Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

sarac
15. júl 2010

@kvetinka98 Je mi to veľmi ľúto. Musíš byť silná, raz ti ti vyjde..... 🙂

henika30
15. júl 2010

Ahojte!No ja tu čítam samé zlé správičky ☹ ☹ ☹ @sarac ešte nič nie je straténé 😉 😉 neboj nedostaneš mrchu,budeš tehu! 😉 😉 😉
Mne jedna pani ktorá tiež je po transfere mala velké bolesti a je tehotná.takže baby hore hlavy!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja som 3 den po ET!Zatial sa cítim celkom dobre len občas cítim v podbrušku také pichanie,a bolesti jak keby som mala dostat menzes ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Dúfam že to bude ok!
Držím palce všetkým!

sarac
15. júl 2010

@henika30 Ahoj. Ani mi nevrav. To je také dlhé čakanie, nekonečných 14 dní.....Cítim sa všelijako, len nie dobre....Tie bolesti vm podbrušku stupňujú, takže uvidím, ako to dopadne. Asi to tak má bolieť, lebo čo čítam od začiatku tieti príspevky, tak každá žena má bolesti, akoby mala dostať menštruáciu, dokonca niektoré ju aj dostali a boli tehotné.....

renka77
15. júl 2010

@sarac ahojky nebojkaj hlavne bud v klude a nerozmyslaj nad tym ja som 2 dni preplakala a to tiez nerobi dobre,strasne zalezi na psychike,druhy raz sa budem spravat inak 😉 tie lieciky mi dali tam do ruky vozia im ich z rakuska ,este mi sice nepovedali cenu,ale je mi to jedno,ved co znamenaju peniaze 😒 ,takze kluuud mojko ok 🙂 🙂 🙂

sarac
15. júl 2010

@renka77 Ďakujem za podporu. Viem, že najdôležitejšia je psychika, ale keď to sa nedá na to nemyslieť..... ☹ Najhoršie je, že ma doteraz nič nebolelo....Jediné čo mi zostáva, je čakať a nestresovať. To je super, že majú také lieky. A ako ty hovoríš, nech to stojí, čo to stojí.....

renka77
15. júl 2010

@sarac veru tak,ked sme sa uz na to dali,tak je jedno co to bude stat 😉,ja viem ze to nejde len tak nemysliet,ja som tiez nechcela plakat ,ale to samo pride aj som sa chcela ovladat ale kdeze 🙂,ja som muzovi povedala ze chcem sijaci stroj na narodky,co bude za chvilu a budem sa tym zamestnavat a ucit sa 🙂 🙂 🙂 naljepsie zamestnat mysel niecim zaujimavym a hlavne nie namahavym samozrejme 😵 ,ale na to pride clovek uz ked prejde peklom 😉

sarac
15. júl 2010

@nemko Ahoj. Ako sa cítiš, Máš nejaké bolesti? Ja idem na krv v pondelok, už sa nemôžem dočkať. 😵

nemko
15. júl 2010

@sarac ahoj, citim sa dobre len sem tam ma vecer pobolieva podbrusko, inak som v pohode, niekedy ma pobolievaju prsia, ale tuto noc sa to dalo vydrzat len neviem preco mam take pocity len vecer a v noci 😖 ja idem na krv az v utorok

sarac
15. júl 2010

@renka77 Ja by som sa chcela niečím zamestnať, ale nemám čím. Do roboty ma manžel nepustí, ja mám svoju reštauráciu, takže tam nemusím chodiť, tak sa aj nudím. Ale hnevá ma, že ma začalo bolieť to bruško. ☹ Naozaj mám pocit. akoby som mala dostať M.....

sarac
15. júl 2010

@nemko Ja to mávam tiež hlavne večer, aj prsia ma pobolievajú. Neviem sa dočkať pondelka.

nemko
15. júl 2010

a netestujes doma?

sarac
15. júl 2010

Nemko, nie netestujem. Už mi to trochu prešlo, ale tú bolesť cítim stále...

nemko
15. júl 2010

@sarac ja by som nevydrzala netestovat 🙂

kacicka33
15. júl 2010

Ahojte, idem sa k vam pridat 🙂
Mrzi ma to, ze to niektorym z vas nevyslo ☹ Je to take nespravodlive ☹
Ja som 3.den po ET, zatial pichanie, a "tahanie" v podbrusku. Vkladali mi len 2-bunkove embryjko, a tak sa vas chcem opytat, je tu niektora z vas, ktorej tiez vlozili len tak malo bunkove embryo? Zdalo sa mi to malo, ale mala som oplodnene len jedno, tak asi nechceli riskovat PK, aby sa s nim nieco nahodou nestalo ☹
A Este jedna otazka...Kolko dni sa embryo "zavrtava" ? 🙂
Dakujem za odpovede a prajem vam, nam, vela uspechov!!! 🙂 😉

baculiatko40
16. júl 2010

@kacicka33 vitaj! Zvlastne, ze Ti transferovali iba 2-bunkove embryo, ale myslim, ze Ti chceli dat sancu tymto sposobom, kedze sa len jedno oplodnilo... stalo sa uz, ze sa narodilo babatko z jedneho jedineho vajicka, ktore sa oplodnilo a uchytilo... takze Ty mozes byt prave jedna z tych stastnych 🙂 Embryo sa zavrtava do vystelky maternice okolo 6-7 dna od oplodnenia, mozes aj pri tom spinit - moze to trvat okolo 1-4 dni. Je normalne, ze citis pichanie, tahanie, pocity, ako keby si mala dostat menzes... Rob vsetko normalne ako zvycajne, len sa trosku viac setri...
Drzim place! 🙂

zuzana_18
16. júl 2010

@baculiatko40 ahooj,myslím,ak si teda dobre pamätámže robíš v zdravotníctve...
Moja vieš mi poradiť?Som v siedmom týždni a bolia ma kríže.Niežeby to bolo sústavne a nevydržateľné,ale cítim to proste,niekedy menej,inokedy viac. ☹ myslíš,že je to ok?Ďakujeem veľmi pekne.

baculiatko40
16. júl 2010

@zuzana_18 ahoj, ono teraz mozes citit veci, ktore si predtym nikdy nemala, je to vsetko sposobene tymito zmenami v tele tehotnej zeny. Napr. ja som mala neuveritelne pichanie az bodanie v pravom stehennom klbe, ako keby mi tam nozom bodali, vzdy ked som naslapila na nohu. V zivote predtym som nemala takyto problem. Ale mala by si si dat pozor na prechladnutie. Ja viem, ze tam mate teraz velmi horuco, ale je potrebne dat pozor na klimu alebo prievan... Aj priatelka, ked otehotnela, z nicoho nic ju zacali boliet kolena... Proti bolesti uzi len Panadol alebo Paracetamol, to je bezpecne pre tehotne zeny. Takisto Ti pomoze plavanie v teplejsej vode na uvolnenie bolesti, ak mas moznost, samozrejme s pouzitim tamponu!
A uz si mozes zmenit aj "snazi sa"... lebo chces pockat do UZ?
Uvidis vsetko dopadne OK 😉

zuzana_18
16. júl 2010

@baculiatko ďakujem,si zlatá.Hej,počkám na UTZ a potom si zmením profil.Som stále opatrná.
No,už som sa aj dočítala,že sú bolesti krížov bežné a k tehotenstvu patria.Dnes som si musela vziať dovolenku,ja som tak strašne unavená,že to neni normálne.Ja by som asi zaspala aj postojačky.O chvílu zaspím ,to mi jejasné 😀 ,už sa mi otvárajú ústa.Baculiatko myslíš,že môžem ísť normálne napríklad do nejakého bazéna?A tampón normálny,menštruačný?

martinaaaaa
16. júl 2010

kacicka 33 ahoj mne vkladali embryjka na druhy den po OPU a som tehotna a embryjko sa uhniezduje 5 az 7 dni je to individualne neboj ani ja som nemala PK 🙂

baculiatko40
16. júl 2010

@zuzana_18 mozes do bazena a ano menstruacny tampon. Totiz sa Ti este nevytvorila zatka na krcku maternice, az tak okolo 9. tyzdna... si teraz nachylnejsia aj na infekcie... tak preto. Tu vodu som myslela len teplejsiu od studenej, vyhybaj sa horucemu kupelu aj spa. A ak si potrebujes zdriemnut, tak urob ak mas moznost.
tak budem nedockavo cakat na Tvoj UTZ 🙂

zuzana_18
16. júl 2010

@baculiatko40 si poklad,ďakujeeeem za rady aj za držanie palcov.Určite ti dám hneď v utorok vedieť!

evet
16. júl 2010

Ahojte,
prepacte ze sa vam tu miesam, chcela by som sa spytat. Bola som teraz 8.7. na transfere , ale na 7. den som zacala krvacat, takze teraz asi z toho nic nebude ( mam uz dietatko, dcerku, podarila sa nam na 4.krat/ 1.IVF + 2 xKET Blave, 2.IVF v Brne uspesne , dcerka ma 5 rokov) . Ked pojdem na KET , kolko navstev je potrebnych v centre ? chodim do Heliosu v Martine , ale dochadzali sme tam z Blavy a planujeme aj dovolenku, tak si to chcem nejak rozvrhnut. Su nutne aj kontroly krvi , alebo len jedno sono na kolky den ? Dakujem vopred za radu. Vsetkym vam drzim palce , nestracajte nadej , raz sa vam to podari. 🙂

bublina_dd
16. júl 2010

ahojky tak sa nám to podarilo, som ale veľmi opatrná s tou radosťou, HCG na 14 deň 530. 🙂 🙂 🙂

kacicka33
16. júl 2010

@baculiatko40 dakujem Ti za povzbudenie, velmi mi to teraz pomaha. Neprehanam to s fyzickou zatazou, ale ani sa prehnane nesetrim. Snazim sa spravat normalne, dufam ze to vyjde...
@martinaaaaa martinka, dakujem aj Tebe, si pre mna takym peknym prikladom a motivaciou 🙂 Snad sa aj ja o par dni budem tesit z // 🙂
@bublina_dd blahozelam!!! 🙂 Nech hcg pekne rastie a fazulka tiez 🙂

bublina_dd
16. júl 2010

@kacicka33 - ďakujem, si zlatá... 🙂

baculiatko40
17. júl 2010

@bublina_dd no to je nadhera! len tak dalej! Si presne ako ja, ked som prvykrat zistila, ze som tehotna, tesila som sa, ale len tak tisko.
Zienky pekne vas pribuda a dufam, ze sa k vam tehulkam pridam v kratkom case aj ja...

bublina_dd
17. júl 2010

@baculiatko40 - ďakujem, no a verím, že teraz po ďalšom IVF už bude šťastíčko na Tvojej strane a budeš tehuľa, strašne Ti držím palčeky,.. 😉 🙂 🙂

henika30
17. júl 2010

Ahojte!No všetkým tehotným babám gratulujem a dúfam že o pár dní pridám kvám aj ja 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂
Ja som dneska 5 den po ET,takže uvidím.Zatial necítim nič.

henika30
18. júl 2010

ahojte!No už k vám tehotné baby nepridám lebo 6 den po ET som začala krvácat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ hm...krvácat?nie dostala som menzes 😒 😒 😒 😒 takže stoho asi nič nebude ☹ ☹ ☹ ☹
ale menzes by som mala dostat až 20 a prečo som to dostala tak skoro?neviete?

sarac
19. júl 2010

Ahoj Renka77, tak dnes mám za sebou teh.test, ktorý je pozitívny. Som veľmi šťastná, už len dúfať, aby všetko dobre dopadlo. A ty ako? Dlho si sa neozvala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre