Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

javi37
13. aug 2012

@radina Ach jaj, boli časy, keď som sa MS tešila, toto je ten horší prípad 😒 ...ale hlavu hore, ja mám za sebou tiež neúspešný júl, ale už som aj zabudla 😉 .

melisska
13. aug 2012

@foryou25 verime stale, dalej, ze ste v poriadku 😉 😵

cuculik1
13. aug 2012

@javi37 no ved.... zvlastne ze ked sme sli na iui a nebrala som ziadne hormony som mala sliznicu 10 mm a teraz ked do seba pcham tie svinstva tak ma 9 mm, ale uprimne je mi to jedno, nejako cely ten ket beriem, ako by to slo mimo mna...

melisska
13. aug 2012

@radina nevadi , ideme dalej 😉

cuculik1
13. aug 2012

@javi37 ako postupujete?

javi37
13. aug 2012

@cuculik1 Tak to je fakt na zamyslenie 🙂...daj si červené vínko a chilli, trošku ju nakopni tú sliznicu, keď sa jej nechce 😉.

javi37
13. aug 2012

@cuculik1 Míľovými krokmi 🙂, v piatok bola punkcia, v stredu ideme na ET 🙂. 5 embryjok po soft stimulke.

kuspitka
13. aug 2012

@annamary27 joj moja tak ti tichu zavidim,že ich uvidíš ja už len 22 u lekara

foryou25
13. aug 2012

@cuculik1 no povedali mi ze v takom tyzdni ako som a podla toho ake vysoke hcg by srdiecko malo byt, akurat tu bola dr. ze este tyzden pockaju a ak nebude srdxova cinnost tak kyret, viem ze ma chces utesit, ale nebudem sa nadejat, ved vies sama aku mame diagnozu.

cuculik1
13. aug 2012

@javi37 pockaj a to kolko si mala oddych.... cakali ste do dalsej mrsky?

bique
13. aug 2012

@foryou25 ved nikto od nich nechce plane nadeje, ale preco nieco odpisuju, ked ani sami este nevedia? niektorym babam srdiecko bolo vidiet az v 8tt alebo 9tt a to ich uz posielali na kyret, ale este mali tolko sil, ze to vydrzali a uz su niektore maminkami....lekari by nam nemali brat nadej 😠 ja ked som s malymi lezala v nemocke, tak ma nechali prvych 24 hodin na vzdychacke, ved aj tak za par hodin potratim a ja som im tam nakoniec lezala dalsich 7 dni...a keby netrepali, ze som 24tt, co som bola uz 26tt, tak ma mohli odrodit cisarskym a drobcovia by mozno mali aku taku nadej na prezitie...narodili sa s vahou na 27tt+ a zili niekolko dni...nedali mi ani kortikoidy na plucka, lebo podla nich som potracala...ale pri potrate sa nerodia zive deti! 7 dni som lezala pod prisnym rezimom, ani na wc, vobec vstat, ale malym som verila, ze to spolu dokazeme a vsetci otvarali oci, ze ako je mozne "nepotratit" do 24 hodin, ked uz 12 hodin pred prijmom mi zacala pomalicky odtekat voda....takze ak chces, zves uz hlavu a nedaj sancu, ale ja by som to nerobila, lebo nadej zomiera posledna a zazraky sa deju...a keby boli ti lekari taki dobri, tak vedia, ze psychika hra hlavnu ulohu...drzim ti palce, silno silno...nechcem ti davat planu nadej, ale ani nechcem, aby si to vzdala, kym este je nadej 😉

bique
13. aug 2012

@cuculik1 ahoj...na hocakej stranke, kde som nasla zaznam s lekarskej konferencie alebo odborne clanky na internete o IVF pisu, ze 7mm sliznica je postacujuca na transver ebmrya...aj na kryoembryotransfer...tak nebojkaj...ja som tiez mala 9mm a uz druhy ET nam vysiel...prvy skoncil predcasnym porodom dvojiciek 😢 , toto tehu bude dufam do konca uspesne 😉 drzim palceky 😉

jaja102
13. aug 2012

@cuculik1 neboj,je to fakt super.ja som mala pri prvom IVF 9mm,tiez bez hormonov a povedal mi vtedy Dr,ze super sliznica.teraz som mala 9mm az dva tyzdne po transfere,uz ako tehotna,a ver mi,pila som vino kazdy vecer,aj ked ho nemusim,jedla chili,vitamin E,estrofen a kadeco ine a aj tak mi nenarastla iba tych 6,5mm.ale vidis,sme ok,teda dufam,zajtra poradna,ale dolezite je ako sa citis,co mas v hlave,ako myslis.embryjko sme tiez mali dvojkove,ale pocula som,ze dvojkove su väcsi bojovníci ako jednotkove.proste chod do toho s optimizmom a s tym,ze urcite,ale URCITE sa to teraz podari 🙂 🙂 🙂 .a ja sa tesim,na pozitivne spravy 🙂

karkana
13. aug 2012

@cuculik1 aj zo 6mm sliznicou známa otehotnela a ma dvojičky, tam hrajú rolu aj iné veci, ja som mala vždy krásnu sliznicu a nič z toho, tak sa nestresuj 😉

cuculik1
13. aug 2012

dievcata dakujem za rady, ved ja z toho KET nestresujem, skor ma trapia ine rodinne problemy (zdravie) takze KET nejako vnimam akob slo pomimo mna..... a k tomu este uvidime ako sa nase blastocysty rozmrazia, ....

deinad
13. aug 2012

@radina Ahoj moja, chuda, to je mi luto, ze si zacala krvacat, ale urcite si na tu krv mala ist...rozmysli si to este a chod aspon ku svojej doktorke, drz sa, prajem vela sily, aby si to vsetko zvladla

jajka1980
13. aug 2012

@bique Ahojky..tak hľadáme príčinu.Nasadila mi minulý cyklus Duphaston, lebo mám nízku hladinu hormonov a ja som ju zle pochopila..brala som ich dlhšie o 8 dní a tak mi vznikla teraz na maternici cysta..
Tá by mi vraj mala prasknúť sama..a teraz mám aj pokašlaný cyklus..mešká mi už 8 dní...
Takže čakáme na mrchu(nemusela by prísť) 😀 😀 😀 a ak príde..na 20.DC mám prísť na kontrolu..či praskla..
a vy ako? Ty a bábätka::: Hádam je všetko v najlepšom poriadku..Tak sa držte..všetci traja.. 😵 až do úplného konca.. 😉

jajka1980
13. aug 2012

@ursula5 Dakujem moja..to ma nesmierne teší..aj vy sa držte..ty a drobček..jujjj ale je chutnučký a roztomilí..krásne miminko..vždy sa naň pozriem a je mi fajn..prajem veľa zdravia a bábo nech rastie a priberá..myslím na vás tiež.. 😉

radina
13. aug 2012

@annamary27 A brala si aj nadalej utros? ja som uz vsetky hormony vysadila. Testy som mala negativne, zajtra rano si este spravim. Mozno teda este vybehnem k mojmu gyndosovi.

radina
13. aug 2012

@javi37 ja som uz ok, uz sa pripravujem na ketko 🙂

radina
13. aug 2012

@deinad dnes som mala desne krce, ze som mala az 4 panadoly 😖 ani by som tam rano asi nedosla ,s tymi bolestami. Tak cinknem teda mojmu gyndosovi, ze co a ako 🙂

bique
14. aug 2012

@jajka1980 ahoj...tak ja ti zelam,aby si sa dala cim skor do poriadku🙂 kamoska nevedela otehotniet 4 roky a po vysadeni duphastonu sa im hned dalsi cyklus podarilo🙂 a ta cysta nebol nahodou vacok?xixi...neskusila si urobit test? Nikdy nevies,priroda niekedy dost blbne🙂 nam vkladali iba jedno embryjko a cakame jedno babatko🙂 zatial je vsetko v poriadku🙂 zajtra idem na prvu poradnu,odbery a tehu knizku,tak verim,ze takto pekne vydrzime di teminu..drzim ti palceky..daj vediet co a akodakej...pekny dnik...papa

annamary27
14. aug 2012

@radina testy som mala aj ja negatívne,preto som potom daľšie pokusy vôbec netestovala a utroš som brala kým mi nepovedali,že mám vysadiť.

kuspitka
14. aug 2012

dievčatá chcem sa niečo opýtať,keby sa niečo stalo tak test by slabol ,nie?

radina
14. aug 2012

@annamary27 Tak ty si fakt svetla vynimka v tomto, lebo vsetky baby, co su tehu, mali aspon dusika 🙂

ria191
14. aug 2012

@kuspitka dúfam, že je všetko v poriadku. Stalo sa ti niečo vážne, alebo máš len neistotu a strach, čo je teraz v tvojom stave normálne 😕

kuspitka
14. aug 2012

@ria191 mám len strach.preto...bojím sa.je mi zle spodok boli...

bique
14. aug 2012

@kuspitka kym ti je zle tak je dobre 😀 urcite sa nic nestalo...ja mam tiez taketo rozne pocity, ale to asi patri k tomu 😉 cele tehu sa budem bat 😝 drzim palce...ak mas velke pochybnosti, zajdi ku dokimu pre pokoj na dusi 😉 ale urcite to nie je potrebne 🙂

kuspitka
14. aug 2012

@bique idem ku nemu az 22,lebo a dovolenku.dnes ma spodok boli,ako keby mi tam niekto vrtal nieco...

bique
14. aug 2012

@kuspitka natahuje sa ti maternica pomalicky...mna tiez to sem tam pichne, niekedy az krc dostavam, hlavne ked si chcem sadnut a z nicoho nic ma picha od spodu aj v maternici...to sa s nami teraz deju veci 😉 pohodka, vsetko je ok 😉 a ked ti je tak zle, papas aspon tie tehu vitaminy? vies, aby ti nic nechybalo 😉 mne doki kazal iba kyselinu listovu, mne nebyva tak zle, ze by som nemohla nic zjest alebo ze by som zvracala, pride na mna slabost a zaludok mam ako na vode, ale da sa to zniest 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre