Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

jarika22
15. feb 2014

@vivera Ahoj. Tak ako, urobila si včera ten testík? Ja som sa neodvážila...

linn32
16. feb 2014

@magdus999 kurnajz!!! Je to sila..daj sa do poriadku..skoda :(

sonkaj
16. feb 2014

@jarika22
Neblázni...od rána čakam na spravu...

slavomirarebecca
16. feb 2014

@jarika22 ahoj ja som mala tiež v sobotu et a v utorok idem na krv a do vtedy má isto porazi, Dnes mám dostať ms. Je to strašné toto čakanie. Ak si si spravila test daj mi vedieť ako dopadol. Ja sa ho aj bojím urobiť. Úplne viem čo prežívas a to nám povedia že hlavne pokoj..aký pokoj veď som taká napätá. Držím silno palce..a kde chodíš do centra?

monca2013
16. feb 2014

ahojte baby,neviete mi niektora z vas poradit menzes mi ma prist až 24.2 a už asi tyžden ma strašne bolia vaječniky,križe a cele podbruško predvčerom som v noci zvracala ale to pripisujem že som si dala zavinače. neviem predtym som to nemala silne bolesti a krče mam len v den menzesu budem vdačna za každu odpoved 😉

jarika22
16. feb 2014

@slavomirarebecca Ahoj. Rozhodovala som sa či ho urobiť, alebo nie. Nakoniec som sa na to dala, a výsledok negatívny, ani náznak druhej čiarky. Teraz sme boli v Brne v Heliose. Som úplne hotová, tak strašne som chcela veriť, že to teraz vyjde, vôbec neviem ako ďalej. Či to skúsiť ešte raz v Brne, alebo sa vrátiť do Košíc, neviem.... Mali sme len jedno embryo na transfer.

jarika22
16. feb 2014

@sonkaj Nevedela som sa donútiť k písaniu, žiaľ opäť neúspech. ☹

magdus999
16. feb 2014

@linn32 nevadí, všetko zlé je na niečo dobré 🙂 zistili pri laparke nejaké veci, ktoré by inak nezistili, dali rovno dokopy, oddýchnem si a hurá,opäť do toho 🙂 a ty ako? viem, že si chcela pauzu, je niečo nové?

sonkaj
16. feb 2014

@jarika22
To ma mrzí,ale este pre istotu chod na krv,jeden nikdy nevie.
Hlavne si nedavaj dlhú pauzu,šup do dalšieho pokusu tu v Ke,ver mi raz to vyjde.mam za sebou 11pokusov tak viem o ćom hovorím,nevzdavaj to.Ak budeš tu v ke,zavolaj a možme sa vidieť.
Keby si čokoľvek potrebovala,plati to iste,volaj.

linn32
16. feb 2014

@magdus999 vsak jasne..hlavne ze si v pohode..vidis ze vies otehotniet,cize nabuduce to vyjde..a toto rychlo vypust z hlavy..ja este oddychujem..ziadost schvalena..nechce sa mi do tych hormonov opat..ak mam byt uprimna..citim to nejak tak ze to mam v pecku 🙂

jarika22
16. feb 2014

@sonkaj Díky, na krv pôjdem. Neviem, zdá sa mi, že sa točíme v bludnom kruhu. U vás je spg v poriadku? Nechápem prečo sa to nikdy neuchytí, keď som úplne v poriadku. A nikto nepovie, že nemáme ďalej skúšať, hoci spg nevedia ani poriadne vyšetriť. Už som z toho hotová.

vivera
17. feb 2014

@jarika22 Ahoj, robila som si dnes rano, a je biely ako sneh :(

sonkaj
17. feb 2014

@jarika22
Spg ani nahodou nemame v poriadku,boli sme aj u androloga,drahy bral 3mesiace ATB,šli sme na ICSI.
Mne nasadili prednison aby som sa branila protilatkam.tento model bol pri 5.IVF kedy mam maleho a pri 6.ivf bol iny-neuchytilo sa a teraz pri 7.ivf zasa ta ista kombinacia liekov a chytla som.
Dnes rano som mala poplach-začala som krvacat-rychla cesta aj s taškou do nemocnice.krvacanie je vonkajsie nasťastie,sono a babetko boli ok,v piatok kontrola.Nič nie je v pohode ani keď sa to podari,ale v tom spočiva naša sila,že po slzach pride usmev a toto prajem aj tebe.

janyc
17. feb 2014

@sonkaj ahoj, podľa čoho viete hodnotu HCG? existuje taky test v lekarni alebo povedia na základe krvného testu aj výsku HCG?

magdus999
17. feb 2014

@linn32 presne aj ja sa tak cítim 🙂 vôbec sa mi nechce do ďalšieho KET, viem že to nie je tak náročné ako začať odznova, ale fakt sa mi nechce. Chce to čas a hlavne ty musíš cítiť, že ideš do toho s nadšením. Ja som mužovi povedala, že tento rok tam asi nejde a boh vie, možno o mesiac budeme hovoriť inak, ale v tejto chvíli proste nie 🙂 a tiež si myslím, že moje telo sa nakoplo a bude dobre, povyberali mi cysty, povypalovali endometriozu a idem si dať oddych od všetkého 🙂 neriešiť, aj to my ženy potrebujeme 🙂

sonkaj
17. feb 2014

@janyc
Hladina hcg je stale na zaklade krvneho testu.ja chodim kazdy treti deň.

jarika22
17. feb 2014

@vivera Tak to je smola, strašný pocit. Už dva dni ma bolelo celé brucho ako pred ms. Dnes výnimočne lepšie. Musím sa ešte dohodnúť s gyn, kedy na krv.

jarika22
17. feb 2014

@sonkaj Len sa drž, a dávaj si na seba pozor. Ešte ma napadla jedna otázka. Bola si na nejakých imunologických testoch? Prečo sa Herman rozhodol dávať ti prednison? My sme zatiaľ neboli na žiadnych imunologických testoch, a zdá sa mi, že sa stále točíme v bludnom kruhu, a na niečo sa zabudlo. Neexistuje, že sa už toľko embryí neuchytí, ak sú v poriadku a aj ja som. Musí to mať nejakú príčinu, ale Dr. vravel, že zisťovanie príčin nám nepomôže, len máme chodiť na IVf lebo je to jediná vec, ktorá nám pomôže, preto ma tie Ke odradili. Myslím, že by asi bolo treba tiež zájsť za andrológom, neviem. U nás jediný zistený problém je ten zlý spermiogram, a to som bola aj na laparoskopii. Muž rok bral profertil, ale ten nič nepomohol, teraz nám Texl kázal brať L- carnitín a nejaké vitamíny. Myslím, že sa nepustím do ďalšieho IVF bez hľadania príčiny. Nemáme milióny, že by sme mohli chodiť každý mesiac na IVF, ako na bál, hoci ešte máme našetrené nejaké financie... Neviem, kde tí lekári žijú.

vivera
17. feb 2014

@sonkaj prosim ta, ty stale chodis k Hermanovi? Ake davky prednisonu si brala? A ako dlho pred prenosom?

vivera
17. feb 2014

@jarika22 ty si bola nea imunologických vysetreniach? Ja akurat o tom uvazujem. 20.2. maju otvarat v Košiciach pobocku Medirexu. Musim sa na to opýtat doktora.

sonkaj
17. feb 2014

@jarika22
Na imuno som išla sukromne po nevydarenych IVF do tkanivovej banky v Novej nemocnice.tam zistili protilatky na všetko možne a ukazala som vysledky v CAR a tak mi hneď pri pichani gonalu nasadil prednison a agolutin.

jarika22
17. feb 2014

@vivera Nie, neboli sme na iných vyšetreniach. Pravda je taká, že tých vyšetrení ti urobia milión, ale do rúk ti nedajú žiadne papiere. Teraz si ich asi idem vypýtať z Heliosu, nech mi pošlú čo majú. Neviem, aký bude ohlas.
@sonkaj Díky za info. Ešte snáď toľko, že na koho by sme sa tam mali obrátiť, a s čím konkrétne. Tejto téme som sa veľmi nevenovala zatiaľ, tak som v tom nováčik...

sonkaj
17. feb 2014

@jarika22
Mudr.Bobak-veľmi zlaty,prijemný,ochotny.nova nemocnica tkanivova banka

jarika22
17. feb 2014

@sonkaj Díky, niekedy pre 9 rokmi sme s ním niečo riešili. Skúsim sa naňho nakontaktovať.

dukokatka
17. feb 2014

prednizon sa bere preto aby telo nevytvaralo ,protilatky k embriku,lebo telo embriko berie ako cuzie teleso ,aby ho telo prijalo.niekedy sa moze telo branit a neprijme embriko,tak sa odporuca prednizon,

vivera
18. feb 2014

@dukokatka a v akých dávkach? Ja beriem 10mg. Je to dost?

basha070
18. feb 2014

Ahojte dievcata, rada by som sa pripojila medzi vas, dnes som 6 den po ET, to cakanie je hrozne. Mate nejaký recept na odreagovanie sa? 😀

liana75
18. feb 2014

@basha070 ten asi nemá nikto 🙂 sme ako načasované bomby 🙂

basha070
18. feb 2014

Liana75 ty si kolky den? Mas 1 alebo 2 ?

liana75
18. feb 2014

@basha070 no ja som 11.deň a vkladali mi len jedno embryjko. A ty ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre