Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

gelinka75
20. apr 2012

@dadaba no to mi je luto ☹ kolko mate este mrazacikov?

gelinka75
20. apr 2012

@fontana a test si si nerobila? inak nechapem preco kazali vysadit lieky a niekedy davaju dalsiu sancu, ktovie podla coho tak rozhodnu

bique
20. apr 2012

@dadaba drzim palce 😉 nebudem pisat, ze mi to je luto, lebo je jasne, ze je to smutne, co sa ti stalo 😢 nabuduce to urcite dobre dopadne 😉 😉 len bojovat dalej s optimizmom 😵

dadaba
20. apr 2012

@gelinka75 este 5 zmrzliniek...
@bique dakujem.... snazim sa,,,

fontana
20. apr 2012

@dadaba no bola som na krv a mala som hcg len 10,sestricka mi kazala lieky vysadit,,ze bohuzial to nevyslo,ale baby ma v tom nenechali,ze nech este beriem par dni lieky,ze to hcg je na hranici,tak som si bola este predpisat lieky u svojho dr.a beriem dalej.mozno sa stane zazrak... 🙂
@gelinka ahoj test som si este nerobila,predtym som nemala odvahu ,tak uvidim mozno v pondelok si urobim...

miska32
20. apr 2012

@dadaba ahoj, je mi to lúto, vždy ma to tak dostane, ked tu čítam takéto veci ☹ chcem sa ťa však spýtať, aj si chodila do práce alebo si odpočívala? ja som totiž 5 deň po ET, už som mesiac doma, ešte týždeň zostávam až do kontroly, ma lekári prehovorili, ale potom už plánujem, lebo doma to už je dosť otravné a práca mi chýba 😅 ale lekár mi hovoril, že on odporúča - ked sa to embryxjko chytí - byť prvé tri mesiace doma v klude, to si však neviem predtaviť 😢 aké s tým máte holky skúsenosti????????? prosím podelte sa🙂

fontana
20. apr 2012

@miska32 ahoj, ja som doma od zaciatku,hlavne aj preto,lebo som prisla o pracu.Vela som oddychovala a aj tak to asi navyjde.Je na kazdom ako si zvazi.Ale urcite by som bola doma aj dalej aspon tie prve 3 mes.urcite ti to za to stoji.

daska1977
20. apr 2012

@miska32 ja som pri prvom ET bola doma tri týždne... hneď po odbere, ale ten tretí týždeň mi už hrabalo a už som nemohla modrého koníka a celkovo ani net vidieť, lebo ma už všetko stresovalo a nervovalo... teraz som po druhom IVF a ET som mala v utorok, oddychovala som a až dnes som bola v práci, ale ja robím nechty a kozmetiku, takže nič ťažké... muž ma odviezol aj priviezol domov, ale od pondelka idem robiť, neobjednávam si veľa zákazníčok, len tak light... takže záleží od práce a aj od psychiky... ja by som bola doma sama, takže mi bude lepšie v robote...

dadaba
20. apr 2012

@fontana ahoj tak nadej umiera posledna...ale ber to z rezervou vsak ked sa to nepodari teraz tak pojdes do toho znovu!!!! treba nechat tomu volny priebeh!!! samozrejme ti prajem nech to dobre dopadne!!!!!!
@miska32 ja som bola v posteli 5 dni ...potom uz nie ale davala som si na seba pozor...podla mna ked je to v poriadku je silne a dobre sa zahniezdi nepotrebuje aby sme lezali...ale chce to klud...
Mne lekar povedal, ze vsetko je na embryjku ked nie je v poriadku maternica ho vyluci a samozrejme je dolezita aj maternica aby bola ok a cim je viace vkladov tym je vacsia sanca na uspech....
dievacata podla mna a vlastnej skusenosti vam poviem, ze je dolezite to brat trosku s nadhladom aj ked je to velmi tazke a nesmieme sa tym tak zaoberat ...ked som zacala krvacat bola som velmi smutna aj som si poplakala ale dva dni na to som nabrala tolko sil do dalsieho boja!!!!! musime to zvladnut a podporovat sa a hlavne nevzdavat VSAK RAZ SA TO PODARI 😉

hencidlo
20. apr 2012

@caroline123 ahoj a nebolo to skoro po ivf na 10 den robit test? mne odporucali najskor po 14 dnoch si spravit tehu test a az potom ista na krv, mozno to este nie je stratene :o))

deni73
20. apr 2012

@miska32 Ahoj, po ET som bola doma 2 týždne, keď sa potvrdilo tehotenstvo, chodila som normálne do práce, robím v kultúre, a nevidela som dôvod ostať doma, a stále sa pozorovať, čo sa so mnou deje... Robila som až do konca, keď ma už lekár musel vypísať na materskú. Nemala som žiadne ťažkosti, a to budem mať tento rok 39. 🙂

jajka1980
20. apr 2012

@fontana Tak to si ma potešila..no verím, že tie lieky nebudeš brať zbytočne..a že budeš nová tehulka..
Držííím moc moc palce..a dávaj na vás oboch pozor..šetri sa a už nestresuj.. 😉

jajka1980
20. apr 2012

@dadaba Je mi to strašne ľúto... ☹ ☹ ☹ Konečne sa to tu začínalo pozitívnymi správičkami a teraz toto??
No neviem čo povedať..ale hlavu hore..ja viem, že to bolí, no po čase preboli a potom šup do dalšieho boja..
Budem ti moc držať palce... 😉

dadaba
20. apr 2012

@jajka1980 bol to teda sok ked som zacala silno krvacat vedela som uz ze je zle a ked cervicka na ultrazvuku uz nebolo vidno...ale snazim sa byt silna a tesim sa na dalsi pokus...fnukanie mi nepomoze..prezilo to vela zien tak to musim zvladnut aj ja...aj ked mi je velmi smutno, ze uz tam bol, ze som bola tak daleko...
a samozrejme modry konik je skvely a vy baby vsetky!!!!!! je to uzastne, ze si tak radime a podporujeme sa...

jajka1980
20. apr 2012

@dadaba Som veľmi rada, že to berieš s nadhľadom..a pravda je taká, že plačom nič nezmeníme..
Máme to ťažké, no my sme silné bojovníčky..všetky z MK..a verím, že sa nám to podarí všetkým..
Tak prajem veľa síl do dalšieho boja..a pozitívne myslenie.
Drž sa..ono sa to nabudúce podarí... 😉

dadaba
20. apr 2012

@deni73 to je to co som dnes pisala, ze ak je embryjko ok sa pekne uhniezdi a nemusime ani lezat...je to vsetko na nom...tak ti prajem krasny porod a za chvilocku budes kocikovat... 😉 (ja budem mat v auguste 41r.).. 😉

dadaba
20. apr 2012

@jajka1980 snad sa to raz podari a ak nie musime zit dalej!!! dakuje za podporu!!!!! tak ideme do boja!!!! 😉

fontana
20. apr 2012

ok baby,dam na vas,čiže žiaden stres 😀 😀 😀

dadaba
20. apr 2012

@fontana vyborne takto sa mi to paci!!!!! aj ked je to tazke nestresovat...vsetky stresujeme a strasneeeeeeeeeeeeee!!! ale nie si sama mas nas!!!

fontana
20. apr 2012

@dadaba ano nie som v tom sama,,,je nas az zarazajuco vela,,,ale musime verit a dufat.... 😀

dadaba
20. apr 2012

@fontana vsak veriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiime!!!!!! ale musime byt v klude !!!! stres to len ztazuje!!!!

caroline123
20. apr 2012

@hencidlo ahoj. ja som bola v CAR na krvi a mala by som ist este aj na 14 den,ale kedze to vychadza na nedelu ,tak samozrejme v pondelok na krv. ale to v pripade keby som nezacala krvacat. len mam teraz take zmiesane pocity,lebo zacinam spinit cim dalej tym viac. ☹ mozno si skusim este spravit v nedelu tehu test a uvidim.

jajka1980
21. apr 2012

@dadaba Tomu verím aj ja..že raz budeme mať každá jedna vlastné miminko..
Tak ti prajem veľa síl a pozitívnej energie do dalšieho boja.. 😉

linda81
21. apr 2012

Ahojte baby....ani mne nevyslo 2 ivf ☹....som snutna velmi uz z toho....ale musim ist dalej...v stredu mam dalsi termin v CAR, co sa da zmenit na terapii...

dadaba
21. apr 2012

@jajka1980 dakujem velmi pekne samozrejme ja ti prajem to iste...
@linda81 ahoj...samozrejme viem ako sa citis aj ja som velmi smutna...uvidis v stredu ..uvidis, ze sa to zasa posunie dalej...treba len skusat a verit, ze raz sa to podari,,nie si sama..vidis kolko nas tu je..takze nestracaj nadej a bojuj,, 😉

jajka1980
21. apr 2012

@dadaba Vdaka..a nieje zač..Len musíme veriť..a ono to príde.. 🙂

adulik30
21. apr 2012

ahojte zienky dlho som tu nebola ale citam vas pravidelne.mam za sebou tazky rok a konecne som sa pozbierala a zacinam odznova. trochu vam to zhrniem.mam za sebou 4 IVF / 4x ET a 4x KET / posledny ET konecne vysiel a cakala som svoje vytuzene babatka / Dvojicky dievcatka/ no osud mi neprial a v 20 tyz. som o nich prisla
v marci som isla na dalsi KET ktory bol bohuzial neuspesny.No nevzdavam to a budem bojovat dovtedy pokial sa bude dat. Takze ma caka 5 IVF samozrejme zas ako samoplatca tak sa chcem opytat ci neviete o niekom kto ma zvysne inj Gonalu a ak sa niekto najde ozvite sa mi prosim na moju IP adresu. Dakujem a vsetkym
drzim prsty.

caroline123
21. apr 2012

takze je to v cudu. ☹ prisla mrcha. ☹ ale budem pokracovat,nevzdam to. 😠

miska32
21. apr 2012

Baby ste zlate,ze ste napisali,koniec koncov sa budem musiet aj tak rozhodnut sama,lebo moja praca bez stresu sa ani robit neda, zrejme preto mi doktori odporucalizostat prve tri mesiace doma,ak sa to uchyti. inak smekam pred vami klobuk,ste tu riadne bojovnice a strasne vam vsetkym drzim palce. Ja som po prvom ET a zatial pevne verim, ze mi to aj vyjde, ale keby nie, vasa bojovnost mi dodava neskutocnu silu nevzdavat to.inak som prekvapena,ze vam kazali robit si ajtehu test,mne o tom doktor nepovedal ani slovo, ani nenaznacil, akurat mi bol oznameny datum,kedy mam prist na UZ a krv. Mam siesty den po ET a zatial nemam vobec ziadne bolesti ani spinenie a uz aj brucho splasklo, myslite ze je to dobre alebo zle?lebo vacsinou holky pisu,ze po et mavaju bolesti ako pred menzes a vysledok bol pozitivny 😉 tak neviem, ci sa tesit z toho ze nemamziadne bolesti alebo dufat,ze bolesti pridu 😠

miska32
21. apr 2012

ahojte bojovníčky ☹ asi som to zbytočne zakríkla, lebo akosi začínam krvácať, takže zrejme nič z toho nebude a nezostáva mi nič iné, ako bojovať ďalej tak ako vy všetky 😢 chcem sa vás spýtať, ako prebieha ten KET - berú sa pred tým znova nejake lieky, inj., zhruba kedy sa robí ten transfer a kedy po neúspešnom ET sa môže robiť KET? ja hćhodím do Helisou MT ale rada sa dozviem aj ako to prebieha v iných CAR-och 😅 P.S. ale to sklamanie aj tak bolí 🙄 celé týždne presviedčam samu seba, že to výjde a bude to ok, ved pozitívne meyslenie treba, no a ked sa mi podarí tomu uveriť, tak príde takáto rana 😠 je to celé na bobek, ale musím byť silná ako vy 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre