Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

linda243
20. jan 2016

Ahojte 🙂 Prosím Vás, mala tu niektorá Z vás takýto problém, že sa jej po neúspešnom ET vytvorila V maternici cysta? Po akom čase Vám zmizla? Užívali ste niečo? Ďakujem za každú radu 🙂

domi13
20. jan 2016

@linda243 Ahoj, mne sa vytvorila cysta, ale na vaječníku štyri mesiaci po stimulácii. ET som nemala kvôli hroziacemu OHSS. Kvôli nej som nemohla ísť na KET, tak mi kázali prísť po MS a potom už tam nebola, praskla a mohli sme ísť na KET.

linda10
21. jan 2016

@meli8412 Ahoj tak nakoniec mi prisla mrcha na 8den ale ajtak si myslim ze sa aj podarilo len bol plod slaby.Lebo aj menstruaciu mam taku silni a bolestivu.Neviem preco sa nepodarilo :/

meli8412
21. jan 2016

@linda10 je mi to strasne luto. Mne sa to pri prvych troch tiez stalo, ze som tyzden po vklade dostala ms, napriek som sla na krv, a samozrejme negat. Ty kedy mas ist na krv? Zial nikto nevie, preco sa neuchyti, to je vzdy otazka. Toto si mala et, vsak? Mas mrazacikov?

linda243
21. jan 2016

@domi13 Ďakujem.Kontrolu mám O 3 týždne, tak dúfam, že tam už nebude a budem môcť ísť na Ket.🙂 A musela si aj pred KET niečo užívať? A ako ti to dopadlo, ak sa môžem spýtať?

domi13
21. jan 2016

@linda243 na cystu som nič neužívala, až potom od 1.dňa MS Estrofem na rast sliznice. Dopadlo to dobre, vkladali sme dve embryá po PK, jedno sa uchytilo a máme dievčatko. Teraz sme boli na druhom KET, tiež dve embryá, tiež sa jedno uchytilo a som v 18tt 🙂
Ak je to vodová cysta, tá zvykne pri MS prasknúť. Držím palce, aby tam nebola a mohla si ísť na KET.

linda243
22. jan 2016

@domi13 Jeej, tak super, že to vyšlo pozitívne 🙂 gratulujem 🙂 Doktor mi povedal, že tá cysta vznikla Z krvnej zrazeniny, ktorá sa vytvorila pri oddelení vajíčka.Tá sa začala obalovat A pravdepodobne vytlačila plod Z maternice. Teraz mám MS, ale nepredpisal mi nič.. No uvidím, dúfam, že to už potom vyjde.. Len toto čakanie je najhoršie ☹

domi13
22. jan 2016

@linda243 Ďakujem 🙂 Áno to čakanie je najhoršie, lebo vlastne stále sa na niečo čaká pri ET alebo KET. Pri prvom tehotenstve som začala v 6tt silno krvácať a to som mala tiež krvnú zrazeninu, ale plod to našťastie neohrozilo.
Po ďalšej MS ak nebudeš mať tú cystu tak môžeš ísť na KET ?

domi13
22. jan 2016

@linda243 to bol tvoj prvý ET ?

linda10
22. jan 2016

@meli8412 Ahoj ,no ja som ale teraz nemala transfer nemala som et.Ja som vtedy pisala ze teraz cez sviatky sme sa pokusali aj prirodzene ci by nam to nevyslo lebo som bola akurat u gynekologicky a ona hovorila ze akurat mam ovulku a mame skusat.No a preto si myslim ze sa aj podarilo len zas to bolo mozno slabe.Teda meskala mi 8dni mrcha nemozem vediet naisto ci to bolo to ale mala som taky pocit .Zato som aj fraxiparine zacala pichat uz skorej.No a teraz som vlastne zacalla brat lieky a idem uz na druhy ket .A uz mam posledne 2embrya tak som zufala dost .

meli8412
23. jan 2016

@linda10 ked ti meskala ms, bola si na krvi? Ja ta chapem, ze si nervozna a zufala, ale musis byt vyrovnana a kludna kvoli mimi. Drzim ti palce. Uz vies kedy ides na vklad?

linda243
23. jan 2016

@domi13 Áno, toto bol môj prvý ET. Ked som šla po ňom po 14dňoch na krv, tak výsledok bol, že som tak napoli tehu, lebo Hcg mám na hranici. Doma, keď som si robila test, tak bola len slabulinka čiarka. Tak som mala prísť zas O 2 dni na krv A to už Hcg kleslo ☹ Potom som mala mať mesiac pauzu A, V januári ísť na Ket. Tak som šla na kontrolu A konzultáciu, S očakávaním, že už konečne O pár dní môžem ísť na KET no A zistil mi túto cystu. 2 dni nato som dostala MS A kázal mi prísť 3týždne po cykle. Takže už dúfam, že ak tam už nič nebude, že budem môcť už konečne absolvovať KET 🙂 Veru tak, stále musíme len čakať A to je najhoršie. Keby toto všetko čakanie, už aspoň stálo zato A dočkali by sme sa pozitívneho výsledku 😉

linda10
23. jan 2016

@meli8412 no na kontrolu sliznice idem 1feb. No a vklad neviem presne ako vide ale asi ten tyzden este

ahsas
24. jan 2016

Ahojte. Som 5.D po ET. Už včera ráno som sa zobudila na bolesť v podbrušku ako pro MS. V priebehu dňa to prejde,alebo na chvíľku príde. Dnes ráno, to isté. Papierikova nemoc ... toaleťák čistý. Nespinim. Prsia mam veľmi citlivé. Beriem 2 x 4 utrogestan. Baby čo ste otehotneli, ste mali pocit MS bolestí pernamentne alebo len niekedy v priebehu dňa ? Každá pri uhniezdovaní cítila bolesť a špinila ? Ďak.

ria191
24. jan 2016

@ahsas nie u každej to môže byt úplne ine, ale poväčšine bývajú bolesti ako pri ms a vôbec nemusíš špiniť. Vela štastia

zabkazabka
24. jan 2016

Ahojte som 3ti den po ET...to cakanie je katastrofa...nam sa urodilo len jedno embrijko tak vkladame do neho velke nadeje..velmi ma bolia prsia moze to byt nejake znamenie ci je to este skoro?

ahsas
24. jan 2016

@zabkazabka My tak isto. Vzali mi 4 vajka, z toho boli len 2 zrelé a z tych dvoch oplodnených sa jedno prestalo na tretí deň vyvíjať. To čo mi zostalo je po 5 dňovej kultivacii - vkladali ho ako vcasna blastocysta o kvalite 1 x AB. Teším sa .. dúfam, že to vyjde. Je to naše druhé ivf (1.v KE, 2.v Brne) a predchadzali im 4 IUI.

ahsas
24. jan 2016

@zabkazabka A myslím, že je to skoro .. aj ja som dnes piaty deň po ET. Prsia mám neskutočne citlivé, bolia ma aj ked sa otáčam na posteli 🙂 Ale to pripisujem utrogestanu.

ahsas
24. jan 2016

@zabkazabka ty si kde bola na ivf ? Je to vaše prvé ? Manžel to ako zvláda ?

maminka1986
24. jan 2016

@ahsas ahoj ja som teda dáko nevnimala bolest ani nič take ako píšu ine žienky že ako pred MS...ja som citila len velmi ostree bodnutie presne na 3 den po vklade v maternici ma pichlo a som sa tak ufala tajne čo ked sa uhniezduje a maternica sa pripravuje na tehu??? taka mala nadej ktorú ma každá z nas čo si prešla IVF-ET-KET...
neviem či to bolo ono to vie ais len Boh ale na 9 den po KET som mala krásne čiarky na testte!!!
držim velmi palce!!!
prsia ma boleli len jeden den a ked som zistila že som tehu ma boleli ale asi aj z utrogestanu to velmi vela robi ja som ho brala doko konca 12tt....
ešte taku infošku čo sa teda vraj nestava -mnana 5-6 den po KET v noci prehanalo velmi akoby sa začali hormony tvorit a menit akoby z toho neviem to bol taký priznak..ako prehanalo ma niekedy aj pred MS ale nie 6 krát za noc ...
tak vela šťastia!!! 🙂

maminka1986
24. jan 2016

@linda243 ahoj ano mala som po KET cystu dost velku vraj 10cm....vodová ale už neviem či je tam asi sa vstrebala nakolko mi dr nič nepovedal a nai na 3D tiež nič..ona zmizne..plod vraj neohrozí ma uistovali v centre a mali pravdu ...vela šťastia

cmudlo
24. jan 2016

@ahsas ja som tiež 5-ty deň po ET. Prsia ma takmer vôbec nebolia. ..brucho mam ako v piatom mesiaci...asi z utrogestanu. Ja som pocítila ako keby uhniezdovanie hneď v prvý deň po vklade...aspoň myslím. ..

zabkazabka
24. jan 2016

@ahsas ano je to nase prve et uz nemame ziadne mrazaciky bolo len jedno take ubohe 😊ale verim v nadej...ja som vcera citila dake podnutie ale ci to bolo ono nemozem povedat..a boli sme v brne v reprogenesis..ty mas kolkey et?co vsetko uz mas za sebou?

zabkazabka
24. jan 2016

@ahsas my sme mali na 5ty den vcasnu blastocystu Becko kvalita...a kde v brne ste boli?preco ste zvolili brno?a ako ste to zvladali s logistikou?uz nemas ziadne embryjka?

zabkazabka
24. jan 2016

@ahsas a si bola na soft stimulke?a v ke ti kolko vajek odobrali?a kolko embyjcekov ste tam mali?preco si sa rozhodla do brna?

ahsas
24. jan 2016

@zabkazabka Jej, tak my sme boli tiež ReproGenesis. Toto je moje druhé ivf a ani prvý, ani druhý krát nám nezostalo nič na zmrazenie. Obe na krátky protokol. Pri oboch ivf 6 vajička. Pred ivf-ečkami som bola 4 x na IUI. Teraz sme mali kvalitu jedineho embrijka 1 x AB. Cestovanie sme zvládli super, fakt v pohode vlakom .. stále nočákom (lôžkom tam) a cez deň naspäť, alebo sme zostali spať jednu noc.
A prečo Brno ? Moje najlepšie rozhodnutie. V Košiciach to bolo hrozné, človek ešte neskúsený .. jedna stará sestrička robí od recepčnej po asistentku všetko. MUDr. .. ten snáď zvláda všetko aj bez ultrazvuku. Tam pri vklade s tebou nikto nerozpráva čo sa deje, nerobia ti pritom ultrazvuk a neukazujú kde ti ho vložili a nepovedali že ho vidieť .. bublinku. Skoro mi tam nohy odumreli, keď ma nechali rozkvačenú pol hodiny na stole. Odtiaľ ťa nikto neinformuje koľko ich bolo zrelých, ako sa vyvíjajú. Dodnes neviem v akom bolo to chúďa v štádiu pri ET a kde sú zvyšné tri. Vtedy som podpísala papier, že zvyšné 3 budú zmrazovať. A keď som po sklamaní č.1 zavolala p. doktora že kedy môžem prísť na KET, tak mi do tel.povedal moment pozriem sa do pc .. a v zápätí odpovedá "je mi ľúto, ale vy tu už nemáte ani jedno". Skoro mi vypadol telefón z ruky .. to bolo ešte väčšie sklamanie. A keď som sa spýtala ako to je možné, tak bublal že .. viete .. to musí spĺňať určité kritériá, aby mohlo byť zmrazené. Je mi ľúto, dovidenia.
Ale prečo ma o tom nikto neinformoval hneď ??? Hrozné, keď si na to spomeniem. Cítila som sa ako dobytok, pre nich len kusovka. Preto som hľadala niečo iné a z fór mi vyšlo CZ. To SK zdravotníctvo je skorumpované a biedne !

cmudlo
24. jan 2016

@ahsas Ja som mala rovnakú skúsenosť. ..bohužiaľ až po treťom pokuse mi došlo, že to nikam nevedie. ..keď sme prišli do Brna tak som myslela, že sa mi sníva. ..

linda243
24. jan 2016

@maminka1986 ahoj, ďakujem pekne. No veď dúfam, že čoskoro zmizne, aby som už mohla ísť na KET☺Lebo stále sa to len oddialuje....Tak prajem všetko dobré 😉

zabkazabka
24. jan 2016

@ahsas a do brna si chodievala aj na krv?kolko krat si tam.bola cez jeden cyklus??ake si brala lieky a ktory den si bola na punkcii?my sne chodievali do martina do heliosu a stacilo by keby mi zobrali kontrolne AMH tak uz davno som mohla riesit ivf kedze moje amh je len 0.8 velmi som nahnevana..

zabkazabka
24. jan 2016

@cmudlo ahojky a uz si bola aj na et??a kam v brne chodis?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre