Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

slaurinka
8. okt 2013

@tekla3010 áno máme 🙂 tiež ju máme po IVF kt. sa nám na prvý šup podarila..

slaurinka
8. okt 2013

@tekla3010 a ako to je presne s tým cikaním... pri malej sa už nepamätám ale teraz viem že tesne pre vkladom aj po som sa bola vycikať a po vklade som ešte ležala na izbe cca 15minút.. bolo to málo??

natalie78
8. okt 2013

@slaurinka ja som po vklade vobec nelezala. zvlastne. poslali ma , ze sa mozem ist hned vycikat, ze nech sa nebojim, nevypadnu 🙂. a hned sme isli autom domov. len v aute som skoro lezala , tak som sa tak zvlastne citila 🙂.
@tekla3010 takze aj ty si dost pockas na sono 🙂. ja idem tyzden pred tebou.

slaurinka
8. okt 2013

@natalie78 ja som po prvom IVF ležala asi hodidnku a doma tých 14dní môžem povedať že som len odpočívala nič tažké nerobila a teraz toho oddychu bolo menej... možno je to aj tým, možno nie, budem sa musieť cez to preniesť a snád sa nám podarí na druhý /tretí/ krát...

emma78
8. okt 2013

@slaurinka to mi je velmi luto ☹ ale treba verit ze nabuduce to vyjde 🙂 budem drzat palceky! My mame tiez este 2 embryjka zamrazene a pytala som sa doktora hned ze keby ten prvy pokus nevysiel, tak za kolko mozem prist znovu. Vravel ze ked je KET staci 1 mesiac pauza (pri dalsom IVF s kompletnou stimulkou a novym odberom je myslim potrebna pauza az 6 mesiacov. A vasa mala krasavica sa vam podarila prirodzenou cestou alebo tiez cez IVF?

natalie78
8. okt 2013

@slaurinka mrzi ma, ze teraz to nevyslo :(. ale je dobre, ze si pozitivna a hned na dalsi pokus...sup....pekne sa to podari. ale verim, ze si nemohla velmi oddychovat, kedze mate doma jednu krasnu malu slecnu. ta potrebuje svoju maminku 🙂. takze za cca mesiac sem napises info, ze sa to podarilo ;). drzim palceky

slaurinka
8. okt 2013

@emma78 malá sa nám podarila hneď po prvom IVF, vkladali mi tiež 2 a ona sa mi uchytila 🙂) mám z nej veľkú radosť.. chceli sme pre ňu súrodenca, no žiaľ :( ale veľmi túžime s manželom po druhom bábätku tak nebudeme zúfať.. teraz by som mala dostať mesiačiky a môžme ísť v novembri na druhý KET?? Práve som volala aj do centra kde som bola na KET rozprával mi tiež o nejakom návrhu keby sme chceli k malej bračeka... nevie niekto o čom je reč??

slaurinka
8. okt 2013

@natalie78
@emma78 baby ďakujem vám za podporu, určite to nevzdáme... 🙂

emma78
8. okt 2013

Inak babenky, este som chytila aj ohss, nastastie len mierny, nemam bolesti ale plno vody v bruchu a vraj je to dost nebezpecne, takze teraz chodim na sono kazdy 2 den ☹ nechali si ma aj par dni v nemocnici a musim pichat este 12 dni heparin do brucha. Uz som myslela ze koniec s injekciami po stimulke a teraz zase toto ☹ Ale co by sme uz nespravili pre to nase malicke 🙂

natalie78
8. okt 2013

@emma78 drzim palceky. vsetko nech sa rychlo dostane do normalu.

linn32
8. okt 2013

@tekla3010 chodim do martina-helios. A ty?

slaurinka
8. okt 2013

@emma78 držím palčeky aby všetko dobre dopadlo...

slaurinka
8. okt 2013

@amonda ahoj... a ako to je presne s tým cikaním? Ja sa už vôbec nepamätám 😝 ako to bolo pri IVF... teraz som po neúspešnom KET a pravdu poviem tesne pred aj po som sa vycikala a ležala som len tuším 30min na koze a nejakých 10-15min. ešte v postielke... myslíš že to bolo málo? A tiež by som sa chcela spýtať je vhodné a lepšie počkať mesiac po KET a až tak na ďalší alebo sa môže hneď??

tekla3010
8. okt 2013

@slaurinka no u mna to bolo tak, ze na transfer som prisla s poloplnym mechurom. je to potrebne na to, aby ti mechurik podoprel maternicu a aby sa im lepsie podarilo umiestnit embrya. ja som na zelanie lezala skoro hodinu (istota je gulomet :D), potom som sa vycurala, isla domov a doma som este polihovala asi 2 dni a potom sup do prace...

tekla3010
8. okt 2013

@linn32 ja som sa dala do BA do GynFivu, lebo sa mi to zdalo blizsie a kamaratka odtial odisla s bruskom 🙂

slaurinka
8. okt 2013

@tekla3010 no nabudúce sa už určite nevycikám!! 😉

tekla3010
8. okt 2013

@slaurinka no u nas v gynfive si na tom dost zakladali... zatial sa teskaj z Dominiky a najblizsie sups ho tam a vyjde to 🙂 ja sa teraz zacinam bat, aby sa to udrzalo... teraz som citala vselijake hovadinky na inych forach, ze mali dievcata take hladiny hcg, ze koniec... no dufam, ze to bude ok!

tekla3010
8. okt 2013

baby... vseobecna otazka na porovnanie 🙂 ake ste mali hladiny hcg okolo 13. dna od transferu??

slaurinka
8. okt 2013

@tekla3010 určite bude všetko v poriadku, nečítaj už žiadne príspevky lebo si nimi kazíš pozitívne myslenie, náladu a hlavne si namýšľaš veci ... pekne oddychuj, tehulkuj a hlavne pozitívne... 🙂 určite všetko bude v poriadku ... veľmi držkám palčeky 🙂

slaurinka
8. okt 2013

@tekla3010 a odporučuje sa dať si mesiac pauzu po neúspešnom KET?

linn32
8. okt 2013

@tekla3010 chodi mi tam kamoska..ale spokojni s nimi moc nie su..no poznam baby,co z tade odisli tehotne..a prosím necitaj uz nic..si pod kontrolou lekarov,ak by sa ti nieco nezdalo,tak im zavolaj..a Nitre kam chodis zenskemu lekarovi?

cristinna
8. okt 2013

@tekla3010 @meaningful @amonda @linn32
Dakujem vam ;) Hodinku som to drzala v sebe ale tesne pred odchodom na salu som nemohla vydrzat sediet na izbe a tak som chodila hore-dolu a dvakrat som musela na vecko trosku pustit. Ked ma po vklade ulozili na postel, bolo to uz horsie a vydrzala som lezat len 5 minut a sup ulavit na vecko 😀 co uz.

nancsy
8. okt 2013

prosim, co to znamena, ked som zacala krvacat? som 6. -ty den po ET . M am to brat ako neotehotnenie? som strasne smutna....

vivera
8. okt 2013

@nancsy a krvacas alebo len spinis?

nancsy
8. okt 2013

@vivera zacalo to hnedym vytokom, a teraz je tam krv , je to hustejsie spinenie.vies mi poradit? najhorsie je to, ze ma k tomu boli aj brucho....

vivera
8. okt 2013

@nancsy aj pri uhniezdovaní môzes spinit. Oddychuj, nohy ,,hore,, a hlavne klud. Až keby si silno krvacala, by som sa bala.

linn32
8. okt 2013

@nancsy ako krvacas? Spinis,ci krvacas? Je to adrenalin. Nebud smutna..uvidis,ze to bude dobre.

nancsy
8. okt 2013

@linn32 ako myslis, ze adrenalin? mam silne spinenie... zacalo to asi pred pol hodinou,ale uz pol dna mam krce v podbrusku sko pred MS. A bolia ma krize...

linn32
8. okt 2013

@nancsy možno nie uplne vhodne prirovnanie,ale mne pride,ze kazde IVF je jeden adrenalinovy zazitok..clovek je raz hore,potom dole..raz radost,potom strach..
..nancsy pockaj ako sa to bude vyvijat..ja ti mozem povedat len tolko,ze pri prvom IVF som tiez dostala menzes,ale doktor pri sone videl vysoku stielku maternice a neopovazil sa mi povedat verdikt,len povedal,ze cakame na krvicku..zatial to nemusi nic znamenat..upokoj sa..

nancsy
8. okt 2013

@linn32 dakujem ti pekne za podopru, je to tazke, cakame na babo uz dva roky a dufala som,ze to vyjde..... myslis, ze si nemam robit tehot. rest? mam pockat na krv? bojim sa toho verdiktu....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre