Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

miminkad
5. nov 2011

@sijust to netusim.len spominala,ze preco mi ti doktori natrepali,ze mam OHSS,ked je to po stimulkach a pri tehu normalne.to si bola u svojej dr?

sijust
5. nov 2011

@miminkad ano,ona mi nehovorila,ze mam OHSS...len mi povedala,ze mam obrovske vajecniky a dost sa hnevala na dr v centre,ze preco mi do spravy napisal ze bpn,ked mam ovarialne cysty...tak neviem... ☹

miminkad
5. nov 2011

@sijust ono obvodny gyn podla vsetkeho nemaju s tym take skusenosti a mozno robia aj zbytocnu paniku.tymto som prednedavnom presla,okrem ineho,ale dr v centre vravela,ze je to v pohode.

jajabajaja
5. nov 2011

@kamillka100 Myslim, ze ano. Priznaky som mala komplet ako pri mrche. Uz pri nabehu-zravka, bolave prsia, nervicky a aj to zacalo v den, kedy som mala dostat. Spinenie preslo postupne do krvacania, aj s kuskami sliznice....to ma vyplasilo. Este v ten den mi po telefone kazal doki z CAR pozhanat Duphaston. A povedal, ze to nevyzera dobre. Tak som sa vyplakala, zavahala ci to ma zmysel pchat sa dalsimi hormonmi,ked uz som aj tak dostala a napokom som bezala po tabletky. Bolo to tesne pred zaverecnou lekarne a bez receptu- riadny adrenalin. Ale nastastie som ich ukecala. A nasledkom liekov /asi, nie som lekar/ sa to dalsi den zmiernilo zas do spinenia /aj ked silnejsieho a neustaleho a furt so sliznicou-ale uz menej/a cca po tyzdni to preslo uplne. Ono sa to stava, ze niekedy maju zeny MS i ked su tehotne. Aj moja babka vraj normalne mala a poznam este tri baby z mojho okolia, u ktorych to tiez bolo tak. Jedna z nich sa prave kvoli tomu dozvedela, ze je tehotna az v tretom mesiaci. Kamaratka doktorka ma hned, ked zacali tie problemy, utesovala, ze MS a tehotenstvo sa navzajom nevylucuju. Vtedy som jej neverila. A aka som rada, ze mala pravdu 🙂 Drzim Vam vsetkym palce-snad Vam moj pripad da viac nadeje.

jajabajaja
5. nov 2011

@sijust Ahoj, ja som po stimulacii dlhsie-uz som aj tehotna v 7tt a mam este stale prestimulovane vajecniky. Aj ma sem tam pobolievaju-pytala som sa na to doktora a povedal, ze je to normalne. Tak neviem....

lenkalienka01
5. nov 2011

ahojte , tak ja som dnes 13 den po ET , spinenie zatial ziadne, cicuse naliate / az mi na nich vybehli zily ako krcove 😀 / , bradavky citlive aj na podprdu, brucho ako v 3 mesiaci, cely den len vyzyvujem aj som si zdriemla, no som na nervy, na krv idem v utorok, tieto posledne dni do mojho " ortielu " ma polozia 😎 mala niektora tiez taketo stavy ??

sijust
5. nov 2011

@jajabajaja Dakujem 🙂 ja tiez zacinam 7tt...dufam,ze to teda bude ok...drz sa 🙂

ela304
6. nov 2011

@lenkalienka01 ja som dnes 12 den tak tiež ma caka utorok. Mne okrem bolestí na mrchu nic, únava je kvôli Utrogestanu a Duphastonu to mam ja odskúsané, ale aj ked som bola tehotná som bola KO, ale hlavne vecer. Prsia ma vôbec neboleli, ani teraz nic necítim,je to strasné toto cakanie. Vcera ma dokonca pichalo v podbrušku, tak ma už aj napadlo mimomaternicové. Dufam , že ak to nevyjde, že aspon budem Ok. Lebo už mam dva kyrety za sebou.

linda81
6. nov 2011

@lenkalienka01
@ela304 ahojte kocky....drzim palce....ja mam v stredu ET a uz teraz stresujem , ako vydrzim cakat do testu 🙂

ela304
6. nov 2011

ja do transferu som vzdy frajerka, doma hovorím, že viem že to výjde, no a po transfere bývam presne naopak. Ked treba pozitivne myslieť tak ja opačne, teraz prvý krát netestujem a je to dobre. To sklamanie sa neprežíva dva-krát.Síce možno ani radosť nie, ale som rada ze netestujem. Linda držim palce!!!

linda81
6. nov 2011

@ela304 dakujem...ja to asi tiez necham az na krvny test...bolo by mi to strasne luto uz neviem kolky krat vidiet biely test.

ela304
6. nov 2011

@linda81 ved práve, to je cistá depka. Potom len kukam na nete ci sú tehotné co im ukázal negatívny test, to je taká sebalútost. Teraz prvý krát v živote netestujem a to mam za sebou 10 IUI a 3 IVF tak tých testov bolo dost.

linda81
6. nov 2011

@ela304 ach moja to je velaaaaaaaa povedat...ja len 1IVF...dufam ze aj posledne.....mne uz asi tiez z toho vsetkeho hrabe miestami....tiez kukam po nete testy a kedy a co a ako 🙂.....asi to vsetky tak prezivame.Tak v utorok vela stastia...🙂

lenkalienka01
6. nov 2011

@ela304 ved toto, clovek si povie, ze ak to nevyjde, tak nech je vsetko aspon v normale. Ja Ultros beriem uz niekolky krat a nemala som este take spavosti, ako teraz. Rano vstanem a uz zivam, co sa mi chce spat 😀 Tiez vydrzim na krv, tych bielych testov som videla tiez habadej. Kazdopadne , vsetkym kočkam drzim palce

🙂

lenkalienka01
6. nov 2011

@linda81 ano, to cakanie je najhorsie. Prvy tyzden ubehol celkom rychlo a druhy sa taha..... taktiez drzim palce 😉

ursula5
6. nov 2011

@lenkalienka01 podľa mňa vôbec nestresuj podľa príznakov si tehu 🙂 😉 držím moc palce na utorok a uvidíš bude to pozitívne, daj mi vedieť 😎

lenkalienka01
6. nov 2011

@ursula5 boze, ty mi das vzdy tolko pozitivnej energie a vycaris usmev na tvari 🙂 dakujem.......dufam, ze sa nemylis 😉

silvinnka
6. nov 2011

dnes mam 8my den po ET,poobede som zaspinila....neviem ci mam zajtra rano uz testnut,ci neni este moc skoro....strasne som sa zlakla toho spinenia ☹

ela304
6. nov 2011

@silvinnka špinenia sa neboj, ja som špinila a bola som tehu. Cakali sme mrchu lebo sme mali ist na IVF a to som už bola tehulka. Zacala som spiniť, tak som aj začala s injekciami a potom to zahadne zmizlo a bolo to fakt len špinenie. No a to už bol naš drobec tam.. Takže neboj sa. No a zase raz som riadne krvácala a bola som tehulka, len sa to neudržalo, ale to bol extrem lebo sa mi odlupovalo vela sliznice, takže to už bolo o inom. 😉

daduliana
6. nov 2011

Dievcata prosim,neviete nahodou kedy sa robi prvy ultrazvuk po ET??

silvinnka
6. nov 2011

@ela304 dakujem za povzbudenie 😉

katka1177
6. nov 2011

@lenkalienka01 ja to tiez tak citim, ze si tehu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .... priznaky vyborne.... tak v utorok pis a dodaj dobru energiu... nech sa pozitivne nakazime 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenkalienka01
6. nov 2011

@katka1177 juj moja, dakujem....tak dobre sa citaju taketo spravicky, uvidime aka bude realita, ale uz sa tesim, nech to mam za sebou 😉

ursula5
6. nov 2011

@lenkalienka01 to som rada, že cítiš so mňa pozitívnu energiu 🙂 tak moja sa drž a hlavne úsmev pri každom výsledku, ale ja verím, že bude pozitívny a budeš mať 8.11. šťastný deň 😀

ursula5
6. nov 2011

@daduliana na 14 deň sa robí ultrazvuk a ako aj odber krvy aspoň v Helose to tak robia 😉

ursula5
6. nov 2011

tak ja už papám lieky a pripravujem sa na KET okolo 23.-24.11 by mal byť vklad 🙂

katka1177
6. nov 2011

@ursula5 ... uuuuz?... ako to leti 🙂

katka1177
6. nov 2011

@ursula5
@lenkalienka01 a ja mam 09.11 narodky to su dobre datumy ..... nosia stastie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ursula5
6. nov 2011

@katka1177 veru už papám, v piatok poobede som dostala mrchu presne na čas a bez príznakov, zrazu tu bola a tak som v sobotu nasadila lieky, tak teraz sa už len objednám na sono a k embriologičke, čas veru letí ale mne neletel akosi, čím viac čakáš tým to ide pomalšie však to poznáš 😀 tak uvidím ako to pôjde zas teraz, ale mám toho teraz strašne veľa, aj brigádu, aj účto doma, v robote výplaty a aj domácnosť tak hádam to poletí rýchlo a za chvíľku tu bude 23.11. 😀 😀 😀

timona
6. nov 2011

mne sa tiez pomaly rozbieha MS, takze opäť zacne kolotoc na konci ktoreho budem ale o 500 eur ľahsia a vysledok si myslim ze zase ziadny..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre