Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bebe133
29. apr 2016

@meli8412 MS mala prist v sobotu. Cize meska dnes 7 dni. Uvidim co povie dr. v stredu. Dakujem za povzbudive slova 🙂

meli8412
29. apr 2016

@bebe133 Tak to je este kratucko, nemusis sa bat. Pri prvej som sla na uzv, ked mi meskalo 2 tyz., ale vedel zistit, ze je vo vnutri maternici, takze hlavne nestresuj, to nie je dobre pre mimi. Kam si sla k dr, do car alebo uz k svojmu gyn?

datelinka31
29. apr 2016

@bebe133 mne este v 5tt nic nebolo vidiet na sone, tiez som bola vydesena, ze co ak je to mimomaternicove.. Aj hcg som mala nizsie. Boli to stresy, ale zbytocne, lebo nakoniec vsetko bolo ok. Ja som isla na druhu krv uz o dva dni, lebo som chcela vediet ci bude hcg dvojnasobne. Neboj, vsetko bude ok 🙂

bebe133
29. apr 2016

@meli8412 @datelinka31 dievcata dakujem za povzbudive slova. Ja som si tiez uz samozrejme predstavovala najhorsie scenare. Ale ako pisete, nemozem sa stresovat. Teda snazim sa mysliet pozitivne. Tak budem oddychovat a uvidim co bude v stredu. Bola som uz u svojej doktorky, nie v car.

meli8412
29. apr 2016

@bebe133 Presne, treba byt v klude, ani tebe ani mimi to neprospieva. Uzivaj si tehotenstvo, ten zazrak, ze sa podarilo prirodzene.

loriana
29. apr 2016

@1veverica ďakujem ti 🙂

zorkahorka
29. apr 2016

@gabika2015 mne na 19.den

bobricek1979
29. apr 2016

Babule moje prve et mi nevyslo ,ako na ket?Mozem vysadit lieky pockat na mrchu a hned ist do toho?

gabika2015
29. apr 2016

@bobricek1979 Ahoj, podla mna ich kludne mozes vysadit. Treba sa vsak dohodnut s lekarom, ako dalej. Ja vzdy pred KET, ked dostanem MS, od 2. dna cyklu zacnem uzivat Estrimax alebo Estrofem na sliznicu. Okolo 14. dna treba ist na sono, aby sa uistili, ci je sliznica v poriadku. Od 15. dna zacnem uzivat Utrogestan a vklad zvykne byt okolo 20. dna cyklu. Drzim palce na KET 🙂

datelinka31
30. apr 2016

Dievcata ja neviem, ale nie ze by som si kontrolovala krcok ale pri zavadzani utrogestanu ho citim, ze je nizko a tvrdy a posledne dva dni je vyssie a je na nom taky ten prstenec. Velmi sa bojim, ze preco je zrazu hore a otvoreny :-/

ssegra
1. máj 2016

@datelinka31 nemeni sa ti preto ze cakas babatko a tym padom sa pomalicky meni aj maternica aj krcok? Hlavne bud v klude urcite je vsetko v poriadku.

datelinka31
1. máj 2016

Pocas tehu by mal byt dole, tvrdy a zatvoreny. Pred ms makne a posuva sa hore. Aj ked pocas dna sa mi menil, ale teraz je stale hore a maksi..

nikus47
2. máj 2016

Ahojte žienky 🙂 Ideme sa zas raz pochváliť a čím ďalej tým viac so nesmierne vďačná, že existuje možnosť nám takto pomôcť aby sme mali to naše vytúžené zlatíčko u seba 🙂 Náš vysnívaný synček v 25tt 673g a jediná fotka, ktorú máme pretože sa nám nechcel za celých 30minút ukázať 🙂 Toľkú radosť prežívam a ďakujem, že môžem patriť medzi budúce mamičky 🙂 Nikdy sa nevdývajte a verte vo svoje sny, aby sa Vám naplnili 🙂

bobricek1979
2. máj 2016

@nikus47 wau úplná nádhera držkajte sa s maličkým🙂

meli8412
2. máj 2016

@nikus47 Juuuj, krasna fotka, ja som nemala take stastie, placentu mam v predu, takze tvaricku nebolo ani takto vidiet, ale zas gulky ukazal 😀

datelinka31
2. máj 2016

@meli8412 meli prosim ta, ty si spominala, ze si spinila, ako si to mala pls? Lebo ja som uz uplne prestala par dni a dnes zase trosku hnedy vytok.. Predtym sa mi to dialo pri mechanickom podrazdeni, ale teraz nic take nebolo.. Neviem uz, preco ma to stale musi strasit :(

meli8412
2. máj 2016

@datelinka31 Ja som mala v maternici hematom, v 12tt som zacala massivne krvacat, potom skoro mesiac som este spinila. Na druhy den co som krvacala som uz len spinila, potom zase cira krv a zase spinenie, par dni som spinila, potom som prestala a zase krv, bolo to hore dole...Volala si do car, a pytala si sa na ten krcok?

datelinka31
2. máj 2016

@meli8412 nevolala, ale zajtra zavolam.. A ty ho mas stale dole?

meli8412
2. máj 2016

@datelinka31 Asi ano, pravdu povediac neviem, ja som mala Crinone, a som take nemehlo, ze som sa nikdy tam nekontrolovala. Ale, ked dr.pozera, mam ten pocit, ze nejde moc do hlbky, takze ho mam nizko. ALe, asi si ho v posteli skontrolujem a zajtra ti dam vediet.

bobricek1979
3. máj 2016

Dievčence viete mi poradiť čo dobré jepapaťpo vklade jedlo vitamínky ďakujem

meli8412
3. máj 2016

@bobricek1979 Kludne mozes aj tehu vitaminy, ja osobne som nic nemala, okrem tych povinnych liekov.

bobricek1979
3. máj 2016

@meli8412 vďaka tak beriem kyselinu listovú to je taká klasika

bobricek1979
3. máj 2016

@meli8412 pozerám ,že to je už tvoje tretie bábätko o mesiac musí to byť úžasný pocit .Mala si detičky spontánne ak sa smiem opýtať?

meli8412
3. máj 2016

@bobricek1979 Prve spontanne, ale pred malou som mala 3 neuspesne vklady, druhe iui, pri druhom som zmenila car a toto tretie ivf. Je to uzasny pocit, ale uz mi je tazko, uz cakam den D. Ako dlho skusate? Toto je tvoj prvy vklad?

meli8412
3. máj 2016

@bobricek1979 Kyselina lista je supre, dobre robis.

bobricek1979
3. máj 2016

@meli8412 áno mám prvé neúspešné ivf zostali 4mrazáčiky tak skúšame hneď Ket tak som sama zvedavá čo nás čaká ešte a neminie..tak už len trošku vydržať a bábobude nasvete držím silno prsty🙂

meli8412
3. máj 2016

@bobricek1979 Dakujem. Kam chodis do car? Ja som mala dokopy 3 et a 1 ket, posledny et sa podaril, zaplatila som si aj embryglue, mozno kvoli tomu sa podarilo.

meli8412
3. máj 2016

@bobricek1979 Ja ti silno drzim palce, aby sa ti tento ket podaril.

bobricek1979
3. máj 2016

@meli8412 do ke to lepidielko?to si chcem dat aj ja porad mám z toho 3blastocysty a jedno klm to je troska slabsie mám si dať dva?a ďakujem budem to potrebovať🙂

meli8412
3. máj 2016

@bobricek1979 to lepidlo nie vsade davaju, opytaj sa v car, nie su zistene, ze je uspesnost vyssia, kvoli tomu nie vsade maju, ale ja osobne som pouzila iba raz a aj sa podarilo. Keby som mala moznost si dat 2, tak urcite si dam, ale zial z 11 oocytov napichali 9 a iba jedno sa oplodnilo, nastastie sa aj ujalo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre