, 😉

brita
3. máj 2012

@smoulincek Ano, je sanca, aj bez PK sa embryjka mnohym uchytili. Ak si o tom presvedcena, trvaj na vklade bez PK, aby si si potom nieco sama sebe nevycitala. Ty platis, ty rozhodujes. Do akeho centra chodis?

zlatanka30
3. máj 2012

@smoulincek mozem sa opytat do ktoreho centra chodis?

smoulincek
3. máj 2012

@brita
@zlatanka30
chodim do heliosu ale zacinam mat pocit ze je to tam len o peniazoch, ziaden individualny pristup, proste kazdeho vtesnaju do niektorej tabulky...

brita
3. máj 2012

@smoulincek To ma mrzi. 😒 Ja som chodila kedysi do Heliosu a vtedy som mala pocit, ze im nejde v prvom rade o peniaze, ale asi sa trochu pokazili, co tak pocuvam 😒 Ak je embryologicka protivna, zavolaj doktorovi a ries ten vklad s nim. Ja by som takto postupovala. Drzim palce.

smoulincek
3. máj 2012

@brita ako ja som tu PK odmietla aj ked zaplatena uy je a pochybujem ze mi to ešte vratia ale pojdem na vklad zajtra som si to presadila, pretoze podla mna ked je uy leen jedno ma vaccsiu sancu na prezitie v maternici ako v skumavke...

brita
3. máj 2012

@smoulincek Peniaze ti vratit musia, lebo nemozu si uctovat nieco, co nevykonali. To sa neboj, urcite ti ich daju za tu nezrealizovanu PK. Ja si myslim, ze si sa rozhodla spravne. 😉

zlatanka30
3. máj 2012

@smoulincek aj som si myslela my sme mali podobnu skusenost bola to ta mlada embryologicka

monika1202
3. máj 2012

takže volala som do centra ako sa majú deti 😀 Z 9-tich bolo zrelých 7 a oplodnilo sa ICSI 3 kúsky. Teraz rozmýšľam koľko si dať vložiť. Keď dám 2 je tam väčšia šanca, že sa chytí aspoň jedno? Aké máte skúsenosti? Prešli ste tým niekto?

bique
3. máj 2012

@chmurkaxy ahoj, nemusis...postacuje sprava z uz urobenej laparky aj ked je starsia...ja som teraz tak podavala...stacila sprava z laparky z roku 2009 😉

chmurkaxy
3. máj 2012

@karkana
@bique

baby, ani neviete, ako ste ma potesili. z celeho IVF mam najviac blbych zazitkov s laparoskopiou, takze to bol jediny dovod, preco som premyslala, ze to schvalene IVF miniem teraz v lete, aj keby sa co malo diat. No ale takto by som mohla ist s manzelom spokojne opat na par mesiacov na Filipiny a IVF riesit az po svojom navrate. Ozaj, neviete, ci sa na tie imuno a neviem ake vsadejake testy objednava na zaklade doporucenia CAR alebo si to viem vybavit aj sama? doktor mi totiz nic nespominal, ze by som mala absolvovat, ale kedze to bolo uz moje tretie biochemicke tehotenstvo, tak by ma to zaujimalo, nech to riesime cim skor..

miska32
3. máj 2012

@brita ahoooj, a môžen sa ťa spýtať, či krajko predpisoval ten estrofem pred KET aj v blízkej minulosti alebo to je informácia z dávnejšej doby?????? lebo práve mne to povedala len koordinátorka, nie on, lebo on tam práve nebol a zastupovala ho nejaká mladá doktorka, ktorá tam ani nepracuje a túto info mi povedalal koordinátorka a nie lekár, tak teraz som na pochybách, že čo sa deje 😒 že by sa menili postupy???? 😖 no uvidím, čo z toho bude 😅

brita
3. máj 2012

@miska32 Ja som tam chodila v rokoch 2007 - 2010 a podla mna predpisuje dodnes. Ak ten estrofem mas, kludne si ho sama nasad. 3x denne 1 tableta staci. Nic tym nepokazis, nicim si neublizis, prave naopak. Fakt ma udivuje, ze ti ho nedali, to som este teda nepocula. Aj v inych centrach ho davaju bezne pred KET alebo ET, je to standard.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre