Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

awe
12. máj 2010

zuzanabb - som si precitala v inej temicke, ze mas tehu potvrdene aj z krvicky 😵 😵 😵 blahozelaaaaaaam 😉 opatruj sa 😵

zuzanabb
12. máj 2010

awe dakujem krasne 😵 stale mi to dako nedochadza 😀
snecka a ty si z akeho mesta? ja som z BB tak neviem ako daleko byvame od seba aby to kocikovanie bolo realne ale tesim sa! 😀

zuzanabb
12. máj 2010

christie mne nechal utros 2x2 co som bola prekvapena aj napriek spineniu. som si myslela, ze mi ho zvysi. Ale povedal, ze nie je treba, ze mam krasnu sliznicu. Skocim zajtra k mojej zenskej nech ma vypise na PN aspon do 12tt a potom uvidim.

trinity - Aj ja mam strach, ale snazim sa mysliet pozitivne a nedavat mu sancu aby mi pokazil toto stastie 😉 Povedz si, ze bude vsetko v poriadku a mysli len na dobre veci.

christie a snecka aj vam dlho trvalo kym vam doslo, ze ste fakt tehu a ze to nie je sen? Lebo mne to stale dako este nedochadza 😀

na sono mam ist buducu stredu 19.5. som si myslela, ze ma objednaju neskor, nech uz daco bude vidno 😅 neviem sa dockat srdiecka 😵

zuzanabb
12. máj 2010

christie s tymi bradavkami ti nezavidim 😕 to musi fakt boliet - ale to mas predpripravu aby boli vytrenovene ked ta budu mali stuplici ožužlávať 😀 len som netusila, ze priprava zacina uz tak skoro 😵

trinity525
13. máj 2010

zuzanabb strasne moc ti gratulujem 😀 a kedze mas spinenie tak urobis dobre ked pojdes na PN a povedali ti aj vysku hcg??

snecka
13. máj 2010

Zuzu som z BR, takže reálne by to aj bolo 😵 . A mne ešte ani teraz nedochádza že som tehu 😅 😵 A ešte stále špiníš? A oddychuj Zuzu nôžky hore a opatruj babuliatko maličké 😵

christie
13. máj 2010

no ja som vcera ani nevedela, ze som tehu, priznaky ustupili... az vecer sa to vratilo a sa mi zda, ze do rana mi este podrastli prsia 😀 bolia a fakt su plnsie.
a vzdy poobede mam velke brucho, ale rifle uz cez den nemozem na seba dat, neviem uz v nich sediet, tlacia ma. Tak nosim take sportove z HM s gumou 🙂

ybyta
13. máj 2010

tešim sa s vami grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrratulujem

zuzanabb
13. máj 2010

trinity, hcg mam 857, ale na sone este nebolo nic vidno, tak mam ist 19.5.
dnes ma doktorka hodila na PN a pridala mi k utrosu este daky cyklo3fort co je proti krvacaniu a vlastne mi zvysila aj ten utros na 6 guliciek denne.
Zda sa mi, ze mi to prechadza, je to stale slabsie a slabsie. Povedala, ze to moze byt este stale uhniezdovanie, takze uvdime ci to prestane alebo ako.

snecka ani mne to nedochadza, dokonca dnes sa mi zda, ze aj menej ako vcera 😀 takze z BR, no vidis, to je dosta blizko....

christie mna uz tiez zacinaju trochu boliet prsia, tada na dotyk riadne, ale mam pocit, ze ich uz zacinam citit aj tak normalne ked sedim. Inak nic, ziadne priznaky, nebyva mi zle, ani nic podobne. Ale to asi len pride co? 😅

sobka
13. máj 2010

zuzanabb, tvoje uspesné IVF nám dodáva pozitívnu naladicku, je to tvoje prvé IVF? Gratulujem velmi velmi ...to je úžasné baby, ked citame aj pozitívne správy 🙂 ...ahojte cakatelky, dufam, že sa k vám pridám coskoro 😉

zuzanabb
13. máj 2010

sobka dakujem 😵 veru je to moje prve IVF a stale nechapem, ze to vyslo. pozerala som, ze ty uz mas za sebou toho poriadne 😒 ale som rada, ze to nevzdavas! mate problem u manzela alebo u teba? silno drzim palce aby to tentokrat vyslo!

sobka
13. máj 2010

tak to je užasné, vidíš, ak ste celkovo zdraví, tak to ide, alebo je to o stastí? ja som problém, nemám vajcovody, doterajsie pokusy boli s nimi, ale boli zapálené, tak asi vyplavovali embryjká tekutiny, ktoré sa v nich hromadili...zrejme, no asi len príroda to vie! a vy ste mali problém u drahého?

zuzanabb
13. máj 2010

sobka moj partner ma zly spermiogram a ja neviem ci mam priechodne vajcovody, lebo mi nerobili laparku. Ja som bola v soku, ze sa nam to podarilo, lebo mne sa v zivote este nic nepodarilo na prvy-krat. Takze toto bol zazrak. Necakala som to, lebo moje telo bolo dost rozbite po tych vsetkych problemoch co som mala tento rok so zlcnikom a s pankreasom, ze doteraz nechapem ako sa to mohlo zadarit. Ani na stimulku som nereagovala, malo vajicok som mala a len jeden bojovnik prezil, nemam ani mrazacikov.... A to mam este chronicky zapal klbov uz 12 rokov.
Takze ver sobka, ze mate sancu! teraz to idete skusat prvykrat bez vajcovodov?

sobka
13. máj 2010

zuzi, tk to je fakt zázrak...my sme zmenili centrum, tento lekár nam doporucil si vajcovod( nepriechodný) pre istotu odstrániť, no a ked som bola opat teraz na laparo, tak mi dr. zistila, že aj ten druhý je už po záopalovom procese, že je zvacsený, tak aj ten druhý mi už odstránila....pred dvoma rokmi som bola na laparo, tak vtedy som mala len jeden nepriechodný a teraz nemám ani jeden ☹ , takže u mna prirodzene otehotnieť nieje žiadna...tak verím, že je to v len v tom a teraz co som mala 3IVF, tak som mala nejaké zostaky z HCG, ale bohužial, to nieje tehotenstvo, tak hádam, sa nám to na druhý krát v tomto centre podarí....dr. povedal, že 7dmi den po vklade je rozhodujuci , no a asi to vtedy moje blastocysty vzdali, v ten den som totiž aj strasne vracala celu noc, aj ráno mi bolo zle, čo nikdy predtým som nezazila....a to som nevedla, že to bude znamenať prehru☹ cítala som, si z BB, kde chodís do centra? kde chodíte vy zo stredného slovenska?

ybyta
13. máj 2010

ahoj sobka ja mam to iste čo ty vraveli mi to iste čo tebe kopu zasahov operacii aaj tak mi teraz po 18tich rokoch nakoniec že odrezať vajcovody zrasty opakujuce sa zapalove koľko si ležala po operacii akoľko sisa zotavovala ašla na ivf ? atiež ponahlam už ozaj 😝 😝 38 budem mať

ybyta
13. máj 2010

ato 3ivf mi robily na 3 krat sa dvojičky ujali ale asi ich vyhnala ta tekutina

sobka
13. máj 2010

ahoj ybyta, ja som bola na laparo vo februári , zaciatkom mesiaca tesne pred MS a stimulovať som zacala na dalsi MS v marci....tak 2 týždne sa to ževraj hojí, ale ja som bol av pohode, až na tu ovuláciu, bolesť ako hrom do stromu...ale teraz je to už o.k, aj pri stimulácii to už bolo bezbolestné...teraz sa chystáš na laparo? idete na 4IVF?

zuzanabb
13. máj 2010

sobka to mi je fakt luto ☹ si si dost pretrpela. To si mala migrenu alebo daku crevnu virozu? A preco je akurat 7 den po ET rozhodujuci? Ja som akurat od vtedy zacala spinit. Chodime do Martina do Heliosu. Je to blizsie ako do Blavy.
Idete si uz vsetko hradit sami co? Kolko to asi vychadza? to aby si clovek zobral uver aby vobec otehotnel....

sobka
13. máj 2010

to je v pohodke, už som sa akosi otriasla a zvládam to celkom s hrošiou kožou....clovek si prežije vseličo a ver, že pokial sme stale zdraví a živí, tak si ceníš, co život prinása a potom už len si to akosi koordinovať a stimulovať aby sme boli o to viac stastnejsí...., nemože nás predsa nejaký neuspech zlomiť a dostať nas na psychiatriu...to teda nie...je to tazké, priznávam, velakrát sa pýtam, co som v živote zle urobila, že nemožeme byť stastnejsí a mat zdravé deti, ale asi ten cas este neprisiel, vela stresu a tak...už som aj odisla z prace, aby som bola v poho, ale kedže sa nedarí aj tak a cakám na zázrak dalsí rok, tak už ani to byť doma nieje na psychiku dobre...neviem, nechápem ten 7dmi den, uhniezdi sa embryo a zacne sa vyvíjať a ak je vsetko v poriadku, siedmi den rozhodne, ci sa bude vyvíjať dalej alebo nie....ja som celý den mala také závraty a poobede, ked som sa najedla, odvtedy som mala brutálnu bolest hlavy, asi od zaludka....a potom to slo celu noc zo mna von....hm...ráno po tej noci som mala este závrate a potom som už len zacala cítiť podbrusko, presne ako ked sa mi zacína rozbiehať MS...už som vedela, že je zle....test som si urobila až na 10ty den a mala som ho negat., no a krv to len potvrdila.... ☹ momentálne sme pripravení si uhrádzat vsetko sami...cca to vyjde na necelých 3tis. eur...teda aspon dufam, že sa nezmenia ceny...dovtedy...hm

ybyta
14. máj 2010

ahoj sobka presne tak 4 ivf apredtym operacie prefuky rengeny stenu bych škrabala od bolesti ale čo už taky mame udel ja tiež teraz budem mať 38 nemam načo čakať aj kadernictvo som kvoli tomu zavrela toto mije prednejšie 😢 😲 maju mmi odrezať vajcovody do prkna tak potom uplne koniec nejakej motyke čoby strelila 😔 ☹ ainak som uplne ok aj muž až moc dobre sp.ma 😉 18 rokov ved toje večnosť budem jak sveta alžbeta rodiť v 50tke ani to bymi neva chcem achcem a a basta 😝 😀 😀 😀 😀 😉

sobka
14. máj 2010

ahojky, super pevná vôla, páci sa mi tvoj prístup 🙂 a neboj bude to už tento rok, rodiť budes max v 39, este jedno bábo stihnes, uvidíš...ak by nevysli naraz dvojicky 😉

christie
14. máj 2010

ahojte, moja mamina ma mala v 39 a tato mal 40 a to boli dávno davne casy, ked sa to nenosilo 🙂 takze urcite je sanca porodit aj okolo 40tky a maminy su potom aj stale mlade, aby drzali krok s detmi 🙂 viem to porovnat u mojej mamy a muzovej babky, su skoro rovnako stare.. ale poviem vam, ze sa to neda porovnat. takze Ybyta, urcite to zvladnes a vyjde to. drzim palceky. Dnes doktori vedia pomahat, takze treba pozitivne mysliet a dostavi sa radost.

ybyta
14. máj 2010

ste super dakujem pekne za podporu sranda je že nas je 6 surodencov 5 bab a1 brat toje že? aja najmladšia anciaša takto 😔 🙄 mama rodila jak na pase bez problemov atato sa snažil 😎 aj sestry ajačo 🙄 🙄

ybyta
14. máj 2010

zuzanabb ako sa citiš?

ybyta
14. máj 2010

christti čorobia v brušku mali šintri?

christie
14. máj 2010

nejaky su kludni. Ale prsia uz druhy den bolia a sa zvacsili. Nastastie mi nebolo zle, len som hladna dnes zasa bolla. Tak som navarila a teraz som vyse hodiny spala. To pocasie ma ubija.
A dostala som vcera chut na skoricu. Tak som spraskala na veceru polovicu sacku Cini Minies. Dnes som rano pokracovala a na desiatu mliecna ryza so skoricou.

zuzanabb
14. máj 2010

christie aj ja dusim skoricu 😀
ybyta citim sa fajn, len ma z tohto pocasia ide porazit. Strane ma bolia klby a od dnes prestavam jest take lieky, ktore som mala proti bolesti lebo sa nesmu v tehu, tak neviem ako to zvladnem. Ale hadam sa to zlepsi ked konecne vyjde slniecko 😵
Inak uz prestavam spinit, takze som rad, asi to bolo len to, ze telo bolo zvyknute na menzes, lebo som spinila presne od toho dna co som mala dostat a trvalo to 6 dni. A christie ma pravdu, ze teraz je uplne bezne ked zena rodi okolo 40-tky, tak sa vobec netrap, uvidis, ze este budes mat dvojicky a jednym razom budes "zaopatrena" 😉

sobka, mas pravdu, na niektore veci sa oplati cakat a ked pride ten spravny cas, tak sa dockate. Ja som si tiez kladla take otazky, ze preco prave ja musim furt daco riesit a nemozem mat babo ako ine zeny, ze sa snazia max 3 mesiace a bum... ale raz sa karta obrati uvidis... vsetko zle je na nieco dobre. Ja si to vzdy hovorim, ze asi to tak malo byt ked sa nam daco dokasle, ze este nie je ten spravny cas. Aj teraz, na IVF som mala ist povodne skor, dlho nam schvalovali ziadost, takze nakoniec ked nam v decembri schvalili, tak som dostala akutny zapal pankreasu. Keby som otehu skor, tak by to babatko neprezilo... vzdy si to dako odovodnim aj ked totalnou kravinou, ale obcas to pomaha 😅

ybyta
14. máj 2010

jeto tak a apresne babo sa tam zahrizuje v tych dňoch ako si špiňila ato je tiž obeta nejesť lieky od bolesti pri takej chorobe 😉 jato chapem ja mavam migreny ahlava ma boli už chronicky každy deň chronicky 😠 😠 😠 😠 😠 ale nič ine nam neostava 😔 ainak teraz davali v spravach 62 ročna prave po umelom porodila dvojičky 😝 😝 😝 😝 😝 😝

ybyta
15. máj 2010

ajoj babule 🙂 ajoj babatka 🙂

zuzanabb
15. máj 2010

ybyta aj ja som videla tu staru pani co porodila dvojicky 😝 vyzerala divne s tymi namalovanymi ustami 😅
migreny mavam aj ja, ale ako mi potvrdili tehu tak som ju nastastie este nemala (klop,klop,klop), inak predtym tak 3x za mesiac. Brala som frovamen, alen ten sa vraj nesmie v tehu, len voltaren, ale tiez nie kazdy. Len Voltaren Rapid 50 mg, ze pri bolestiach kazdych 8 hodin jednu tabletku, aj tam na letaciku pisu, ze sa moze 1a 2 trimester. Tak ak by ta to potom niekedy raflo, tak toto mozes 😵
ja som si vcera uz nedala tu tabletku ktoru som bravala na klby a rano ma bolel cely clovek, na clenok som nemohla ani dostupit, tak som sa dosuchotala ledva na zachod 😒 tak toto neviem ako prezijem 9 mesiacov 😅 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre