Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

krisbar
16. máj 2012

@michelitta - mne to zistili pri hysteroskopii, ale pri ET je to vzdy potom komplikovane,
na SK to ani nevedeli, len to do mna "rvali".
dufat je fajn, ale asi je lepsie zvysovat sance 😖

karkana
16. máj 2012

aj mne robili hysteroskopiu, že či nemam nejaké polypy,či niečo tam nebrani k zahniezdeniu ale všetko ok

apple7
16. máj 2012

@mango5 ja mam dnes 2 DCtakze musim pockat este 12 dni a potom sa ide na to, tiez chcem vlozit 1

cora41
16. máj 2012

Ahojte vsetky cakatelky, co mate vlozene svoje bibulienky 🙂 Ja som na konci druheho dna po ET, nam robili aj ICSI a aj asistovany hatching, lebo ja som uz stara babizna 🙂 a tak uvidime.. Dali sme si vlozit iba jedno, lebo keby sa nahodou ujali dve, tak nam vobec nema kto pomoct a ja by som potom urcite stratila pracu, keby som sa tam nevratila rychlo 😢 Tak uvidime, ako ten nas jeden bojovnicek bojuje.. Najhorsie je to cakanie... Bolesti v prsnikoch uz utichaju a nafuknute brucho mam menej.. Sem tam ma este pichne dole v podbrusku, no uz je do podstatne lepsie ako po OPU..Tak a teraz nemam ani potuchy, ci je to pozitivne alebo negativne...Bistu 😀

@michelitta : ako sa Ti dari?

michelitta
16. máj 2012

@krisbar tak nech sa to podari!!si dobra-zvysovat sance,ja uz by som bola nahnevana 😀 a teraz riesis nejaky transfer,ci ides na tu dilataciu?

michelitta
16. máj 2012

@cora41 ahoj ja vobec nic,velke brucho,prsia bolia,ale to uz tak dobrych 5 dni..drz sa!!kedy mas ist testovat?🙂

hencidlo
16. máj 2012

@cora41 drzim palceky, aby sa vam to podarilo 😉 😉 😉

cora41
16. máj 2012

@michelitta tak ja som bola na ET iba v pondelok a mam prist az na buduci piatok na krv, no urcite nevydrzim a testnem skor, ja som mal PK, takze ET som mala na 5 den...Dnes som prave tyzden od OPU...Ako sa poznam, testnem nejaky pondelok, potom stredu, a potom sobotu.. lebo cakat na vysledky od piatka cely vikend - asi by som zosedivela... 😅

cora41
16. máj 2012

@hencidlo Dakujem velmi pekne🙂 Tazko povedat, vsetko nam islo ako po masle, aj doktor bol prekvapeny, ze by som mohla zahanbit aj 14 rocne 🙂 no na druhej strane vela stastia naraz - to asi nie je bezne... 😎

krisbar
16. máj 2012

@michelitta - ja som prave po ET ale kedze uz ani neviem ktorom (4?) e tak ja uz to tak neprezivam. prechadzame tym lebo ako som napisala je to vyuzivanie sance a tu to preplacaju skoro v plnej vyske 4x - tusim len 100e som dala za lieky, tka preco to nevyuzit..? aj ked uz ma to zacina dost otravovat, to chodenie po nemocniciach...
@cora41 - ja som tiez bola v pondelok. nejako mi zabudli povedat ze kedy mat testovat....asi preto ze uz som tam bola viac krat tak predpokladali ze viem 😲 Rozmyslam ze pojdem v piatok, lebo v pondelok je tu statny sviatok a nechcem tak dlho brat utrogestan ked nahodou tam nic nebude. test si asi spravim az v sobotu, ak by mi v piatok nestihli zavolat. ja uz po minulych skusenostiach nemam velke ocakavania takze uz netestujem zbytocne 😖 naco zbytocne zazivat ten pocit sklamania viac krat - staci mi to raz.
nemam ziadne priznaky - len plne prsia ale to je z utrogestanu - tym ze je to uz xty krat ja uz sa tak nepozorujem ako prvo - ivf - karky 😀
inak skoda ze ste si dali len 1, pri dvoch by to bola vyssia sanca a ak by sa aj podarili dve tak co vidim matky co maju dvojicky tak tusim toho stihaju viac ako tie s jednym, a podla mna to ze matka musi ostat s dietatom do 3 rokov je uz mytus. to len matky CHCU ostat s dietatom do 3 rokov. bohuzial druha vec je ze na SK nie je dostatok jasli...takze do tejto dobaty sa ani nejdem asi pustat 😉

michelitta
16. máj 2012

@krisbar mas spravny pristup🙂 robis vsetko preto,co treba a nie si nabudena jak 20 rocna pubertacka..beries to s pokorou a o to budes stastnejsia ked sa to podari..mna uz tiez neprekvapi negat.vysledok,aj tak si myslim ze do tych 5 pokusov je to v pohode..tiez zavisi ako sa ti podari ivf..kolko naplodis a kolko sa oplodni..ale neznamena to ze cim viac vajok,tym vacsia sanca..tam uz ide kvantita na ukor kvality..vacsinou co citam u kociek,mavaju menej,zostanu im 2 kvalitne a zadari sa..ale to je tiez indivindi.. drzim place do kelu!!!🙂vsak uz to musi vyjst!! a komu si to pisala ze si davali 1,ci?🙂

cora41
17. máj 2012

@krisbar Super, ze si si to dala vtedy ako ja, aspon budeme viacere sa tesit spolu 🙂 s tymi dvojickami tu v SK je trochu problem, lebo to mozem riesit iba nejakou pestunkou a to si neviem predstavit, ze by som nejaku nasla pre dvojicky 😀 Neboj nic, teraz to vyjde, lebo MAJ je zazracny mesiac, uvidis!! 😎

jaja101
17. máj 2012

babenky straaaaasne dlho som tu nebola (cca od Februara) dufam,ze ste vsetky ok a hlavne veľmi tehotne 😉 .chcem sa vas opytat,kto mate za sebou KET,mna caka o mesiac...aka je nan priprava?volala som do centra,dr mi povedal,ze mam prist prvy den ovulacie,ale tu niektore baby pisu,ze treba brat lieky uz prvy den menstruacie,tak ako je to????kedy teda mame ist???dakujem za odpoved..uz v tom mam teda chaos

nelly3
17. máj 2012

@jaja101
no podla toho do akeho centra chodis, v gyn-five zacinas brat tabletky od 1DC - estrofem a potom od 14DC sa berie utrogestan 😉

katla
17. máj 2012

@jaja101 Ahoj ja som akurat 13 den po KET. Chodim do gyn fivu a presne ako pise @nelly3 v 1DC som zacala brat estrofem a na 14 DC som pridala utrogestan. Ale zial dnes som si robila test a je negativny. Zajtra idem este na krv, ale necakam, ze vysledok bude iny ☹ Tebe drzim moc palce.

michelitta
17. máj 2012

@katla moja do kelu to ma mrzi ☹ pockaj este do tej krvi,ja uz som to zazila 2x,tiez som vedela ze ked mam test negat,uz som tusila ze je to stratene,ale ako hovorim pockaj si..boze to je take nespravodlive..este aj teraz citam ze moderatorka Janka Majeska prisla o babo v 5.mesiaci,chuda,musi to byt strasne..cele tehotenstvo sa zeny boja..mozno ze takto to bolo aj lepsie,aby ked budes tehotna,to dotiahnes do uspesneho porodu..a mas este nejake zmrazene?drzkaj sa..@jaja101 ahoj,asi myslel ovulaciu pred zacatim brania estrofemu a utrogestanu,asi ti skontroluje cystu a povie nasledujuci postup..pocuvaj doktora,v kazdom centre to je ine,ale na ten Ket prevazne 1.dnom toho cyklu co bude vklad sa zacina brat..drz sa!!
Baby ja som dnes 2.den po ET a neeeeeeskutocne sa mi to vlecieeee..uz som upiekla od rana Tiramisu,uz neviem ze coooo 🙂 🙂 idem sa asi prejst 🙂

moncibubu
17. máj 2012

@michelitta a ti si co prosim ta varila 3 hodiny, co si varila na svadbu, 😀 no zacala sa mi krutit hlava, 😵 asi od 10 dna a stale grgam, aj po vode, to som predtym urcite nemala a na krv idem v pondelok, vychadza mi to az na 16 den, vsak sa zblaznim,daj radu co mam varit dnes.Pekny dnik 🙂

gamarka
17. máj 2012

@cora41 ahoj ja som 14 den po transfere a zatiaľ to vyzerá že úspešnom 😀 zajtra idem na krv tak dúfam že to bude 100%-né ...vkladala sme 2 bublinky, mne tiež hneď po ET absolútne nič nebolo baby tu spominali že sa môže vyskytnúť pri uhniezdovaní špinenie a ja som nič také nemala takže ten strach tam bol a už na 10 deň som mala slabu čiarku na citlivom tehu teste .. tak dúfam že bude celé tehotenstvo bude bezproblemove 🙂 ...určite to dobre dopadne aj tebe ...držim palce

katla
17. máj 2012

@michelitta Dakujem za povzbudenie. Este stale dufam, to je pravda, ale uz len na mozno 5% 🙂
Ano mam este zamrazenych 6. 2 bez PK a 4 s PK. Nabuduce by som chcela poziadat doktora aby mi dali tie s PK. Dufam, ze s tym nebude mat problem. Ostavas na celu dobu doma? Mala si IVF ci KET? Drzim Ti palce, nech sa Ti to podari.

michelitta
17. máj 2012

@katla som po ET🙂 mali sme 6 vajicok a oplodnili sa 4 a PK prezili vsetky 4..som doma..som SZCO,takze teraz idu obchody bokom a vobec ma to nemrzi 🙂) a idete hned dalsi mesiac?u nas sa mohlo az po 3 mesiacoch ☹
@moncibubu no robila som drahemu perkelt,ale taky bombovy sa mi nepodaril nikdy 🙂 ja to sice nelubim,tak som si spravila sparglu,po tej sa idem zabit..a ozaj kocky ked ja tam jem vela salatov,rukoly,spragly,tak niekedy si tabletku v ten den s kyselinou listovou ani nedam,vsak n co este dalsie extra neziaduce zlozky davat do seba..pytala som sa na to doktora,a on ze vyborne!!:D ze konecne tu niekto sportuje a pestro sa stravuje🙂) len teraz hnijem a tlacim 🙂) joojj Moniii supeeerr,to ma tak tesi,baby pridavajte dobre statisitky 😔

michelitta
17. máj 2012

@gamarka jeee,parada,gratulujem :- ) 🙂 akurat pisem,ze pridajte do statistiky pozitivne spravy 🙂) a prvy krat si testovala 10 dnik? joj ja som netrpezlive,ale dobre si pockam 🙂) drz sa! 🙂

moncibubu
17. máj 2012

@cora41 tak silno drzim palceky 😀

moncibubu
17. máj 2012

@gamarka potichucky gratulujem 😀

bique
17. máj 2012

@michelitta nie nie, hysteroskopia sa robi aj pod narkozou, ak ta musia vycistit ako mna a dokladne pozriet dutinu maternice...je to kratky a nebolestivy zakrok ak nie je spojeny s reviziou samozrejme 😀 to som mudra, co? ja mam 67 kg, bicyklujem kazdy den 50 min. ako o dusu, brusakujem, klikujem, len nech este za tie 2 tyzdne zhodim nejake to kilko, lebo uz teraz mam zo stymulky hrozu 😀 😀 😀 no a jasne, ze som si upravila stravu, tak mierne 😀 lebo ja sa aj normalne zdravo stravujem 😀 hmmmm, 55kg, to som mala pred prvym ivf a porodom, od vtedy sa vaha zatala a nie a nie ist dole 😖 tak ty len fajne vyvaraj, nejake gurmanske pochutky, ked mas teraz tolko casu 😀 a ako sa mas a citis, okrem toho, ze si teda citila tu sparglu? 😀 😀 😀

gamarka
17. máj 2012

@michelitta nooo tak s manželom sme nevydržali a testli sme na 5. deň lebo na tom citlivom teste je napisane že sa môže testovať od 5 až 7 dňa a nebolo tam nič ...tak sme boli sklamaný ale potom sme si povedali že vyskúšame na 10 deň že ten 5 deň bol určite skoro a tak aj bolo 🙂 ja som mala 30 vajíčok a strašne ma boleli od toho počtu vaječníky 😒 oplodnených bolo 9, mala som PK a vklad až na 6 deň lebo na piaty deň mi povedala embryiologicka že vyzerajú všetky rovnako aby sme počkali ešte deň, na šiesty deň 2 embryika ževraj uplne zaziarili a tie sme aj vložili 🙂 ostane sa nejako prestali vyvijať takže nemáme nič zamrazené 😒

jaja101
17. máj 2012

@katla
@nelly3 babenky tak takto...chodim do heliosu,mt,volala som prave dr a ten mi povedal,ze mam dojst na 14DC a este v ten ciklus bude aj transfer.cca na 19DC.ved za 4dni aj popri liekoch mi ta sliznica mov neporastie ...no nemam z toho dobry pocit ☹

katla
17. máj 2012

@jaja101 Papaj vela grepu a denne si daj tak decko cerveneho vinka, to je dobre na sliznicu. Neboj, verim, ze sliznica porastie aj prirodzene.

katla
17. máj 2012

@michelitta Hej chcela by som som hned dalsi cyklus ist. Neviem hadam budem moct, opytam sa zajtra, ked pojdem na krv.

ria191
17. máj 2012

@jaja101 neboj sa ak mávaš bežne dobrú výšku sliznice tak netreba estrofem. On ak zistí na ten 14. deň, že nie je dostatočne vysoká, tak podľa mňa vtedy ti niečo predpíše, ale starosti si určite nerob.

jaja101
17. máj 2012

@katla
@ria191 bojim babenky bojim...zamrazene len 1embryjko,dufam,ze sa spamäta ok,a ak ano,nerada by som on znova prisla a to koli nizkej sliznici...tak grepik a vinko?az do transferu?ci len od 1DC po ten 14DC?dakujem za rady moc moc moc.pa:-)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre