Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

silvinkabb
27. nov 2015

@dafnedafne mozem taku osobnu otazku? preco si sa hned po prvom neuspechu takto rozhodla? mozes aj IP. vdaka
@leto79 to, ze sa to malokomu podari na prvykrat citam iba niekde na forach. v okoli mam vsak uplne ine skusenosti, su niekde nejake statistiky, alebo info o co sa da opriet?

linda10
27. nov 2015

Baby chcem sa spýtať kedy vam zavolali z laboratoria predtym ako ste išli na vklad?Mne maju zavolat na kontrole som bola teraz pondelok a povedali ze budu volat a vklad mam mat pondelok,ale uz je piatok a nevolali.Viete mi poradit? Dakujem.

evit81
27. nov 2015

@linda10 ahoj, ja chodím do RF a do laboratória som vždy volala ja v určenom čase (informácie podávali medzi 13.-14.00 hod). A volala som 1. a 3. deň pod odbere. Hneď v prvý deň mi povedali, kedy mám plánovaný transfer (ak sa všetko bude vyvýjať dobre). Určite byť tebou, tak tam volám!

oslo1
27. nov 2015

@dia001 Ahoj,

velmi som na teba dnes myslela. Ja som si svoje sklamanie prezila pred tyzdnom. Viem presne, ako sa citis.
Prajem ti velmi vela zdravia, stastia, lasky a sily, aby si sa zas pokusila. My tiez do toho pojdeme este raz.
Ja som si velmi vela poplakala, zivot je pes, ale treba bojovat. Ja si vzdy hovorim, ze aspon, ze mam milujuceho manzela, o ktoreho sa mozem opriet. Nas ivf velmi spojilo, je to nas problem, tak k nemu aj pristupujeme.
Zo srdca ti prajem to najlepsie, nech ta ten tvoj batoztek stastia cim skor stretne. x

chmurkaxy
27. nov 2015

@linda10 Lindi,si GynFiv? Ak hej,zavolajú oni,je to v pohode. Sledujú stav embryjok (predpokladám,že máš PK, a čakajú,či sa niektoré embryjko hatchne). podľa toho zostávajú aj poradovnik, ktorá baba kedy ide na transfer (čas), aby mali embryjka čo najviac šancí.

linda10
27. nov 2015

@chmurkaxy ahoj ano som gyn fiv,hej mam pk. Takze mozu zavolat aj cez vikend ci nie?No ja som mala zmrazene dve blastocysty.Tak a ked mam ist pondelok tak preto nechapem.Mam KET.

chmurkaxy
27. nov 2015

@linda10 zavolajú v sobotu alebo max v nedeľu. Mne povedala ze maximálne 24 hodín pred transferom volajú,kedy je presný čas. Takže najneskôr v nedeľu tak 10:00 ti budu volať. Držím päste!

ema0408
27. nov 2015

Ja som teraz 9. den po ET a riadne mi nafučalo brucho, citim take pnutie, aj pupok sa mi skoro stratil. Mala niektora z vas takyto prejav? rano som mala trosku hnede spinenie...neviem, čo si mam o tom mysliet, myslite ze je to skor pozitivne alebo negativne znamenie?

chevalbleu
27. nov 2015

@ema0408 Ked mne nafucalo brucho od 5. dna po ET, bolo to sposobene neskorym OHSS (ktory sa prejavi pri rastucom hCG). Skusala si testovat? Spinenie som ale nemala, tak to ti neporadim...

linda10
27. nov 2015

@chmurkaxy Dakujem pekne.Dam vediet potom

ema0408
27. nov 2015

@chevalbleu .mne Dr. Vravela, že mam nabeh na OHSS, tak som ho v podstate aj cakala, ale ked neprisiel v prve dni, tak som sa tesila, že ma obide...myslis, ze moze prist az na 9- ty den, ja som myslela, ze je to skor v prvých dnoch pri uhniezdovani...testovat sa chystam zajtra rano, snad uz na 10 den v tom lepsom pripade, by tam uz nieco mohlo byt vidno..

chevalbleu
27. nov 2015

@ema0408 Ja som najprv ani netusila, ze to moze byt OHSS, myslela som si, ze ked som ho nedostala pocas stimulacie, tak som za vodou. Az potom, ked mi to potvrdili, som si o tom dost precitala na nete a v tomto pripade to vyvola stupajuce hCG. Takze ak sa ti prejavil 9. den, moze to byt tym. Preto sa pytam, ci si testovala. Ak budes zajtra, uz by tam mohlo nieco byt vidno. Mas 10-kovy alebo 25-kovy test?

ema0408
27. nov 2015

@chevalbleu mam 25 kovy...toto este nemam prestudovane, tak sa v tych cislach nevyznam, ale pisu, že na zistenie ranneho štadia

chevalbleu
27. nov 2015

@ema0408 25-kovy znamena, ze zachyti hCG od 25 a viac. 10-kovy je teda citlivejsi. Ale ja som mala tiez 25-kovy a ukazal mi na 5.den (pri dvojickach). Takze skus, drzim palce!

ema0408
27. nov 2015

@chevalbleu dakujem....uz na 5. Den?...mne vkladali iba jedno, tak keby sa chcelo ujat...no som zvedava, aj ked sa bojim....ale zas co citam prispevky, tak ak by mi to vyslo na prvýkrát, bol by to zazrak🙂..a ako si prekonala OHSS, nemala si nejaky strasny?..lebo ja zatial bolest velmi necitim, len sa citim brucho take stiahnute, velke...

chevalbleu
27. nov 2015

@ema0408 Mala som to dost zle, brucho ako v 5. mesiaci, velmi bolestive, znizenie mocenia, narast hmotnosti kazdy den, stazene dychanie, rychly tep... Na 3. den mi vybrali 2,2l tekutiny z brucha, to mi hned pomohlo, ale potom sa to vratilo pomaly. Dalsi tyzden sa to ustalilo a potom som pocas 2 tyzdnov postupne stracala tu nadbytocnu vahu. Ale ani v 9. tyzdni nie som 100%, ale je to o 90% lepsie. Ak si myslis, ze to mas, mala by si pit sportove napoje a slane polievky (tie sa tak nevstrebavaju do brusnej dutiny ako obycajna voda) a jedz vela proteinov (ja som mala podla krvi soli aj proteiny pod normu).

ema0408
27. nov 2015

@chevalbleu fuuu..tak to si si vytrpela...super, že uz ti je lepšie🙂sportove napoje? Preco take pomôcky lekari nepovedia?..kazali v pripade OHSS pit mineralku, džusy., jest syry, maso..

chevalbleu
27. nov 2015

@ema0408 dzusy som prave citala nie su dobre. Sportove napoje urcite, so solami a mineralmi.

illinka
27. nov 2015

@chevalbleu ako vidim ty si dost zbehla vo viacerych oblastiach na ktoré sa tu pýtame my snazilky.. ak môžem chcela by som vediet ake CAR si navštevovala, kolký pokus ti vysiel a co si myslis ze tentokrat zabralo aby to vyslo.. dakujem

chevalbleu
27. nov 2015

@illinka Rada sa podelim so svojimi skusenosti, ak to niekomu pomoze. Ale urcite su tu skusenejsie snazilky... my sa snazime "len" 2 roky, aj ked mne to prislo ako vecnost. Po roku sme to z mojej iniciativy zacali riesit, urobili testy, mala som "prefuk" vajcovodov, hysteroskopiu, (na nic neprisli), 3 IUI (1 skoncilo chemickym tehotenstvom) a nakoniec sme skoncili pri IVF. Prve kolo, prvy pokus, dufame, ze to dotiahneme do konca, este je moc skoro sa tym vobec chvalit. Este dodam, ze centrum je v Kanade (kde zijeme), mala som 17 vajicok, 16 zrelych, 10 sa oplodnilo (ICSI) a do 5. dna prezilo 7, co bolo nad nase ocakavania. 2 sme vlozili a 5 je zmrazenych.

illinka
27. nov 2015

@chevalbleu aspon mate surodencov🙂
Wau ale vidíš predsalen si priklad ze to ide aj na prvy pokus..

slivuska30
27. nov 2015

@chevalbleu ahoj...ano 2 🙂

ema0408
28. nov 2015

Rano som si robila test a boli //🙂...tak sa tesim, aj ked uvidim, aka bude v sredu krv...aj vy ste uzivali Esrrimax?..lebo v pribalovej informacii je napisane, že ak mate podozrenie, že ste tehotna, alebo že ste tehotna, tak ho neuzivat...a ja ho mam 3x1

nikus47
28. nov 2015

11.den po ET uz som nevydrzala a na teste sa objavili// v utorok ma caka este krv ale som neakutocne stastna!!!!!!😊😊😊😊

malik
28. nov 2015

@ema0408 ano ajja som brala estrimax do 12tt.blahozelaaam k // 🙂

ema0408
28. nov 2015

@malik dakujem🙂..jj, vsade citam,že do 12 tt sa použiva, aj ked mi to pride divne, kedze sa pouziva aj na vyvolanie menštruacie...ale však lekari musia vediet, čo robia

ema0408
28. nov 2015

@nikus47 gratulujem...dnes zdielam s tebou pocity, kedže tiež som dnes rano zistila//🙂..si o jeden den predo mnou...vkladali ti jedno, či dve?

malik
28. nov 2015

@ema0408 neboj sa v car Ti presne povedia kedy a ako vysadit 😉

nikus47
28. nov 2015

@ema0408 gratulujeeem.velmi sa tesim.vkladali mi jedneho bojovnika.uz nech idem na tu krv 😊 tebe dve ci jedno?

evit81
28. nov 2015

@nikus47 ahoj. Skvela sprava. Gratulujem. No ja som nedopadla dobre. Vcera vecer sa k spineniu pridala aj krv. Rano sme robili test a je negativny. Na kolky pokus ti to vyslo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre