Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bambula27
5. máj 2015

@katka17044 a kedze si tvoris tie protilatky, tak naozaj.....nie som lekar, ale tebe by som urcite tie infuzie dala. Verim, ze tvoj doktorka zvolila konecne ten spravny sposob a tebe to pomoze. Chod do toho, urcite.

evadek
5. máj 2015

@bambula27 ano..cytokiny mam zvysene hlavne tnf alfa...vravim, brala som 8 mg medrolu..a potrat v 7 tt...moja doktorka co robila kyret povedala,ze v maternici bolo vela zrazenin...rozne stare..ako keby sa telo branilo...bud imunita..mozno poskodeny plod...neviem...
mam aj cytokiny...plus protilatky...ano..na reprodukcnej imunologii..takze som mala pred et liecbu....hned prvy vklad aj vysiel....mala som velmi vysoke hcg....vsetci cakali dvojky...a bolo jedno...zial nevyvijalo sa to tak ako malo...
SKusim to povedat mojej mudr. Kde robis?..Nerobis v imunovital?

lilly158
5. máj 2015

@hozka - Ahoj 🙂 ja som tiez spinila 8 a 9 den po KET, aj ma dost bolelo brucho, tak som si urobila test a bol pozitivny. Potom to spinenie preslo. Drzim ti palceky 🙂

bambula27
5. máj 2015

@evadek Nie, ja robim na vychode. Skus sa svojej doktorky opytat, ci u nich podavaju Flebogammu...lebo ze si citala, ze u zien, ktore potratili , to pomaha. Flebogamma ti uskodit nemoze...moze tak akurat jedine pomoct.

evadek
5. máj 2015

@bambula27 dakujem ti...spytam sa jej na to..akuratne dnes som bola na kontrolnych odberoch..iecba mi bude podaná za 6 tyzdnov...
tak jej to spomeniem...
Je to na nervy....a ty ako budes teraz pokracovat?mas nejaky plan?

mischka1312
5. máj 2015

@katka17044 dakujem moja! ja uz som s tym bola od nedele od testiku zmierena ze dnes bude taky vysledok,uz som aj vyplakana,len dnes ako mi to este potvrdili,tak mi je smutno. ano mame este dva pokusy,a prave som sa objednavala na repr. imunologiu do nitry,ale preboha prvy volny termin je az na 4.6, a potom sa caka este minim. mesiac na vysledky,cena 230 eur...to je tolko casu cakania,ze uff...neviem ci to risknut a skusit aj bez toho KET

bambula27
5. máj 2015

@evadek Neviem moja....som 13 den po ET a zaroven uz 2 DC. Mam ukrutne bolesti, ale prezijem to. Tie bolesti nie su nicim oproti tomu, ako mi je tak strasne luto ☹ Mame este mrazacika jedneho, no urcite prenho nepojdem hned tento cyklus. Nemam ani manzela doma, je momentalne za hranicami, takze tak najskor asi az dalsi cyklus. A ak ani to nevyjde, my uz premyslame o Brne..... Ja este cytokiny nemam vysetrene, tak budem este s nasim lekarom hovorit, urcite mi ich bude chciet urobit, tak uvidime a chyba nam este geneticke vysetr. Toto musime tiez doplnit....

katka17044
5. máj 2015

@bambula27 velmi pekne ti dakujem tak snaaaaaaad mi to pomoze tak musim tomu verit. Ten medrol mi vlastne zabral po 2 mesiacoch ale aj tak nechapem ako nemoze nezabrat ked vlastne potom vysledky boli negativne na protilatky a predsa si mysli ze to nemusi byt ono..

katka17044
5. máj 2015

@mischka1312 ooo boze :( tak to je naozaj nejak moc... :/ a aj ta cena nechapem neplatili sme tolko neviem co to je... tak vies ako keby ti mam poradit tak urcite tam chod daj si to porobit... ked mas este dva pokusy tak aj kym nebudu vysledky tak skus vklad ten jeden... a ak by naaaaahodou ze nie tak uz budes mat davno vysledky a uz ten posledny pokus by si absolvovala s tou liecbou 🙂

evadek
5. máj 2015

@bambula27 co sa vysetruje v genetickom vysetreni?...
och..taketo bolesti mavam aj ja...je mi to luto...:( ...viem ako sa citis...bolest a psychicka...je to zaberak..:(
Ja som v brne ...a som velmi spokojna...na SR nikto neriesil moju imunitu..a v Brne to hned zacali riesit....iny pristup....mozes sa pytat ...nikto ta neodbije...non stop linka...ja som spokojna...
Kolky vklad to bol? a preco ste isli na ivf?...

hozka
5. máj 2015

@alinaxx ahoj, práve som si urobila tehu test, bohužiaľ ukazuje negatívnosť, vo štvrtok trošku predčasne pôjdem na krv, nech to zbytočne nenaťahujeme...super, že testy ti ukazujú pozitív, u teba to vyzerá sľubne, držkaj sa, nech to dotiahneš do úspešného konca

bambula27
5. máj 2015

@evadek geneticke vysetrenie sa robi z krvi. Patra sa po pricinach ochoreni. To, co sa vysetruje, urcuje zdravotny stav cloveka. A do ktoreho CAR chodite v Brne? Bolo to nase 3.ivf a 5.vklad. Ja mam tazky PCOS....

bambula27
5. máj 2015

@katka17044 Moja, ale ja som nepovedala, ze ti Medrol nepomohol. V niektorych pripadoch mozno staci prave ten, na to, aby sa udrzalo. No tebe ak pomohol v pripade protilatok, tak uz to je uspech. Len treba ist dalej a vyskusat, co sa da. Drzim palce 🙂

alinaxx
5. máj 2015

@hozka ešte to nevzdávaj prosím 😔 sú tu baby čo mali // až na 14 deň..krv je istejšia..no sľúbila som si že nebudem testovať ale nedalo mi a testujem od 6 dňa...viem skoro ale tak čo neurobíí žena túžiaca po bábatku..zvedavosť bola silnejšia..ja mám krv už zajtra na 10 deň potom na 14..uvidím..stresujem ešte viac ako na začiatku po vklade 😠 😠 hrešíím samu seba..a ďakujem po 6 rokoch snaženia vidieť // na teste...bože to bolo 😲 😲 ďakujem dúfam že zajtra mi povie len samé pozitívne správy

katka17044
5. máj 2015

@bambula27 nie tak som to nemyslela 🙂 len ze nechapem ze aj ked mi zabral ze teda protilatky uz akoby netvorim kym ho uzivam ze preco povedala ze aj tak to nemusi byt to prave a zmenila mi liecbu :D to mi nejde do hlavy

evadek
5. máj 2015

@bambula27 do reprofitu..inak moja kolegynka ma z reprofitu dvojmesacne dievcatko...vyslo na druhy vklad...diagnoza pcos..🙂
Aha..tak to by som sa mohla este objednat...to aky mudr. riesi..kam sa treba objednat???

bella1303
5. máj 2015

@mischka1312 ahoj nie nedavala po jefnom neuspesnom som to nepovazovala za potrebne.myslim, ze nad niecim tskym by som uvazovala az po viacerych nevydarenych pokusoch.drzim palce nech dalsi vyjde

bella1303
5. máj 2015

@hozka tak je dobre drzim palce

mischka1312
5. máj 2015

@bella1303 velmi pekne dakujem!

ivka3901
5. máj 2015

@katka17044 ahoj chcem sa spýtať ohladne dr.dzurilovej,lebo mne nič zaťiaľ nenavrhla len priebežne kontrolné hýslšdky na ten zvýšený annexin v a spomínala mi ešte imunoglobilíny a to sa v emaily nezmienila 😒

katka17044
6. máj 2015

@ivka3901 ahoj ja som tiez chodila na vysetrenia potom mi to kontrolovala a dala mi medrol dva krat pocas vkladu som ho uz uzivala ale zda sa jej teraz ze to mozno nie je pre mňa to spravne tak tiez navrhla imunoglobuliny tak cakam od nej mail kde bude ako mam vysadit medrol a dalej postupovat

alinaxx
6. máj 2015

@hozka ahoj prosím napíš mi potom čo ti povedali štvrtok z krvi...ja som bola deň pred tebou na et..dnes mi povedali ze hcg je 249..tak som potom zvedavá na teba..pondelok mám kontrolnú krv...dúfam že bude všetko v poriadku ..tebe držíím palce a stále na teba myslím 😉 prajem krásny deň

hozka
6. máj 2015

@alinaxx bohužiaľ, mne sa krvácanie poriadne rozbehlo, spravila som si aj test a bol negatívny, takže isto viem, že nič z toho, ale aj tak ďakujem za podporu, že si na mňa myslela....ale hlavu hore, ideme ďalej, predsa máme ešte 6 mrazáčikov, takže šanca stále je 😉

alinaxx
6. máj 2015

@hozka joj to ma mrzíí ☹ mi sme nemali žiadnych mrazáčikov preto som bola a vlastne aj som ako na ihlách 😕 ale musím myslieť pozitívne a dúfať že hcg bude len a len rásť..tebe držím palce a budem ťa sledovať ako sa to u vás vyvííja ...držím palce .. 😵 vidím že už jeden poklad doma máš 🙂užívaj si ho 🙂 prajem krásny deň

hozka
6. máj 2015

@alinaxx áno, mám už syna z prvého manželstva, a teraz keď mám milujúceho a starostlivého manžela, na ktorého sa dá vo všetkom spoľahnúť, tak zase toto...rada by som mu dala detičky, nakoľko on vlastné nemá...a svoje je len svoje

liu
6. máj 2015

@bambula27 ahoj, môžem sa opýtať kde pracuješ na východe. Imuno liečbu som doposiaľ nemala spravenú, len hematologiu a genetiku, no som na vážkach či si nespraviť aj to. Tiež sa chystám do Brna, keďže mi nevyšlo IVF ani KET.

mischka1312
6. máj 2015

@liu ahoj Lucka, ja som sa pre istotu objednala dnes do Imunovitalu v Blave, dali mi termin na 14.5, a ze vysledky do 6 tyzdnov. Neviem ci to bude k niecomu,ale teda aby som si potom nenadavala,ze preco som to aspon neskusila.

alinaxx
6. máj 2015

@hozka jasne chápem...to je pravda i keď určite miluje aj tohto 😉 a verím tomu že ďalší pokus bude úspešný moc moc ti držím palce....je dobré že máte mrazáčikov 🙂ďalší pokus bude úspešný telo je nabudené...zaslúžite si to ... 😉

ivka3901
6. máj 2015

@katka17044 ahá lebo já už pomaly medrol vysádzam,ešte pár dní budem brať 2 mg a potom už neberiem nič,ale určite pojdem na kontrolné odbery na ten annexin v a spýtam sa jej na tie imunoglobulíny 😒 my sa nejak do posledného KET nehrnieme kedže nás tento KET zrazil na kolená a potrebuje pauzu aj finanú aj psycickú aj fyzickú já už robím tak troška som sa odreagovala od toho všetkého 😖 daj vedieť ako pokračuješ?

katka17044
7. máj 2015

@ivka3901 Jasne dam... inak ani ja sa nehrniem asi by som chcela aj niekam vypadnut a tak proste nemysliet na to... tiez mi ide znizit davku ja beriem denne 4mg potom ked mi posle spravu tak znizim na polovicu asi na nejake dni a potom nic no a zacnem tie ihly

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre