Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

annamary27
2. mar 2011

@frogiina podla mna to nie je pravidlom,nemaj boja 😉

ondre
2. mar 2011

@frogiina aj mna dneska akosi taha krc v pravo,uz sa bojim aby sa to neuhniezdilo tam kde nema. 😒 😒

renattka24
2. mar 2011

@ivica7793 Dakujem za povzbudenie.Ved uvidis ci to budu dvojky.Mozno budes aj prekvapena.Kazdy organizmus je iny.Ale hlavne ze to bude 😎

ivica7793
3. mar 2011

@frogiina mne embryologička povedala, že sa to uhniezduje tak 4-5 deň..ja som ET mala v pondelok, tak som sa od štvrtku do nedele pozorovala a nič také som nespozorovala 😀 a špinenie podľa mňa vôbec nemusí byť...ja som nešpinila, síce som si pripadala divná 😀 😀 😀 čo som čítala o rôznych príznakoch a ja nič...akurát častejšie na WC 🙂 Takže sa vôbec nepozoruj...oddychuj...mysli na niečo iné....napr. to pletenie z papiera ...ja som sa tým zamestnala tiež, motala som ruličky 😀

frogiina
3. mar 2011

@ivica7793 dakujem ivica, si zlata 🙂 . ved uvidime...nic ine neostava, len cakat 😒 . ako som sa vyssie docitala, ty si mala ET na Valentina a vyzera to u teba zatial velmi dobre... 🙂 . To je super!!! Chcem sa ta opytat, ze ci uz chodis do prace alebo si stale na PN-ke. Ja sa uz v pondelok chystam do prace, tak rozmyslam, ci je to ok. Zda sa mi to take divne byt doma, ked mi v podstate nic nie je 😝 . Vsak nie som chora, nanajvys tak tehotna 😀 😀 😀

ivica7793
3. mar 2011

@frogiina ...no asi som to zakríkla 😒 teraz ma začalo pobolievať podbruško a spustil sa mi menší výtok ...taký hnedastý...čo to môže byť ☹ Mám volať do GF? Dúfam, že to nebude koniec ☹ Ja mám takú prácu, že viem pracovať z domu a do práce idem len cca 1x do týždňa. Keby som mala inú prácu, asi by som bola radšej na PN.

frogiina
3. mar 2011

@ivica7793 fu...tazko povedat, co to moze byt. ale moze byt vytok alebo aj take slabsie kramy ak by si ich akurat teraz mala povodne mat...ale za zavolanie nic nedas..budes kludnejsia...tak volaaaj pre istotu

ivica7793
3. mar 2011

@frogiina problém je, že neviem ako sa teraz počítajú krámy...ja som mala naposledy 24.1., OPU som mala na 20DC a ET na 22DC. Mávam 28dňový cyklus...tak ked rátam, 28DC bola nedela 20.2. a to je už dávno po. Neviem či sa to ale nejako neposúva kvôli OPU a ET, či nie?

frogiina
3. mar 2011

@ivica7793 ja si myslim, ze nie...ze normalne pocitas 28 dni od poslednej menstruacie...no mozno ti "akoze" meskaju, ci si zvykla mat presne vzdy? radsej zavolaj...aj ked oni asi tiez nebudu vediet povedat ak ta nepozru...ako som tu citala a ako som sa docitala aj v roznych clankoch, nebezpecne je len silne krvacanie, takze ak silno nekrvacas, tak sa nemusis stresovat... 😉

katy2
3. mar 2011

@ivica7793 rata sa to tak, ze od OPU odratas 14 dni a to je akoby 1.den ms.... A cyklus sa tym padom rata ako 28-dnovy

ivica7793
3. mar 2011

@frogiina meškať nie...skôr som mávala o 2-3 dni skôr. Vlastne aj toho 24.1. som to dostala akoby na 25DC.
@katy2 tak potom 28DC bol 27.2....tak by to mohlo byť v pohode...no idem radšej zavolať.

frogiina
3. mar 2011

@ivica7793 tak daj vediet, co povedia....

ivica7793
3. mar 2011

@frogiina určite dám..ak sa tam ovšem dovolám, lebo to nikto neberie. 😒

ivica7793
3. mar 2011

tak som sa konečne dovolala...vraj mám prísť zajtra ráno na krv pre istotu...tak to ma nepotešili ☹

frogiina
3. mar 2011

@ivica7793 to je fajn. budes si aspon ista...a nebudes dlhe dni v obavach a v strese...

deni73
3. mar 2011

Ahojte, neviete mi povedať, či po ET môžem ísť domov vlakom? Manžel asi nebude môcť prísť so mnou v ted deň. Má to vplyv na uhniezdenie ?

gabinkaa
3. mar 2011

@deni73 myslím, že nie, ale doprovod by si mala mať, neviem či Ti kázali užiť aj diazepan, to je na spanie a aby si aj niekde nespadla, lepšie je mať doprovod, aj v centre hovoria treba prísť s doprovodom

nelly3
3. mar 2011

@deni73 no ja som naposledy isla tiez sama busom ☹ dava sa aj diazepan, co dost aspon mna uspava a som ako nadrogovana 😀 , ale ja som to riesila tak, ze som si dala vzdy len polku tabletky, aj som to spominala v centre a nic mi nato nepovedali 😉

balinka
3. mar 2011

@deni73 ahoj.diazepam si davat nemusis,nehra to ziadnu rolu,ani ja som si ho nedala a kludne mozes ist domkov vlakom 🙂

frogiina
3. mar 2011

@deni73 ja mozem povedat, co povedali nam v centre po OPU, ze preco si dat diazepam. Pri OPU ked sa picha ihlou cez posvu, udajne je prirodzena reakcia, ze svalstvo sa stiahne a zatvrdne. diazepam sa dava na uvolnenie hladkeho svalstva, a preto je dost dolezity aby doktor nemal problem spravne zaviest embryjko. takto nam to aspon povedali. ja by som to nepodcenovala.

nelly3
3. mar 2011

@frogiina ale to je rozdiel ET a OPU 😉 pri OPU ta ani samu domov nepustia, vzdy len s doprovodom 😵

ivica7793
3. mar 2011

@frogiina ved áno...budem pokojnejšia....len zase tá cesta do BA, ale čo človek neurobí pre bábo 🙂

balinka
3. mar 2011

@frogiina v inych centrach to preco nedavaju?keby to bolo take dolezite,davaju to vsade a mne sa to prave bez diazepamu podarilo,takze asi to tak celkom nebude. 😝

frogiina
3. mar 2011

@nelly3 som to nezrozumitelne napisala... 😵 ...myslela som to tak, ze ked som bola po OPU tak nam vysvetlovali, ze ako sa pripravit na ET a vtedy hovorili, ze rano pred ET si dat ten diazepam a vysvetlovali aj, ze preco...

@balinka neviem balinka, nie som lekar, tak veru neviem, ze ako to ozaj je. len som opisala svoju skusenost, a ze ako nam to vysvetlovali...jasne, ze to neznamena, ze bez diazepamu sa to nemoze podarit 😵 , len to asi ulahcuje pracu lekarovi.....

balinka
3. mar 2011

@frogiina ten cipok co si vkladas,zabudla som nazov,to ano,ten pomaha k tomu co si pisala ,ale diazepam je na to,aby si po vklade isla domov a spala,na nic ine,tak to bolo mne vysvetlene 😝

frogiina
3. mar 2011

@balinka mne dali spasmopan cipok.....ale vsak je to na kazdom, ci bude alebo nebude pocuvat rady lekarov....ty si dokazom toho, ze to ide aj bez diazepamu... 😀 ...ja som ale taka, ze poslusne urobim vsetko co mi povie lekar, lebo sa bojim.... 😀 😀 😀 .... pozeram, ze ty si uz snad "za vodou" - 14.tt, vsetko v poriadku?

balinka
3. mar 2011

@frogiina presne ten som mala aj ja.zatial vsetko v poriadku,tyzdne ubiehaju ako voda,len brusko este ziadne,ale aj to pride 😉 aj ja som pri prvych pokusoch robila co hovorili,ale na posledne KETko som isla s pocitom,ze bolo mi to akosi jedno.uz som aj uvazovala o inom CAR,ale zatial to riesit nemusim 😉 ja by som do GF,uz nikdy v zivote nesla.ty chodis do gf,ze?

frogiina
3. mar 2011

@balinka "chodim" je silne slovo. bola som tam len 2x. Prvy na OPU a druhy na ET. inak vsetko riesim s gynekologom v mieste bydliska , ktory ma s GF nejaku zmluvnu spolupracu. Musim povedat, ze tie dva razy co som tam bola som bola maximalne spokojna. celkovy pristup celeho personalu - sestricka, anesteziologicka, doktorka Stenova, ktora robila OPU, aj doktor Harbulak pri ET. Sestricka nam pred OPU urobila uzasnu prednasku, co vsetko sa bude diat, ake mozeme mat poziaze po anesteze, a tiez ked uz bolo po tom nam vsetko vysvetlila zase o ET. bola na izbe so mnou baba, ktora do GF prisla po neuspesnych pokusoch z ISCARE a hovorila, ze sa to neda porovnat. Je to vec nazoru aj konkretnych skusenosti. kazda z nas ma inu predstavu aj ine naroky a tak....ja som skromna 😀

balinka
3. mar 2011

@frogiina dolezite je,aby sa to podarilo.sto ludi,sto nazorov.ja by som sa pre CAR na slovensku uz nikdy nerozhodla

frogiina
3. mar 2011

@balinka nastatie to uz momentalne riesit nemusis...tak si to uzivaj...je super, ze sa to podarilo 😀 . musi to byt krasny pocit....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre