Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

dany79
26. aug 2010

@holly74 ahoj, toto som nasla tu na modromkonikovi:
Príznaky OHSS, teda ovariálneho hyperstimulačného syndrómu sú:
zväčšovanie obvodu pása
pocit plnosti brucha
pocit plynatosti brucha, avšak plyny nikde
pocit kolikovej bolesti čriev avšak hnačka nikde
obmedzenie/až úplná strata močenia v priebehu dňa
pocit tlaku od bránice na pľúca
rýchlejšie dýchanie aj keď žena trebárs len hodiny leží pri televízii
problém zohnúť sa v páse
problém chodiť vystretá - žena chodí v predklone
v krvnom obraze zvýšený počet leukocytov
v krvnom obraze znaky vyššej zrážanlivosti krvi.
Verim, ze ta to nepostihlo znova. Ale ak si si neni ista, tak radsej zbehni na pohotovost. Nie je to sranda.

holly74
26. aug 2010

@dany79 Dany, díky, viem, toto som čítala...momentálne ho nemám, to bruško mám zväčšené od stimulky, ale neklesá..zase ani sa nezväčšuje.
K tomu testovaniu - ja idem na krv v utorok 7.9., ale myslím že v sobotu predtým si ten testík spravím..aj tak sa mi to zdá byť ešte ďaleko...aj ked mi v iných veciach čas neuveriteľne letí, v tomto prípade teda vôbec nie 😀

kikus77
26. aug 2010

Ahojte babenky,
tak dnes sa zial potvrdila sprava z pondelka, je to negativne, moji drobcekovia nezabrali. Uz sa mi aj menzes spusta, takze som si uz kupila vlozky a mm ide do obchodu pre cervene vinko a kofolu 😉
9.9. mam konzultaciu a sup na KET- mam este 3 snehuliacikov tak dufam ze zvladnu ozivenie.

Baby drzte sa, ja sa k Vam zase pridam o nejaky ten mesiac ako cakatelka po KET 🙂

holly74
26. aug 2010

@kikus77 Kikuš to je mi ľúto, držím palce nech to KET vyjde.

dany79
26. aug 2010

@kikus77 drzim palceky 🙂 A neboj, urcite sa rozmrazia v poriadku 😉

kikus77
26. aug 2010

@dany79 dakujem moja, este nad tym nechcem rozmyslat a aj sa bojim citat temy o KET-e lebo sa mi zase rozletia myslienky urcite nie spravnym smerom. Ale uz aby to bolo, neznasam cakat ani len na autobus a toto cakanie je sakra horsie 🙂

kikus77
26. aug 2010

@holly74 dakujem moc, moc a ak Ti mozem poradit, netestuj. Ja som to spravila a zrutil sa mi svet a ked mi povedali prvy negativny vysledok plakala som aj ked den predtym mi vysiel negativny test. Radsej si to pekne uzivaj a zbytocne sa nestresuj. Ja uz urcite testovat nebudem, az ked mi to povedia v telefone si jeden spravim, aby som potom mohla machrovat 🙂

dany79
26. aug 2010

@holly74 hej, strasne dlho to trva. Ale uz iba tyzden a ideme na krv. Neviem, ci to vydrzim. Minule po ET som sa netestovala, ale to hlavne preto, ze som dostala mrchu este tyzden pred planovanym krvnym testom. Teraz uvidim podla situacie a podla toho, ci zvitazi zvedavost 🙂 Nedavno som sa tu dozvedela, ze niektore baby mali pozitivny mocovy test uz 5ty den po transfere. Ja mam teraz 8, ale este si netrufam na test 🙂

holly74
26. aug 2010

@dany79 No, neviem, na 5. deň ešte môže byť v krvi HcG z Pregnylu, si myslím...Poznám kočku, kt. mala test pozitívny, práve asi z toho dôvodu, ale tehu nebola.

dany79
26. aug 2010

@kikus77 tak to je skvela strategia 🙂 testovat sa az po tom, co ti povedia pozitivny vysledok 🙂 Neboj kikus, ono to pride, mas este 3 moznosti KET. Drzim palceky 🙂

dany79
26. aug 2010

@holly74 Hej ale pri KET sa Pregnyl nepicha, teda aspon mne ho nedavali. Takze ak by som mala pozitivny test, tak je velka pravdepodobnost, ze som tehotna. Ale aj tak s ami to zda priskoro.

renka77
26. aug 2010

@kenya83
@dany79 ahojte dakujem,takze predsa su expandovani obidvaja drobci co nam ostali 😵 a budem ich opatrovat 😉 teraz trosku oddychujem

dany79
26. aug 2010

@renka77 Tak tak, nohy hore a manzel nech ta obskakuje 🙂 Ved mas v brusku aj jeho male poklady 🙂 Tfuj tfuj tfuj, nech sa poriadne uhniezdia a nech sa Vam to podari 😉

annamary27
26. aug 2010

@kikus77 ahoj,tak to mi je lúto,že sa krpci neujali,ale nevešaj hlavu,nič nie je stratené ,ešte máš mrazáčikov.treba veriť,že najbližšie sa to podarí 😉 😉 😉

janka134
26. aug 2010

renka77 tak ti drzim strasne palce a treba verit ze aspo 1 sa zapaci 🙂

renka77
27. aug 2010

@janka134 diky samozrejme ze verim 😵

renka77
27. aug 2010

@janka134 ty sa chystas tiez na KET? super teraz to vyjde,vacsinou to vyda az na druhy krat prvy raz malo komu,aspon sa mi tak zda 😉

kikus77
27. aug 2010

@renka77 Renka tak teraz si ma potesila, nejako sa nemozem naladit na pozitivne myslenie ☹

dany79
27. aug 2010

@kikus77 kikus, nezufaj, u kazdeho je to ine. Poznam aj babenky, ktorym sa to podarilo na prvy pokus 😉

dany79
27. aug 2010

@renka77 Ahoj reni, ako sa mas? Ako sa citis? Sedis s vylozenymi nozinami?😉

kikus77
27. aug 2010

@dany79 v podstate som akceptovala a zmierila som sa so skutocnostou, ze to nevyslo. Len sa neviem nejako pozitivne naladit, viem ze ideme dalej o tom nepochybujem, len tie slova, ze teraz sa to podari su pre mna momentalne len slova bez obsahu, nedokazem tomu uverit, chyba mi to nadsenie a presvedcenie s akym som sla do IVF ☹ Neviem ci chapes, ale urcite to chape kazda z nas, co som to vlastne teraz vypotila 😉

Dany nevies, alebo niektora z Vas, co ma caka , teda hlavne embryjka pri KET? Myslim rozmrazenie, ako dlho ich rozmrazuju, co sa s nimi deje, ci cakaju na dalsie delenie atd?

dany79
27. aug 2010

@kikus77 Kikus, je to normalne, ze sa tak citis...ja som z toho tiez nebola vytesena, ale po case som sa sustredila na ten KET. Povedala som si, to ze to nevyslo raz este neznamena, ze to nevyjde druhy krat a pozitivne myslenie je polovica uspechu. Ak sa budes zozierat myslienkami, ze sa to nepodari, tak do toho ani nechod, nemalo by to zmysel a iba by ste si zmarili sancu.
Co sa tyka KET, tak nam rozmrazvali embryjko v stredu poobede a vo stvrtok sme mali transfer. Sleduju, ci sa dobre rozmrazi a ci sa dalej vyvija. Potom ho oznamkuju, rano o 7:30 som si mala zavolat a o 10:30 sme mali transfer.

kikus77
27. aug 2010

@dany79 asi to chce trocha casu, aj menzes mam nejaky divny tak zrejme pockam az na ten dalsi. Nemam myslienky ze to nevyjde, skor nedokazem mat ziadne myslienky, len viem ze idem do toho, len nejako nic necitim, ale to prejde 😉

ty si si dala rozmrazit iba jedno vajko? My mame zamrazen jedno 4-bunkove a dve 6-bunkove. To oni navrhnu kolko rozmrazia? Urcite chcem vlozit dve, nebranim sa dvojickam a pri vklade iba jedneho by som zrejme mala pocit ze som si znozila sance. To je ale uvazovanie, co ???? 😉 😉 😉

dany79
27. aug 2010

@kikus77 My sme mali iba jedneho mraziacika, takze sme nemali nad cim uvazovat. Mali sme predlzenu kultivaciu. Vkladali mi embryjko v stadiu expandovatej blastocysty. Neviem, ci sa ti zvysuju sance, ked si das 2 embryjka, ale urcite sa ti zvysuje riziko potratu , ked sa uchytia obe a aj predcasneho porodu 😒 Ale ja nie som lekar 🙂 Takze to je na tvojej dohode s lekarom. On ti urcite povie, co je lepsie 😉

janka134
27. aug 2010

renka77 ja sa chystam na KET ale moja mrcha nigde tak som bola dnes v centre dali vyvolavacku a cakam uz sa neviem dockat tiez chceme vlozit 2 naraz ak sa preberu nech mam pokoj a potom uzavriem dalsiu kapitolu ak sa nechyti tak nebudeme uz pokusat nechame to na osude ja stale drzim palce 🙂 😉

monka112
27. aug 2010

ahojte, tak dnes mam vysledky z krvi, a moj test sa potvrdil, vsetko negativne, prve IVF sa mi nepodarilo

dany79
27. aug 2010

@monka112 Ahojcek, to mi je luto. Mate nejakych mraziacikov? Nezufaj, nabuduce sa to podari. Drzim palceky 😉

janka134
27. aug 2010

monka112 nezufaj na prvi raz sa to malo komu porari neboj bude dobre ani nam sa to nepodarilo prvi den to moc bolelo preplakala som 24 hod ale teraz je uz dobre ja sa chystam na KET moc mu neverim ale vyskusam drz sa 🙂

monka112
27. aug 2010

@dany79 ahoj, preveze nemam mraziacikov, to je na tom najhorsie, mala som len 4 vajicka a len jedno bolo kvalitne, nemali mi co zamrazit

dany79
27. aug 2010

@monka112 Tak to ma mrzi, ale neboj, nabuduce sa to podari. Ja som mala tiez iba jedno na ET a jedno na KET a to mi zobrali 10 vajicok pri odbere 😒 Ale verim, ze uz cakam babatko 🙂 2.9. ideme na krvne testy. Tak snad nam povedia tu pre mna najkrajsiu vetu na svete: Cakate dietatko 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre