Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

14nunu10
25. júl 2016

@19lilly ale......Nie ...čo to 😕

19lilly
25. júl 2016

@14nunu10 uz od rana som to tusila ze to je len otazka par hodin :( no co ako tu uz dnes niekto pisal statistiky nepustia :(

14nunu10
25. júl 2016

@19lilly tak čítala som vás priebežne a už davnejsie si písala ze mas pocit ze to nevyšlo a ono to nakoniec tak aj bolo...škoda no lebo fakt som myslela ze ti to vyjde teraz ....čo už 😞

dagaz
25. júl 2016

@19lilly nieeee.....to fakt? Preco😕

dagaz
25. júl 2016

@14nunu10 vies ono to clovek tak neako citi ze to nieje v poriadku...ja som od prveho dna ako mi vlozili emb.citila ze ee...ze nieco nieje tak ako ma byt...no vyzera to ze ten moj bude jedinacik

14nunu10
25. júl 2016

@dagaz hm,viem ze šiesty zmysel žien netreba podceňovať a vacsinnou sa naplní,ale existujú aj výnimky co keď nou budeš práve ty?? 😇

19lilly
25. júl 2016

@dagaz asi osud alebo co ja to uz nechapem nemame ziaden problem a napriek tomu stale nic :(

dagaz
25. júl 2016

@14nunu10 tak to by bola aka vynimka😊

dagaz
25. júl 2016

@19lilly nezahadzuj flintu do zita...si uz niekolko dni po mrche a zatial nic....vsetko bude ok....velmi velmi velmi drzim palce👍👍👍

14nunu10
25. júl 2016

@dagaz tehotteeenssskkaaaaa 😁

19lilly
25. júl 2016

@dagaz jakze nic uz som zacala spinit :( a BT zacala klesat

19lilly
25. júl 2016

Pocujte baby ked mam 8 embryjok jednobunkovych zamrazenych to kazde dalsie budem musiet platit 160 eur za KET a 190 za predlzenu kultivaciu???

14nunu10
26. júl 2016

@19lilly áno áno...tuším tak je to ☺

pinguinka
26. júl 2016

Ahojte,tak ja som 5 den po ET a do rana som zacala spinit...tak neviem 😢

espritka29
26. júl 2016

@19lilly
@14nunu10 žienky, stále som si myslela, že po opu sa dávajú embryjka na pk a až potom sa mrazia. Je to bežný postup, že sa 1 bunkové embryjka zamrazia a až po rozmrazeni je pk????

1veverica
26. júl 2016

@espritka29 no tak u nas to bolo naopak, vsetky embryjka nechali na pk, a potom mi povedali kolko prezilo kolko mi vlozili, a kolko je mozne zamrazit, ci suhlasim

espritka29
26. júl 2016

@1veverica no veď aj u nás to bolo tak, opu - oplodnenie - pk - mrazenie, preto je to pre mňa novinka, čo píšu žienky vyššie. Zdá sa mi to zvláštne, takýto postup, no hold každé centrum má svoj postup a metódy.

1veverica
26. júl 2016

@espritka29 to som ani necitala, ale je to fakt zvlastne, a nemoze to byt preto ze si dali vlozit embryjko bez pk? mozno taky cas ani ostatnym nerobia pk, ved sa za to plati, to by mi jedine z toho vychadzalo

ssegra
26. júl 2016

@1veverica
@espritka29 mne sa to zda ako riadny biznis zarobili by raz 190e pri normalnom postupe ale takto zarobia niekolko nasobne viac ked ich budu postupne kultivovat. Plus dalsia vec sa budu kultivovat po jednom ved sa moze stat ze sa po vklad v dany mesiac ani nedostane ked sa napr zastavi vo vyvoji. Pride mi to naozaj ako este vacsie tahanie penazi z ludi ☹

espritka29
26. júl 2016

@1veverica netusim kvôli čomu. Asi práve kvôli tej možnosti výberu pk alebo bez nej. Len sa mi to zdá nákladnejšie na mrazenie a potom na pk pre embryjka zvlášť predpokladám alebo možno to bude len 1x platené, neviem, ako to majú ošetrené. No nič, je to len také moje polemizovanie, pretože som sa s tým zatiaľ nestretla. Hlavné je, aby sa uchytilo ako má 🙂 čo si každá z nás želá a verí v to.

1veverica
26. júl 2016

@ssegra @espritka29 tak mne to pride taktiez zvlastny postup, fakt tazko povedat ako to je myslene. Neviem ci je moznost dva krat platit za to iste, ale ako si uz pisala kazde centrum ma nejake svoje postupy, ale je to fakt divne, mozno by skor vedel povedat niekto z toho daneho centra ako to tam robia. Ked sa nedostane ani po vklad, ze ma ten syndrom alebo z ineho dovodu, podla mna by sa mali opytat tej dotycnej ako si to praje, urcite je lepsie keby bola pk predtym aby vedela v akom stave su embryjka, myslim ze aj rozmrazovanie skor preziju embryja po pk

ssegra
26. júl 2016

@1veverica ved to ze tie jednobunkove embryjka su podla mna este velmi slabe a moze sa stat ze sa nerozmrazia. Urcite bude najlepsie ked sa spytaju v centre oni to budu vediet najlepsie. Idealne by bolo ak by to uz neplatili pretoze uz samo o sebe je to riadna palka..ale najidealnejsie by bolo ak by sa to podarilo na prvy sup a v takom pripade by aj tie peniazky ozelela

1veverica
26. júl 2016

@ssegra to mas uplnu pravdu, ked sa to podari, clovek uz nemysli na to kolko do toho investoval, to nie vsetko je o peniazoch, ale aj tie injekcie, plno liekov, je to velmi velka zataz pre zenu, a aj pre par ako taky, niektory to po par neuspesnych pokusoch aj rozdeli, je to strasne, zial velmi zla doba ☹

espritka29
26. júl 2016

Len dúfam, že sme tou našou diskusiou nikoho nevystrasili ani nespochybnili, to určite nebolo našim zámerom. Len som sa s takouto metodikou zatiaľ nestretla. Keďže nie som odborníčka v obore, nechám to tak. V centrách určite vedia čo ako robia a prečo.

19lilly
26. júl 2016

@espritka29 no u nas to bolo tak ze hned po opu prisla embryologicka s tym ze kolko mma vajicok a ze ci suhlasim s tym aby cast zamrazili uz rano po odbere a cast nechali na PK.. ako dovod povedala ze je to lepsie pre tie embryjka ze ked su jednobunkove tak lahsie znasaju mrazenie a rozmrazenie... tak nam 8 zamrazili rano po OPU a 6 bolo na PK z toho dve sa zastavili v deleni, dve mi vlozili a dve zamrazili este po PK

espritka29
26. júl 2016

@19lilly Ďakujem za objasnenie, ako som písala vyššie, bolo to pre mňa niečo nové, o čom som nevedela.

dagaz
26. júl 2016

@19lilly ahoj..ako sa drzis?

14nunu10
26. júl 2016

@espritka29 v Martine v heliose to nerobia ..tam aj pri vkladoch robía vždy PK ale v iných caroch to asi možné je...Ale je to blbosť podľa mňa takéto niečo mrazit a nevedieť či to prežije pk..😕

19lilly
26. júl 2016

@dagaz ahoj poplakala som si a snazim sa na to nemysliet... zajtra tam pojdem ked mi tpotvrdia negativny test tak sa rovno objednam na konzultaciu ale tak pri mojom stasti bude mat behunova akurat dovolenku a dostanem sa tam az v septembri a pri dlasom mojom stasti akurat budem v nevyhovujucej casti cyklu a dostanem sa na KET az v oktobri :( ale tak co uz

19lilly
26. júl 2016

@dagaz a ty si ako na tom?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre