Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

alex81
4. okt 2012

@hadassah Ja som mala iba 1x KET a mali sme zamrazene blastocysty po 5 dnovej kultivacii, kt sa nerozmrazili spravne a aj po konzultacii s lekarom nam bolo povedane, ze lepsie sa rozmrazuju menejbunkove emryjka ... Ale to teraz neznamena, ze vam sa nemozu romrazit spravne a dalej sa delit ... 😵

katuska54
4. okt 2012

@alex81 ahoj,kedy ides na poradnu?

hadassah
4. okt 2012

@alex81 no veď uvidíme. Teraz asi nič viac nevyhútame 😉 Len je to taká facka, keď to nevyjde a uvedomíme si, že sme zase na začiatku, spísať žiadosť, čakať na schválenie, stimulácia.... celý cirkus znova. No čo už, raz to musí vyjsť.

katuska54
4. okt 2012

@hadassah ja suhlasim s @alex81 ,som toho prikladom. nam sa prestali delit po rozmrazeni blastocysty po 5 PK ale menejbunkove sa rozmrazili ok a aj sa pekne delili. ale kazde je ine a ty mas urcite velkych bojovnikov 🙂

hadassah
4. okt 2012

@katuska54 ozaj a dá sa niečo urobiť pre to, aby som predišla OHSS? Keďže viem, že moje vaječníky reagujú citlivo, či v prípade druhého odberu tomu viem nejako zabrániť, alebo sa s tým nedá robiť nič. Po odbere som nebola síce zavodnená, ale vaječníky mali cez 10 cm, brucho som mala nafúknuté a bolo mi zle, nevedela som sa ani vystrieť, chodila som zohnutá v páse.

alex81
4. okt 2012

@katuska54 Ahoooj Katiii ... dneeeees o 15 mam byt u dr. 😵

andrejta
4. okt 2012

@hadassah mne doktorka povedala, že mám veľa piť už počas stimulácie - najmenej 4 litre tekutín (minerálky, džúsy, čaje, polievka - všetko sa ráta, okrem vody). A treba pokračovať aj po OPU a transfere. Ja som sa bála OHSS ako čert kríža, tak som sa nalievala odušu a v pohode.

alex81
4. okt 2012

@hadassah Ja som mala tiez OHSS pri prvom ET aj pri druhom. Pri druhom som dostala OHSS po vklade embryjok. Bol to znak, ze sa aspon jedno uchytilo. Ja som sa snazila hned od zaciatku stimulacie vela pit minimalne 3-4 litre tekutin, jest bielkoviny a brala som aj homeopatiu ... Ale po ET aj napriek opatreniam som mala brucho ako v 8 mesiaci tehu, ale ja mam iba jeden vajecnik a mal az 12 cm plus voda v bruchu. Tak som zacala pichat Fraxik a pomalicky to samo prechadzalo.

katuska54
4. okt 2012

@hadassah jej tak v tomto ti ja asi neporadim. ale ked ti da niekto navod ako predist ohss tak sa s tym podel. aj mna by to zaujimalo. tiez som mala ohss ale mierny. no neviem si predstavit,keby ma to chytilo v plnej sile. mne to stacilo aj tak ako som mala 😠

b.bardyova
4. okt 2012

@jaja102 tak asi dnes bezim kupuvat alchemilku :D

marhulka88
4. okt 2012

zienky je mozne otehotniet po kete?? dokonca po 5rocnom mrazeni?

lilith3
4. okt 2012

@hadassah Ahoj, moj mm mal tiež takýto istý názor v čase, keď som začala so stimulkou. Chlapi to všeobecne berú vždy tak, že všetko je hotová vec a všetko im vyjde tak, ako si predstavujú. A potom ich realita nemylo zaskočí. Ale neboj sa, tvoj mm potrebuje len čas, aby to vstrebal a spracoval. Môj, keď nám teraz nevyšlo 1.IVF, tak už mení názor na KEt, pretože nič iné nám ani nezostáva. Mm sa s tým zmieril, teraz si z toho už aj srandu robí, že keď to drobci prežijú, tak to už budú hotové "ľadové medvede" alebo yetiovia 😀 a niekedy šplechne, že aspoň by sme ušetrili na oblečení, bo budú môcť behať s holým zadkom v zime ako niektorí naši spoluobčania... 🙂 Čo sa týka prežitia embryí po rozmrazení v tom-ktorom štádiu vývinu, tak ja už lustrujem internet niekoľko dní a názory odborníkov sa rôznia. Nenavyberáš si, treba len dúfať, že budú mať dosť sily na ďalší vývin. My máme ešte 3 zmrzlinky, tiež po PK - 5dňovej. Berieme to ako prestupnú stanicu, kým budeme môcť požiadať o 2.IVF. V novembri ideme na KEt a potom sa uvidí. Teraz sa daj hlavne do poriadku, mysli pozitívne, ver svojim drobcom, ale ponechaj si aj zadné vrátka...ja tiež rátam aj s takou alternatívou, že sa v novembri nič konať nebude. Ale ak bude, tak budem straaaaašne rada, že je aspoň aká-taká šanca a nádej 😵 Drž sa!

haannka
4. okt 2012

zienky...dnes som bola na kontrolu pred ket, jedine co som pocula bolo A/B 8. tak neviem, zvysili mi davku estrimaxu na 3x1 od 13.-teho + 2x2 utrogestan.
16.-teho v utorok by mal byt KET ak vsetko dobre dopadne.
Vy ste ktory den sli na prenos? mne to vychadza 21.dc. nie je to neskoro?

ria191
4. okt 2012

@haannka nie nieje to neskoro, pretože vďaka utrogestanu bude tvoje telo "preprogramované" na materstvo a vtedy nemá význam sledovať svoj cyklus. Ja som mala vklad dokonca na 25. deň cyklu a to mávam 26. dňový takže žiadne obavy 🙂

hadassah
4. okt 2012

@lilith3 verím, že to embrijká zvládnu a transfer sa bude konať. Mne odobrali 8 vajíčok, z toho bolo 7 použiteľných, potom volala embriologička, že 3 sa oplodnili správne. Nakoniec sa ten transfer nekonal, kvôli OHSS, mali mi vkladať 3-dňové, takže ešte počkali, kým narástli na 5-dňové, ale jedno sa prestalo deliť, takže nám zamrazili tie dve, čo ostali. Dúfam, že budú obidve ok a nejako sa dopracujeme k tehotenstvu.

dafy
4. okt 2012

@melisska pijem čajík od nachladnutia ale mne je stále horšie a horšie uz začínam cítit aj priedušky ..no teraz neviem či si možem dať nejaky ten palaren alebo radsej nie? 😒 ide o to ze také tlaky vynakladám od prvého dňa tým kýchaním a smrkaním do kelu 😝

dafy
4. okt 2012

@haannka ja som mala vklad na 15 deň 😨

timmka
4. okt 2012

@hadassah ja som mala ohss a pila som vela vody, to nie je pravda, ze ti nemusia prezit rozmrazovanie, ja som mala 6 PK a vkladali mi dve a obe sa uchytitli 😉

lilith3
4. okt 2012

@hadassah My tiež v to dúfame... A dali ste si ICSI, či ste to chceli skúsiť prirodzene v skúmavke? Inak, je zaujímavé, že už pri takom počte vajíčok si mala nábeh na OHSS. Väčšinou to býva až keď je viac vajíčok...ale zase je to individuálne. Neviem... 😒 koľko si pila počas tej stimulky? A mala si krátky protokol alebo dlhý? A nenamáhala si sa príliš počas stimulky? Ktovie od čoho by to záviselo...ja som mala dlhý protokol, mala som 15 folikulov, z toho len 10 vajíčok. Chceli sme, aby 8 odplodnili ICSi a tie 2 prirodzene. Lenže nakoniec to dopadlo tak, že len 8 bolo zrelých a tie všetky teda napichli. Bolo z nich 6 embryjok, ktoré dali na PK a po 5 dňoch sa 1 zastavilo vo vývine. Tým, že sme nemali možnosť skúsiť prirodzene IVF, len ICSI, tak vlastne neviem, či sme schopní splodiť babino aj prirodzene alebo je práve v tomto problém, bo inak sme vraj v poriadku..nič sa u nás nenašlo 😒

dafy
4. okt 2012

@marhulka88 mne povedal dr ze nezáleží na tom ako dlho su zmrazené 🙂 ja som sa ho to tiez pýtala..moje boli zmrazené niečo cez 3 roky a rozmrazili sa pekne obe ...no a teraz čakáme či sa aspon jedno zakusne 😵

haannka
4. okt 2012

@dafy ale v splne? no nebudem to riešiť, oni najlepšie vedia čo robiť 😉

bique
4. okt 2012

@haannka ahoj...mne celu stymulku posunuli o tyzden kvoli konferencii,takze vklad som mala na nejaky 32 dc, com som uz davno bola normalne v dalsom,kedze moj prirodzeny je 28dni...tiez som mala obavy,ale bolo mi vysvetlene,ze cyklus j nastaveny hormonmi,takze.sa prirodzeny vobec neberie do uvahy. Tak som len verila ,ze vie co robi a neriesila to dalej a haha...cakam babo...drzim placeky,len pozotivne mysli a na nic ine iba na to,ze sa.podari;).

hadassah
4. okt 2012

@lilith3 oplodnili sa samé, ICSI nerobili, hoci ja som myslela, že to bude ICSI, nakoľko mm má zlú morfológiu - 98% patologických hlavičiek spermií. No ale aspoň 3 sa oplodnili, teda mne povedali, že 3 sa "oplodnili správne" 😕 takže neviem, či aj ostatné, ale viac sa nedelili, či čo ... Ja som mala krátky protokol, lebo že vtedy sú kvalitnejšie vajíčka, mne ešte počas stimulácie pri kontrolnom sone znížili injekcie, aby som sa neprestimulovala, lebo moje vaječníky reagujú citlivo a aj som teda citlivo reagovala 😀 Pred odberom vajíčok som sa nenamáhala, nič ťažké som nenosila, nedvíhala, to mi odporučili, aby folikuly nepopraskali skôr než ich odsaje doktor.

bibi24
4. okt 2012

@aris2 Ahoj 🙂 mas ok vysku hcg, ja som mala na 15. den po ET (po 5 dnovej kultivacii) cez 6 000 😀
a su dve 😵 A tiez som teraz len 6tt zacala. 🙂

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibi24
4. okt 2012

@aris2 No, co ja viem, ci su to priznaky. Nejake asi mam. Hrozne ma bolia prsia, akokeby som svalovicu na nich mala. Pocas stimulky a tesne po ET ma boleli inak, ako teraz. A este ich mam take pevne.
A sem tam podbrusko ako pri ms. Doktorka povedala, ze je to normalne, jednak sa roztahuje maternica a jednak mam este zvacsene vajecniky a brucho po stimulke (hoci len soft).
Vecer sa mi chce velmi spat, ani jeden film nepozriem do konca, ale rano sa budim skoro, okolo 5tej, pol siestej. A vzdy mi nadranom treba cikat.
A v poslednej dobe (ted tyzden dozadu) mi je niekedy tak blbo od zaludka, najprv rano, potom niekedy podvecer. Ale ked sa najem to prejde.
A ty ako? 🙂 Kedy ides na utz?

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajus18
4. okt 2012

@bibi24 ahoj.jeej tak nakoniec sa podarilo 🙂 z celeho srdiecka gratulujem 🙂

marhulka88
4. okt 2012

@dafy jejda..tak aj my sme prave v ocakavani...je to moje 2ketko prve neuspesne a teraz som 11den po ket 🙂 zajtra testujem a sa hrozne bojim ze nic... 😝 ty si si dala vlozit dve naraz?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre