Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bique
27. mar 2012

@sidlo 26tt je zaciatok 7meho mesiaca a je to dlhy pribeh ☹ odraza to uroven nasho zdravotnictva, pretoze chlapci sa narodili zivi, zdravi, uz uplne vyvinuti, zili mi 3 dni, hoci som na nich pozerala iba cez stenu inkubatora, bol to ten najkrajsi pocit darovat zivot tym drobcekom a to ma pohana dalej 😔 chcem to zazit znova a tesit sa s dietatka po zvysok mojho zivota....a nie je co obdivovat, dakujem svojmu muzovi, nemal to somnou lahke a nejaky cas uz presiel, takze s nadejou ideme zas do toho a dufam, ze sa to opat podari, lebo v januari mame uz jedno neuspesne KET za sebou 😖

martina2207
27. mar 2012

@elapp 🙂 A ET? Ako je to s tým?

sidlo
27. mar 2012

@bigue nam sa to stalo v rodine, svagrinka dopadla podobne. No ja sa bojim ze mna by taky cas museli zviazat do kazajky. No nechajme to radsej. Nebudem ti to pripominat
@zuzanka.h tak siiiilno drzim palce nech je snehulienka bojovnicka a silno sa ta drzi🙂

zuzanka.h
27. mar 2012

@bique neboj určite sa to podarí! Budeš mať ešte krásne detičky!

zuzanka.h
27. mar 2012

@sidlo ďakujem veď aj ja jej dohováram ako sa na ňu tešíme, ako jej bude pri nás dobre, ako má už svoju izbičku (síce nezariadenú) ale predsa !

sidlo
27. mar 2012

@zuzanka.h vidis? 🙂 take tahy na bambulku ma nenapadli ze ju idem ukecavat na izbycku. Ja som zatial len na dobreho tatina namotavala🙂 A on na to ze sa bude mat dobre kedze kojit by bolo z cim🙂))) My mame cely velky prazdny dom a nema nam po nom kto behat☹

zuzanka.h
27. mar 2012

@sidlo neboj bude v ňom ešte rachotu a buchotu. Aj my sme mali najskôr domček a teraz ho už pomaly zapĺňame 🙂

sidlo
27. mar 2012

@zuzanka.h tak velmi chcem nech uz mi tu nieco beha🙂 A vy ste mali PK? Lebo dost o tom uvazujem pre buducnost. A berie sa nieco aj pred KET alebo az potom? Ides zajtra do prace?

elapp
27. mar 2012

@martina2207 k ET som este nedosla, napisem po vikende. dovtedy drz palce aspon tak ako ja tebe 🙂))

bique
27. mar 2012

@zuzanka.h @sidlo tak my to mame podobne 🙂 tiez velky dom a v nom iba my dvaja 😠 😠 a ked som sama, tak tak je ticho v nom 😖 ale coskoro sa to zmenii zmenii 😀 😝 aj u vas aj u vas 😀 😝 drzim vam silno palce baby 😉 😅

bique
27. mar 2012

@sidlo ahoj, pred KET sa beru od 2DC estrimax rano a vecer, od 7DC uz aj na obed a od 10DC sa k tomu pridava utrogestan 2x rano 2x vecer az do vkladu a potom sa takto pokracuje aj po vklade,,,,oproti stymulky uplne od zaciatku na ziskanie folikov po ET je toto prechadzka ruzovou zahradou, len psychika stale zabera 😕

elapp
27. mar 2012

@sidlo mne to embryologicka vysvetlila tak, ze po tych 3 prvych dnoch delenia buniek chyta embrijko aj geneticke stopy muza a tie sa nie vzdy sparuju, takze netreba velmi spekulovat a pri tych polozkach, co to vsetko stoji, proste zaplatit aj PK a VERIT ZE TO VYJDE!

bique
27. mar 2012

@sidlo teda aspon u nas v CAR je to tak, inde mozno inak 😉

bique
27. mar 2012

@elapp super vysvetlene 😉 my sme mali vsetky po 5dnovej PK...aj zamrazene

bella1303
27. mar 2012

@sidlo
@bique
@zuzanka.h ja som si ista, ze ani sa nenazdame a bude nase velke domy( byty) zaplnat detsky smiech🙂

sidlo
27. mar 2012

🙂 @bique dakujem velmi pekne za info. Hlavne ze uz netreba behat na konroly. Lebo po tomto pestrom mesiaci si ja z prace asi tak skoro volno nevypytam. Ja som ale napr. na clostylbehyd reagovala psychycky o dost horsie ako na injekcie. A kam chodis co Caru?
@elapp citam tu vselijake nazory na tu PK. Len mam pocit ze asi viacej bab otehotnelo prave bez nej. Tiez som pocula ze v takom vyssom stadiu vyvoja sa mozu mrazenim skor poskodit a nevydrzat to. Predsa len v brusku je v brusku. No neviem....len polemyzujem. Nejde o peniaze....aj ked aj o to.....
@bella my asi chceme uz do bytu, cestovanie nas obera o velmi vzacny cas

elapp
27. mar 2012

@sidlo Velmi polopatisticky povedane: Ak embryjo neprezije PK, neprezilo by ani u teba v maternici... ale rozhodnutie je na tebe

bique
27. mar 2012

@sidlo ja chodim do KE....na kontroly musis chodit...prvy uzv 2DC...potom na 7DC, cize o pat dni ...no a potom na 14-15DC vklad....takze pred vkladom 2x urcite pojdes 😉 😕

sidlo
27. mar 2012

@elapp dovolim si laicky nesulasit. Predsa len prostredie kde je je ine- nie prirodzene, idealne. A prave som o tom aj citala nieco co vizeralo odbornejsie ako tu nase dohady a bolo tam ze v brusku by MOZNO mali lepsiu moznost prezit ako vonku. Ale neber to ze sa hadam....ja len nahlas uvazujem

bique
27. mar 2012

@elapp je to aj moj nazor, ale asi je to na tej vyssej moci 😉 ale ked sa jej da este trosku pomoct 😉

zuzanka.h
27. mar 2012

@sidlo ja som na materskej. Ale keď sme mali IVF tak som bola od začiatku pichania hormónov na PN . Mali sme aj PK a zamrazili nám jedno embrzjko vynikajúcej kvality a 3 slabšie. To jedno mi dnes vložili 🙂 Pred KET som brala estrimax a utrogestan a teraz pokračujem v tých hormónoch

bique
27. mar 2012

@sidlo @elapp ono je pravda, ze sa poskodzuju potom ked su aj po PK zmrazene...my sme ich mali zmrazenych 14...pri prvom KET museli kvoli dvom pouzitelnym rozmrazit 7 a teraz pri druhom to iste ☹ prve ket nevyslo, ale dali sme vlozit iba jedno, takze teraz verim, ze to vyjde, lebo sme dali vlozit dve 😉 no a ET s cerstvymi nam vysiel na prvy krat....vlozili dve a dve sa nam aj chytili 🙂 takze si myslim, ze ta PK tomu pri prvo KET "pomohla", lebo embryjko bolo spickovej kvality, ja nemam vobec ziaden problem okrem vajcovodov...ani genetika, ani krv, ani imunita, ani stitna zlaza...takze to bolo na tej vyssej moci....teraz sme mali kvalitu priemernu, ale ocividne na kvalite nezalezi, lebo niekomu sa chyti aj velmi malo pravdepodobne, lebo je nekvalitne a posledne a aj tak to vyjde,,,takze tazko o tom polemizovat...podla mna je najdolezitejsie doverovat svojmu dokimu a verit iba v pozitivny vysledok a mysliet pozitivne a byt v psychickej pohodicke 😉 mne v januari odporucal tiey vlozit dve, ale ja nie a nie, lebo z dvojiciek som mala panicky strach 😖 no a asi som mala posluchnut a mozno by som uz teraz nebola cakatelka na vysledok ale tehulka 😖

zuzanka.h
27. mar 2012

@bique no dúfam , ale ja verím že nám ešte vlasy budú stáť z toho ako sa nám deti budú naťahovať o každú maličkosť 🙂

bique
27. mar 2012

@zuzanka.h xixi...ja sa tesim, aspon nebudeme musiet vlasy tupirovat 😀 😀 😀 budeme chodit "upravene cely den" = natupirovane 😀 😀 😀 😀

zuzanka.h
27. mar 2012

@bique ja chodím do Heliosu v Martine a tam mi embryologička povedala, že majú 80% úspešnosť že embryo po PK prežije rozmrazenie. a majú 50% úspešnosť tehotenstva po KET

zuzanka.h
27. mar 2012

@bique presne a pernamentne nervózne a neupravené a unavené, ale ŠŤASTNÉ

martina2207
27. mar 2012

@elapp jasne že budem. a kedy si bola na odbere?

bique
27. mar 2012

@zuzanka.h hej aj u nas je to tak.....ja chodim SPLN-Kosice...maju aj take statistiky, ze su obdobia, kedy maju tehotne vsetky po KET 😀

elapp
27. mar 2012

@sidlo @bique ak sa vam chce studovat nieco odbornejsie /v druhej casti clanku/:
http://www.sanatoriumhelios.sk/sk/sterilita/asi...

zuzanka.h
27. mar 2012

@bique tak teraz je to všetky tehotné

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre