Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

ursula5
5. okt 2011

@mojusa pekné ležanie ja polihujem sále PC mám pri gauči som to vyriešila lebo keď som sedela tiež ma pobolievalo a viac som špinila 😉 tak sa zajtra ozvi 😎 🙂

ursula5
5. okt 2011

asi sa mi rozplynul sen 😢

dasyka
5. okt 2011

@ursula5 co sa stalo? menzes? ☹

ursula5
5. okt 2011

@dasyka asi áno bola som na wc a mala som už aj krv, už to asi nezachránim 😒

miminkad
5. okt 2011

ahojte,potrebujem poradit,ako je to so sexom pred OPU?nejak nas v centre zvlast na to neupozornovali,ze ci mozeme alebo nie 😕

ria191
5. okt 2011

@miminkad v Heliose zakazujú styk pred OPU myslím si, že asi týždeň pred sa už nesmie keksíkovať 😠 .

miminkad
5. okt 2011

@ria191 nas praveze neupozornovali na to,jedine tie tri dni,ze nemame mat,kvoli spermiam.a potom tusim tri dni po ET.asi maju uplne ine postupy ako v Heliose.tam tusim musis ist aj na ET s plnym mechurom,co v centre,kde chodime netreba 😕

ria191
5. okt 2011

@miminkad ja si myslím, že úplne stačí 3 dni ono je to hlavne asi kvôli spermiám. A ten plný mechúr si pamätám veľmi dobre. Mala som ho taký plný, že ma poslali vycikať a na sone videli všetko v pohode. Sestrička bola taká "milá", že keď ma zbadala tak si neodpustila poznámku že aký veľký bachor 😠 .

miminkad
5. okt 2011

@ria191 chodis do Heliosu?predpokladam,ze asi ano.my sme tam boli na konzultacii a som rada,ze tam nechodime. 🙄 je tam veru velmi mily personal,vratane niektorych doktorov 😠

mojusa
5. okt 2011

@ursula5 este to nevzdavaj, ja som volala s kamaratkou ktrora po et tiez krvacala a bola tehotna uz ma krasne babatko. ja som sa trocha odreagovala, robila som si nejake papiere do roboty a trocha sa popri tom ukludnila, mna ortiel caka zajtra, pekne lez a oddychuj.

ursula5
5. okt 2011

@mojusa no volala som do heliosu mám prísť už v piatok 🙂 spravila som si test je negatívny ak neviem či a niečo zmení 😉 uvidíme

lara16
5. okt 2011

@ursula5 aky si si robila test? a kolky den si po ET? ja som mala test pozitivny a HCG potvrdene a tyzden uz spinim a dva krat denne krvacam...sice len trochu, ale krvacam a HCG zatial stupalo...dr. povedal, že nemama stresovat , ze to moze byt...

timona
5. okt 2011

ja som po neusesnom IVF a moja MS po IVF trvala asi tak dva dni aj to bolo len take spinenie, takze z toho sa da usudzovat asi aka vysoka bola sliznica..., ale v CAR-e ich vyska mojej sliznice pred ETnezaujimala, mali starost len o to aby som im hlavne zaplatila...aspon viem preco to nevyslo..

ursula5
5. okt 2011

@lara16 no ja špiním už od nedele a dnes som trocha aj krvácala v piatok idem na test namiesto pondelka tak uvidíme ale moc šance si už nedávam, test som mala ten mamatest clerrapid či čo to je? som 11 deň po ET 🙂

mojusa
5. okt 2011

@ursula5 no aj ja som mala negativny test, robila som si ho vcera, ale to som bola len 7 den po et ale niekomu to ukaze uz aj vtedy.ale aspon ze pojdes uz v piatok, nebudes taka nervozna do pondelka, uvidime aky budeme mat vikend ci stastny 🙂 alebo nestastny ☹

mojusa
5. okt 2011

@timona ahoj a do akeho caru chodis?ja som v iscare v martine strasne spokojna, su ako rodina, kazdy problem hned riesia a ked sa nieco dialo volali mi dokonca oni ako sa mam 🙂

ursula5
5. okt 2011

@mojusa no teraz už zas málo špiním a aj krv sa ukľudnila 🙂 ale ja už tomu moc veľkú nádej nedávam som 11deň po ET, nevadí víkend bude fajn aj tak aj tak aspoň už budem konečne vedieť na čom som ešte stále ležím a snažím sa ale už mi je to asi prd platné je mi smutno neviem kde som urobila chybu alebo prečo sa to nechytilo ale ja sa zas pozbieram a pôjdem ďalej 😉

mojusa
5. okt 2011

@lara16 a bolelo ta aj podbrusko ako pred menstruaciou? lebo ja tiez trocha spinim a pobolievama aj podbrusko tak sa bojim. som 8 den po et a zajtra idem na krv a sono. v care mi povedali nech radsej teda pridem skor az som v klude.

mojusa
5. okt 2011

@ursula5 no to keby sme vedeli preco to niekomu vyjde hned a niekomu nie tak to by bolo fajn. ty mas aspon mraziacikov 🙂 takze budes moct ist na KET ale ja pojdem na vsetko od znova. najviac ma ubija ked sa ma kazdy vypytuje ze kedy budem mat deti, a to este pracujem v detskom obchode tak je to o to tazsie. nervy uz mam uplne na nule, asi pojdeme niekam na vikend ak to nedopadne dobre a budem sa sustredovat na manzelika. drzkaj sa. budem na teba v piatok mysliet a drzkat ti palceky 🙂

mojusa
5. okt 2011

@ursula5 a mozem sa spytat odkial si?

ursula5
5. okt 2011

@mojusa ja som som zo Žiliny 😉
vo všetkom máš pravdu aj my si spravíme pekný víkend a možno troška pokeksíkujeme konečne 😀 už len ležím a som z toho na nervy, ja sa ozvem trošku neskôr ešte idem zas na chvíľu na gaučík 🙂

mojusa
5. okt 2011

@ursula5 tak pekne oddychuj, ja tiez idem zavolat drahemu, lebo pracuje v CR a idem kukat telku. tak to byvame kusok od seba. ja som z KNM. neviem ci este dnes pojdem na net, ak nie tak zajtra dam vediet ako som dopadla,uz aby bolo rano, lebo od nervou asi nezaspim. zatial papa 🙂

ursula5
5. okt 2011

@mojusa zajtra na Teba budem myslieť 😉 zas špiním len málo tak ja tomu už nerozumiem ale podľa mňa tými liekmi naťahujem aj tak už viem ako to dopadne 😉

timona
5. okt 2011

@mojusa ja do ISCAR-u Ba, aj oni su milí, akurat ze ma IVF stalo 500euro a nakoniec mi zabudli dat estrogen...ale aspon si nabuduce budem davat o to väčší pozor...

mojusa
5. okt 2011

@timona jaj tak to by sa im nemalo stat, mne v martine dali recept na utrogestan hned ked som zacala stimulaciu a teraz ked mi chybal tak mi poslali recept postou domov. ja idem zajtra na sono a krv ale neviem ci ma potesia, uz teraz mam strach ☹

timona
5. okt 2011

@mojusa ja mam pocit, ze oni maju veľa pacientov a nejak to nezvladaju...kazdeho chcu rychlo vybavit ale je to na ukor kvality..

lara16
5. okt 2011

@mojusa podbrusko ma bolelo az dnes som 16 den po ET...predtým nič...ale dnes teda totalne ako pred MS uz som si hovorila ze urcite je koniec aj som krvacala volala som dr....a vecer som utekala k nemu...a povedal ze MS sa nekona na sone videl dutinku...tak ostava len cakat...ja spinim a obcas krvacam od 9 dna...🙂))

lara16
5. okt 2011

@ursula5 ked som sa pytala lekara preco krvacam? povedal mi, ze nikto nevie dovod ...ze su to vzdy dohady...preco...ale ze nech si uvedomim, ze telo som predavkovala hormonmy, ktore za beznych okolnosti by nikdy same v takych davkach nevytvorilo...tak kazde potom reaguje inak...dr. v centre hovoril ze mozno sa najprv uchytili obidve embrya a jedno to vzdalo a ide prec...dalsi povedal, ze krvacam lebo som v case MS...a tak dalej 🙂)) tak neostava len cakat ako to dopadne....

dasyka
6. okt 2011

@lara16 ahoj....s tym krvacanim je to fakt zahada 😒 . Ja som tak krvacala celu stimulaciu. Dr sa cudoval, ze vystelku maternice mam v poriadku, krcok cisty, vajka boli OK...nakoniec zistili, ze mi krvaca endolozisko v posve. Reagovalo asi na tu strasnu davku hormonov. Drzim Ti palce, aby si bola aj s drobcekmi v poriadku 🙂

ria191
6. okt 2011

@miminkad áno chodíme do Heliosu. Jediný kto mi tam fakt vadí je Mudr. Galo. Nemám k nemu dôveru tak preto chodím Krajkovičovi. Je to tam v pohode. Pred prvým IVF som bola v dvoch centrách. V Heliose a v Reprofite Brno. Ale v Brne ma tlačili do dosť riskantnej operácie, ktorú som nechcela absolvovať tak sme 1. IVF absolvovali v Martine, ale bez úspechu. Nakoniec som tú operáciu absolvovala u najlepšieho operatéra na Slovensku a teraz máme pol roka pauzu. Ale už mám schválenú žiadosť v Heliose. Keď sa to tam zase nepodarí tak pôjdeme do Brna.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre